Šotimaa ringreis ja Shetlandi saared

Šotimaa ringreis ja Shetlandi saared

17.08.2024 - 24.08.2024
 
Eelbroneering
Reis viib meid skottide maale ehk Caledoniasse nagu vanad roomlased seda paika kutsusid. See on maailma suuruselt kaheksanda saare, Suurbritannia, kõige põhjapoolsem osa. Mägine, kanarbikuline, peidetud losside ja suitsuse viski maa, kus mehed käivad ringi kiltides ja inglise keelt kõnelevad tugevasti r-i põristades või kasutavad suhtlemiseks hoopis tavaeurooplase kõrvale hiina keelena tunduvat gaeli keelt, nagu näiteks Skye saarel.
Kas Nessie on olemas? Vastuse saame, reisides 96 km pikkuse Caledonia kanali osa, Loch Ness`i järve voogudes. Lisaks pakume võimalust maitsta rahvusrooga haggist, kuulata mürisevat torupilli, piiluda kildi alla, kus on peidus Šotimaa tulevik ning ühendada käed, laulmaks Šotimaa rahvuspoeedi Robert Burnsi sõnadele kirjutatud "Auld Lang Syne`i".

Shetlandi saared üllatavad meid imelise põhjamaise maastikupildiga. Küll aga käib siin siiski suhteliselt vähe inimesi, seda just saarte kõrvalise asukoha tõttu. Neid, kes pingutavad, premeeritakse sakiliste rannajoonte, muljetavaldavate merekaljude ja rikkalike arheoloogiliste paikadega. See Šotimaa kirderanniku lähedal asuv isoleeritud saarestik, kus elab sügavalt juurdunud viikingite minevik ja üllatavalt õitsev kunstikultuur, kutsub  külla uudishimulikke reisigurmaane.
17.08.2024 - 24.08.2024
 
Eelbroneering

Kliendid meist

M
Maile
Suur tänu Siret Kalmströmile toreda ja mitmekülgse reisi eest Taisse. Sireti operatiivne tegutsemine väärib kiitust Tema positiivsus nakatas ka reisijaid.
K
Kairi
Jõudsime tagasi Portugali ringreisilt koos Mirjam Somelariga ja tahan oma vaimustust jagada. Nii põhjalik, laia silmaringi ja positiivse ellusuhtumisega rõõmsameelne giid, keda oli väga meeldiv ja hariv kuulata. Muidugi on ka Portugal vapustavalt ilus ja reisikava on väga kenasti paika pandud. Jääb mõnusalt aega ka omaette hulkumiseks. Igaljuhul vaatan mina juba uusi Germalo reisipakette!