Šotimaa ringreis ja Shetlandi saared

Šotimaa ringreis ja Shetlandi saared

17.08.2024 - 24.08.2024
 
Eelbroneering
Reis viib meid skottide maale ehk Caledoniasse nagu vanad roomlased seda paika kutsusid. See on maailma suuruselt kaheksanda saare, Suurbritannia, kõige põhjapoolsem osa. Mägine, kanarbikuline, peidetud losside ja suitsuse viski maa, kus mehed käivad ringi kiltides ja inglise keelt kõnelevad tugevasti r-i põristades või kasutavad suhtlemiseks hoopis tavaeurooplase kõrvale hiina keelena tunduvat gaeli keelt, nagu näiteks Skye saarel.
Kas Nessie on olemas? Vastuse saame, reisides 96 km pikkuse Caledonia kanali osa, Loch Ness`i järve voogudes. Lisaks pakume võimalust maitsta rahvusrooga haggist, kuulata mürisevat torupilli, piiluda kildi alla, kus on peidus Šotimaa tulevik ning ühendada käed, laulmaks Šotimaa rahvuspoeedi Robert Burnsi sõnadele kirjutatud "Auld Lang Syne`i".

Shetlandi saared üllatavad meid imelise põhjamaise maastikupildiga. Küll aga käib siin siiski suhteliselt vähe inimesi, seda just saarte kõrvalise asukoha tõttu. Neid, kes pingutavad, premeeritakse sakiliste rannajoonte, muljetavaldavate merekaljude ja rikkalike arheoloogiliste paikadega. See Šotimaa kirderanniku lähedal asuv isoleeritud saarestik, kus elab sügavalt juurdunud viikingite minevik ja üllatavalt õitsev kunstikultuur, kutsub  külla uudishimulikke reisigurmaane.
17.08.2024 - 24.08.2024
 
Eelbroneering

Kliendid meist

M
Milvi
Äsja saabusin Gran Canaria reisilt, kus reisijuhiks Mirjam Somelar. Peale pikemat reisipausi oli hinges väike kahtlus, kas praegusel hetkel on reisimine ikka õige ja ohutu, kuid kõik laabus paremini kui iganes võinuks oodata! Algusest lõpuni. Peaosa reisi õnnestumises lasus meie giidil Mirjamil, keda oli huvitav kuulata, kes oli äärmiselt sõbralik ja abivalmis, lubades probleemide korral endale kasvõi öösel helistada. Hinge tegi soojaks tema mõnus huumorimeel ja optimism, mis ei jätnud teda maha hetkekski. Suur tänu talle ja peatse kohtumiseni uutel reisidel!
Ülle Kriiva
Aitäh Germalo ja suured tänud giid Helenile ja Mehmetile suurepärase huvitava Istanbuli reisi eest! Tahaks Türki tagasi. Plaan 2023 suur Türgi ringreis ette võtta. Astrid ja Ülle