Seišellid

Seišellid

05.11.2021 - 14.11.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 2999
Broneeri
3 vaba kohta
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Seišellid eraldusid vanast mandrist juba 75 miljonit aastat tagasi, mis avas tee unikaalse looduskeskkonna kujunemisele. Inimesed asusid siia alaliselt elama alles 18. sajandil, jättes nii loodusele võimaluse säilitada omapära meie ajastuni.  115 saart jagunevad  looduslikult kahte rühma: graniitsaared ning korallsaared. 459 km²-st on pea pool ühel või teisel moel looduskaitse all, siia mahub kauneid orgusid, kuni 900 m kõrguseid mägesid, piltilusaid randu läbipaistva veega ning kõikjal vaatab meile vastu mitmekesine õkosüsteem. Saartel kasvab 6 kohalikku palmiliiki, nende hulgas kuulsaim seišellipalm oma maailma suurima seemnega, üle 700 muu õitsva taime, muude hulgas meduuspuu, siin elab 250 linnuliiki, neist ligi 80 kohalikku liiki, merikilpkonnad  ja hulgaliselt muud mereelustikku.
Harmoonia  on sõna, mis iseloomustab parimal moel kohalikku ühiskonda: sõbralik naeratus, viisakas suhtlemine ja maitsev kreooli köök loovad sobiliku kooskõlalise tausta loodusele. 
Järgnege oma kujutlusvõimele kaugete horisontide taha, kus on ootamas kaunid palmisaared kividena India ookeanis. Oma reisi jooksul külastame kolme ainulaadset pärlit – Mahé, La Digue´i ja Praslini saart, kus elab suurem osa Seišellide 92000 elanikust, lisaks on võimalik valikekskursiooni käigus külastada veel kahte saart.
Parim mida loodusel pakkuda on!

Lugege Seišellide kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Lõplikud tingimused paar nädalat enne reisi. 23.09 seisuga kehtivad järgmised reeglid:
*Kõik reisijad peavad enne reisile minekut taotlema ametlikul valitsuse veebilehel
https://seychelles.govtas.com/ reisiluba (hind 45 eu), kinnitus tuleb e-mailile u 9h pärast taotlemist. Reisiluba tuleb välja trükkida ja kaasa võtta. Reisiloa taotlemiseks on vaja üles laadida teenuste kinnitused, passikoopia ja passifoto suuruses digitaalne pilt. 
*Kõik reisijad peavad esitama negatiivse PCR testi sertifikaadi, mis ei tohi olla tehtud varem kui 72h enne riiki sisenemist.
* Kõigil reisijatel peab olema COVIDI kattega reisitõrke- ja tervisekindlustus


 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-SEIŠELLID
Kogunemine kell 17:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-22:55, lend Istanbul-Seišellid kell 01:45-10:40(kohalikud kellaajad, TK1424, TK748). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaegu vahetult enne reisi!
 
2. päev SAABUMINE SEIŠELLIDELE, PRAAMISÕIT MAHÉ-LA DIGUE
Hommikul saabume Seišellidele. Esimeste eurooplastena märkasid saari portugallased 16. sajandil, neile järgnesid juba inglased, prantslased ja jälle inglased, alates aastast 1976 on Seišellid iseseisev riik. Mahé on Seišellide suurim saar, olles koduks rahvusvahelisele lennujaamale, sadamale ja ühele maailma väikseimale pealinnale Victoriale. Mahé saarel elab 80% kogu elanikkonnast. Victoria on Seišellide majanduslikuks ja kultuuriliseks keskuseks, kus on  lai valik suurepäraseid restorane ja kohvikuid. Victoria linn on oma nime saanud Inglise kuninganna järgi, kõik inglisepärane on saarel väga armastatud. Linna keskel seisab isegi Big Ben ning liiklus on vasakpoolne.
Siinsed elanikud on nagu hea kokteil, mis koosneb elurõõmust, inglaslikust vaoshoitusest ja aafriklaste eksootilisest välimusest. Saarel puuduvad põliselanikud, rahvastik on pärit peamiselt Aafrikast, Aasiast ja Euroopast. 
Teeme lühikese jalutuskäigu kesklinnas ning vaatame üle turu. Samas proovime ka esimest korda kreooli kööki. Vaba aeg lõunastamiseks.
Laevasõit kell (täpsustamisel) Mahé saarelt La Digue´i saarele.
La Digue on Seišellide suuruselt neljas saar, kus on tänaseni peamiseks transpordivahendiks jalgratas või camionid (pinkidega ja kaetud kastiosaga veoautod), harrastatakse traditsioonilist paadiehitust. Tavapäraste tegevusalade - kookosõli tootmise ja kalapüügi kõrval  on tänaseks esiplaanile tõusnud turism, mis toob saarele 80% kõikidest sissetulekutest. Kookospalmi kõrval kasvatatakse vanilli, kaneeli- ja nelgipuud ning teepõõsast. La Digue´i saarel saab nautida rahulikus tempos kulgevat ning vanadest tavadest juhinduvat eluviisi.
Majutus kolmel järgneval ööl La Digue saarel hotellis Le Repaire**** või sarnane.

3. päev LA DIGUE – PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev puhkuseks. Siinne veealune paradiis lausa kutsub snorgeldama või sukelduma. Esimene katse rannarändluseks:  suundume kõigepealt camioniga ja siis edasi jalgsi rännakule läbi saare idaosa kaunite randade, mida kutsutakse anse’ideks. Grand Anse’is on võimalik rannarestoranis lõunastada.
Tagasi hotelli suundume taas camioniga.
 
4. päev LA DIGUE – PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev puhkuseks. Teine päev rannarändlust: sõidame camioniga alla mööda läänerannikut  Estate L’Unioni valdustesse, kus kohtume esimest korda ka Seišellide kuulsate kilpkonnadega. Sealt läheme edasi jala saare kaunimasse randa Source D’Argent’i, kust saab soovi korral minna vaatama ka naaberrandasid. Suundume taas camioniga tagasi hotelli.
 
5. päev PRAAMISÕIT LA DIGUE-PRASLIN, VALLE DE MAI RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Kell (täpsustamisel) sõidame laevaga La Digue saarelt Praslinile, mis on Seišellide suuruselt teine saar (u 6500 elanikku). Praslini rannad on maailma randade edetabelis esimese kümne hulgas. Saar on saanud oma nime 18. sajandil prantsuse meresõitja Duc de Praslini järgi. Sel ajal saarele toodud nn Valduste kivi on tänaseni tuntud kui Anse Possession. Sadamast suundume külastama UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Valle de Mai rahvusparki. Paik on alates 1930. aastatest olnud kaitse all. Tutvume iidsete palmimetsadega, kus on säilinud ürgne seišellipalm ehk coco de mer. Selle vili on suurim (NB!) maailmas, mis kaalub kuni 23 kg.  Paiga erilisus on loonud erinevaid legende. Briti kindral Gordon olevat 19. sajandil tõestanud, et Vallee de Mai oli Eedeni aed ning coco de mer hea ja kurja tundmise puu. Lisaks kasvavad siin ka ülejäänud endeemsed palmiliigid ning oma koduks peab ala must papagoi.
Majutus ja õhtusöök kolmel järgneval ööl Praslini saarel hotellis Paradise Sun**** või sarnane.
 
6. päev PRASLIN – PUHKUS RANNAS VÕI VÄLJASÕIT LAEVAGA (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Võimalus avastada saart iseseisvalt ning nautida puhkust imelistel randadel. Soovijad võivad osaleda väljasõidul (lisatasu eest) naabersaartele Cousin, Curieuse ja St. Pierre. Kõigepealt suundume  „linnusaarele“ Cousin, kus saame kohaliku giidi vahendusel ülevaate saarte linnustikust, Curieuse’i saarel saame osa kreooli  lõunast, tutvume seest mangroovitihnikuga ning uuendame tutvust seišelli hiidkilpkonnadega, St. Pierre’i saarel  snorgeldame ja uurime vee-elustikku.

7. päev PRASLIN –  ANSE LAZIO
Hommikusöök hotellis. Soovijatega suundume (lisatasu eest) ühte saarte kuulsaimasse randa – Anse Laziosse. Võimalus süüa rannarestoranis, nautida randa või matkata ümbruskonnas.
 
8. päev PRAAMISÕIT PRASLIN-MAHÉ
Hommikusöök hotellis. Kell  (täpsustamisel) viib tunnine praamisõit Praslinilt Mahé saarele, mis on 32 km pikkune ja 8 km laiune. Siinset looduspilti ilmestavad mäed, millest kõrgeim ulatub lausa üle 900 m, ja lopsakas troopiline taimestik. Saarel on 65 eripalgelist liivaranda. Mahé saarel kasvab ohustatud meduuspuu ja kohalik lihasööjataim. Majutus  ja õhtusöök Mahé saarel hotellis Coral Strand**** või sarnane.
 
9. päev VABA HOMMIK MAHE SAAREL, PÄRASTLÕUNANE EKSKURSIOON,  LEND SEIŠELLID-ISTANBUL

Hommikusöök hotellis.  Pärastlõunal suundume Victoriasse.  Külastame botaanikaaeda tutvumaks endeemse ja eksootilise taimestikuga. Viimane peatus ja kohvi  Eden Islandil – Victoria suurima kinnisvaraprojekti kaunil kaldapealsel. Õhtul suundume lennujaama. Lend Seišellid-Istanbul kell 22:05-05:15  (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK749 ja TK1421).  

10. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 09:40-11:55 (kohalikud kellaajad). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

2999 €* / 3157 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid  Tallinn-Istanbul-Seišellid-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud, lennugraafik seisuga 16.09.21)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Transfeerid hotellidesse ja tagasi
 • Praamipiletid vastavalt programmile
 • Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Majutus hotellis vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki, 4 õhtusööki
 • Matk ja sissepääs Valle de Mai looduskaitsealale
 • Sissepääs Victoria botaanikaaeda 
 Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellis 1000 €
 • Tervisekindlustus al 17,70 € kuni 65 a (vanematele kõrgem tariif). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Väljasõit laevaga Praslinist naabersaartele (Sister ja Coco) koos lõunasöögiga. Hind 185 € (ettetellimisel ja tasumisel)
 • Sõit kohaliku transpordiga camioniga (makstakse kohapeal sularahas) Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad viibida Seišellidel viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.

Seišelli rahvusvahelisel lennuväljal tuleb taotleda sissesõiduluba (hetkel tasuta), milleks on vaja esitada järgmised dokumendid: 
 • pass - peab kehtima vähemalt kogu reisi vältel
 • edasi-tagasi piletid
 • piisavad rahalised vahendid

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid. 
 
Oluline info 
Miks minna?  
 • Esiteks – tegemist on tõeliselt eksklusiivse sihtkohaga – siin käib aastas vaid 300000 turisti (0,02% kõikidest välismaal puhkavatest turistidest maailmas);
 • Teiseks – siin on suurepärased võimalused rannarändluseks  - igal saarel on palju randu, mis kaetud hästi peene korallidest tekkinud liivaga, rannad asuvad lähestikku ning kui ühe saare randadest saab küll, võib kergesti liikuda järgmisele saarele;
 • Kolmandaks – suurepärane valik tegevusi ookeanis – snorgeldamisest rikkaliku mereelustiku nautimiseks kuni süvakala püügini; 
 • Neljandaks – palju võimalusi puhata matkaradadel unikaalses looduses.
 
Raha
 • Seišellid on hinnatasemelt suhteliselt kallis.
 • Suuremates asulates on pangaautomaadid ning aksepteeritakse eelkõige VISA ja MASTER krediitkaarte.
 • Seišellidel kehtib ruupia SCR, 1 EUR = u 13,8 SCR. Kaasa soovitame võtta EUR või USD.
 • Jootraha andmine ei ole laialt levinud ning sõltub Teie soovist.
 • Maksuvabalt võib riiki viia: - 200 sigaretti või 250 g tubakat, 2 liitrit kangemaid alkohoolseid jooke ja 2 liitrit veini.
Kliima
 • Kliima on troopiline. Keskmine temperatuur on 26–28 °C, sademeid keskmiselt 2400 mm, mägedes kuni 4000 mm aastas. Kontrastid aastaaegade vahel on väikesed.
Elekter
 • 220-240 volti, vajalik adapter (Briti otsik).
Muu
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
05.11.2021 - 14.11.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 2999
Broneeri
3 vaba kohta
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Seišellid

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Marika ja Maie
Tahan tänada Germalo Reiside meeskonda ilusa Kreeka reisi eest 15.-21.5.2021. Eriline tänu Ervinile! Olen korduvalt Teie vahendusel reisinud, aga parim giid, keda nimetada, on Ervin Org! Erudeeritud, tark, vastutulelik ja südamlik. Sõnadest jääb puudu! Jõudu ja jaksu kogu Germalo Reiside personalile!
M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.