Rumeenia

Rumeenia

06.09.2024 - 13.09.2024
 
Eelbroneering
Kes mäletab lapsepõlves loetud vampiiri-lugusid, kellele meenub Nadia Comaneci graatsia, kes unistab haidukkide vabameeste elust! Rumeenia on imeline maa Euroopa südames. Maa, millel on mitu nägu! Transilvaania kaunid maastikud ja salapärased lossid ning kindluskirikud, Moldova värvilised freskokloostrid, Doonau delta looduse paradiis ja Musta mere edvistav kaunitar Constanta ning otsekui suurusehullust põdev Bukarest!
Rumeenia – on vanade legendide ja pärimuste maa, mis astub hoogsalt Euroopa ühisesse rütmi. 
Sõbralik rahvas ütleb: “Tere tulemast Rumeeniasse!“

Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–RIIA-BUKAREST
Kogunemine kell 03:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:40-06:30 ja lend Riia-Bukarest kell 11:55-14:25 (kohalikud kellaajad, BT312 ja BT757). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi.
Oleme jõudnud Rumeenia pealinna Bukaresti, mille kolmerealised kiirustavad bulvarid, parkide rohelusse peidetud järvesilmad ja päris oma Arc de Triomphe annavad linnale tõepoolest pariisilikult edvistava mõõtme. Bukarest on suurusehullust põdev linn, mille maagia ja salapära on peidetud vanalinna tänavate labürinti ja vanade pühakodade hämarusse.
Ekskursioon idamaa väravaks nimetatud Bukarestis: Võidu väljak, kuningapalee, Cismigiu park, parlamendihoone – suurimaid hooneid kogu maailmas, toretsev Champs Elysees’d meenutav 3,2 km pikkune Ühtsuse tänav, patriarhikirik.
Ööbimine Bukaresti kesklinna hotellis Concorde**** või sarnases.

2. päev BUKAREST - SIBIU
Hommikusöök hotellis. Külastame Bukaresti vabaõhumuuseumi, kus on kaunis väljapanek eri piirkondade ajaloolistest elamutest ja kuulsatest Rumeenia puukirikutest.
Edasi suundume Sibiusse. Transilvaania pärliks kutsutud linn on rajatud kunagise Rooma asula Cibiniumi kohale ja on olnud kogu ajaloo jooksul tähtsamaid linnu Transilvaanias. Ülihästi säilinud ja nüüdseks ka pea täielikult restaureeritud vanalinn kutsub teid toredale jalutuskäigule kitsukestele tänavatele ja väljakutele. Gildide kojad ja kaitsemüüri tornid, raekoda, üla- ja alalinn, valetajate sild – kõik see meenutab vägagi ajaloolisi Saksa linnu ja eks Transilvaania ajaloos ongi sakslased kaunikesti kaalukat rolli mänginud. Ööbime Sibiu kesklinna hotellis Continental Forum Sibiu**** või sarnases. 

3. päev SIBIU– SIGHISOARA - POIANA BRASOV 
Hommikusöök. Suundume Sighisoarasse, mis on peaaegu terviklikult säilinud keskaegne linn, mida ümbritseb 9 torniga kaitsemüür. Kaootiliselt kulgevad kitsukesed tänavad, mida ääristavad 16. sajandi kaupmehemajad ja aidad. Kellatorn-muuseum, kus täistundidel saab näha kellamängu. Dominikaani kloostri peakirik ja Bergkirche. Vanalinna peaväljakul asub maja, kus 1431. aastal sündis Vlad Tepes - mees, kes on olnud Dracula lugude prototüübiks, elas siin lapseeas. Kui uskuda kohalikke, siis kivipõrandad on needsamad, millel kunagi seadis oma esimesi samme Dracula ise. 
Õhtuks jõuame mägisesse Poiana Brasovisse, kus peatume kahel järgneval ööl hotellis House of Dracula**** või sarnases.
 

4. päev PELESI JA BRANI LOSS

Hommikusöök. 1857. aastal kuningas Carol I ajal valminud Pelesi loss on üks Rumeenia sümboleid. See arhitektuuri ja disaini šedööver meeldis nii kuninganna Elisabethile kui ka kurikuulsale Nicolae Ceaucescule. Pelesi loss oli omal ajal kõige moodsam maailmas – elekter, liftid jne. Palee 160 ruumi on erakordselt vaheldusrikkalt kujundatud: näeme mauri, türgi, veneetsia, saksa ja teisi stiile. Pillavalt on kasutatud kalleid materjale. Lossis asub ka üks maailma suurimaid relvakollektsioone, millest osa on eksponeeritud. Pelesi lossiga samasse ansamblisse kuulub ka troonipärijale mõeldud Pelisori suveloss, mille pitsilised fassaadid lummavad igaüht.
Külastame legendaarset Brani lossi, mille on maailmakuulsaks kirjutanud Bram Stoker kui krahv Dracula lossi. Tõeline muinasjutuloss kaunite maastike taustal, kus harmoneeruvad eri ajastute stiilid – gootikast barokini. Kuninganna Marie lemmikloss on tõeline käikude, saalide ja treppide labürint. Loss kuulub endiselt Rumeenia kuninglikule perekonnale. 


5. päev POIANA BRASOV - BRASOV - GALATI

Hommikusöök. Võtame suuna ajaloolisele Brasovile. Tohutu peaväljak Piata Sfatului, mis ääristatud kaunifassaadiliste majadega ja mille keskel seisab imekaunis gooti stiilis raekoda. Brasovi uhkuseks on aga kahtlemata suursugune Biserica Neagră – must kirik – suurim gooti stiilis pühakoda Viini ja Istanbuli vahel. Oma rahvapärase nime – must kirik – sai pühakoda pärast 1689. a põlengut. Eraldi asub ajalooline rumeenlaste linnaosa kaunite kirikutega. Siin asutati 16. saj ka esimene rumeenia kool. 
Majutume Galati piirkonnas hotellis Mercure Galati Centrum**** või sarnases.

6. päev PAADIRETK DOONAU DELTAL - CONSTANTA

Hommikusöök. Pärast pikka teekonda läbi Euroopa suubub väärikas jõgi Musta merre. Doonau hargneb deltas kolmeks haruks - Chilia, Sulina ja Sfantu Georghe. Need moodustavad ligi 5800 ruutkilomeetrise märgala, mis on koduks 300 linnuliigile ja 160 erinevale kalaliigile. Siin kasvab kokku 1200 erinevat taimeliiki. Roostikud laiuvad 156000 hektaril ja see on üks suurimaid taolisi kooslusi maailmas. Soovijatele pakume paadiretke (koos lõunasöögiga u 4-5 tundi), kus saab tutvuda märgalaga ja jälgida siinseid linde, muuhulgas ka suuri pelikanikolooniaid. 
Sõidame  Rumeenia populaarseimasse puhkusepiirkonda - Constantasse. Siinsed suuremad keskused on nimetatud antiikmaailma kangelaste ja jumalate nimedega rõhutades sellega, et rannik on meresõitjatele tuntud juba kauges minevikus. Ööbime kahel järgneval ööl hotellis Sulina Mamaia*** või sarnases.

 

7. päev CONSTANTA
Hommikusöök. Vaba hommikupoolik Constanta kaunil liival rannamõnude nautimiseks. Pärastlõunal ekskursioon Constanta linna. Rumeenia suuruselt teine linn Constanta on riigi tähtsaim sadamalinn. Antiikajal rajatud kreeklaste koloonia kandis nime Tomis ja alles 4. sajandil nimetasid roomlased linna ümber keiser Konstantinuse auks. 8. sajandil sai linn korduvalt kannatada slaavlaste ja avaaride rünnakute ajal. Linna uus õitseng algas 1877. aastal, kui see määrati loodud Rumeenia riigile ning sellest sai Rumeenia ainus sadam. 20. sajandi alguseks oli see muutunud glamuurseks ja ülimoodsaks suvituslinnaks. Linna südames asub Ovidiuse väljak kuulsa poeedi kujuga. Siin kohtame ka luksuslikku Art-Nouveau stiili, mille heaks näiteks on mereäärne kasiino, ning traditsioonilist Rumeenia sakraalarhitektuuri. Orientaalset hõngu lisab Mahmudiye mošee sihvakas minarett. 3. sajandi Rooma mosaiigid ja vana linnamüüri fragmendid Võidu pargis. Jalutame promenaadil Genua tuletorni juurde ja naudime kõige ilusamaid vaateid vanalinnale.

8. päev LEND BUKAREST-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Bukaresti ja võtamegi suuna Bukaresti lennujaama. Lend Bukarest-Riia kell 15:10-17:40 ja lend Riia-Tallinn kell 20:05-22:55 (kohalikud kellaajad, BT758 ja BT317).

Reisi hind

1045 €* / 1099 

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 01.04.2023. 

 

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Riia-Bukarest ja Bukarest-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus seitsmel ööl vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused.
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellides 199 €
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.​
 • Doonau delta paadiekskursioon 35 € (ETTETELLIMISEL ja tasumisel), lõunasöök soovi korral lisatasu eest (u 50 RON ehk 12 €, tellimine ja maksmine kohapeal).
 • Rumeenias on kombeks bussijuhile jootraha jätta. Sobilik summa on u 1 €/päev, kogu nädala peale võiks arvestada 8 € inimese kohta.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Bukaresti vabaõhumuuseum 15 RON / seenior 65+ 8 RON/ õpilane 4 RON
 • Pelesi loss 60 RON / seenior 65+ 30 RON / õpilane 15 RON
 • Fotode tegemine Pelesi lossis 40 RON; video tegemine Pelesi lossis 60 RON
 • Brani loss 40 RON / seenior 65+ 30 RON / õpilane 25 RON
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikule on Rumeeniasse reisimine viisavaba, riiki võib siseneda kehtiva passi või isikutunnistusega.

Lisainfo

Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: Lisatasu eest pardamenüü alusel.

Rumeenias kehtib Rumeenia leu.  Raha soovitame vahetada Eestis. Rumeenias eurosid vahetades on vaja passi. 1 RON ~ 0,21 €. Samuti soovitame võtta kaasa eurosid.
Keskmine söögikord restoranis u. 80 RON ja pudel vett poes u. 2-3 RON

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
06.09.2024 - 13.09.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

S
Siivi
Suur tänu Monika Kirsile ja kogu Germalo meeskonnale põneva ja hästi organiseeritud reisi eest Madeirale 23.-30.10.2023
A
Annika
Soovin kiita meie Dubai reisi imelist giidi Triinu Borgat, tema sujuv reisikorraldus ja imelised teadmised on muljetavaldavad, väga äge reis oli.