Saudi Araabia - keelatud kuningriik

Saudi Araabia - keelatud kuningriik

02.03.2023 - 10.03.2023
 
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas, samuti ka hommiku-ning õhtusöögid. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Müstiline Saudi Araabia kuningriik on mittemoslemitele seni suletud olnud. Elame põnevatel muutuste aegadel ja alles sellest aastast on Saudi Araabia avanud oma turismiväravad ka ülejäänud maailmale ja uudishimulikele rändajatele. Hiiglaslike naftavarudega riik üks maailma olulisemaid tootjaid, mis võimaldab kohalikele kõrget elatustaset. Saudi riik on pindalalt ca nelja Prantsusmaa suurune ja võtab enda alla enamuse Araabia poolsaarest. Riigi keskel paiknev pealinn Riyad ja äripealinn Jeddah Punase mere ääres, uhkeldavad moodsate pilvelõhkujatega. Samal ajal on saudid aga hoolega säilitanud ka oma ajaloolist pärandit. Vanas saudide pealinnas Diriyahis, kust pärineb praegune kuningate suguvõsa ja kust nad alustasid oma suurriigi loomist, on säilinud vanad kindluslossid, paleed ja turud. Üle kogu riigi on arvukalt muuseume, kus saab saudide ajalooga tutvust teha. Kunagine iseseisva riigi pealinn Hail oma ajaloolise linnasüdame ja kindlustega. Saudis oli omal ajal üks nabatealaste keskusi, siia rajasid nad Petraga sarnaseid kaljudesse raiutud kuninglikke hauamonumente. Valdavalt on Saudi Araabia suur liivakõrb, aga siin on ka palju kauneid sügavate orgude ja roheliste oaasidega mägiseid piirkondi, saab veel näha ehtsat araabia kõrberahva elu ning vanu beduiinilaagreid. Mägedes on säilinud eelajaloolisi kaljujooniseid ja kunagise lihüaniitide riigi ajast iidseid savist ehitatud labürintkülasid. Külastame oma reisil nii moodsaid suurlinnu ja uhkeid muuseume kui ka vanu külasid ja kõrbekindlusi. Ööbime kõrbes beduiinide juures, imetleme maalilisi mägivaateid, käime kohalikel turgudel ja naudime kuulsat araabia kohvi, sööki ja külalislahkust.

Rahval, kes ennast võõrastele väga harva eksponeerib, on meile palju näidata.

Lugege Saudi Araabia kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta siit >

Saudi-Araabiasse saavad siseneda:
* Täielikult vaktsineeritud inimesed, teisest doosist peab olema möödas vähemalt 14. päeva. Akstsepteeritud vaktsiinid on: Pfiser, AstraZeneca, Moderda, Johnson. Läbipõdemistõendi ja 1 süstiga ei saa. 
* Kõik reisijad peavad esitama negatiivse PCR testi sertifikaadi, mis ei tohi olla vanem kui 72h.
* Kõik vaktsineerimisega seotud andmed tuleb üles laadida elektroonilisse portaali

https://muqeem.sa/#/login
*Kõik reisijad peavad alla laadima api Tawakkalna.
* Kõik reisijad vajavad eviisat. 

Reisikava

1. päev  LEND TALLINN-ISTANBUL-RIYAD
Kogunemine  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis  infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:40-17:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422) ning lend Istanbul-Riyad kell 21:00-01:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK140). Palume kontrollida kogunemise ja reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi. 

 

2. päev  RIYAD
Saabume Saudi-Araabiasse kell 01:10, transfeer hotelli Four Point by Sheraton****, hommikusöök ja puhkus lennust. Lõuna paiku sõidame Riyadi tänapäevasest linnakeskusest u 20 km kaugusel paiknevasse Diriyahi linnakesse, kust on alguse saanud kogu Saudi dünastiate ajalugu ning kus pidas oma väesalgaga lahingut ka prohvet Muhamed ise. Tänapäevane Diriyah on üks Riyadi äärelinnadest, kunagi aga võimsa Diriyahi emiraadi pealinn. Diriyah paikneb Wadi Hanifa orus, Najidi (tõlkes kõrgplatoo) piirkonnas. Suur Hanifa org oli väga viljaka pinnasega, mistõttu nappis selle valitsejal põlluharimiseks vajalikke töökäsi. Ta kutsus siia teisigi sama hõimu klanne ja andis neile maad. Need olid Al-Saudi perekonna eelkäijad, kellest said ühtlasi Diriyahi linna esimesed valitsejad. 
Pöördume tagasi Riyadi ning külastame üht Saudi ajaloo tähtsiamat mälestusmärki - Masmaki kindlust, mille ehitas 19. sajandi lõpus Saudide suguvõsa suurim rivaal Haili emiir Abdullah bin Rashid. 1902 õnnestus Ibn Saudil kindlus vallutada ja sümboliseerib siiani saudide teed võimule.
Käime Dira soukis, mis on tuntud suure valiku pronks- ja vaskesemete poolest. Siit võib leida hõbedast pistodasid ning beduiinide hõbeehteid ja rõivaid, soetada vaipu ning erinevaid antiikesemeid.
Pärast lõunasööki külastame Saudi Araabia ühinemise 100. aastapäeva tähistamiseks avatud Riyadi rahvusmuuseumi, mille eksponaadid jutustavad meile uhkusega Araabia rahvaste lugu alates maailma loomisest kuni tänapäevani. 
Päeva lõpetuseks imetleme Kingdom Toweri sillalt panoraamvaadet Riyadi linnale. Õhtusöök hotellis.

3. päev RIYAD – ABHA
Hommikusöök hotellis. Sõidame lennujaama ja lendame Abhasse kell 13:30-15:10 (SV1671). Transfeer hotelli. Pärastlõunal külastame värvikirevate punutud korvide poolest tunntud Baskati turgu. Käime Saudi Araabia valitsuse poolt 1989. a rajatud Muftaha Village kunstikeskuses, kus kunstnikele on antud võimalus nii loominguga tegeleda kui oma töid eksponeerida. Peale lõunasööki näeme ka 1927. a ehitatud kuulsat Shada paleed - kuningas Abdul Azizi valitsejate residentsi, mis avati 1987. a remondijärgselt muuseumina. Ööbime ja sööme õhtust Abha hotellis****. 

4. päev ABHA 
Hommikusöök hotellis. Asiri provints paikneb peamiselt kõrgmaal ning hõlmab enda alla kogu Saudi Araabia edelaosa kuni Jeemeni piirini välja. Abha on pealinnaks Jizani, Asiri, Bahahi ja Lõuna-Meka provintsidele. Piirkonna pinnamood ja taimestik varieerub kõrgmaa kadakametsadest rannikualade kohevate palmisaludeni. Abha linn on ümbritsetud looduskaitsealadest ning Asiri rahvuspargist. Erinevalt teistest Saudi Araabia aladest sajab Asiris küllalt palju vihma. Kõige sademeterohkem piirkond on Taifist Jeemeni piirini kulgev kõrgem mäeahelik. 
Peale lõunasööki imetleme Souda mäelt avanevat suurejoonelist panoraamvaadet ning köisraudtee viib soovijad 2500 m kõrgusele üle merepinna. Asiri piirkonna esimene köisraudteejaam Al Habala sai nime kõrgel kaljul paikneva iidse küla järgi. Kalju on nii järsk, et kunagised külaelanikud vinnasid end üles ja alla elamutesse köite abil. Need kartmatud ja lihtsad inimesed said tuntuks Al Habala köieinimeste nime all. Õhtusöök ja ööbimine hotellis****. 

5. päev ABHA – AL ULA
Hommikusöök hotellis. Sõidame lennujaama ning lendame Medinasse (lend Abha-Jeddah 10:40-11:55 ja Jeddah Madinah kell 13:30-14:25) Peale lõunasööki sõidame bussiga Al Ulasse, kus asus kunagi üks nabatealaste riigi keskusi. 2500 a tagasi asutatud Al Ulas võib imetleda põletamata savitellistest majade labürinti ehk kohalike sõnul mudalinna ja nabatealaste hauakambrit. Sõidame kõrbesse, sööme õhtust ja ööbime telkides kahel järgneval ööl.

6. päev AL ULA - MADAIN SALEH
Hommikusöök hotellis. Wadi Al Ula org on kui värav Madain Salehi (vanal ajal Al Hijr), mis oli iidsete nabatealaste suuruselt teine linn Petra järel ning esimene UNESCO kultuuripärandisse arvatud Saudi Araabia mälestusmärk. Säilinud on üle saja meie ajaarvamise algusaegadest pärit hauamonumendi. Nagu ka Petras on uhkematele neist oma nimi antud - Qasr Al Bint, Qasr Al Farid, Diwan jt. Samuti leidub siin viiskümmend Nabatea-eelsest perioodist pärit raidkirja.
Ligi 9 ruutkilomeetril laiuv tsivilisatsioonist isoleeritud Madain Saleh oli kõrbes tähtsaks kaubakaravanide peatuskohaks. Siit kulges ka 19. sajandi lõpus türklaste ehitatud Hijazi raudtee Damaskusest Medinasse, mille ajaloolist jaamahoonet ka näeme. Peale lõunasööki külastame Madain Salehi arheoloogia-ala hooneid ja muuseumit, nabatealaste kaevu, Qasr Al Binti, Diwani ja Al Faridi paleed. Sööme õhtust ja ööbime samas.

7.   päev AL ULA – HAIL
Hommikusöök hotellis. Suundume poolsaare keskossa, mis on tänapäeval tuntud datlite poolest. Kunagi oli Haili linn samanimelise iseseisva emiraadi pealinn. Siinsed kuulsaimad kindlused on kahtlemata 200 aasta vanune mudatellistest Airifi, mille vaatetornist avaneb linnale kaunis vaade ja 20. sajandi esimeses pooles rajatud Quislahi kindlus asukohaga keset linna. Poole miljoni elanikuga Hailis leidub paleesid, skulptuuridega kaunistatud parke, traditsioonilisi turgusid ja moodsad kaubanduskeskusi. Tutvume linnaga ja külastame kindlusi. 
Peale lõunasööki sõidame Jubbahisse, et imetleda sealseid UNESCO maailmapärandisse arvatud u 4000 a vanuseid kaljujooniseid, mis kujutavad peamiselt kaameleid ja inimesi. Õhtusöök ja ööbimine hotellis****.

8.  päev HAIL - JEDDAH
Sõidame varahommikul lennujaama, et lennata kell 06:30-08:00 (SV1326) Punase mere äärsesse Jeddahisse, mis on riigi suuruselt teine linn ja suurim sadam. Ajaloolised Jeddahi majad on ehitatud korallist ja tugevdatud puittaladega, mis risti-rästi seintel jooksevad. Aknatiivad ja puitrõdud on hoolikalt kaunistatud Jeddahile iseloomulikus stiilis, nagu ka nikerdustega kaetud uksed. Kuulsaim neist on Nasifi maja, mis kuulus kunagi Jiddahi rikkaimale kaupmeeste perekonnale. 19. sajandi keskel ehitatud hoones ööbis ka võiduka armeega lääneprovintsi saabudes Saudi kuningas Abdul Aziz. Külastame Jeddahi kalaturgu ning vaatame üle 10 000 eksponaadiga Abdul Rauf Khalili kunstimuuseumi. Jeddah on on nagu suur vabaõhumuuseum. Arvukad pargid on kaunistatud rohkete skulptuuridega - siin võib kohata nii Joan Miro kui Victor Vasarely jpt kunstnike töid. Jeddahsse on araablaste uskumuse järgi maetud ka esiema Eva. Peale lõunasööki vaatame kuulsat mereäärset Cornishi piirkonda, mis on kokku 80 km pikkune ja linnaelanike üks lemmik ajaviitekohtadest,  Al Rahma mošeed ja kuningas Fahdi purskkaevu, mis on Guinessi rekordite raamatu järgi oma 312 meetriga maailma kõrgeim. Näeme Al Rahma mošeed ja kuningas Fahdi purskkaevu, mis on Guinessi rekordite raamatu järgi oma 312 meetriga maailma kõrgeim. Õhtusöök hotellis. 

9.  päev LEND JEDDAH – ISTANBUL-TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Jeddah-Istanbul kell 06:45-10:45(kohalikud kellaajad, lennunumber TK97). Lend Istanbul-Tallinn kell 15:25-17:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Reisi hind

2023 . aasta hind täpsustamisel 
 €*
 /  €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid  Tallinn-Istanbul-Riyadh ja Jeddah-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud, lennugraafik seisuga );
 • lennujaamamaksud seisuga  september 2021, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast;
 • toitlustus lennukis rahvusvahelistel lendudel;
 • mugavustega reisibussi kasutamine vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • majutus hotellides****vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid;
 • lõuna- ja õhtusöögid vastavalt programmile
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellides 370 €
 • Tervisekindlustus . Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Viisa maksumus 185 € (hind võib muutuda) + kohustuslik kindlustus 40 SAR (tasutakse saabudes)
 • Reisieelne PCR test 54 €

Lisainfo

 • Palume meile saata hiljemalt  2 kuud enne reisi oma passikoopia
 • Meditsiiniabi on Saudi Araabias väga heal tasemel, kuid väga kallis. Soovitame kindlasti sõlmida reisikindlustuse, mis tagab meditsiiniliste teenuste eest tasumise. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo 
 • Alkoholi omamine, tarbimine ja  riiki toomine on keelatud ja karistatav. Riiki ei tohi viia toiduaineid (eelkõige sealihatooteid), pärlitest valmistatud ehteid.
 • Religioosse kirjanduse ja esemete omamine on keelatud.
 • Oluline on panna rõhku korrektsele ja kohalikke tavasid arvestavale riietusele. Islamiseadused kehtivad ka riiki külastavatele naisturistidele ning seega on vajalik kanda kohapeal nii pearätikut kui kinni tuleb katta ka kõik kehaosad välja arvatud nägu ja käelabad. Ei ole kombeks kanda eredavärvilisi ja väga mustrilisi rõivaid ning seda eeldatakse ka turistidelt. Ka mehed peavad tänaval kandma pikki pükse.  Seega palume pakkida kaasa suurem sall või rätik, ühevärvilised keha varjavad riided (mantel). Rõivastus ei tohi olla silmatorkav. Naistele ei ole avalikult suitsetamine sobilik.
Riigi info:
Rahvaarv: 29 milj.
Suunakood: +966
Ajavöönd: GMT +3
Pindala: 2 149 690 km2
Rahaühik: riaal (SAR). Kaasa soovitame võtta  eurosid või dollareid. Raha saab vahetada ametlikes rahavahetuspunktides ja lennujaamas.
Jootraha oodatakse umbes 10% teenustest. Palume arvestada 35 eur/dol reisi kohta (kogutakse kogusummana)
Riigikeel: araabia
 
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.
NB! Siselendudel on pagasi kaalupiirang väiksem (info täpsustamisel).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Turkishi lendudel on hinnas soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

 • Riiki sisenemiseks on vajalik e-viisa. Seda saab taotleda alljärgnevalt lehelt https://visa.visitsaudi.com/. Viisa hind 185 eur (võib muutuda). Viisa tuleb välja trükkida.
 • Juhul kui soovite, et Germalo Reisid vormistab viisa, palume meile hiljemalt 1. oktoobriks saata: passikoopia ja skaneeritud dokumendifoto (mitte vanem kui 6 kuud, heledal taustal, mõõdus 5x5cm/200x200px)
 • Samuti palume saata meile oma kodune aadress, telefon, perekonnaseis, neiupõlvenimi (kui on muutunud), amet ja sünnikoht (linn või asula)
 • Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale kavandatava reisi lõppemist. 
 • Reisil peab olema tervisekindlustus (väljatrükituna)
 • Passis ei tohi olla Iisraeli viisa või Iisraeli sissesõidu- või väljasõidutemplid! Halli passiga viisat saada ei ole võimalik. 
02.03.2023 - 10.03.2023
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Reet
Jaapani reis oli super, üks paremaid. Sujuv, hästi korraldatud ja täiega lahe. Hotellid olid head ja mõnusad. Meie reisigrupp oli ka tore, mõistlik ja sõbralik (seda ei juhtu alati). Reisimise huvi järjest suureneb. Soovin teile mõnusaid reise ja kõike head. Tore oleks veel kohtuda.
I
Irene
Tahan meie kõikide nimel Teid tänada ja oleme Germalo suurepärasest tegevusest vaimustatud. Tegime kunagi aastaid tagasi õige valiku, et oleme kasutanud ainult teie reisibürood. Suurepärased giidid ja suurepärane suhtumine. Reisime varsti jälle, sest kui pisik sees ja tingimused suurepärased, see ainult meelitab. Edu teile ja vastupidavust momendil olevas raskes olukorras. Kaunist suve ja kõike head!