Sri Lanka ja Maldiivid - ringreis ja rannapuhkus

Sri Lanka ja Maldiivid - ringreis ja rannapuhkus

07.03.2024 - 21.03.2024
 
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Marco Polo arvas põhjusega, et Sri Lanka on maailma parim saar - esimesena tabab Teid siia saabudes Sri Lanka soe õhk, seejärel lõputu hulk eksootilist rohelust ning siis märkate kõikjal kaunist singali alfabeeti, värvilisi budistlikke palvelippe ning kirevates sarides naisi. Sri Lanka on roheline, soe ja sõbralik. Sri Lanka on puhas maa ja elu siin on tunduvalt rahulikum kui kusagil mujal Aasias. Siin asuvad ahvatlevad rannad, kaunid maastikud, muljetavaldavad mäed, jõed ja kosed, ürgne loodus, värviliselt mitmekesine floora ja fauna. Siin leiab inspireerivaid kultuurimälestisi iidsetest linnadest kuni koloniaalaegade kindlustusteni, elavat kultuuri kaunite kunstide ja käsitööga ning loomulikult mitmekülgse taustaga inimesed, kes on võluvad ja sõbralikud.

Lugege Sri Lanka kohta lähemalt siit >
Lugege Maldiivide kohta lähemalt siit >

Reisil on Eestist kaasas suurte Sri Lanka reisikogemustega eestikeelne giid ning lisaks toetavad reisikorraldust ning tagavad professionaalse reisiteeninduse kogu reisi vältel meie Germalo eestikeelne reisijuht ning kohapealne inglisekeelne reisiesindaja.
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisil osalemise tingimused seisuga 29.06.2023
 • Sri Lankasse reisimisel ei ole vaja esitada vaktsineerimispassi ega PCR testi. 
 • Viisa vormistamiseks palume edastada passikoopia korralikult skaneeritult (JPG või PNG kuni 4 MB) 

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL
Kogunemine kell 16:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 19:15-22:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid ka vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-COLOMBO, NEGOMBO - PUHKUS
Jätkulend Istanbul-Colombo kell 01:55-15:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK730).
Tere tulemast Sri Lankale! Maandume Negombo rahvusvahelisel lennuväljal.
Sõidame  rannapiirkonda ja majutume kahel järgneval ööl rannaäärses hotellis Heritance Negombo*****  või sarnases. Aeg puhkuseks. Õhtusöök hotellis.

3. päev VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Õhtusöök hotellis.

4. päev NEGOMBO – ANURADHAPURA – MIHINTALE
Hommikusöök. Sõidame Sri Lanka vanimasse linna Anuradhapurasse, mille ajaloo juured ulatuvad 5. sajandisse e.m.a. Kunagise suure keskuse asemel on praegu küll suures osas varemed ent vaadata on siin palju – suur kellakujuline stuupa, templid, skulptuurid ning iidsed veekogumisbasseinid. Siinsetest paleedest valitsesid singalid ja mõned Lõuna-India valitsejad üle tuhande aasta Sri Lankat. Selle Sri Lanka iidse linna suursugusus peitubki peamiselt tema uhkes minevikus. Käime Anuradhapura vaimses ja füüsilises südames - siin asub maailma vanim dateeritud puu, 2200 aastat vana Sri Maha Podhi puu. Sõidame Mihintalesse ning külastame püha mäge. Õhtuks sõidame Sigiriya piirkonda ning majutume kahel järgneval ööl hotellis Jetwing Lake**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
5. päev SIGIRIYA – RITIGALA – POLONNARUWA – MINNERIYA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Külastame džunglisse peidetud, legendiderohke mäe otsas asuva Ritigala varemeid. Need erinevad ülejäänust Sri Lanka saarel leiduvast. Siin leiab vanu puid, vulisevaid ojasid ja rahulikke meditatsiooniplatvorme. Kunagi on siia eraldunud mungad, et eemalduda maailmast ja tegeleda vaikse mõtlusega. Tänapäeval näeme me osaliselt taastatud, osaliselt varemetes kloostri- ja koopakompleksi.
Seejärel sõidame Polonnaruwasse, et külastada Sri Lanka vanuselt teise kuningriigi asupaika. Siinne linn oli suureks keskuseks 11.-12. sajandil ning kajastab keskaegsete Sri Lanka kuningate elu. Külastame seda iidset pealinna, mis on ka UNESCO kaitse all. Siinse elu kunagist suursugusust pole raske ette kujutada.
Jätkame oma teekonda ning läheme Habaranasse, mis on värav lähedal asuvasse Minneriya rahvusparki. Võtame ette džiibisõidu rahvuspargis ning näeme troopilisi loomi ja linde. Eelkõige pakuvad meile huvi metsikute elevantide karjad, keda siin tihti kohata võib. Õhtusöök hotellis.
 
6. päev SIGIRIYA KALJUKINDLUS – DAMBULLA – MATALE VÜRTSIAED – KANDY
Hommikusöök. Sigiriya on üks Sri Lanka populaarseimaid vaatamisväärsusi. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud 200 meetri kõrgune kalju jääb tõenäoliselt silma rohkem kui tema peale ehitatud kindlus, millest pole tänapäevaks kahjuks palju säilinud. Kindlus on siiski ehitatud juba 5. sajandil. Soovijad saavad ette võtta ronimise kaljule, kust avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale ning kus on võimalik näha kauneid kaljudele maalitud freskosid.
Lahkume Sigiriyast ning jätkame oma teekonda Lõuna-Sri Lanka suunas. Külastame Dambulla koobastemplite kompleksi. Mõned siinsete koobaste seinu kaunistavad freskod on lausa 2000 aastat vanad. Jätkame oma teekonda Matalesse. Tutvume Sri Lanka erinevate vürtsidega. Näeme kuidas neid kasvatatakse ja kasutuseks ette valmistatakse ning saame teada, kuidas neid toiduvalmistamisel kasutatakse.
Õhtuks jõuame Kandysse – siinse mägise piirkonna keskusesse. Külastame Kandy Buddha Hamba templit. Reliikvia on tänaseni au sees ning see teeb Kandy templist Sri Lanka budistide seas kõige olulisema. Majutus Kandy lähedal hotellis Golden Crown***** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
7. päev KANDY – PERADENIYA BOTAANIKAAED – TEEISTANDUS – NUWARA ELIYA
Hommikusöök. Teeme peatuse Peradeniyas, kus võimalusel külastame kuninglikku botaanikaaeda, mis on tuntud taimeliikide paljususe poolest. Siin leidub nii ilutaimi kui ka kasulikke rohtusid. Sõidame mööda maalilist mägiteed edasi mägilinna Nuwara Eliyasse - Valguse Linna, kus omal ajal armastasid suvel aega veeta inglise kolonisaatorid.  
Majutus Nuwaras hotellis Araliya***** või sarnases. Õhtusöök hotellis.

8. päev NUWARA ELIYA – PUHKUS OOKEANIRANNAS
Hommikusöök. Lahkume Nuwara Eliyast, laskume mägedest ning näeme taas kauneid vaateid. Edasi viib meie teekond meid ühele kauneimatest Sri Lanka randadest. Majutus kolmel järgneval ööl hotellis Kosgoda***** või sarnases, mis asub otse kaunil liivarannal. Järgnevate päevade jooksul kogete just sellist puhkust kaunil troopilisel rannal, millest unistate talvistel tuisupäevadel. Randa palistavad lookas palmid, pehme kuum liiv jalge all ja kalurite paadid horisondil. Õhtusöök hotellis.

9. päev PUHKUS PARADIISIRANNAS
Hommikusöök. Puhkus rannas. Soovijatele pakume erinevaid võimalusi päevade sisustamiseks. Samuti võib nautida lihtsalt rannamõnusid, jalutada siinses külas, kus jagub poekesi ja restorane või nautida ayurveda massaaži. Õhtusöök hotellis.
 
10. päev PUHKUS, SOOVIJATELE GALLE EKSKURSIOON (lisatasu eest)

Hommikusöök. Tänagi on võimalus nautida Hikkaduwa kauneid liivarandasid.
Pärastlõunal külastame soovijatega aga Galle kindlust, kus olevat olnud meresadam juba roomlaste ajal ning siia asusid esimesena ka portugallased. See väike linnake aga meenutab igati Hollandit – kirikud, Hollandi mereväekindralite majad jpm. Õhtusöök hotellis. Külastame kilpkonnade kasvandust. Võimalik on minna paadisõidule Madu Ganga jõel. 

 
11. päev PEALINN COLOMBO, LEND COLOMBO-MALDIIVID
Hommikusöök.  Bussiekskursioon Colombos -  Gangarama tempel, vana ja uus parlamendihoone, põnevad kõrghooned ja kaunid pargid. Seejärel sõidame lennujaama. 

Õhtune lend Colombolt Maldiividele kell 20:30-21:40 (lennunumber TK0731). Saabumisel transfeer (kiirpaadiga) hotelli. Majutus viiel järgneval ööl atollil hommiku- ja õhtusöökidega superior klassi bungalows beach villas Paradise**** või sarnases.
Palume tutvuda Maldiivide puhkuse eritingimustega reisikava lõpus lisainfo all.
 

Maldiivid pakuvad Teile võimalust viibida maapealses paradiisis - siinseid väga puhtaid randu peetakse maailma kauneimateks oma heledate liivadega ja sügavsinise veega. Ideaalne võimalus on siinses kristallselges vees snorgeldades või sukeldudes imetleda kauneid koralle ja värvilisi kalu, merevee läbipaistvus on lausa üllatavalt hea. Siinsed lained meelitavad ka surfareid. Tuntud on Maldiivide hea köök ja meeldiv teenindus.
 
12. päev - 13. päev PUHKUS MALDIIVIDEL
Imeline puhkus Maldiividel. 

14. päev RANNAPUHKUS, LEND MALDIIVID-ISTANBUL
Päev rannas. Õhtune transfeer lennujaama. Lend Maldiivid-Istanbul kell 22:50-05:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK731).
 
15. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).

Reisi hind

2024. aasta hind täpsustamisel 
3549 €* / 3735 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.


Hind sisaldab:

 • Lennupiletid Turkish Airlinesi lendudega Tallinn-Istanbul-Colombo ja Colombo/Male-Istanbul-Tallinn 

 • toitlustamine lennukis;

 • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;

 • kõigi mugavustega konditsioneeriga buss vastavalt programmile;

 • majutus vastavalt programmile hotellides**** (2-in. toad),toitlustus vastavalt programmile
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus reisi vältel 810 € (Sri Lanka reisil 400 € ja Maldiividel 410 €)
 • tervisekindlustus al €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a., vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • Sri Lanka e-viisa 55 € (palume meile toimetada oma passikoopia hiljemalt kuu enne reisi).
 • Ekskursioon Galle 39 €
Hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele!  Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast eelnevalt etteteatamata! Võimalik ette tellida 170 eur. 

Lisainfo

Lisainfo
Sri Lanka Maldiivide reisipikendusele kehtivad eritingimused. Juhul kui peale Sri Lanka ringreisi lendab edasi Maldiividele vähem kui 12 reisijat, toimub Maldiivide puhkus ilma reisijuhita. 

Soovitatav on vaktsineerida A ja B hepatiidi ning teetanuse vastu ning Sri Lanka põhjaosas viibides võtta malaaria tablette. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.

Sri Lankal kehtib Sri Lanka ruupia LKR. 1 €=u 155 LKR; 1 USD=u 112 LKR
Sri Lanka ruupiad saab vahetada kohapeal USA dollarite või eurode vastu. Paljudes kohtades aktsepteeritakse ka USA dollareid, kuid parem on siiski arvestada kohaliku valuutaga (hinnad kohalikus vääringus tihtipeale soodsamad).
Maldiividel kehtib kohalik raha MVR, kaasa soovitame võtta USD.

Sri Lanka on troopilise kliimaga saar, kus aastaringselt on soe ja niiske õhk. Vihmahooajad on oktoobrist jaanuarini ning maist juulini, kuid vihma sajab ka siis ainult peamiselt öösel. Mägedes – näiteks Nuwara Eliyas on aastaringselt 15-20 kraadi, lõuna pool kuivas piirkonnas on temperatuur aga 30-35 kraadi. 

* Sri Lanka viisakusreeglid ütlevad et:
- templites tuleb sisenemiseks võtta jalast kingad ning arvestada viisaka riietusega (mitte siseneda miniseelikute, paljaste õlgadega jne) 
- mitte kunagi ei tohi katsuda budistliku munga pealage, sh. laste
- Buddha kuju poole ei tohi pildistades seista seljaga
- riigiametnike pildistamine pole lubatud (sõdurid, politsei jne)
* Meie GSM telefonid töötavad tavapäraselt ka Sri Lankal
* Elekter 230 V / 50Hz, pistikupesa kolme auguga ümarate otstega pistikule
* Aeg: ajavahe Eestiga 3,5 tundi
* Sri Lankal on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada jootrahadeks 35 USD inimese kohta.

* Maldiividele ei ole lubatud tuua alkohoolseid jooke (sh tax free kauplustest)

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg. 
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Riiki sisenemiseks on vajalik end registeerida  ETA süsteemis (Electronic Travel Authorization). E-viisa autoriseering on vaja vormistada vähemalt 2 nädalat enne reisi. Germalo Reisid vormistab oma klientidele e-viisa teenustasuga 55€/reisija. Palume saata reisipassi koopia Germalo Reiside kontorisse koos reisi lõpliku tasumisega. Juhul kui Te ei soovi, et Germalo Reisid Teie e-viisa vormistaks ja soovite seda ise teha, palume sellest meid samuti e-maili teel teavitada. Juhime Teie tähelepanu sellele, et juhul kui eelistate oma registreerimise ise teha, siis reisija vastutab oma vormistatud e-viisa õigsuse eest (korrektne nimi, õigekiri, kuupäevad, viisa tüüp jne).
Täpsem info veebilehelt 
 Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud reisi alguskuupäevast

Kõik Maldiividele saabujad ja lahkujad peavad täitma online deklaratsiooni 96h enne lendu. Ankeet on täidetav siin https://imuga.immigration.gov.mv/ethd
07.03.2024 - 21.03.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Ene ja Sanija
Lõpuks, peale pikka pausi, saime Tuneesiasse! Reis oli super ja giid aitas sellele palju kaasa. Suur tänu! Mae, oli järjekordselt väga meeldejääv reis koos Sinuga. Loodan,et kohtume veel.
S
Sirje
Käisime 27.-28.oktoobril Setumaa reisil. Jäime väga rahule. Imestasime jälle kui ilusaid kohti ja lahkeid inimesi meil on ja et elu ning põnevust Eestis on ka Tallinnast väga kaugel mujal. Suur tänu giidile Triinule ja alati lahkele bussijuhile. Soovitame soojalt vahelduseks avastada uuesti ka Eestimaad kogenud giidi juhtimisel.