Serbia - Bosnia - Horvaatia

Serbia - Bosnia - Horvaatia

07.08.20 - 14.08.20
 
Eelbroneering
Reis Balkani poolsaare kolme erinevasse riiki annab ülevaate selle väga vastuolulise ja põneva piirkonna aja- ja kultuuriloosse.  Vaadata on siin palju - uhke Sarajevo ja Mostar Bosnias, vahvad ja kergelt heas mõttes kiiksuga rahvas ja etnograafilised vabaõhumuuseumid Serbias, maaliline Horvaatia rannik Makarska Riviera.

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-RIIA-SPLIT

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia-Split (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Alustame oma Balkani teekonda ja sõidame mööda Makarska Riviera rannikut lõuna suunas. Majutume Trebinje piirkonnas hotellis***.

2. päev HORVAATIAST SERBIASSE
Hommikusöök. Ületame riigipiiri ja jõuame Serbiassse. Majutume kahel järgneval ööl Zlatibori mäestiku jalamil Užice piirkonnas hotellis Zlatiborska Noc*** või sarnases.


3. päev SIROGOJNO - GUCA TROMPETIFESTIVAL BALKAN BRASS

Hommikusöök. Hommikupoolikul sõidame mööda väikeseid teid ja maalilisi loodusmaastikke. Teeme sissepõike Sirogojno „vanasse külasse“ ehk vabaõhumuuseumisse, mis hoiab elus Serbia maapiirkondade puitarhitektuuri ja käsitöökunsti.
Tagasi hotellis, võtame aja maha ja puhkame hotelli basseini ääres.
Seejärel 
Gucas peetakse igal aastal kuulsat Balkani trompetifestivali Balkan Brass. Balkan Brass on maailma suurim puhkpillifestival! Festival on ühtlasi niivõrd sürrealistlik, et tahes tahtmata tulevad meelde Balkani legendaarsed kultusfilmid. Naudime meiegi festivali elu ja melu.

4. päev DREVENGRAD - KREMNA - VIŠEGRAD - SARAJEVO

Hommikusöök. Peatume Kremna külas, kus on üles kasvanud Serbia tuntuim ennustaja ja prohvet Austatud Püha Isa Mitar Tarabici. Siin paikneb ka prohveti memoriaalkompleks. Serbia kaasaegse kultuurilooga seostuvad paljudele kohaliku kuulsaima režissööri Emir Kustirica looming. Olles filminud siin Mokra Gora maastikel oma ühe kuulsamatest linateostest “Elu on ime“, ei suutnud ta selle piirkonna olustikust loobuda ning otsustas rajada siia Drevengradi ehk kohalike 19. sajandi stiilis puitehitistega pseudoküla. Siin on väike etnograafiamuuseum, kunstnike galeriisid ja näituseid, autentseid meenepoode ja oma kirik keset küla.
Edasisel teekonnal peatume Višegradis nautimaks vaateid linna sümboliks olevale sillale.
Külastame võimalusel ka põnevat kultuurikeskust Andrićgrad , kus on võimalus külastada kustigaleriid, väikseid kauplusi ning kohvikuid.
Jätkame oma teekonda ja sõidame edasi Sarajevosse.  Majutume kahel järgneval ööl Sarajevos hotellis***.

5. päev SARAJEVO LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Külastame Sarajevo Tunneli muuseumi. Aastatel 1992-1995 kestnud piiramise ajal oli bosnia vabatahtlike kaevatud 800 m pikkune tunnel linna ainsaks ühenduslüliks välismaailmaga, mille kaudu sai transportida humanitaarabi, toitu, relvi, inimesi. Osaliselt on tunnel tänasel päeval säilinud ja siia on rajatud mälestusmuuseum.
Kõrgetest mägedest ümbritsetuna loob Sarajevo justkui ajatu maailma, mis hoolimata oma üksindusest hoiab oma südame külastajatele avatuna. Sarajevos on põimunud Euroopa kõige erinevamad kultuurid. Vähe on paikasid, kus lühikese jalutuskäigu kaugusel teineteisest võib leida katoliiklikud ja ortodokssed kirikud, sünagoogi ja mošee. Sarajevo sai Jugoslaavia sõjas tõsiselt kannatada.  Jalutuskäik läbi Sarajevo on jalutuskäik läbi ajaloo. Linnajalutuskäigul Sarajevos näeme presidendipaleed, samuti jalutame peale viimast sõda suuresti hävinenud ning tänaseks restaureeritud vanalinnas. Just türgi linnaosa ja Marijini Dvori piirkond Miljacka jõe orus pakuvad parimad kulissid siinseks jalutuskäiguks. Meeli ahvatlevad magusad aroomid Ottomani kvartali kohvikutest ja käsitöö- ning maiustustepoodidest, basaarid vanalinna südames ning vaated kaunitele jõesildadele.
 

6. päev MOSTAR
Hommikusöök. Sõidame Mostarisse. Kui Mostari Stari Most ehk vana sild 1993 aasta tankirünnakus hävis ja jõkke vajus, oli jõe kahel kaldal asuv linn justkui poolik. Sest just see sild on Mostari süda ja uhkus. Tänaseks on sild taastatud ning erinevate kultuuride kooseksisteerimise sümbol. 
Mostar langes Ottomani võimu alla 15. sajandil ning linn arenes tänu jõele rajatud sillale Neretva mõlemal kaldal. Harrastati käsitööd ja tihedad kaubanduslikud sidemed Dalmaatsia kaupmeestega tõid linnale heaolu ja rikkuse. Peale II ilmasõda kujunes Mostar Hertsegoviina üheks tähtsaimaks keskuseks, kus sotsialismihõngus elasid käsikäes erinevad kultuurid.

Pärastlõunal teeme väljasõidu Vrelo Brune allika juurde. Tegemist on Euroopa ühe tugevaima allikaga pursates vett 43 m3 sekundis ning olles ühtlasi Buna jõe lähteks. Ottomani sultan oli paigast võlutud ning rajas 16. sajandil siinse allika kõrvale väikese kloostri dervišitele.
Majutume Mostaris hotellis***.


7. päev MAKARSKA RIVIERA - PUHKUS RANNAS
Hommikusöök hotellis. Suundume tagasi Horvaatiasse ning majutume Makarska Riviera rannikul mere ääres. Vaba aeg puhkuseks Aadria mere ääres.
Majutume hotellis***.

8. päev LEND SPLIT-RIIA-TALLINN

Hommikusöök. Sõidame lennujaama. Lend Split-Riia-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel. 

Reisi hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Split ja Split-Riia-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • 1 öö Trebinje piirkonnas hotellis***, 1 hommikusöök;
 • 2 ööd Užices hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • 1 öö Sarajevos hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Mostaris hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Makarska Riviera piirkonnas hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • ekskursioonid vastavalt programmile eesti keeles, giidi/reisisaatja teenus;
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 13,61 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta kontorist). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühene majutus (hind täpsustamisel);
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude objektide hinnad (täpsustamisel):
* Tunneli muuseum Sarajevos 4,50 €
* Drevengrad 2,50 €
 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja reisidokumendid

Kehtiv reisidokument on Eesti pass, mis peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.

Lisainfo

Serbias on kehtiv rahaühik dinaar. 1 EUR on ligikaudu 117 RSD. Paljudes kohtades võetakse vastu ka eurosid. Montenegros kehtib euro. Bosnias kehtib nn. marka. 1 EUR on u 1,95 BAM. Eestis ei ole võimalik vahetada Serbia ega Bosnia raha. Soovitame kaasa võtta sularaha (eurosid), kuna sularahaautomaate leidub vaid suuremates linnades. Soovitatav summa reisile sularahas kaasa ~300€.

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.

Kaart:

07.08.20 - 14.08.20
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte