Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus

Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus

15.04.2021 - 24.04.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1799
Müüdud
Marco Polo arvas põhjusega, et Sri Lanka on maailma parim saar - esimesena tabab Teid siia saabudes Sri Lanka soe õhk, seejärel lõputu hulk eksootilist rohelust ning siis märkate kõikjal kaunist singali alfabeeti, värvilisi budistlikke palvelippe ning kirevates sarides naisi. Sri Lanka on roheline, soe ja sõbralik. Sri Lanka on puhas maa ja elu siin on tunduvalt rahulikum kui kusagil mujal Aasias. Siin asuvad ahvatlevad rannad, kaunid maastikud, muljetavaldavad mäed, jõed ja kosed, ürgne loodus, värviliselt mitmekesine floora ja fauna. Siin leiab inspireerivaid kultuurimälestisi iidsetest linnadest kuni koloniaalaegade kindlustusteni, elavat kultuuri kaunite kunstide ja käsitööga ning loomulikult mitmekülgse taustaga inimesed, kes on võluvad ja sõbralikud.

Lugege Sri Lanka kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Kuidas reisime?
* Kõik Sri Lankale saabuvad reisijad  peavad esitama negatiivse PCR meetodil läbi viidud koroonatesti tulemuse (inglise keeles), mis ei tohi olla vanem kui 96 tundi. Lisainfo testi tegemise võimaluste kohta reisi broneerides - Germalo Reiside kliendid saavad soodushinnaga testi teha meie koostööpartnerite juures.
Reisi turvaliseks kulgemiseks tehakse reisi jooksul mitu PCR testi, selle korraldab Germalo Reisid. Täpsem info reisi broneerimisel.
* Ööbimine on ainult kõrgetasemelistes superior**** hotellides, kus on täielikult tagatud turvalisus.
* Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu. 
* Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
* Sri Lankalt Eestisse naasmisel võib eneseisolatsiooni asendada piiril tehtud koroonaviiruse tasuta testiga (tasuta).
* Reisitõrkekindlustus annab kindlustunde enne reisi - juhul kui peaks juhtuma, et enne reisi haigestute (k.a esmane covid) või juhtub muud ootamatut, mis takistab reisimist, siis kindlustus katab juba selleks hetkeks kõik reisi osas tehtud kulutused. Tervisekindlustus katab haigestumise või õnnetusjuhtumiga seotud kulud ravimite maksumusest kuni koju tagasipöördumisega seotud väljaminekuteni. Tervisekindlustus katab ka võimaliku karantiini või muud ootamatud kulud, mis reisimisega võivad kaasneda.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL
Koguneme kell 17:00 Tallinna Lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuva reisikorraldajate kassa juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 19:10-22:25 (kohalikud ajad, lend TK 1424). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid ka vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-COLOMBO, NEGOMBO PUHKUS
Jätkulend Istanbul-Colombo kell 01:50-15:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 730). 
Tere tulemast Sri Lankale! Maandume Negombo rahvusvahelisel lennuväljal.
Sõidame Negombo rannapiirkonda ja majutume kahel järgneval ööl rannaäärses hotellis Jetwing Lagoon**** või sarnases. Aeg puhkuseks. Õhtusöök hotellis.
 
3. päev VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Õhtusöök hotellis. 
 
4. päev NEGOMBO – ANURADHAPURA – DAMBULLA
Hommikusöök. Sõidame Sri Lanka vanimasse linna Anuradhapurasse, mille ajaloo juured ulatuvad 5. sajandisse e.m.a. Kunagise suure keskuse asemel on praegu küll suures osas varemed ent vaadata on siin palju – suur kellakujuline stuupa, templid, skulptuurid ning iidsed veekogumisbasseinid. Siinsetest paleedest valitsesid singalid ja mõned Lõuna-India valitsejad üle tuhande aasta Sri Lankat. Selle Sri Lanka iidse linna suursugusus peitubki peamiselt tema uhkes minevikus. Käime Anuradhapura vaimses ja füüsilises südames - siin asub maailma vanim dateeritud puu, 2200 aastat vana Sri Maha Podhi puu. Õhtuks sõidame Dambullasse ning majutume kahel järgneval ööl hotellis Jetwing Lake**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.
 
5. päev DAMBULLA - POLONNARUWA – MINNERIYA - DAMBULLA
Hommikusöök. Seejärel sõidame Polonnaruwasse, et külastada Sri Lanka vanuselt teise kuningriigi pealinna asupaika. Siinne linn oli suureks keskuseks 11.-12. sajandil ning kajastab keskaegsete Sri Lanka kuningate elu. Külastame seda iidset pealinna, mis on ka UNESCO kaitse all. Siinse elu kunagist suursugusust pole raske ette kujutada.
Teel tagasi hotelli, peatume Minneriya rahvuspargis. Näeme ka troopilisi loomi ja linde. Eelkõige pakuvad meile huvi metsikute elevantide karjad, keda siin tihti kohata võib
Õhtusöök hotellis.
 
6. päev DAMBULLA - SIGIRIYA KALJUKINDLUS – BERUWELA
Hommikusöök. Sigiriya on üks Sri Lanka populaarseimaid vaatamisväärsusi. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud 200 meetri kõrgune kalju jääb tõenäoliselt silma rohkem kui tema peale ehitatud kindlus, millest pole tänapäevaks kahjuks palju säilinud. Kindlus on siiski ehitatud juba 5. sajandil. Soovijad saavad ette võtta ronimise kaljule, kust avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale ning kus on võimalik näha kauneid kaljudele maalitud freskosid.
Lahkume Sigiriyast ning jätkame oma teekonda Lõuna-Sri Lanka suunas.
Jõuame Beruwelasse. Majutus kolmel järgneval ööl rannahotellis  Cinnamon Bay**** või sarnases. Hotell asub otse kaunil liivarannal. Järgnevate päevade jooksul kogete just sellist puhkust kaunil troopilisel rannal, millest unistate talvistel tuisupäevadel. Randa palistavad lookas palmid, pehme kuum liiv jalge all ja kalurite paadid horisondil. Õhtusöök hotellis.
 
7.-8. päev PUHKUS PARADIISIRANNAS
Hommikusöök. Päevad rannamõnude nautimiseks.  Õhtusöök hotellis.
 
9. päev PUHKUS, LEND COLOMBO-ISTANBUL
Hommikusöök. Õhtupoolikul transfeer lennujaama. Õhtune lend Colombo-Istanbul kell 20:45-05:25 (kohalikud ajad, lend TK731).

10. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn 08:30-11:40 (lend TK1421). 

Reisi hind

1899 €* / 1999 €
*  Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Turkish Airlinesi lendudele Tallinn-Istanbul, Istanbul-Colombo, Colombo-Istanbul ja Istanbul–Tallinn;
 • lennujaamamaksud seisuga märts 2021 NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • kõigi mugavustega konditsioneeriga buss vastavalt programmile;
 • majutus vastavalt programmile hotellides****/*****(2-in. toad), 7 hommiku- ja 7 õhtusööki hotellides;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus kogu Sri Lanka reisi vältel 390€;
 • tervisekindlustus al 22,42 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a., vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • sissepääsupiletid 100€ (Anuradhapura vaatamisväärsused /Polonnaruwa ajaloolised vaatamisväärsused/Sigiriya kaljukindlus/Minnerya rahvuspark);
 • Sri Lanka viisa, kohapealne kohustuslik tervisekindlustus ja PCR testid 127 €; 
 • reisieelne PCR testimine koos sertifikaadiga 60 €.

Majutus

Hotell Cinnamon Bey Beruwala 

Majutus kaheses toas hommiku-ja õhtusöökidega
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer
Väga hea tasemega rannahotell, ümbritsetud rohelusest ja kookospalmidest. Maitseka interjööriga rõduga toad on ruumikad ning kõigi mugavustega suurepäraseks puhkuseks.  Hotellis on spa, jõusaal, restoranid, baarid, bassein.  
Tutvu hotelliga siin

Hotell Jetwing Lagoon 

Majutus kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
0.2 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer
Elegantne ja maitsekas hotell asub Negombo laguuni ja India ookeani vahel. Hotellis on restoranid, baarid, basseinid, Ayurveda Spa, jõusaal. Mugavustega tubades on TV, minibaar, seif, hommikumantel ja sussid. Vannituba on varustatud tualetitarvete ja fööniga.
Tutvu hotelliga siin

Hotell Jetwing Lake 

Majutus kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer
Jetwing Lake hotell asub Dambullas. Hotellis on bassein ja restoran. Tubades on TV, vannituba on varustatud fööni ja tualetitarvete ning hommikumantli ja sussidega.
Tutvu hotelliga siin

Lisainfo

 • Seoses koroonaviiruse (COVID-19) leviku piiramisega kehtivad Sri Lankal täiendavad riiki sisenemise tingimused. Reisijad peavad tegema mitte varem kui 96 tundi enne Sri Lankale saabumist PCR koroonatesti. Test tuleb teha 13.04 või hiljemalt 14.04 hommikul. Negatiivse testi tulemus paberil on kohustuslik esitada nii lennule minekul Tallinna lennujaamas kui ka sihtkohas. Täpsem info reisi broneerimisel.
 • Kõik reisijad peavad täitma enne lennule minemist ja ka saabumisel tervisedeklaratsiooni (Public Health Card Form). Iga vorm on isiklik ja seda ei saa teisaldada ning see on seotud ühe reisi ja reisijaga. Vajalikud dokumendid aitab vormistada Germalo Reisid. Vormi täitmisel tuleb kasutada sama dokumendi (passi) andmeid, mida kasutatakse reisimiseks ja mis oli esitatud PCR testi tegemisel.
 • Reisi turvaliseks kulgemiseks tehakse reisi jooksul PCR testid. Testide sooritamine on korraldatud Germalo Reiside poolt. 
 • Soovitatav on vaktsineerida A ja B hepatiidi ning teetanuse vastu ning Sri Lanka põhjaosas viibides võtta malaaria tablette. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
 • Sri Lankal kehtib Sri Lanka ruupia LKR. Orienteeruv kurss 1 €=u 155 LKR; 1 USD=u 112 LKR(kurss muutub pidevalt).
 • Sri Lanka ruupiad saab vahetada kohapeal USA dollarite või eurode vastu. Paljudes kohtades aktsepteeritakse ka USA dollareid, kuid parem on siiski arvestada kohaliku valuutaga (hinnad kohalikus vääringus tihtipeale soodsamad).
 • Sri Lanka on troopilise kliimaga saar, kus aastaringselt on soe ja niiske õhk. Vihmahooajad on oktoobrist jaanuarini ning maist juulini, kuid vihma sajab ka siis ainult peamiselt öösel. 
 • Meie GSM telefonid töötavad tavapäraselt ka Sri Lankal
 • Elekter 230 V / 50Hz, pistikupesa kolme auguga ümarate otstega pistikule
 • Aeg: ajavahe Eestiga 3,5 tundi
 • Sri Lankal on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada jootrahadeks 30 USD inimese kohta.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Sri Lanka viisakusreeglid ütlevad et:
 • templites tuleb sisenemiseks võtta jalast kingad ning arvestada viisaka riietusega (mitte siseneda miniseelikute, paljaste õlgadega jne), soovitame kaasa võtta sokid;
 • mitte kunagi ei tohi katsuda budistliku munga (sh lapse) pealage;
 • Buddha kuju poole ei tohi pildistades seista seljaga;
 • riigiametnike pildistamine pole lubatud (sõdurid, politsei jne).
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Sri Lankale reisimine kõikidele Euroopa Liidu kodanikele viisavaba. Riiki sisenemiseks on vajalik end registeerida (e-viisa) ETA süsteemis (Electronic Travel Authorization) . E-viisa autoriseering on vaja vormistada vähemalt 2 nädalat enne reisi.
Autoriseerimise vormistamiseks palume saata oma reisipassi koopia Germalo Reiside kontorisse koos reisi lõpliku tasumisega.
Viisa vormistamiseks palume Teie passikoopiat koos broneeringuga.
15.04.2021 - 24.04.2021
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1799
Müüdud
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Ranno
Tere! Suur tänu vastutulelikkuse eest ning kindlasti kaalume Germalot ema reisile kunagi tulevikus, kui olukord on paranenud. Tänud ka proaktiivse suhtluse eest. Väga meeldiv kogemus on olnud Germaloga asju ajada.
R
Reet
Jaapani reis oli super, üks paremaid. Sujuv, hästi korraldatud ja täiega lahe. Hotellid olid head ja mõnusad. Meie reisigrupp oli ka tore, mõistlik ja sõbralik (seda ei juhtu alati). Reisimise huvi järjest suureneb. Soovin teile mõnusaid reise ja kõike head. Tore oleks veel kohtuda.