Sitsiilia-Malta-Gozo

Sitsiilia-Malta-Gozo

12.10.2024 - 19.10.2024
Giid Mae Merusk
Giid Ingrid Eomois
 Hind al 1039
Broneeri
4 vaba kohta
Vahemere suurimal saarel Sitsiilial on igale maitsele palju pakkuda – Kreeka templitest, bütsantsi, normannide ja araabia pärandist barokklinnadeni, Taormina turistiparadiisist kontrastiderohke Palermo suurlinna ja ranniku kaluriküladeni. Lisaks mahlakad Sitsiilia sidrunid-apelsinid, magus cassata siciliana ning küllaga päikest ja kutsuvaid randu. Sitsiillaste iseteadev olek, kombed ja kõnepruuk ning traditsioonid veenavad, et tegemist pole lihtsalt Itaalia kauge ääremaa, vaid täiesti omaette ja väga erilise maa ja rahvaga.

Malta, see on nagu samm tagasi ajalukku – saart on mõjutanud enamus muistseid kultuure. Kuid seal võib leida igaühe jaoks midagi, sest Malta külgetõmbejõuks on peale maailma vanimate ehitiste ka huvitav arhitektuur, vahelduv looduspilt ning soojad ja sõbralikud inimesed. Pooletunnine laevasõit Maltalt viib meid Gozo saarele, kus leiame eest pronksiajast pärit megaliitkonstruktsioonid!


Lugege Malta kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-MALTA (LUQA)
Kogunemine kell 19:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Malta kell 21:00-00:05 (lennunumber BT889, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Majutume neljal järgneval ööl Maltal hotellis Alexandra Hotel Malta*** või sarnases.

2. päev PALAZZO PARISIO - MOSTA - MDINA - KULDNE LAHT
Hommikusöök. Palazzo Parisio külastus - näeme palee ilusat aeda, barokkfassaadi ja üllatavat interjööri. Jätkame tutvumist saarega Mosta linna külastades, kus asub üks maailma suuremaid kuppelkirikuid. Seejärel väljasõit vaikivasse linna Mdinase. Peatume lõunasöögiks ja ujumiseks Kuldse Lahe ääres. Vaatame veel all-linna Rabati ning seal asuvaid Püha Pauluse varakristlikke katakombe. Sõidame piki pankrannikut, vaatame Dingli merekaljusid ja salapärast ürgset rööbastikku ehk cartruts.

3. päev LA VALLETTA LAEVAKRUIIS - LA VALLETTA - MARSAXLOK 
Hommikusöök. Ekskursioon saare pealinnas La Vallettas, mida on mõnikord nimetatud ka rüütlite linnaks. Jalutame Barracca aedades ja naudime sealt avanevat vaadet suurele sadamale. Teid üllatab lõpmata suure kunstikoguga Püha Ristija Johannese katedraal. Näeme ka suursugust Ordumeistrite paleed.
Võtame ette laevasõidu Valletta ranniku lähistel. Külastame Marsaxloki kaluriküla. See on parim koht saarel, kus näha kuulsaid just Maltale tüüpilisi paate luzzusid, mis on eriti kirevad ning maagiliste silmadega dekoreeritud.

4. päev GOZO SAAR (lisatasu eest)
Hommikusöök. Täna sõidame soovijatega Gozo saarele, mis asub vaid pooletunnise meresõidu kaugusel. Vaatame võimsa tsitadelliga Victoria linna. Siit avaneb ka suurepärane vaade saarele. Näeme megaliitlikke konstruktsioone, mis on vanemad kui Egiptuse püramiidid. Vaatame Odüsseuse legendist tuntud Calypso koobast ja huvitavaid lubjakivist kaljumoodustisi pankrannikul. Võtame ette paadiretke Sinise koopa juurde ja ujume laguunis.
Veedame oma reisi Malta osa viimase õhtu meeleolukas seltskonnas toredas restoranis nautides head toitu ja folkloorikava (lisatasu eest).

5. päev LAEV MALTALT SITSIILIASSE, NOTO - SÜRAKUUSA
Varahommikune laevasõit Sitsiiliast-Maltale (kellaajad täpsustamisel).
Laevasõit on toonud meid Kagu-Sitsiilia rannikule. Val Di Noto hilisbarokklinnad, nagu näiteks ka Catania ja Noto on võetud kogumina ka UNESCO maailmapärandi nimekirja paistes silma oma barokiliku arhitektuuriühtsuse poolest, mis tuleneb nende linnade samaaegsest taastamisest peale 1693. a maavärinat.
Jalutame maalilises barokklinnas Notos.
Seejärel külastame rohkem kui 2500 aasta vanust Sürakuusa linna Neapolise arheoloogiaparki (UNESCO): amfiteatri ja Kreeka teatri varemed, suured koopad, millest kuulsaim on Dionysose Kõrv. Teeme jalutuskäigu ka Sürakuusa linnas, mis on tuntud kui linn, kus sündis ja elas Vana-Kreeka teadlane Archimedes. Sürakuusa oli Vana-Kreeka üks tähtsamaid paiku ja Rooma konsuli Cicero arvates suisa kõige kaunim linn maailmas. Linna algne asustus oli sadam Ortygia saarel, mida ühendas maismaaga teetamm.
Sõidame Taormina piirkonda ning majutume kolmel järgneval ööl hotellis Villa Linda*** või sarnases.

6. päev PUHKUS RANNAS - TAORMINA
Hommikusöök. Päeva eismese poole jätame puhkuseks ja mõnusateks jalutuskäikudeks.
Päeva teisel poolel, pärast siestat, külastame Taorminat, linna Etna vulkaani jalamil: hästisäilinud antiikteater, katedraal ja katedraali väljak, vanad kirikud, ilusad vaated ja võimalus veeta meeldivat õhtut.

7. päev ETNA VULKAAN
Hommikusöök. Tutvume tänaseni aktiivse Etna vulkaaniga ning päeva teise poole veedame kaunis Taorminas. Bussiga sõidame Etna jalamile, kus asuvad mitmed kõrvalkraatrid. Need, kes soovivad tõusta kõrgemale ning jätkata peakraatri vallutamist, saavad tõusta tõstukiga 1923 m kõrgusele (pilet eraldi tasu eest). Sealt omakorda on võimalik jätkata maastikubussidega kuni 2900 m kõrguseni, kust selge ilma korral avaneb eriti avar vaade ning näeb päris lähedalt ühe peakraatri nõlvasid. Kohaliku Etna giidi juhatuste saatel saab jalutada viimastel aastatel lisandunud uutel kraatritel.
Pärastlõunal sõidame tagasi Giardini Naxosesse ning päeva teine pool jääb Teile vabaks, et saaksite teha jalutuskäigu Giardini Naxose rannapromenaadil ja nautida õhtusööki mõnes toredas rannaäärses trattorias.

8. päev CATANIA, LEND CATANIA-RIIA ja RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Sõidame Cataniasse, mis on Sitsiilia suuruselt teine linn. Tihti peetakse Cataniat ka Sitsiilia kirjanduse ja muusika sünnipaigaks. Ioonia mere rannikul asuv Catania on ümbritsetud tsitrusesaludest ning linna valvab suur Etna. Linna peaväljaku Piazza Duomo tänane ilme pärineb 18. sajandist, mil linnakeskus taas kujundati. Siin paiknevad võrratu barokkfassaadiga Sant Agata katedraal ning toretsev Egiptuse obeliskiga purskkaev Fontana dell’Elefante.
Seejärel suundume aga edasi juba lennujaama. Lend Catania-Riia kell 17:55-22:15 ja lend Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT640 ja BT361).

Reisi hind

1039 €* / 1093 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupilet otselennule Tallinn-Malta ja lendudele Catania-Riia-Tallinn (Air Baltic  liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 4 ööd Maltal hotellis*** (2-in. toad), 3 hommikusööki;
 • majutus 3 ööd Sitsiilias hotellis*** (2-in. toad), 3 hommikusööki 
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 250 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel;
 • Gozo ekskursioon 59 € (ettetellimisel ja tasumisel).
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • La Valletta sadamakruiis Maltal 20 €
 • Ristija Johannese katedraal, Valletta 15 € (senior 12 €)
 • Palazzo Parisio 15 € ja seenior 12 €
 • Mosta kuppelkirik 2 €
 • Paadisõit Gozo rannikul (võimalusel, sõltub ilmast) al 5 €
 • Õhtusöök Maltal koos folklooriga (hinnad täpsustamisel)
 • Monreale klooster 10 € / 7 € 18-25 a / tasuta kuni 17 a
 • Etna vulkaanile sõit funikulööriga + maastikubussidega 64 €
 • Vana-Kreeka teater Taorminas 10 € / 5 € 18-25 a / tasuta kuni 17 a
 • Sürakuusa arheoloogipark 10 € / 5 € 18-25 a / tasuta kuni 17 a
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse ja Maltale reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Riiki võib siseneda nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Palume meile teatada koos lõpliku tasumisega reisidokumendi number ja kehtivuse aeg!

Lisainfo

 • Ekskursioonipäevade järjestus reisiprogrammis võib muutuda.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
 • Palume end varustada sobiva adapteriga, Malta pistikud on erinevad Eestist
Lennuinfo Air Balticu lendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega 100x50x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) mõõtudega 30x40x10 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
12.10.2024 - 19.10.2024
Giid Mae Merusk
Giid Ingrid Eomois
 Hind al 1039
Broneeri
4 vaba kohta
Giid
Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima...
Loe veel giidi kohta
Giid
Ingrid Eomois
Ingrid on Maltal elanud üle kümne aasta ja sattus saarele just eesti turistidega töötades. Maltale kanda kinnitanud, omandas Ingrid Malta ülikoolis magistrikraadid teatri ja turunduskommunikatsiooni erialal...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Sitsiilia-Malta-Gozo

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Katrin
On uskumatu, kui palju jõudsime nende 5 päevaga Islandil näha. Imelised paigad ja võimsad loodusvaated. Island üllatab sind 360 kraadi iga päev. Rikas ajalugu, karge puhas õhk, kustunud vulkaanikraatrid ja sinised veed keerlemas sügaval kanjonites mägede vahel. Need ja veel paljud pildid saadavad mind kaua. Tänan südamest meie vapraid reisigiide Triinu ja Askurit, tänu kellele me reis sujus heas õhkkonnas ja võimsatel radadel turvaliselt. Olen tänulik ka iseendale, et tegin selle julge reisivaliku. Ootan nüüd põnevusega, millal veelkord saan Islandile minna. Soovin ka, et turistid, kes Islandit külastavad näitaks üles austust selle maa ajaloo, looduse ja inimeste suhtes! Imelisi kogemusi!
H
Helgi
Palju-palju Tänu Lugupeetud GERMALO. Hinge liigutav ettevõtmine! Tõesti parimad tunded ja lootused üle pikkade rusuvate nädalate! Sõprade tervitused eksootilistest maadest on tõesti super!. Kõik pole veel kadunud-elame ja REISIME!