Suur seiklus Šotimaal ja Shetlandi saartel

Suur seiklus Šotimaal ja Shetlandi saartel

27.07.2024 - 03.08.2024
Giid Siret Kalmström
 Hind al 1399
Ooteleht
Reis viib meid skottide maale ehk Caledoniasse nagu vanad roomlased seda paika kutsusid. See on maailma suuruselt kaheksanda saare, Suurbritannia, kõige põhjapoolsem osa. Mägine, kanarbikuline, peidetud losside ja suitsuse viski maa, kus mehed käivad ringi kiltides ja inglise keelt kõnelevad tugevasti r-i põristades või kasutavad suhtlemiseks hoopis tavaeurooplase kõrvale hiina keelena tunduvat gaeli keelt, nagu näiteks Skye saarel.
Kas Nessie on olemas? Vastuse saame, reisides 96 km pikkuse Caledonia kanali osa, Loch Ness`i järve voogudes. Lisaks pakume võimalust maitsta rahvusrooga haggist, kuulata mürisevat torupilli, piiluda kildi alla, kus on peidus Šotimaa tulevik ning ühendada käed, laulmaks Šotimaa rahvuspoeedi Robert Burnsi sõnadele kirjutatud "Auld Lang Syne`i".

Shetlandi saared üllatavad meid imelise põhjamaise maastikupildiga. Küll aga käib siin siiski suhteliselt vähe inimesi, seda just saarte kõrvalise asukoha tõttu. Neid, kes pingutavad, premeeritakse sakiliste rannajoonte, muljetavaldavate merekaljude ja rikkalike arheoloogiliste paikadega. See Šotimaa kirderanniku lähedal asuv isoleeritud saarestik, kus elab sügavalt juurdunud viikingite minevik ja üllatavalt õitsev kunstikultuur, kutsub  külla uudishimulikke reisigurmaane.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-ABERDEEN
Kogunemine kell 13:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 15:20-16:10 ja lend Riia-Aberdeen kell 16:55-17:30 (lennunumbrid BT314/BT659, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Tere tulemast Šotimaale! Alustame oma ringsõitu ning suundume Stotfieldi, kus majutume tänasel ööl.
Söögikorrad: -
Majutus: Stotfield hotel*** või sarnases

2. päev LOCH NESS - FORT AUGUSTUS
Hommikul sõidame Drumnadrochiti linna, et avastada Loch Nessi keskust ja saada Loch Nessi müstilise olendi Nessie kohta rohkem teada. Pärast seda külastame järve ääres paiknevat keskaegset Urqharti lossi, kust avaneb maaliline vaade kuulsale järvele. Lõunasöögiks sõidame Fort Augustuse külakesse. Küla pakub imelisi vaateid mägedele ja Kaledoonia kanalile, mis külast läbi voolab. Külastame klannide keskust, kus õpime mõõka käsitlema ja kilti selga panema. Võtame ette meeleoluka sõidu Loch Nessi järvel ja vaatame, kas näeme kuulsat Nessiet ka oma silmaga. Õhtuks jõuame Fort Williamisse, kus on meie tänane majutus.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Travelodge Fort William**** või sarnases

3. päev LAMBAKOERAD - AVIEMORE, LAEVASÕIT SHETLANDILE

Täna läheme vaatama, kuidas vahvad lambakoerad oma tööd teevad. Farmis saame teada, kuidas koeri treenitakse ja karja kokku aetakse. Lisaks avaneb võimalus lambakesi toita ja paitada. Lõunasöögiks sõidame Aviemore linna ning külastame Cairngormsi loodusparki. Edasi viib teekond meid Balmorali lossi juurde, mida võimalusel külastame. Balmorali loss on Briti kuninglikule perekonnale kuuluv residents, mille prints Albert 1852. aastal kuninganna Victoriale kinkis. Tänasel päeval on uhke loss teatud päevadel aastas avatud külastamiseks. Kui juhtub, et kuningapere on parasjagu lossis puhkamas, sõidame imetlema teist suursugust lossi Drum Castle. Lossi ümbritseb uhke aed, milles kasvavad nii 1700ndatel istutatud tammepuud kui ka magusalt lõhnavad roosid. Õhtul ootab meid ees laevasõit Shetlandi saartele. Laevasõit Aberdeen-Lerwick kell 19.00-07.00.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: laevas neljakohalistes kajutites


4. päev LERWICK - FORT CHARLOTTE - MAVIS GRIND

Tere tulemast Shetlandile! 

Kell 07.00 saabume Lerwickisse, Shetlandi suurimasse linna ja kuulsasse heeringapüügi sadamasse. Lerwick on tõeline pärl igale ajaloohuvilisele - siin on hästi säilinud vanalinn ning vana kindluse varemed. 

Alustame Shetlandi saarega tutvumist. Varahommikune sõit läbi ”Peamaa” (Mainland Shetland), ehk Shetlandi saarestiku kõige suurema saare läänekaldale kus asub geoloogiline vaatamisväärsus Mavis Grind. 33m laiune maaribakene lahutab Atlandi ookeani Põhja merest. Teeme väikese jalutuskäigu ja just tõusnud päikesevalguses Shetlandi esimesed fotod.
Edasi suundume müstilise kivimonumendi, Beorgi püstiste kivide juurde. Just siin näeme esimest korda kui pikk on inimajalugu Shetlandi saartel ja kui püsivaid monumente nad rajasid. 
Meie tee kulgeb läbi Shetlandi peasaare maastike tagasi Lerwickisse kus teeme väikese jalutuskäigu arhipelaagi pealinnas, saame teada mis on Lodberrid, külastame Charlotte kindlust, Shetlandi muuseumi ning kõigil jääb ka vaba aega, et lõunat süüa ja omal käel linnakesega tutvust teha.
Peale lõunat käime Clickimini Brochiga, kiviaegse rõngasmüüridega ümbritsetud ehitisega tutvumas. 
Päeva lõpetame Scalloway kindluse varemete juures. Patrick Stewart, kelle isa Robert oli Shotimaa kuninga James V sohipoeg rajab selle võimsa kindluse 1600 aastal. Patrick, II Orkney krahv on ajalukku läinud oma värvikireva elu, poliitiliste intriigide ja suursuguste sõprade poolest.
 Söögikorrad: -
Majutus: Brae Hotel**** või Scalloway Hotel*** või sarnases


5. Päev SEIKLUSED UNSTI SAAREL

Täna sõidame parvlaevaga Shetlandi saarestiku ühele unikaalseimale saarele - veedame päeva Unsti saart avastades.

Teel naudime imeilusaid vaateid kohalikule loodusele ja loodame kohata oma teekonnal mitmeid merelinde ja hülgeid. Unsti saarel läheme Hermanessi riiklikule looduskaitsealale, Shetlandi kõige põhjapoolsesse punkti. Siin võib tekkida lausa tunne, nagu poleks kunagi tsivilisatsioonist kaugemal viibinud. 
Söögikorrad: hommikusöök 
Majutus: Brae Hotel**** või Scalloway Hotel*** või sarnases


6. päev VÄLJASÕIT SHETLANDI LÕUNAOSASSE, LAEVASÕIT TAGASI ABERDEENI

Pärast hommikusööki suundume Shetlandi ponide kaitsealale, et seal elavaid imelisi ponisid vaadata. Edasi külastame St. Niniani saart, mida nimetatakse tõusulaine saareks. Saar on looduslikult väga uhke ja põneva ajalooga. 1958. aastal avastas üks tavaline poiss siitsamast kiriku põrandalaudade alt keskaegse varanduse. Aardekirstust leiti 9. sajandist pärinevaid sepistatud kuldkausse ja ehteid - tõenäoliselt mõne tähtsa viikingiisanda maine vara. Tänase päeva naelaks on kindlasti Jarlshofi asula. Jarlshofi puhul on tegemist ühe unikaalseima arheoloogilise leiuga, mitte ainult Suurbritannias, vaid kogu Euroopas. Jarlshof on olnud asustatud juba 2500 e.m.a, siin on elanud nii kivi-, pronksi-, kui ka rauaaegsed inimesed. Hiljem asustasid Jarlshofi müütilised Pictid ning võidukad Viikingid. Jarlshofi ajalugu hõlmab rohkem kui 4000 aastat. Sumburgh Headi lähedal asuv asula on aastatuhandete jooksul olnud koduks paljudele eriilmelistele kultuuridele, kelle hoonete varemed on ehitatud üksteise peale ja ümber. Selgel päeval võime siit silmata isegi Fair Isle’i. 

Õhtu veedame Lerwickis ja seejärel ongi aeg jätta hüvasti imelise Shetlandiga ning suunduda laevaga tagasi Aberdeeni. Laevasõit Lerwick-Aberdeen kell 19.00-07.00.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: laevas neljakohalistes kajutites
 

7. päev ABERDEEN - PÕHJARANNIK

Saabume Aberdeeni kell 07.00 hommikul. 

Edasi läheme seiklema mööda põhjarannikut. Külastame võluvat Pennani kaluriküla, mis on  paljudele kindlasti tuttav filmist ,,Kohalik kangelane’’. Imetleme kõrgeid Troup Headi kaljusid ja looduskaitseala, kus elab tuhandeid merelinde. Külastame muinasjutulist 800 aasta vanust Fyvie lossi, mille seinu kaunistavad kuulsate kunstnike maalid.  Teeme ekskursiooni Aberdeeni linnas. Aberdeen või Hõbe linn on Šotimaa suuruselt kolmas linn. Täna u 250 000 elanikuga Aberdeen arvatakse olevat asustatud juba üle 6000 aasta tagasi. 12. sajandil Šotimaa kuninga David I poolt linnale annetatud harta muutis Abedreeni selle aja üheks suurimaks majanduskeskuseks. Ajalooline paberitööstuse, kalastuse, laevaehituse ja tekstiilitööstuse keskus tegi läbi täieliku muutuse 1969. aastal, kui Põhjamerest avastati naftat. Tänaseks asub Aberdeenis üks suurimaid Šotimaa sadamaid ja helikopteri lennujaamu ning linn on tohutult põnev segu uuest ja vanast. 
Söögikorrad: -
Majutus: Leonardo hotel Aberdeen**** või sarnases

 

8. päev DUNNOTTARI KALJUKINDLUS - VABA AEG ABERDEENIS, LEND ABERDEEN-RIIA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Teeme väljasõidu maalilise Dunnottari kaljukindluse varemete juurde. See imeline koht on üks Šotimaa pärlitest - kolmest küljest Põhjamerega ümbritsetud kalju, millel paikneb müstiline saladustest tulvil kindlus. Lõunasöögiks sõidame tagasi Aberdeeni, kus jääb kõigile vaba aega, et külastada Aberdeeni kunstigaleriid või Maritime muuseumi või Provost Skene´i muuseume või hoopis veeta aega Aberdeeni rannas ja promenaadil jalutades. 

Lend Aberdeen-Riia kell 18:10-22:30 ja lend Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (lennunumbrid BT660/BT361, kohalikud kellaajad).
Söögikorrad: hommikusöök

Reisi hind

1399€* / 1472 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Aberdeen ja Aberdeen-Riia-Tallinn (AirBalticu liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • laevapiletid Aberdeen-Lerwick ja Lerwick-Aberdeen;
 • majutus neljakohalistes kajutites laevasõidul;
 • majutus programmis välja toodud hotellides (2-in toad);
 • 5 hommikusööki hotellides;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused;
 • ekskursioonid eesti keeles terve reisi jooksul.
Lisakulud
 • ühene majutus hotellides 300€;

 • kahekohaline kajut laevasõitudel 110 €/kajut/edasi-tagasi. Majutust kahekohalistes kajutites on piiratud arv (vaid ettetellimisel, ettetasumisel);
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Drumi loss täiskasvanu £ 16 / 65+ £ 12,50
 • Clansman Centre (Klanni maja Loch Nessi juures) £ 6 / laps £ 4,50
 • Loch Nessi laevasõit (Royal Scott) £ 14,50 /£ 13,50 (al 60 a) / £ 8,50 (laps 5-16 a)
 • Loch Nessi keskus £ 15
 • Urqharti loss £ 14,50 / £ 11,60
 • Fyvie loss £ 16 / 65+ £ 12,50
 • Ponide keskus 45 £
 • Lambakoerte demo 20 £
 • Dunnottari kindlus 10 £
 • Jarslhof arheoloogia ala  8  £/ 6  £
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Šotimaale ja Shetlandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. 
Suurbritanniasse reisides on ID-kaardi asemel vajalik kaasa võtta kehtiv pass. 

NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.

Lisainfo

Lennuinfo AirBalticu liinilendudel:
Ära
antav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) mõõtudega 30x40x10 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
27.07.2024 - 03.08.2024
Giid Siret Kalmström
 Hind al 1399
Ooteleht
Giid
Siret Kalmström
Sireti reisipagasis on palju kogemusi ja elamusi, kultuuri ja ajalugu, mitmeid seiklusi ja palju toredaid avastamisi. Reisid neljal mandril ja üle viiekümnes riigis Euroopas, Aasias ja Aafrikas on andnud Siretile avatud maailmavaate ning laia silmaringi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Suur seiklus Šotimaal ja Shetlandi saartel

Kliendid meist

A
Anneliis
Ikka ja jälle valin maailma avastamiseks Germalo. Reisiprogrammid on huvitavad, reisiseltskonnad vahvad ja giidid äärmiselt toredad. Germaloga olen käinud Horvaatias, Sloveenias, Hispaanias, Itaalias, Kreekas ja Tuneesias. Sellesse nimekirja on kindlasti veel riike lisandumas, sest Germaloga reisides olen käinud paikades, kuhu omal käel mitte kunagi ei satuks. Uute kohtumisteni!
E
Ene ja Sanija
Lõpuks, peale pikka pausi, saime Tuneesiasse! Reis oli super ja giid aitas sellele palju kaasa. Suur tänu! Mae, oli järjekordselt väga meeldejääv reis koos Sinuga. Loodan,et kohtume veel.