Sri Lanka ja Maldiivid - ringreis ja rannapuhkus

Sri Lanka ja Maldiivid - ringreis ja rannapuhkus

10.04.2021 - 26.04.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 3298
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Marco Polo arvas põhjusega, et Sri Lanka on maailma parim saar - esimesena tabab Teid siia saabudes Sri Lanka soe õhk, seejärel lõputu hulk eksootilist rohelust ning siis märkate kõikjal kaunist singali alfabeeti, värvilisi budistlikke palvelippe ning kirevates sarides naisi. Sri Lanka on roheline, soe ja sõbralik. Sri Lanka on puhas maa ja elu siin on tunduvalt rahulikum kui kusagil mujal Aasias. Siin asuvad ahvatlevad rannad, kaunid maastikud, muljetavaldavad mäed, jõed ja kosed, ürgne loodus, värviliselt mitmekesine floora ja fauna. Siin leiab inspireerivaid kultuurimälestisi iidsetest linnadest kuni koloniaalaegade kindlustusteni, elavat kultuuri kaunite kunstide ja käsitööga ning loomulikult mitmekülgse taustaga inimesed, kes on võluvad ja sõbralikud.

Lugege Sri Lanka kohta lähemalt siit >
Lugege Maldiivide kohta lähemalt siit >

Reisil on Eestist kaasas suurte Sri Lanka reisikogemustega eestikeelne giid ning lisaks toetavad reisikorraldust ning tagavad professionaalse reisiteeninduse kogu reisi vältel meie Germalo eestikeelne reisijuht ning kohapealne inglisekeelne reisiesindaja.
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL
Koguneme kell ... TALLINNA LENNUJAAMA INFOLETIST VASAKUL ASUVA KASSA JUURES, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul  (lennuajad täpsustamisel) . Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid ka vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-COLOMBO, NEGOMBO - PUHKUS
Jätkulend Istanbul-Colombo  (lennuajad täpsustamisel). 
Tere tulemast Sri Lankale! Maandume Negombo rahvusvahelisel lennuväljal.
Sõidame Marawila rannapiirkonda ja majutume rannaäärses hotellis**** või sarnases kahel järgneval ööl. Aeg puhkuseks. Õhtusöök hotellis.
 
3. päev VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Õhtul suundume hotellist  Sri Lanka külas peetavale kohalikule õhtusöögile (sisaldub hinnas).
 
4. päev NEGOMBO – ANURADHAPURA – MIHINTALE
Hommikusöök. Sõidame Sri Lanka vanimasse linna Anuradhapurasse, mille ajaloo juured ulatuvad 5. sajandisse e.m.a. Kunagise suure keskuse asemel on praegu küll suures osas varemed ent vaadata on siin palju – suur kellakujuline stuupa, templid, skulptuurid ning iidsed veekogumisbasseinid. Siinsetest paleedest valitsesid singalid ja mõned Lõuna-India valitsejad üle tuhande aasta Sri Lankat. Selle Sri Lanka iidse linna suursugusus peitubki peamiselt tema uhkes minevikus. Käime Anuradhapura vaimses ja füüsilises südames - siin asub maailma vanim dateeritud puu, 2200 aastat vana Sri Maha Podhi puu. Sõidame Mihintalesse ning külastame püha mäge. Õhtuks sõidame Sigiriya piirkonda ning majutume kahel järgneval ööl hotellis Chaaya Village**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
5. päev SIGIRIYA – RITIGALA – POLONNARUWA – MINNERIYA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Hommikul võimalus sõita elevantidega.
Külastame džunglisse peidetud, legendiderohke mäe otsas asuva Ritigala varemeid. Need erinevad ülejäänust Sri Lanka saarel leiduvast. Siin leiab vanu puid, vulisevaid ojasid ja rahulikke meditatsiooniplatvorme. Kunagi on siia eraldunud mungad, et eemalduda maailmast ja tegeleda vaikse mõtlusega. Tänapäeval näeme me osaliselt taastatud, osaliselt varemetes kloostri- ja koopakompleksi.
Seejärel sõidame Polonnaruwasse, et külastada Sri Lanka vanuselt teise kuningriigi pealinna asupaika. Siinne linn oli suureks keskuseks 11.-12. sajandil ning kajastab keskaegsete Sri Lanka kuningate elu. Külastame seda iidset pealinna, mis on ka UNESCO kaitse all. Siinse elu kunagist suursugusust pole raske ette kujutada.
Jätkame oma teekonda ning läheme Habaranasse, mis on värav lähedal asuvasse Minneriya rahvusparki. Võtame ette džiibisõidu rahvuspargis ning näeme ka troopilisi loomi ja linde. Eelkõige pakuvad meile huvi metsikute elevantide karjad, keda siin tihti kohata võib. Õhtusöök hotellis.
 
6. päev SIGIRIYA KALJUKINDLUS – DAMBULLA – MATALE VÜRTSIAED – KANDY
Hommikusöök. Sigiriya on üks Sri Lanka populaarseimaid vaatamisväärsusi. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud 200 meetri kõrgune kalju jääb tõenäoliselt silma rohkem kui tema peale ehitatud kindlus, millest pole tänapäevaks kahjuks palju säilinud. Kindlus on siiski ehitatud juba 5. sajandil. Soovijad saavad ette võtta ronimise kaljule, kust avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale ning kus on võimalik näha kauneid kaljudele maalitud freskosid.
Lahkume Sigiriyast ning jätkame oma teekonda Lõuna-Sri Lanka suunas. Külastame Dambulla koobastemplite kompleksi. Mõned siinsete koobaste seinu kaunistavad freskod on lausa 2000 aastat vanad. Jätkame oma teekonda Matalesse. Tutvume Sri Lanka erinevate vürtsidega. Näeme kuidas neid kasvatatakse ja kasutuseks ette valmistatakse ning saame teada, kuidas neid toiduvalmistamisel kasutatakse.
Õhtuks jõuame Kandysse – siinse mägise piirkonna keskusesse. Külastame Kandy Buddha Hamba templit.  Reliikvia on tänaseni au sees ning see teeb Kandy templist Sri Lanka budistide seas kõige olulisema. Soovijatele etendus Sri Lanka tantsudega. Majutus Kandy lähedal hotellis` või sarnases. Õhtusöök hotellis. 
 
7. päev KANDY – PERADENIYA BOTAANIKAAED – TEEISTANDUS – NUWARA ELIYA
Hommikusöök.  Teeme peatuse Peradeniyas, kus võimalusel külastame kuninglikku botaanikaaeda, mis on tuntud taimeliikide paljususe poolest. Siin leidub nii ilutaimi kui ka kasulikke rohtusid. Sõidame mööda maalilist mägiteed edasi mägilinna Nuwara Eliyasse - Valguse Linna, kus omal ajal armastasid suvel aega veeta inglise kolonisaatorid. Majutus või sarnases. Õhtusöök hotellis.

8. päev NUWARA ELIYA – PUHKUS OOKEANIRANNAS
Hommikusöök. Lahkume Nuwara Eliyast, laskume mägedest ning näeme taas kauneid vaateid. Edasi viib meie teekond meid ühele kauneimatest Sri Lanka randadest. 
Majutus kolmel järgneval ööl Hikkaduwal hotellis Chaaya Tranz****, mis asub otse kaunil liivarannal. Järgnevate päevade jooksul kogete just sellist puhkust kaunil troopilisel rannal, millest unistate talvistel tuisupäevadel. Randa palistavad lookas palmid, pehme kuum liiv jalge all ja kalurite paadid horisondil. Õhtusöök hotellis.
 
9. päev PUHKUS PARADIISIRANNAS
Hommikusöök. Puhkus rannas. Soovijatele pakume erinevaid võimalusi päevade sisustamiseks. Samuti võib nautida lihtsalt rannamõnusid, jalutada siinses külas, kus jagub poekesi ja restorane või nautida ayurveda massaaži. Õhtusöök hotellis.
 
10. päev PUHKUS, SOOVIJATELE GALLE EKSKURSIOON (lisatasu eest)

Hommikusöök. Tänagi on võimalus nautida Hikkaduwa kauneid liivarandasid.
Pärastlõunal külastame soovijatega aga Galle kindlust, kus olevat olnud meresadam juba roomlaste ajal ning siia asusid esimesena ka portugallased. See väike linnake aga meenutab igati Hollandit – kirikud, Hollandi mereväekindralite majad jpm. Külastame kilpkonnade kasvandust. Võimalik on minna paadisõidule Madu Ganga jõel. Õhtusöök hotellis.

 
11. päev COLOMBO, LEND COLOMBO - MALDIIVID

Hommikusöök. Bussiekskursioon Colombos - Gangarama tempel, vana ja uus parlamendihoone, põnevad kõrghooned ja kaunid pargid. Kell 20:20-21:30(lennunumber TK0731) lend Colombolt Maldiividele. Saabumisel transfeer (kiirpaadiga) hotelli. Majutus viiel järgneval ööl atollil hommiku- ja õhtusöökidega superiorklassi bungalows hotellis Paradise Island Resort Spa**** või sarnases.
Palume tutvuda Maldiivide puhkuse eritingimustega reisikava lõpus lisainfo all.
 

Maldiivid pakuvad Teile võimalust viibida maapealses paradiisis - siinseid väga puhtaid randu peetakse maailma kauneimateks oma heledate liivadega ja sügavsinise veega. Ideaalne võimalus on siinses kristallselges vees snorgeldades või sukeldudes imetleda kauneid koralle ja värvilisi kalu, merevee läbipaistvus on lausa üllatavalt hea. Siinsed lained meelitavad ka surfareid. Tuntud on Maldiivide hea köök ja meeldiv teenindus.
 
12. päev - 15. päev PUHKUS MALDIIVIDEL
Imeline puhkus Maldiividel. 
 
16. päev RANNAPUHKUS, LEND MALDIIVID-ISTANBUL
Päev rannas. Õhtune transfeer lennujaama. Lend Maldiivid-Istanbul (lennuajad täpsustamisel) . 
 
17. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn  (lennuajad täpsustamisel). 

Reisi hind

3298 €* / 3393 €
 Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.01.21

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Turkish Airlinesi lendudega Tallinn–Istanbul, Istanbul-Colombo, Maldiivid-Istanbul, Istanbul–Tallinn.
 • Lend Colombo-Maldiivid
 • Toitlustamine lennukis

 • Lennujaamamaksud seisuga aprill 2019. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.

 • Kõigi mugavustega konditsioneeriga buss vastavalt programmile

 • Majutus vastavalt programmile hotellides***/ ****(2-in toad), 14 hommiku- ja 14 õhtusööki 
 • ​Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.


​Lisatasu eest võimalik:

 • Ühene majutus kogu reisi vältel 1229 € (Sri Lanka ringreisil 490 € ja Maldiividel 739 €) 
 • Tervisekindlustus al 22,42 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a., vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Sri Lanka e-viisa 35 € (palume meile tuua oma passikoopia hiljemalt kuu enne reisi)
 • Ekskursioon Galle 39 €
Hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele! 
 •  Anuradhapura vaatamisväärsused 25 USD
 •  Sri Maha Podhi puu 4 USD
 •  Mihintale 5 USD
 •  Ritigala 18 USD
 •  Polonnaruwa ajaloolised vaatamisväärsused 25 USD
 •  Minneriya rahvuspark koos džiibisõiduga 40 USD
 •  Sigiriya kaljukindlus 30 USD
 •  Dambulla koobastemplid 13 USD
 •  Kandy Buddha Hamba tempel 15 USD
 •  Sri Lanka tantsude etendus Kandys 6 USD
 •  Elevantidega sõit 25 USD
 •  Peradeniya botaanikaaed 12 USD
 •  Balapitya paadisõit Hikkaduwal  15 USD
 •  Kilpkonnade kasvatus 5 USD
 •  Gangarama tempel 3 USD

Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast eelnevalt etteteatamata!

Lisainfo

Sri Lanka Maldiivide reisipikendusele kehtivad eritingimused. Juhul kui peale Sri Lanka ringreisi lendab edasi Maldiividele vähem kui 10 reisijat, toimub Maldiivide puhkus ilma reisijuhita. 
 • Soovitatav on vaktsineerida A ja B hepatiidi ning teetanuse vastu ning Sri Lanka põhjaosas viibides võtta malaaria tablette. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.
 • Sri Lankal kehtib Sri Lanka ruupia LKR. Orienteeruv kurss 1 €=u 155 LKR; 1 USD=u 112 LKR(kurss muutub pidevalt).
 • Sri Lanka ruupiad saab vahetada kohapeal USA dollarite või eurode vastu. Paljudes kohtades aktsepteeritakse ka USA dollareid, kuid parem on siiski arvestada kohaliku valuutaga (hinnad kohalikus vääringus tihtipeale soodsamad).
 • Sri Lanka on troopilise kliimaga saar, kus aastaringselt on soe ja niiske õhk. Vihmahooajad on oktoobrist jaanuarini ning maist juulini, kuid vihma sajab ka siis ainult peamiselt öösel. Mägedes – näiteks Nuwara Eliyas on aastaringselt 15-20 kraadi, lõuna pool kuivas piirkonnas on temperatuur aga 30-35 kraadi. 
 • Meie GSM telefonid töötavad tavapäraselt ka Sri Lankal
 • Elekter 230 V / 50Hz, pistikupesa kolme auguga ümarate otstega pistikule
 • Aeg: ajavahe Eestiga 3,5 tundi
 • Sri Lankal on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada jootrahadeks 30 USD inimese kohta.
 • Maldiividele ei ole lubatud tuua alkohoolseid jooke (sh tax free kauplustest) Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Sri Lanka viisakusreeglid ütlevad et:
 • templites tuleb sisenemiseks võtta jalast kingad ning arvestada viisaka riietusega (mitte siseneda miniseelikute, paljaste õlgadega jne), soovitame kaasa võtta sokid
 • mitte kunagi ei tohi katsuda budistliku munga pealage, sh. laste
 • Buddha kuju poole ei tohi pildistades seista seljaga
 • riigiametnike pildistamine pole lubatud (sõdurid, politsei jne)
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Sri Lankale reisimine kõikidele Euroopa Liidu kodanikele viisavaba. Riiki sisenemiseks on vajalik end registeerida (e-viisa) ETA süsteemis (Electronic Travel Authorization) . E-viisa autoriseering on vaja vormistada vähemalt 2 nädalat enne reisi.
Germalo Reisid vormistab oma klientidele e-viisa teenustasuga 35€/reisija. Autoriseerimise vormistamiseks palume saata oma reisipassi koopia Germalo Reiside kontorisse koos reisi lõpliku tasumisega.
Juhul kui Te ei soovi, et Germalo Reisid Teie e-viisa vormistaks ja soovite seda ise teha, palume sellest meid samuti e-maili teel teavitada. Juhime Teie tähelepanu sellele, et juhul kui eelistate oma registreerimise ise teha, siis reisija vastutab oma vormistatud e-viisa õigsuse eest (korrektne nimi, õigekiri, kuupäevad, viisa tüüp jne).
Täpsem info veebilehelt.
10.04.2021 - 26.04.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 3298
Broneeri
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Sri Lanka ja Maldiivid - ringreis ja rannapuhkus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Krista
Täname väga nii sisuka ja rõõmsa Provence reisi eest, me oleme vaimustuses ja loodame ka edaspidi Germalo`ga reisil käia!
A
Aive ja Liia
Täname toreda ja meeldejääva reisi eest! Jäime väga rahule. Omaan pakub tõesti igale maitsele midagi! Edu, õnnelikke reise ja aega enda puhkuse jaoks ka! Heade soovidega!