Soome - Lapimaale külla jõuluvanale

Soome - Lapimaale külla jõuluvanale

27.12.2021 - 30.12.2021
 Hind al 59
Broneeri
Käes on jõulueelne aeg ja sussi sisse, mille õige pea aknalauale paned, ilmub ikka ja jälle väike kingitus või komm. Ja kuuse alla kingid. Ent siiski, tõsi küll, ehk ainult vahel harva, kripeldab hinges – on Jõuluvana ikka olemas?

JÕULUVANA on olemas. Meie teame seda, oleme Jõuluvana juures käinud aastaid. Selleks, et ka Teie saaksite selles ise veenduda, pakume Teile reisi Lapimaale. Reis Lapimaale, kus päike jõuluootuses vaevalt horisondist kõrgemale tõuseb, on elamus nii suurtele kui väikestele. Lisaks Jõuluvana ja Jõulumaa külastamisele saab reisi jooksul kelgutada, tutvuda kelgukoerte ning põhjapõtrade hingeeluga ning näha karget põhjamaa loodust. Reisi teeb eriliseks just meie väikeste reisigurmaanide siiras naeratus näol kui nad vaikselt teineteisele teatavad: „Ma ju ütlesin, et ta on PÄRIS!”

Külla tõelisele jõuluvanale! Lapimaa on maagiline jõuluvana kodu, mis asub Soome põhjapoolses osas. Lapimaa on laplaste, meetriste lumehangede, põhjapõtrade ning virmaliste maa.  Meie ainulaadne jõulureis on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele. Pakume Teile elamusi jõuluvana juures Pajakülas, ületame koos Polaarjoone, külastame põdrafarmi, kus võite sõita nii mootorkelgu kui ka põhjapõdraga, osaleda lasso heitmisvõistlusel, nautida kelgusõitu.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Täpsemad reisitingimused Soome reisimiseks paar nädalat enne reisi.

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN-HELSINGI, SÕIT PÕHJA-SOOME – LÕUNA JYVÄSKYLÄS – VASKIKELLO – OULU
Koguneme kell 06:15 Tallinna Reisisadama A-terminalis. Laevasõit Helsingisse laevaga Viking XPRS kell 07:00-09:30. Seejärel alustame sõitu läbi Soome Lapimaa suunas.
Soome on looduslikult tõeliselt kaunis maa ning bussiaknast avanevad vaated on vahvad – kas kõrged hanged teeääres või siit-sealt läbi puude vilksatav järvesilm – silmailu jagub nii väikestele kui suurtele. Ka meie kogenud giididel jagub aega ja tähelepanu nii selleks, et selgelt ja arusaadavalt seletada lastele kui täiskasvanutele lugusid Soomest ja soomlastest, mängida toredaid mänge, kuulata ja laulda jõululaule ning miks mitte vahepalaks vaadata ka mõni tore multikas. Teekond läheb ruttu ning lõunapeatuseks jõuame Jyväskylässe. Teeäärses söögikohas lõunastame ühiselt (hinna sees). Peatume paigas, mis üldsusele tuntud kui Vaskikello puhkekoht ehk tegemist juba aastast 1973 tegutseva kohvik-restoraniga, kus ajapikku kogunenud muljetavaldav pronksist valatud kellakollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohvikus sees.
Jõuame Oulu linna, kus peatume mugavas kesklinna hotellis Cumulus City Oulu*** või sarnases. Soovijatel võimalus mõnuleda soome saunas või veeta aega Oulu linnas.

2. päev ROVANIEMI – JOULUPUKIN PAJAKYLÄ - POSTKONTOR – POLAARJOONE ÜLETAMINE - KUUSAMO
Peale rikkalikku hommikusööki jätkub sõit Põhja-Soome, Rovaniemi. Maastik muutub juba eksootilisemaks ning aeg-ajalt võib tee ääres kohata suisa põhjapõtrade karjasid.
Lapimaale jõudes  suundume jõuluvana juurde. Jõuluvana küla ehk soome keeli Joulupukin pajakyla asub Rovaniemist ca 5 km kaugusel. Seal on võimalus jõuluvanaga koos pilti teha ja jõuluvana postkontorist oma jõulusoove teele saata. Kirju saabub jõuluvana postkontorisse igal aastalõpul umbes 30 000 tükki päevas ning välja ei lähe neid mitte vähem. Päris vahva on teadmine, et meil on võimalik seista 66 kraadi, 32 kaareminuti ja 35 -sekundi peal ehk siis polaarjoonel ja selle ületades saab igaüks sellekohase sertifikaadi. Lõunastame Rovaniemis (hinna sees) ning pärast seda kui kõik on jõuluvanale saanud oma soovid ära rääkida, sõidame edasi Rovaniemi keskusesse, kus saab valida, kas külastada Santa Parki või Arktikumi muuseumi. Santa Park on mäe sisse ehitatud laste võlumaailm, kus toimetamist just väiksematele. Võlukoopas tegutseb päkapikukool, meisterdamistuba, jõuluvanakamber. Saanisõit viib läbi värviküllase Lapimaa looduse, põnevust pakub jäägalerii ning Angri Birdsi ronimis-ja mänguala. Arktikumi muuseumis saab tutvuda Lapimaa looduse ja saamide eluoluga. 
Suundume edasi Kuusamosse, kus ööbime majutuskohas kahel järgneval ööl.

3. päev ERILINE JÕULUPROGRAMM PÕHJAPÕDRAKASVATUSES – RUKA - KELGUKOERTEFARM - JÕULUSÖÖK KOOS JÕULUVANA KÜLASTUSEGA - TROOPIKA VEEPARK
Hommikusöök. Hommikud on siin karged ja ilusad.
Reisi kõrghetkeks on kindlasti ka lõbus jõuluprogramm põhjapõdrakasvatuses (kõik tegevused ja programm hinnas). Teeme põdrarakendiga sõitu ja heidame lassot, põnevust pakub mootorkelgusõit ja kehakinnituseks küpsetame lõkkel jõuluvorstikesi ning rüüpame sooja mustsõstraglögi. Lastele korraldame suure kelgusõidu ning naudime lumerõõme.
Sõidame Ruka suusakeskusesse, et tutvuda kohalike suveniiridega ning heita pilk kõrgetele suusamägedele. Tõelise elamuse lumisel Lapimaal pakub kelgukoerte farmi külastus, vahva on koerte saani juhtides end proovile panna. Kelgukoerte farmis on pea 200 koera. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. nendel on võimalik teha jalutuskäik Kuusamo jõulukaunistustega keskuses.
Seejärel korraldame heas seltskonnas mõnusa jõulusöömise (söök hinnas), millele järgneb jõuluvana külaskäik koos kingituste jagamise ja jõululauludega.
Peale pikka päeva värskes õhus on mõnus lõõgastuda veepargis (lisatasu eest) ning selleks pakub suurepärase võimaluse „Troopika“ veekeskus. Troopiliste taimede, looduskivi ja mõnusalt sooja atmosfääriga on loodud mõnus keskkond tõeliseks lõõgastuseks. Lapsed saavad nautida veepargi liumägesid ja jõgesid ja koski ning emad-isad Soome sauna või aurusauna mõnusid.

4. päev SÕIT TAGASI HELSINGISSE – HELSINGI BUSSIEKSKURSIOON, LAEV HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Hommikul alustame sõitu Kuusamost Helsingi suunas. Teekond viib meid jällegi läbi muinasjutuliste maastike. Muljeid on kogunenud palju ning ühiselt koos giidiga saab veel joonistada, nuputada mõistatusi ning lugeda jõululugusid – kõik selleks vajalik on meie poolt bussi varutud. Teel teeme mitu u kolmveerandtunnist peatust, et keha kinnitada ja ringi vaadata. Jõuame Helsingisse ning kui teekond on sujuvalt kulgenud, jääb meile veel aega, et teha väike tiir bussiga Helsingi kesklinnas. Aeg suunduda sadamasse, kust kell 20:30-23:00 on laevasõit Viking XPRS laevaga Tallinnasse.
Jõuame Tallinna sadamasse ning aeg jätta jällenägemiseni.

Reisi hind

Täiskasvanu: 439 €*/ 462 €
Laps kuni 2a: 59 €* / 62 € (kehtib majutudes kahe vanemaga, ilma voodi- ja bussikohata)
Laps kuni 4a: 129 €* / 136 € (kehtib majutudes kahe vanemaga ühes toas)
Laps kuni 4a: 189 €* / 199 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

Laps 5-12a: 329 €* / 346 € (kehtib majutudes lisavoodil kahe vanemaga ühes toas) 
Laps 5-12a: 379 €* / 399 € (kehtib majutudes lisavoodil ühe vanemaga toas)

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele
  
Hind sisaldab:
 • Laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Majutus 1 öö hotellis*** Oulus, 1 hommikusöök 
 • Majutus majutuspaigas Kuusamos (2 ööd), 2 hommikusööki ja jõuluõhtusöök koos jõuluvana külastuse ja kingitusega
 • Lõunasöök Jyväskyläs ja Rovaniemis
 • Mitmekülgne jõuluprogramm: põdrakasvanduse külastamine, põdrarakendiga sõit, lasso heitmine, vorstikeste küpsetamine, sõit mootorkelguga jne. Kaasa võtta kelk!
 • Ekskursioonid vastavalt programmile, hoolitsev ja sõbralik giid-reisijuht
 • Meeleolukas programm lastele bussisõidul 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus 4 päevaks al. 4,50 € (lisainfo reisikindlustuse kohta)
 • Hommikusöök laevas  täiskasvanule  €; noorukile (12-17a) €; lapsele (6-11a)  €: laps alla 6a tasuta
 •  Õhtusöök laeval: Grill & Steak täiskasvanule  €, noorukile  € (12-17a); lapsele € (6-11a). Grill & Steak sisaldab 3 erinevat lihavalikut, kala ja taimetoidu valik, kartulid, maitsevõi. Hinnas sisalduvad ka joogid (+vein ja õlu) ja jäätis.  Palume söögitellimus esitada hiljemalt 2 nädalat enne reisi (hinnad täpsustamisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele 2019 seisuga
 • Santa Park täiskasvanu 35 €, 4-15a 29 €
 • Arktikum täiskasvanu 13 €, 7-15a 6 €, seeniorid ja tudengid 9 €
 • Jõuluvanaga koos pildistamine 1 pilt A4 – 32 €, postkaartpilt 45 € (5 pilti)
 • Koertefarmi külastus ca 10 € või koerarakendiga sõit 2 km ring ca 40 € täiskasvanu, lapsed alla 12a 32 € (ettetellimisel ja tasumisel kuu enne reisi, lõplik hind täpsustamisel)
 • Kuusamo Troopika veepark täiskasvanu 20 €, laps 4-14a 15 €, perepilet 55 €. Perepilet kehtib peredele 2 täiskasvanut + 2 last või 1 täiskasvanu + 2-3 last või 2 täiskasvanut + 1 laps.

Lisainfo

Lastega reisimise lisainfo
Ära unusta kaasa võtmast:
 • PASS või ID-kaart
 • Ujumisriided ja käterätt veelõbustuspargi külastamiseks
 • Karge Põhjamaa kliima nõuab soojemaid riideid (vt. reisi 3. päev)
 • Kuusamo majutuskoht on varustatud köökidega, kus on soovi korral võimalus ise süüa valmistada, külmkapp ja nõud on samuti olemas. Dušš/WC on kasutada mitme toa peale.
 • Kelk
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
27.12.2021 - 30.12.2021
 Hind al 59
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aive ja Liia
Täname toreda ja meeldejääva reisi eest! Jäime väga rahule. Omaan pakub tõesti igale maitsele midagi! Edu, õnnelikke reise ja aega enda puhkuse jaoks ka! Heade soovidega!
H
Hiie ja Koit
Täname Germalo meeskonda sisuka ja meeldejääva reisi eest meie kolmandal reisil Itaaliasse, seekord Toscanasse. Eraldi palume edastada tänusõnad meid saatnud giidile Ulve Kärpukile, kes säras meile need seitse reisipäeva sama eredalt kui Toscana päike ning kelle elukogemus ja teadmised aitavad meil veelgi paremini mõista seda imelist maad ja seal elavaid inimesi. Jääme ootama uusi reisielamusi koos Germaloga.