Saksamaa

Saksamaa

02.08.2024 - 08.08.2024
Giid Ott Sandrak
 Hind al 999
Broneeri
Saksamaa on igas mõttes mitmepalgeline maa – suured metsaalad, Alpid ja kaunid maastikud, romantilised väikelinnad, keskaegsed külad ja linnused. Kaasaegne Saksamaa on paljude kultuuride segu. See on maa, kus hinnatakse samaväärselt nii tehnilisi saavutusi kui ürgset loodust. Selle reisi jooksul näeme eelkõige minevikuhõngulist vana ja romantilist Saksamaad, kuid ka kaasaegset ja moodsat poolt.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >
 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-BERLIIN 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures kell 12:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Berliin kell 14:10-15:00 (kohalikud kellaajad, lend BT821). 
Berliin on Euroopa üks põnevamaid kultuurikeskusi, kus põimuvad vana ja uus, minevik ja tulevik. Majutus Berliinis hotellis kahel ööl hotellis H*** või sarnases. 

2. päev BERLIIN 
Hommikusöök. Soovijatele pakume hommikul laevasõitu kanalitel. Ekskursioon Berliinis - meid ootavad  tükike endisest müürist East Side Gallery, Alexanderplatz ja 368 m kõrge teletorn, Kurfürstendamm, Potsdami väljak ja Sony Center, Keiser Wilhelmi kirik- Loomulikt uusrenessansi stiilis klaaskupliga Riigipäevahoone, mis on vaieldamatult üks Saksamaa kuulsamaid ehitisi ning Berliini sümboliks peetav Brandenburgi värav. Teeme jalutuskäigu uhkel Unter den Lindeni puiesteel. Pärastlõunal vaba aeg Berliinis. 
 
3. päev  BERLIIN - POTSDAM - DRESDEN 
Hommikusöök. Hommikul sõidame Berliini lähistele Potsdami, kunagisse Preisi kuningate ja Saksa keistrite linna. Sanssouci park on kõikide aiakunsti austajate maiuspala, mida ilmestavad ka mitmed Friedrich Suure ajal ehitatud lossid. Seejärel tutvume Cecilienhofi lossiga, mis oli 1945. aastal Potsdami konverentsi toimumispaigaks. Sõidame Dresdenisse, kaunilt taastatud Elbe äärsesse Ida-Saksamaa linna. Jalutuskäik Dresdenis – Zwinger ja Saksi Rahvusooper ning Hofkirche ja taasavatud suursugune Jumalaema kirik. Majutus Dresdenis hotellis Terrasenufer*** või sarnases. 

4. päev MEISSEN - ROTHENBURG 
Hommikusöök. Hommikul sõidame Meissenisse, Euroopa portselani sünnilinna. Meissen on eelkõige tuntud siinse portselanimanufaktuuri poolest, kus portselani hakati valmistama juba 18. sajandil. Kõrge hinna tõttu on seda materjali sageli nimetatud ka valgeks kullaks. Külastame muuseumi ning oma ringkäigul tutvume portselani valmistamise tehnoloogiaga. Jalutuskäigul vanalinnas naudime vaateid ülalinna vaateplatvormilt, imetleme linna keskväljakut ning ajaloolisi hooneid. Seejärel väljasõit tutvumaks romantische Strasse ehk Romantilise teega, mis on Saksamaa populaarseim tee turistide hulgas, ühendades Saksamaa kauneimaid paiku 400 km ulatuses. Külastame romantilist keskaegsetest müüridest ümbritsetud Rothenburgi linna. Saksamaa tunneb linna seal peetavate ajalooliste festivalide, kauni lossipargi ning jõulupoodide poolest. Linn on tõeliselt ilmekas näide keskaegsest linnapildist ja vahvärk arhitektuurist.
 Majutus Rothenburgis hotellis Merian*** või sarnases. 

5. päev ROMANTILINE TEE: ROTHENBURG - NÖRDLINGEN - DINKELSBÜHL - OBERAMMERGAU - ETTAL 
Hommikusöök.  Jätkame teekonda Romantilisel Teel. Jalutuskäik keskaegses Nördlingenis. Külastame kuueteistkümne torni linna Dinkelsbühli. Kaunis linnasüdames asub Saksamaa ilusaimaks peetav gooti kirik. Kaunis passiooniküla Oberammergau on justkui pilt muinasjuturaamatust. Majad on uhkelt kaunistatud ja maalitud, küla keskväljakul võib tihti näha toredates nahkpükstes kohalikke mehi omavahel juttu puhumas. Kuulus Ettali klooster, mis on tuntud ka oma benediktiini poolest. Majutus Ettalis hotellis Alphotel*** või sarnases.

6. päev  ETTAL- NEUSCHWANSTEIN - MÜNCHEN
Hommikusöök. Päeva naelaks kujuneb kindlasti Ludwig II imepärase Neuschwansteini muinasjutulossi külastamine. See on suurepärane näide ühe isiksuse fantaasiatest, mõttemaailmast, julgusest teistest erineda. Lossi lähedal kuristiku kohalt Maria sillalt avaneb suurepärane vaade Neuschwansteini lossile.
Õhtuks jõuame Müncheni, teeme õhtuse jalutuskäigu. München on laiale maailmale tuntud kui kultuuri- ja meelelahutuslinn. Vaatame vanalinna: Frauenkirche, uue ja vana raekojaga Marienplatz, Neuhauseri tänav. Majutus Müncheni kesklinnas hotellis Wallis*** või sarnases. 

7. päev OTSELEND MÜNCHEN-TALLINN 
Hommikusöök pakitakse kaasa. Transfeer lennujaama. Lend München-Tallinn kell 09:30-12:50  (BT824).

Reisi hind

999 €* /1051 €

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Berliin ja München-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • 6 ööd majutust hotellides*** (2-ne tuba) hotellides vastavalt programmile, hommikusöögid hotellis
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud:
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a, 70-79a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta)  
 • Ühene majutus 210 €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad (makstakse sularahas)
 • Cecilienhof 10 € (grupipilet)
 • Riiklik portselanimanufaktuur 10 € (grupipilet)
 • Dresdeni galerii 14 € (individuaalne pilet)
 • Neushwansteini loss 16 €  (grupipilet koos broneerimistasuga)
 • Laevasõit Berliinis 18 € (grupipilet)
Tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Viisa ja dokumendid

Saksamaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Sihtkohta reisimiseks sobib nii kehtiv passi kui ka isikutunnistus (ID-kaart).

Lisainfo

Soovi korral on võimalik hotellides kolmene majutus.
Soodustus kolmandale inimesele lisavoodil 50 €

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla  100 ml pakendites läbipaistvas taassuletavas kilekotis, mille maht võib olla kuni 1 liiter reisija kohta.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
02.08.2024 - 08.08.2024
Giid Ott Sandrak
 Hind al 999
Broneeri
Giid
Ott Sandrak
Ott Sandrak on laiemale üldsusele tuntud kui ajaloolane ja muinsuskaitse spetsialist, samuti kui mälumängur ja ajalooliste filmide ja dokumentaalfilmide nõustaja...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Saksamaa

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

I
Inga ja Külli
Olen Germaloga reisinud mitmeid kordi, vist juba üle kümne. Olen ikka valinud oma reisid võrratu Heigo Sahkiga. Külli oli esimest korda ja ta oli nii vaimustuses, et leppisime juba kokku ka järgmise aasta sügisese reisikoha. 2021 käisime Kefalonia saarel. See reis oli nii imeline ja kulges mõnusas tempos, ei mingit kiirustamist. Aega jäi söömiseks, poodide külastamiseks, kuid enim nautisime võrratuid linnu ja rannikuid. Tänud võimaluse eest ujuda niivõrd võrratus ja erilises kohas, kuhu lõpuks sõitsime väikeste bussidega. Võrratu giid Argo Kasela ületas kõik ootused. Ja muidugi alati nii rahulik ja muhelev Aleksandr. Argo oli nii meeldivalt rahulik, võrratu rääkimisoskusega! Tema rahulikus tempos jutustamine - võimalus oli kuulata ja samas nautida bussi aknast kõrgeid mägesid. Need mäed on mind alati tõmmanud, need kõrgused! Reis oli lihtsalt nii võrratu, et seda on raske kirjeldada. Nautisime seda rahulikku liikumist, ei mingit kiirustamist. Kohtumiseni Germalo Reisidega ja võrratute giididega.
M
Maire
Imelised valged majad, kuum päike, soe merevesi, hea toit, Oia päikeseloojang, erinevat värvi rannad, kosutav laevasõit koos vulkaanilise Nea Kameni saare külastamise ja ujumisega väävlirikkas vees jne. Seda nimekirja võib jätkata, kuid oma silm on kuningas. Santorinist räägitakse kui imelisest saarest ja tegelikkuses see nii ongi. Tänusõnad meie giidile Ester Laansalule, kes kõik need päevad andis väga hea ülevaate saare ajaloost ja tänu kellele saime hulgaliselt informatsiooni kogu Santorini elust ja olust. Lisapunktid minu poolt tema pakutud kohalike toiduretseptide eest, mis ärgitavad neid kodustes tingimustes järele proovima.