Saudi Araabia - keelatud kuningriik

Saudi Araabia - keelatud kuningriik

30.10.2023 - 07.11.2023
Giid Kristi Ockba
 Hind al 4699
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas, samuti ka hommiku-ning õhtusöögid. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Müstiline Saudi Araabia kuningriik on mittemoslemitele seni suletud olnud. Elame põnevatel muutuste aegadel ja alles sellest aastast on Saudi Araabia avanud oma turismiväravad ka ülejäänud maailmale ja uudishimulikele rändajatele. Hiiglaslike naftavarudega riik üks maailma olulisemaid tootjaid, mis võimaldab kohalikele kõrget elatustaset. Saudi riik on pindalalt ca nelja Prantsusmaa suurune ja võtab enda alla enamuse Araabia poolsaarest. Riigi keskel paiknev pealinn Riyad ja äripealinn Jeddah Punase mere ääres, uhkeldavad moodsate pilvelõhkujatega. Samal ajal on saudid aga hoolega säilitanud ka oma ajaloolist pärandit. Vanas saudide pealinnas Diriyahis, kust pärineb praegune kuningate suguvõsa ja kust nad alustasid oma suurriigi loomist, on säilinud vanad kindluslossid, paleed ja turud. Üle kogu riigi on arvukalt muuseume, kus saab saudide ajalooga tutvust teha. Kunagine iseseisva riigi pealinn Hail oma ajaloolise linnasüdame ja kindlustega. Saudis oli omal ajal üks nabatealaste keskusi, siia rajasid nad Petraga sarnaseid kaljudesse raiutud kuninglikke hauamonumente. Valdavalt on Saudi Araabia suur liivakõrb, aga siin on ka palju kauneid sügavate orgude ja roheliste oaasidega mägiseid piirkondi, saab veel näha ehtsat araabia kõrberahva elu ning vanu beduiinilaagreid. Mägedes on säilinud eelajaloolisi kaljujooniseid ja kunagise lihüaniitide riigi ajast iidseid savist ehitatud labürintkülasid. Külastame oma reisil nii moodsaid suurlinnu ja uhkeid muuseume kui ka vanu külasid ja kõrbekindlusi. Ööbime kõrbes beduiinide juures, imetleme maalilisi mägivaateid, käime kohalikel turgudel ja naudime kuulsat araabia kohvi, sööki ja külalislahkust.

Rahval, kes ennast võõrastele väga harva eksponeerib, on meile palju näidata.

Lugege Saudi Araabia kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta siit >

16. jaanuari 2023 seisuga Saudi-Araabiasse saavad siseneda nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata reisijad.
* Kõik reisijad vajavad eviisat (täpsem info allpool)
* Kõik reisijad vajavad covid kattega kindlustust.

 

Reisikava

1. päev  LEND TALLINN-ISTANBUL-RIYAD
Kogunemine kell 11:00  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis  infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:55-17:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422) ning lend Istanbul-Riyad kell  21:10-01:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK140). Palume kontrollida kogunemise ja reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi. 

Saabume Saudi-Araabiasse, transfeer hotelli Centro Waha**** või sarnane.


2. päev RIYAD
Hommikusöök. Lõuna paiku sõidame Riyadi tänapäevasest linnakeskusest u 20 km kaugusel paiknevasse Diriyahi linnakesse, kust on alguse saanud kogu Saudi dünastiate ajalugu ning kus pidas oma väesalgaga lahingut ka prohvet Muhamed ise. Tänapäevane Diriyah on üks Riyadi äärelinnadest, kunagi aga võimsa Diriyahi emiraadi pealinn. Diriyah paikneb Wadi Hanifa orus, Najidi (tõlkes kõrgplatoo) piirkonnas. Suur Hanifa org oli väga viljaka pinnasega, mistõttu nappis selle valitsejal põlluharimiseks vajalikke töökäsi. Ta kutsus siia teisigi sama hõimu klanne ja andis neile maad. Need olid Al-Saudi perekonna eelkäijad, kellest said ühtlasi Diriyahi linna esimesed valitsejad. 
Pöördume tagasi Riyadi ning külastame üht Saudi ajaloo tähtsiamat mälestusmärki - Masmaki kindlust, mille ehitas 19. sajandi lõpus Saudide suguvõsa suurim rivaal Haili emiir Abdullah bin Rashid. 1902 õnnestus Ibn Saudil kindlus vallutada ja sümboliseerib siiani saudide teed võimule.
Käime Dira soukis, mis on tuntud suure valiku pronks- ja vaskesemete poolest. Siit võib leida hõbedast pistodasid ning beduiinide hõbeehteid ja rõivaid, soetada vaipu ning erinevaid antiikesemeid.
Pärast lõunasööki külastame Saudi Araabia ühinemise 100. aastapäeva tähistamiseks avatud Riyadi rahvusmuuseumi, mille eksponaadid jutustavad meile uhkusega Araabia rahvaste lugu alates maailma loomisest kuni tänapäevani. 
Päeva lõpetuseks imetleme Kingdom Toweri sillalt panoraamvaadet Riyadi linnale. Õhtusöök hotellis.
 
3. päev RIYAD – USHAIGER - RIYAD
Hommikusöök. Sõidame pealinnast välja kõrbesse ja külastame kõigepealt Al Qasabi küla (155km) mis asub suurel soolatasandikul ja on olnud üle tuhande aasta Saudide soolatootmise keskus ja seal toodetakse seda tänaseni. Kõrgekvaliteediline siinne sool on nõutud kaup ka tänapäeval. Siit edasi algavad suure liivakõrbe Al Dahna düünid. Edasi sõidame mitte kaugel olevasse Ushaigeri ajaloolisesse külasse kus näeme kuidas selle piirkonna araablased ajalooliselt elanud on. 1500 aasta eest beduiinide asutatud linnake muutus tänu oma allikatele ja palmisaludele populaarseks peatuskohaks Mekasse suunduvatele palveränduritele ja on tänapäeval tuntud vaatamisväärsus. Sajad mudatellistest majad oma käänuliste tänavatega, väiksed varjulised aiad, muuseum ja lisaks ka väike kogukond kes siiani siin elab on teinud sellest populaarse koha. Uudistame siin ringi, lõunatame kohalikus traditsioonilises restoranis ja sõidame õhtuks tagasi pealinna.
 
4. päev RIYAD-AL ULA LEND, ESMATUTVUS AL ULAGA
Hommikusöök. Hommikul suundume lennujaama ja lendame Al Ulasse. 2500 a tagasi asutatud Al Ula asub kõrbes mis on kuulus oma erikujuliste kaljuformatsioonide poolest. Kunagisest mudatellistest linnast on osa kaunilt restaureeritud ja tehtud nii turistidele kui kohalikele mõeldud avar piirkond rohkete restoranide ja poekestega. Wadi Al Ula org on kui värav Madain Salehi (vanal ajal Al Hijr), mis oli iidsete nabatealaste suuruselt teine linn Petra järel ning esimene UNESCO kultuuripärandisse arvatud Saudi Araabia mälestusmärk. Säilinud on üle saja meie ajaarvamise algusaegadest pärit hauamonumendi. Nagu ka Petras on uhkematele neist oma nimi antud - Qasr Al Bint, Qasr Al Farid, Diwan jt. Samuti leidub siin viiskümmend Nabatea-eelsest perioodist pärit raidkirja. Siit kulges ka 19. sajandi lõpus türklaste ehitatud Hijazi raudtee Damaskusest Medinasse, mille ajaloolist jaamahoonet ka näeme. Peale selle külastust ja lõunasööki tutvume ka kohaliku vanalinna turuga. Majutus Al Ulas motellis või sarnane.
 
5. päev AL ULA
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Al Ula vaatamisväärsustega. Külastame Dadani ja Ikmahi kus tutvume iidsete Dadanide ja lihüaniitide riikide pärandiga. Jabal Ikmah on kuulus oma kaljujooniste ja sügava kanjoni poolest. Peale lõunat suundume Harrat Uwayridi. Siin teevad saudid koostööd UNESCOga et säilitada mägede ja kõrbe keskel asuvat ainulaadset looduskooslust. Sõidame vaatama ka kuulsat elevandikaljut mille ümber on kujundatud tänapäevane puhkeala.
  
6. päev AL ULA - MEDINA
Hommikusöök. Võtame ette bussisõidu lõuna suunas ja jõuame Medinasse. Moslemitele on Medina pühaduselt teine linn peale Mekat. Siin elas pikka aega ka prohvet Muhamed ja siia on ta ka maetud. Medinas ja Medina ümbruses toimus suur osa islamiusu algusaegade olulisemaid sündmusi, teda kutsutake ka lahingute ja pühapaikade linnaks. Peale lõunat tutvume linnaga, muuhulgas Uhudi mäe lahingupaiga ja legendaarse vibumeeste mäega ja Othman bin Affani kaevuga. Majutus hotellis Millenium**** või sarnane.
  
7. päev MEDINA - JEDDAH

Peale hommikusööki suundume lennujaama ja lendame Jeddasse. Peale lõunat alustame linnaga tutvumist. Punase mere äärne Jeddah, mis on riigi suuruselt teine linn ja suurim sadam. Ajaloolised Jeddahi majad on ehitatud korallist ja tugevdatud puittaladega, mis risti-rästi seintel jooksevad. Aknatiivad ja puitrõdud on hoolikalt kaunistatud Jeddahile iseloomulikus stiilis, nagu ka nikerdustega kaetud uksed. Kauni vanalinna ümber on suur ja pulbitsev moodne suurlinn oma pilvelõhkujate, suurte kaubanduskeskuste ja parkidega. Külastame kuulsat Al Tayeba muuseumi. Majutus hotellis Centro**** või sarnane.
  
8. päev JEDDAH
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Punase mere pärliks kutsutud Jeddaga. Jedda vanalinn mis on imeliselt hästi säilinud on täis hiigelsuuri kunagiste kaupmeeste majasid, väikseid tuhandeaastaseid mosheesid, muuseume, kauplusi ja kohvikuid. Kuulsaim neist on Nasifi maja, mis kuulus kunagi Jiddahi rikkaimale kaupmeeste perekonnale. 19. sajandi keskel ehitatud hoones ööbis ka võiduka armeega lääneprovintsi saabudes Saudi kuningas Abdul Aziz. vanalinna servas asub kuulus Alalawi ajalooline turupiirkond oma poekestega mis kasvad sujuvalt üle moodsateks kaubatänavateks. Sööme lõunat tuntud mereandide restoranis. Jeddah on on nagu suur vabaõhumuuseum. Arvukad pargid on kaunistatud rohkete skulptuuridega - siin võib kohata nii Joan Miro kui Victor Vasarely jpt kunstnike töid. Jeddahsse on araablaste uskumuse järgi maetud ka esiema Eva. Peale lõunasööki vaatame kuulsat mereäärset Cornishi piirkonda, mis on kokku 80 km pikkune ja linnaelanike üks lemmik ajaviitekohtadest, Vaatame ka Jedda ujuvat mosheed ja kuulsat Jedda logo mere taustal.


9.  päev LEND JEDDAH – ISTANBUL-TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Jeddah-Istanbul kell 06:40-10:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0097). Lend Istanbul-Tallinn kell 15:30-18:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Reisi hind

4699  €* / 4947 €
 

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 01.04.2023.

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid  Tallinn-Istanbul-Riyadh ja Jeddah-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud, lennugraafik seisuga 24.01.23);
 • lennujaamamaksud, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast;
 • toitlustus lennukis rahvusvahelistel lendudel;
 • mugavustega reisibussi kasutamine vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • majutus hotellides****vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid;
 • lõuna- ja õhtusöögid vastavalt programmile
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellides 670 €
 • Tervisekindlustus . Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Viisa maksumus 185 € (hind võib muutuda) + kohustuslik kindlustus 40 SAR (tasutakse saabudes)
 • Reisieelne PCR test 54 € (vajadusel)

Viisa ja dokumendid

 • Riiki sisenemiseks on vajalik e-viisa. Seda saab taotleda alljärgnevalt lehelt https://visa.visitsaudi.com/. Viisa hind 185 eur (võib muutuda). Viisa tuleb välja trükkida.
 • Juhul kui soovite, et Germalo Reisid vormistab viisa, palume meile hiljemalt 15. septembriks saata: passikoopia ja skaneeritud dokumendifoto (mitte vanem kui 6 kuud, heledal taustal, mõõdus 5x5cm/200x200px)
 • Samuti palume saata meile oma kodune aadress, telefon, perekonnaseis, neiupõlvenimi (kui on muutunud), amet ja sünnikoht (linn või asula)
 • Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale kavandatava reisi lõppemist. 
 • Reisil peab olema tervisekindlustus covidi kattega(väljatrükituna)
 • Passis ei tohi olla Iisraeli viisa või Iisraeli sissesõidu- või väljasõidutemplid! Halli passiga viisat saada ei ole võimalik. Samuti ei tohi olla külastanud Iraani selle aasta jooksul.

Lisainfo

 • Palume meile saata hiljemalt  2 kuud enne reisi oma passikoopia
 • Meditsiiniabi on Saudi Araabias väga heal tasemel, kuid väga kallis. Soovitame kindlasti sõlmida reisikindlustuse, mis tagab meditsiiniliste teenuste eest tasumise. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo 
 • Alkoholi omamine, tarbimine ja  riiki toomine on keelatud ja karistatav. Riiki ei tohi viia toiduaineid (eelkõige sealihatooteid), pärlitest valmistatud ehteid.
 • Religioosse kirjanduse ja esemete omamine on keelatud.
 • Oluline on panna rõhku korrektsele ja kohalikke tavasid arvestavale riietusele. Islamiseadused kehtivad ka riiki külastavatele naisturistidele ning seega on vajalik kanda kohapeal nii pearätikut kui kinni tuleb katta ka kõik kehaosad välja arvatud nägu ja käelabad. Ei ole kombeks kanda eredavärvilisi ja väga mustrilisi rõivaid ning seda eeldatakse ka turistidelt. Ka mehed peavad tänaval kandma pikki pükse.  Seega palume pakkida kaasa suurem sall või rätik, ühevärvilised keha varjavad riided (mantel). Rõivastus ei tohi olla silmatorkav. Naistele ei ole avalikult suitsetamine sobilik.
Riigi info:
Rahvaarv: 29 milj.
Suunakood: +966
Ajavöönd: GMT +3
Pindala: 2 149 690 km2
Rahaühik: riaal (SAR). Kaasa soovitame võtta  eurosid või dollareid. Raha saab vahetada ametlikes rahavahetuspunktides ja lennujaamas.
Jootraha oodatakse umbes 10% teenustest. Palume arvestada 35 eur/dol reisi kohta (kogutakse kogusummana)
Riigikeel: araabia
 
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
NB! Siselendudel on pagasi kaalupiirang väiksem - 20kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Turkishi lendudel on hinnas soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
30.10.2023 - 07.11.2023
Giid Kristi Ockba
 Hind al 4699
Broneeri
Giid
Kristi Ockba
Kristi Ockba on Germalo Reiside giidipere uus liige. Ta on sündinud Võrus, nelja-aastaselt kolis Kristi perekond Kuveiti. Ülikoolihariduse omandas Kristi Jeemenis ning on olnud nii Kuiveidi kui ka Jeemeniga seotud aastaid...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Saudi Araabia - keelatud kuningriik

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eliise ja Heli
17.-24.07 Santorini reis. Soovime tänada kogu Germalo reisibürood väga läbimõeldud ja hästi korrektselt läbiviidud reisi eest. Eriline tänu meie giidile Ervin Org'le, kelle teadmised ja jutustamisladusus olid lihtsalt hämmastavad. Saime tükk maad targemaks. Aitäh! Hotell Sunshine Kamari ranna ääres oli puhas ja kena. Bussijuht väga kogenud. Kogu reis oli igati turvaline ja giidi poolt väga hästi korraldatud. Germalo on PARIM! Tänades Eliise ja Heli
M
Meeli
3 päeva Lätimaal, Latgales... armas soe kulgemine naabrite radadel... Tänu Tõnule ja muidugi Ervinile... väga loominguliselt, lahkelt ja hoolivalt jagab ta oma kogemust nendega, kes temaga. Germalo, te toimetate südamesoojuse ja suure austusega RÕÕMSAT JÕUDU ja RAHU !