Rumeenia

Rumeenia

06.09.2024 - 13.09.2024
Giid Raivo Haab
 Hind al 1069
Broneeri
Rumeenia on vanade legendide ja pärimuste maa, mis astub hoogsalt Euroopa ühisesse rütmi. Kes mäletab lapsepõlves loetud vampiiri-lugusid, kellele meenub Nadia Comaneci graatsia, kes unistab haidukkide vabameeste elust!
Maa, millel on mitu nägu! Transilvaania kaunid maastikud ja salapärased lossid ning kindluskirikud, Moldova värvilised freskokloostrid, Doonau delta looduse paradiis ja Musta mere edvistav kaunitar Constanta ning otsekui suurusehullust põdev Bukarest!
Sõbralik rahvas ütleb: “Tere tulemast Rumeeniasse!“

Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-BUKAREST
Koguneme kell 07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 09:10-10:00 ja lend Riia-Bukarest kell 11:55-14:25 (kohalikud kellaajad, BT312 ja BT757). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi.
Sõidame  Rumeenia populaarseimasse puhkusepiirkonda - Constantasse. Siinsed suuremad keskused on nimetatud antiikmaailma kangelaste ja jumalate nimedega rõhutades sellega, et rannik on meresõitjatele tuntud juba kauges minevikus.

Majutus: hotell Sulina International*** või sarnases

2. päev CONSTANTA
Vaba hommikupoolik Constanta kaunil liival rannamõnude nautimiseks. Pärastlõunal ekskursioon Constanta linna. Rumeenia suuruselt teine linn Constanta on riigi tähtsaim sadamalinn. Antiikajal rajatud kreeklaste koloonia kandis nime Tomis ja alles 4. sajandil nimetasid roomlased linna ümber keiser Konstantinuse auks. 8. sajandil sai linn korduvalt kannatada slaavlaste ja avaaride rünnakute ajal. Linna uus õitseng algas 1877. aastal, kui see määrati loodud Rumeenia riigile ning sellest sai Rumeenia ainus sadam. 20. sajandi alguseks oli see muutunud glamuurseks ja ülimoodsaks suvituslinnaks. Linna südames asub Ovidiuse väljak kuulsa poeedi kujuga. Siin kohtame ka luksuslikku Art-Nouveau stiili, mille heaks näiteks on mereäärne kasiino, ning traditsioonilist Rumeenia sakraalarhitektuuri. Orientaalset hõngu lisab Mahmudiye mošee sihvakas minarett. 3. sajandi Rooma mosaiigid ja vana linnamüüri fragmendid Võidu pargis. Jalutame promenaadil Genua tuletorni juurde ja naudime kõige ilusamaid vaateid vanalinnale.
Majutus: hotell Sulina International**** või sarnases
Söögikorrad: hommikusöök


3. päev PAADIRETK DOONAU DELTAL - GALATI
Lahkume Constantast ja võtame suuna Galatile. Pärast pikka teekonda läbi Euroopa suubub väärikas jõgi Musta merre. Doonau hargneb deltas kolmeks haruks - Chilia, Sulina ja Sfantu Georghe. Need moodustavad ligi 5800 ruutkilomeetrise märgala, mis on koduks 300 linnuliigile ja 160 erinevale kalaliigile. Siin kasvab kokku 1200 erinevat taimeliiki. Roostikud laiuvad 156000 hektaril ja see on üks suurimaid taolisi kooslusi maailmas. Soovijatele pakume paadiretke (koos lõunasöögiga u 4-5 tundi), kus saab tutvuda märgalaga ja jälgida siinseid linde, muuhulgas ka suuri pelikanikolooniaid (lisatasu eest).
Majutus: hotell Mercure Galati Centrum**** või sarnases
Söögikorrad: hommikusöök


4. päev BRASOV - POIANA BRASOV
Võtame suuna ajaloolisele Brasovile. Tohutu peaväljak Piata Sfatului, mis ääristatud kaunifassaadiliste majadega ja mille keskel seisab imekaunis gooti stiilis raekoda. Brasovi uhkuseks on aga kahtlemata suursugune Biserica Neagră – must kirik – suurim gooti stiilis pühakoda Viini ja Istanbuli vahel. Oma rahvapärase nime – must kirik – sai pühakoda pärast 1689. a põlengut. Eraldi asub ajalooline rumeenlaste linnaosa kaunite kirikutega. Siin asutati 16. saj ka esimene rumeenia kool. Jõuame mägisesse Poiana Brasovisse.
Majutus: hotell Alpin Hotel**** või sarnases
Söögikorrad: hommiku- ja õhtusöök


5. päev PELESI JA BRANI LOSS
1857. aastal kuningas Carol I ajal valminud Pelesi loss on üks Rumeenia sümboleid. See arhitektuuri ja disaini šedööver meeldis nii kuninganna Elisabethile kui ka kurikuulsale Nicolae Ceaucescule. Pelesi loss oli omal ajal kõige moodsam maailmas – elekter, liftid jne. Palee 160 ruumi on erakordselt vaheldusrikkalt kujundatud: näeme mauri, türgi, veneetsia, saksa ja teisi stiile. Pillavalt on kasutatud kalleid materjale. Lossis asub ka üks maailma suurimaid relvakollektsioone, millest osa on eksponeeritud. Pelesi lossiga samasse ansamblisse kuulub ka troonipärijale mõeldud Pelisori suveloss, mille pitsilised fassaadid lummavad igaüht. Külastame legendaarset Brani lossi, mille on maailmakuulsaks kirjutanud Bram Stoker kui krahv Dracula lossi. Tõeline muinasjutuloss kaunite maastike taustal, kus harmoneeruvad eri ajastute stiilid – gootikast barokini. Kuninganna Marie lemmikloss on tõeline käikude, saalide ja treppide labürint. Loss kuulub endiselt Rumeenia kuninglikule perekonnale.
Majutus: hotell Alpin Hotel**** või sarnases
Söögikorrad: hommiku- ja õhtusöök


6. päev POIANA BRASOV – SIGHISOARA ‒ SIBIU
Suundume Sighisoarasse, mis on peaaegu terviklikult säilinud keskaegne linn, mida ümbritseb 9 torniga kaitsemüür. Kaootiliselt kulgevad kitsukesed tänavad, mida ääristavad 16. sajandi kaupmehemajad ja aidad. Kellatorn-muuseum, kus täistundidel saab näha kellamängu. Dominikaani kloostri peakirik ja Bergkirche. Vanalinna peaväljakul asub maja, kus 1431. aastal sündis Vlad Tepes ‒ mees, kes on olnud Dracula lugude prototüübiks, elas siin lapseeas. Kui uskuda kohalikke, siis kivipõrandad on needsamad, millel kunagi seadis oma esimesi samme Dracula ise. Õhtuks jõuame Sibiusse.
Majutus: hotell Stefani**** või sarnases
Söögikorrad: hommikusöök


7. päev SIBIU - BUKAREST
Transilvaania pärliks kutsutud Sibiu linn on rajatud kunagise Rooma asula Cibiniumi kohale ja on olnud kogu ajaloo jooksul tähtsamaid linnu Transilvaanias. Ülihästi säilinud ja nüüdseks ka pea täielikult restaureeritud vanalinn kutsub teid toredale jalutuskäigule kitsukestele tänavatele ja väljakutele. Gildide kojad ja kaitsemüüri tornid, raekoda, üla- ja alalinn, valetajate sild – kõik see meenutab vägagi ajaloolisi Saksa linnu ja eks Transilvaania ajaloos ongi sakslased kaunikesti kaalukat rolli mänginud. Edasi suundume Bukaresti. Külastame vabaõhumuuseumi, kus on kaunis väljapanek eri piirkondade ajaloolistest elamutest ja kuulsatest Rumeenia puukirikutest. 
Majutus:  hotell Concorde Old Bucharest Hotel**** või sarnases
Söögikorrad: hommikusöök


8. päev LEND BUKAREST-RIIA-TALLINN
Sõidame Bukaresti ja võtamegi suuna Bukaresti lennujaama. Lend Bukarest-Riia kell 15:10-17:40 ja lend Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, BT758 ja BT317).
Söögikorrad: hommikusöök

Reisi hind

 

1069 €* / 1125 €​

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

 


 

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Riia-Bukarest ja Bukarest-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus seitsmel ööl vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused.
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellides 315 €.
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.​
 • Doonau delta paadiekskursioon 38 € (ETTETELLIMISEL ja tasumisel), lõunasöök soovi korral lisatasu eest (u 70 RON ehk 15 €, tellimine ja maksmine kohapeal).
 • Rumeenias on kombeks bussijuhile jootraha jätta. Sobilik summa on u 1 €/päev, kogu nädala peale võiks arvestada 8 € inimese kohta.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Bukaresti vabaõhumuuseum 30 RON / seenior 65+ 15 RON/ õpilane 8 RON
 • Pelesi loss 50 RON / seenior 65+ 25 RON / õpilane 12,5 RON
 • Brani loss 70 RON / seenior 65+ 50 RON / õpilane 40 RON
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikule on Rumeeniasse reisimine viisavaba, riiki võib siseneda kehtiva passi või isikutunnistusega.

Lisainfo

Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) mõõtudega 30x40x10 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Rumeenias kehtib Rumeenia leu. Raha soovitame vahetada Eestis. Rumeenias eurosid vahetades on vaja passi. 1 RON ~ 0,21 €. Samuti soovitame võtta kaasa eurosid.
Keskmine söögikord restoranis u. 80 RON ja pudel vett poes u. 2-3 RON

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
06.09.2024 - 13.09.2024
Giid Raivo Haab
 Hind al 1069
Broneeri
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Rumeenia

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mari ja Piret
Tahame tänada sisuka Santorini reisi eest. Kõik oli ülihästi korraldatud - reis ei olnud väsitav, bussisõidud paraja pikkusega; sai puhata ja laiselda; sai uudistada vaatamisväärsusi - kõike oli parasjagu. Oleme tänulikud suurepärasele lugudevestjale Ervin Orgile - temaga on alati tore seigelda - reisid sujuvad kui lepase reega... Paljud reisikaaslased valivad oma puhkusereisi just giidi järgi ja Ervin Org on üks neist giididest, kelle pärast tullakse reisima. Aitäh teile kõigile, et aitate meie puhkusepäevad muuta imelisteks ja meeldejäävateks seiklusteks! Kasutan ka edaspidi kindlasti Germalot - tean, et võin teile loota ja teid usaldada!
M
MERIKE
SUURED TÄNUD TOREDA SRI LANKA REISI EEST. SIIANI RÕÕMUS,ISEGI VIHMASES EESTIS. EDASPIDI REISIN TEIEGA JA SOOVITAN TEISTELEGI !