1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-RIYAD
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:40-17:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422) ning lend Istanbul-Riyad kell 21:00-01:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK140). Palume kontrollida kogunemise ja reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi.
2. päev RIYAD
Saabume Saudi-Araabiasse kell 01:10, transfeer hotelli Four Point by Sheraton****, hommikusöök ja puhkus lennust. Lõuna paiku sõidame Riyadi tänapäevasest linnakeskusest u 20 km kaugusel paiknevasse Diriyahi linnakesse, kust on alguse saanud kogu Saudi dünastiate ajalugu ning kus pidas oma väesalgaga lahingut ka prohvet Muhamed ise. Tänapäevane Diriyah on üks Riyadi äärelinnadest, kunagi aga võimsa Diriyahi emiraadi pealinn. Diriyah paikneb Wadi Hanifa orus, Najidi (tõlkes kõrgplatoo) piirkonnas. Suur Hanifa org oli väga viljaka pinnasega, mistõttu nappis selle valitsejal põlluharimiseks vajalikke töökäsi. Ta kutsus siia teisigi sama hõimu klanne ja andis neile maad. Need olid Al-Saudi perekonna eelkäijad, kellest said ühtlasi Diriyahi linna esimesed valitsejad.
Pöördume tagasi Riyadi ning külastame üht Saudi ajaloo tähtsiamat mälestusmärki - Masmaki kindlust, mille ehitas 19. sajandi lõpus Saudide suguvõsa suurim rivaal Haili emiir Abdullah bin Rashid. 1902 õnnestus Ibn Saudil kindlus vallutada ja sümboliseerib siiani saudide teed võimule.
Käime Dira soukis, mis on tuntud suure valiku pronks- ja vaskesemete poolest. Siit võib leida hõbedast pistodasid ning beduiinide hõbeehteid ja rõivaid, soetada vaipu ning erinevaid antiikesemeid.
Pärast lõunasööki külastame Saudi Araabia ühinemise 100. aastapäeva tähistamiseks avatud Riyadi rahvusmuuseumi, mille eksponaadid jutustavad meile uhkusega Araabia rahvaste lugu alates maailma loomisest kuni tänapäevani.
Päeva lõpetuseks imetleme Kingdom Toweri sillalt panoraamvaadet Riyadi linnale. Õhtusöök hotellis.
3. päev RIYAD – ABHA
Hommikusöök hotellis. Sõidame lennujaama ja lendame Abhasse kell 13:30-15:10 (SV1671). Transfeer hotelli. Pärastlõunal külastame värvikirevate punutud korvide poolest tunntud Baskati turgu. Käime Saudi Araabia valitsuse poolt 1989. a rajatud Muftaha Village kunstikeskuses, kus kunstnikele on antud võimalus nii loominguga tegeleda kui oma töid eksponeerida. Peale lõunasööki näeme ka 1927. a ehitatud kuulsat Shada paleed - kuningas Abdul Azizi valitsejate residentsi, mis avati 1987. a remondijärgselt muuseumina. Ööbime ja sööme õhtust Abha hotellis****.
4. päev ABHA
Hommikusöök hotellis. Asiri provints paikneb peamiselt kõrgmaal ning hõlmab enda alla kogu Saudi Araabia edelaosa kuni Jeemeni piirini välja. Abha on pealinnaks Jizani, Asiri, Bahahi ja Lõuna-Meka provintsidele. Piirkonna pinnamood ja taimestik varieerub kõrgmaa kadakametsadest rannikualade kohevate palmisaludeni. Abha linn on ümbritsetud looduskaitsealadest ning Asiri rahvuspargist. Erinevalt teistest Saudi Araabia aladest sajab Asiris küllalt palju vihma. Kõige sademeterohkem piirkond on Taifist Jeemeni piirini kulgev kõrgem mäeahelik.
Peale lõunasööki imetleme Souda mäelt avanevat suurejoonelist panoraamvaadet ning köisraudtee viib soovijad 2500 m kõrgusele üle merepinna. Asiri piirkonna esimene köisraudteejaam Al Habala sai nime kõrgel kaljul paikneva iidse küla järgi. Kalju on nii järsk, et kunagised külaelanikud vinnasid end üles ja alla elamutesse köite abil. Need kartmatud ja lihtsad inimesed said tuntuks Al Habala köieinimeste nime all. Õhtusöök ja ööbimine hotellis****.
5. päev ABHA – AL ULA
Hommikusöök hotellis. Sõidame lennujaama ning lendame Medinasse (lend Abha-Jeddah 10:40-11:55 ja Jeddah Madinah kell 13:30-14:25) Peale lõunasööki sõidame bussiga Al Ulasse, kus asus kunagi üks nabatealaste riigi keskusi. 2500 a tagasi asutatud Al Ulas võib imetleda põletamata savitellistest majade labürinti ehk kohalike sõnul mudalinna ja nabatealaste hauakambrit. Sõidame kõrbesse, sööme õhtust ja ööbime telkides kahel järgneval ööl.
6. päev AL ULA - MADAIN SALEH
Hommikusöök hotellis. Wadi Al Ula org on kui värav Madain Salehi (vanal ajal Al Hijr), mis oli iidsete nabatealaste suuruselt teine linn Petra järel ning esimene UNESCO kultuuripärandisse arvatud Saudi Araabia mälestusmärk. Säilinud on üle saja meie ajaarvamise algusaegadest pärit hauamonumendi. Nagu ka Petras on uhkematele neist oma nimi antud - Qasr Al Bint, Qasr Al Farid, Diwan jt. Samuti leidub siin viiskümmend Nabatea-eelsest perioodist pärit raidkirja.
Ligi 9 ruutkilomeetril laiuv tsivilisatsioonist isoleeritud Madain Saleh oli kõrbes tähtsaks kaubakaravanide peatuskohaks. Siit kulges ka 19. sajandi lõpus türklaste ehitatud Hijazi raudtee Damaskusest Medinasse, mille ajaloolist jaamahoonet ka näeme. Peale lõunasööki külastame Madain Salehi arheoloogia-ala hooneid ja muuseumit, nabatealaste kaevu, Qasr Al Binti, Diwani ja Al Faridi paleed. Sööme õhtust ja ööbime samas.
7. päev AL ULA – HAIL
Hommikusöök hotellis. Suundume poolsaare keskossa, mis on tänapäeval tuntud datlite poolest. Kunagi oli Haili linn samanimelise iseseisva emiraadi pealinn. Siinsed kuulsaimad kindlused on kahtlemata 200 aasta vanune mudatellistest Airifi, mille vaatetornist avaneb linnale kaunis vaade ja 20. sajandi esimeses pooles rajatud Quislahi kindlus asukohaga keset linna. Poole miljoni elanikuga Hailis leidub paleesid, skulptuuridega kaunistatud parke, traditsioonilisi turgusid ja moodsad kaubanduskeskusi. Tutvume linnaga ja külastame kindlusi.
Peale lõunasööki sõidame Jubbahisse, et imetleda sealseid UNESCO maailmapärandisse arvatud u 4000 a vanuseid kaljujooniseid, mis kujutavad peamiselt kaameleid ja inimesi. Õhtusöök ja ööbimine hotellis****.
8. päev HAIL - JEDDAH
Sõidame varahommikul lennujaama, et lennata kell 06:30-08:00 (SV1326) Punase mere äärsesse Jeddahisse, mis on riigi suuruselt teine linn ja suurim sadam. Ajaloolised Jeddahi majad on ehitatud korallist ja tugevdatud puittaladega, mis risti-rästi seintel jooksevad. Aknatiivad ja puitrõdud on hoolikalt kaunistatud Jeddahile iseloomulikus stiilis, nagu ka nikerdustega kaetud uksed. Kuulsaim neist on Nasifi maja, mis kuulus kunagi Jiddahi rikkaimale kaupmeeste perekonnale. 19. sajandi keskel ehitatud hoones ööbis ka võiduka armeega lääneprovintsi saabudes Saudi kuningas Abdul Aziz. Külastame Jeddahi kalaturgu ning vaatame üle 10 000 eksponaadiga Abdul Rauf Khalili kunstimuuseumi. Jeddah on on nagu suur vabaõhumuuseum. Arvukad pargid on kaunistatud rohkete skulptuuridega - siin võib kohata nii Joan Miro kui Victor Vasarely jpt kunstnike töid. Jeddahsse on araablaste uskumuse järgi maetud ka esiema Eva. Peale lõunasööki vaatame kuulsat mereäärset Cornishi piirkonda, mis on kokku 80 km pikkune ja linnaelanike üks lemmik ajaviitekohtadest, Al Rahma mošeed ja kuningas Fahdi purskkaevu, mis on Guinessi rekordite raamatu järgi oma 312 meetriga maailma kõrgeim. Näeme Al Rahma mošeed ja kuningas Fahdi purskkaevu, mis on Guinessi rekordite raamatu järgi oma 312 meetriga maailma kõrgeim. Õhtusöök hotellis.
9. päev LEND JEDDAH – ISTANBUL-TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Jeddah-Istanbul kell 06:45-10:45(kohalikud kellaajad, lennunumber TK97). Lend Istanbul-Tallinn kell 15:25-17:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).