Serbia - Bosnia - Horvaatia

Serbia - Bosnia - Horvaatia

07.08.2020 - 14.08.2020
 Hind al 839
Reis Balkani poolsaare kolme erinevasse riiki annab ülevaate selle väga vastuolulise ja põneva piirkonna aja- ja kultuuriloosse.  Vaadata on siin palju - uhke Sarajevo ja Mostar Bosnias, vahvad ja kergelt heas mõttes kiiksuga rahvas ja etnograafilised vabaõhumuuseumid Serbias, maaliline Horvaatia rannik Makarska Riviera.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-SPLIT

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:45-06:35 ja lend Riia-Split kell 08:10-09:45 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT362 ja BT493). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Alustame oma Balkani teekonda ja sõidame mööda Makarska Riviera rannikut lõuna suunas. Siseneme Bosnia ja Hertsegoviinasse ning majutume Trebinje piirkonnas hotellis Leotar*** või sarnases. Ühine õhtusöök hotellis.

2. päev VIŠEGRAD - DREVENGRAD
Hommikusöök. Jätkame teekonda. Peatume Višegradis nautimaks vaateid linna sümboliks olevale sillale. Külastame võimalusel ka põnevat kultuurikeskust Andrićgrad, kus on võimalus külastada kustigaleriid, väikseid kauplusi ning kohvikuid. Ületame riigipiiri ja jõuame Serbiassse. 
Serbia kaasaegse kultuurilooga seostuvad paljudele kohaliku kuulsaima režissööri Emir Kustirica looming. Olles filminud siin Mokra Gora maastikel oma ühe kuulsamatest linateostest “Elu on ime“, ei suutnud ta selle piirkonna olustikust loobuda ning otsustas rajada siia Drevengradi ehk kohalike 19. sajandi stiilis puitehitistega pseudoküla. Siin on väike etnograafiamuuseum, kunstnike galeriisid ja näituseid, autentseid meenepoode ja oma kirik keset küla. Võimalusel võtame ette rongisõidu legendaarsel kitsarööpalisel raudteel legendaarse Šarganska Osmica rongiga.
Majutume kahel järgneval ööl Zlatibori mäestiku jalamil Užice piirkonnas hotellis Zlatiborska Noc*** või sarnases.


3. päev SIROGOJNO - LEGENDAARNE GUCA TROMPETIFESTIVAL "BALKAN BRASS"

Hommikusöök. Hommikupoolikul sõidame mööda väikeseid teid ja maalilisi loodusmaastikke. Teeme sissepõike Sirogojno „vanasse külasse“ ehk vabaõhumuuseumisse, mis hoiab elus Serbia maapiirkondade puitarhitektuuri ja käsitöökunsti.
Tagasi hotellis, võtame aja maha ja puhkame hotelli basseini ääres.
Gucas peetakse igal aastal kuulsat Balkani trompetifestivali Balkan Brass. Balkan Brass on maailma suurim puhkpillifestival! Festival on ühtlasi niivõrd sürrealistlik, et tahes tahtmata tulevad meelde Balkani legendaarsed kultusfilmid. Naudime meiegi festivali elu ja melu.

4. päev KREMNA - SARAJEVO

Hommikusöök. Alustame sõitu Sarajevosse. Peatume Kremna külas, kus on üles kasvanud Serbia tuntuim ennustaja ja prohvet Austatud Püha Isa Mitar Tarabici. Siin paikneb ka prohveti memoriaalkompleks. 
Kõrgetest mägedest ümbritsetuna loob Sarajevo justkui ajatu maailma, mis hoolimata oma üksindusest hoiab oma südame külastajatele avatuna. Sarajevos on põimunud Euroopa kõige erinevamad kultuurid. Vähe on paikasid, kus lühikese jalutuskäigu kaugusel teineteisest võib leida katoliiklikud ja ortodokssed kirikud, sünagoogi ja mošee. Sarajevo sai Jugoslaavia sõjas tõsiselt kannatada. Jalutuskäik läbi Sarajevo on jalutuskäik läbi ajaloo. Linnajalutuskäigul Sarajevos näeme presidendipaleed, samuti jalutame peale viimast sõda suuresti hävinenud ning tänaseks restaureeritud vanalinnas. Just türgi linnaosa ja Marijini Dvori piirkond Miljacka jõe orus pakuvad parimad kulissid siinseks jalutuskäiguks. Meeli ahvatlevad magusad aroomid Ottomani kvartali kohvikutest ja käsitöö- ning maiustustepoodidest, basaarid vanalinna südames ning vaated kaunitele jõesildadele.
Majutume järgneval ööl Sarajevos hotellis***.

5. päev SARAJEVO - MOSTAR
Hommikusöök. Külastame Sarajevo Tunneli muuseumi. Aastatel 1992-1995 kestnud piiramise ajal oli bosnia vabatahtlike kaevatud 800 m pikkune tunnel linna ainsaks ühenduslüliks välismaailmaga, mille kaudu sai transportida humanitaarabi, toitu, relvi, inimesi. Osaliselt on tunnel tänasel päeval säilinud ja siia on rajatud mälestusmuuseum.
Sõidame Mostarisse. Kui Mostari Stari Most ehk vana sild 1993 aasta tankirünnakus hävis ja jõkke vajus, oli jõe kahel kaldal asuv linn justkui poolik, sest just see sild on Mostari süda ja uhkus. Tänaseks on sild taastatud ning erinevate kultuuride kooseksisteerimise sümbol. 
Mostar langes Ottomani võimu alla 15. sajandil ning linn arenes tänu jõele rajatud sillale Neretva mõlemal kaldal. Harrastati käsitööd ja tihedad kaubanduslikud sidemed Dalmaatsia kaupmeestega tõid linnale heaolu ja rikkuse. Peale II ilmasõda kujunes Mostar Hertsegoviina üheks tähtsaimaks keskuseks, kus sotsialismihõngus elasid käsikäes erinevad kultuurid.
Majutume Mostaris hotellis Bristol**** või sarnases.
 

6. päev MOSTAR
Hommikusöök. Teeme väljasõidu Vrelo Brune allika juurde. Tegemist on Euroopa ühe tugevaima allikaga pursates vett 43 m3 sekundis ning olles ühtlasi Buna jõe lähteks. Ottomani sultan oli paigast võlutud ning rajas 16. sajandil siinse allika kõrvale väikese kloostri dervišitele.
Peatume väikeseks jalutuskäiguks Počitelj'i ajaloolises väikelinnas. 
Majutume kahel järgneval ööl mereäärses hotellis Agava Neum**** või sarnases.


7. päev PUHKUS RANNAS
Hommikusöök hotellis. Vaba aeg puhkuseks Aadria mere ääres.

8. päev LEND SPLIT-RIIA-TALLINN

Hommikusöök. Sõidame lennujaama. Lend Split-Riia kell 10:25-14:00 ja lend Riia-Tallinn kell 15:30-16:20 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT494 ja BT315). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

839 €* / 883 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Reisi hind sisaldab:
 • Lennupiletid Air Baltic liinilendudele Tallinn-Riia-Split ja Split-Riia-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • 1 öö Trebinje piirkonnas hotellis***, 1 hommikusöök ja 1 õhtusöök;
 • 2 ööd Užices hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • 1 öö Sarajevos hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Mostaris hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 2 ööd Neumis mereäärses hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • ekskursioonid vastavalt programmile eesti keeles, giidi/reisisaatja teenus;
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 13,61 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta kontorist). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühene majutus (hind täpsustamisel);
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude objektide hinnad (täpsustamisel):
* Tunneli muuseum Sarajevos 4,50 €
* Drevengrad 2,50 €
* Šarganska Osmica rong
 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja reisidokumendid

Kehtiv reisidokument on Eesti Vabariigi pass, mis peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.

Lisainfo

Serbias on kehtiv rahaühik dinaar. 1 EUR on ligikaudu 117 RSD. Paljudes kohtades võetakse vastu ka eurosid. Montenegros kehtib euro. Bosnias kehtib nn. marka. 1 EUR on u 1,95 BAM. Eestis ei ole võimalik vahetada Serbia ega Bosnia raha. Soovitame kaasa võtta sularaha (eurosid), kuna sularahaautomaate leidub vaid suuremates linnades. Soovitatav summa reisile sularahas kaasa ~300€.

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

07.08.2020 - 14.08.2020
 Hind al 839

Vaata reisimarsruuti

 • Serbia - Bosnia - Horvaatia

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  949
Horvaatia - Sloveenia ringreis
29.08.2020 - 05.09.2020
Vaata lähemalt
Hind al  759
Horvaatia - kultuuri- ja puhkusereis
30.08.2020 - 05.09.2020
Vaata lähemalt
Hind al  719
Montenegro - kultuuri- ja puhkusereis
28.08.2020 - 04.09.2020
Giid Raivo Haab
7 vaba kohta
Vaata lähemalt

Kliendid meist

E
Erkki
Tänud asjatundliku, professionaalse ja hoolitseva reisikorralduse eest! Viibisin sellisel grupireisil esmakordselt ja see jättis mulle väga soodsa mulje, olen sellest jõudnud rääkida ka juba oma sõpradele, kes edaspidi tõsiselt sirvivad Germalo reisikalendrit, mitte ei otsi autojuhti, kes safarile viiks. Kindlasti tahaks tulla teiega reisile ka edaspidi. Tervitused ka Hannesele! Minu poolt 10 punkti 10 st! Tansaania, 2019.
I
Irene
Tahan meie kõikide nimel Teid tänada ja oleme Germalo suurepärasest tegevusest vaimustatud. Tegime kunagi aastaid tagasi õige valiku, et oleme kasutanud ainult teie reisibürood. Suurepärased giidid ja suurepärane suhtumine. Reisime varsti jälle, sest kui pisik sees ja tingimused suurepärased, see ainult meelitab. Edu teile ja vastupidavust momendil olevas raskes olukorras. Kaunist suve ja kõike head!