Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus

Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus

15.11.2024 - 26.11.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 2199
Broneeri
Marco Polo arvas põhjusega, et Sri Lanka on maailma parim saar - esimesena tabab Teid siia saabudes Sri Lanka soe õhk, seejärel lõputu hulk eksootilist rohelust ning siis märkate kõikjal kaunist singali alfabeeti, värvilisi budistlikke palvelippe ning kirevates sarides naisi. Sri Lanka on roheline, soe ja sõbralik. Sri Lanka on puhas maa ja elu siin on tunduvalt rahulikum kui kusagil mujal Aasias. Siin asuvad ahvatlevad rannad, kaunid maastikud, muljetavaldavad mäed, jõed ja kosed, ürgne loodus, värviliselt mitmekesine floora ja fauna. Siin leiab inspireerivaid kultuurimälestisi iidsetest linnadest kuni koloniaalaegade kindlustusteni, elavat kultuuri kaunite kunstide ja käsitööga ning loomulikult mitmekülgse taustaga inimesed, kes on võluvad ja sõbralikud.

Lugege Sri Lanka kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >


 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL, LEND ISTANBUL-COLOMBO
Kogunemine kell 10:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Istanbul kell 12:40-17:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Jätkulend Istanbul-Colombo kell 19:25-06:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK730).
Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid ka vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

 
2. päev SAABUMINE, PEALINN COLOMBO - NEGOMBO - PUHKUS

Saabumine Colombosse varahommikul kell 06:10. Tere tulemast Sri Lankale!
Maandume Negombo rahvusvahelisel lennuväljal. Bussiekskursioon Colombos - Gangarama tempel, vana ja uus parlamendihoone, põnevad kõrghooned ja kaunid pargid. 
Sõidame rannapiirkonda ja majutume kahel järgneval ööl rannaäärses hotellis.
Söögikorrad: õhtusöök
Majutus: hotell Heritance Negombo*****  või sarnane

3. päev VABA PÄEV RANNAS
Vaba päev puhkuseks. 
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök
Majutus
: hotell Heritance Negombo***** või sarnane


4. päev NEGOMBO – ANURADHAPURA – MIHINTALE
Sõidame Sri Lanka vanimasse linna Anuradhapurasse, mille ajaloo juured ulatuvad 5. sajandisse e.m.a. Kunagise suure keskuse asemel on praegu küll suures osas varemed ent vaadata on siin palju – suur kellakujuline stuupa, templid, skulptuurid ning iidsed veekogumisbasseinid. Siinsetest paleedest valitsesid singalid ja mõned Lõuna-India valitsejad üle tuhande aasta Sri Lankat. Selle Sri Lanka iidse linna suursugusus peitubki peamiselt tema uhkes minevikus. Käime Anuradhapura vaimses ja füüsilises südames - siin asub maailma vanim dateeritud puu, 2200 aastat vana Sri Maha Podhi puu. Sõidame Mihintalesse ning külastame püha mäge. Õhtuks sõidame Sigiriya piirkonda.
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök
Majutus
: hotell Jetwing Lake**** või sarnane


5. päev SIGIRIYA – RITIGALA – POLONNARUWA – MINNERIYA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Külastame džunglisse peidetud, legendiderohke mäe otsas asuva Ritigala varemeid. Need erinevad ülejäänust Sri Lanka saarel leiduvast. Siin leiab vanu puid, vulisevaid ojasid ja rahulikke meditatsiooniplatvorme. Kunagi on siia eraldunud mungad, et eemalduda maailmast ja tegeleda vaikse mõtlusega. Tänapäeval näeme me osaliselt taastatud, osaliselt varemetes kloostri- ja koopakompleksi.
Seejärel sõidame Polonnaruwasse, et külastada Sri Lanka vanuselt teise kuningriigi asupaika. Siinne linn oli suureks keskuseks 11.-12. sajandil ning kajastab keskaegsete Sri Lanka kuningate elu. Külastame seda iidset pealinna, mis on ka UNESCO kaitse all. Siinse elu kunagist suursugusust pole raske ette kujutada.
Jätkame oma teekonda ning läheme Habaranasse, mis on värav lähedal asuvasse Minneriya rahvusparki. Võtame ette džiibisõidu rahvuspargis ning näeme troopilisi loomi ja linde. Eelkõige pakuvad meile huvi metsikute elevantide karjad, keda siin tihti kohata võib.
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök
Majutus
: hotell Jetwing Lake**** või sarnane

 
6. päev SIGIRIYA KALJUKINDLUS – DAMBULLA – MATALE VÜRTSIAED – KANDY
Sigiriya on üks Sri Lanka populaarseimaid vaatamisväärsusi. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud 200 meetri kõrgune kalju jääb tõenäoliselt silma rohkem kui tema peale ehitatud kindlus, millest pole tänapäevaks kahjuks palju säilinud. Kindlus on siiski ehitatud juba 5. sajandil. Soovijad saavad ette võtta ronimise kaljule, kust avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale ning kus on võimalik näha kauneid kaljudele maalitud freskosid.
Lahkume Sigiriyast ning jätkame oma teekonda Lõuna-Sri Lanka suunas. Külastame Dambulla koobastemplite kompleksi. Mõned siinsete koobaste seinu kaunistavad freskod on lausa 2000 aastat vanad. Jätkame oma teekonda Matalesse. Tutvume Sri Lanka erinevate vürtsidega. Näeme kuidas neid kasvatatakse ja kasutuseks ette valmistatakse ning saame teada, kuidas neid toiduvalmistamisel kasutatakse.
Õhtuks jõuame Kandysse – siinse mägise piirkonna keskusesse. Külastame Kandy Buddha Hamba templit. Reliikvia on tänaseni au sees ning see teeb Kandy templist Sri Lanka budistide seas kõige olulisema.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutushotell Crown***** või sarnane

 
7. päev KANDY – PERADENIYA BOTAANIKAAED – TEEISTANDUS – NUWARA ELIYA
Teeme peatuse Peradeniyas, kus võimalusel külastame kuninglikku botaanikaaeda, mis on tuntud taimeliikide paljususe poolest. Siin leidub nii ilutaimi kui ka kasulikke rohtusid. Sõidame mööda maalilist mägiteed edasi mägilinna Nuwara Eliyasse - Valguse Linna, kus omal ajal armastasid suvel aega veeta inglise kolonisaatorid.  
Söögikorrad:  hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Araliya***** 
või sarnane

8. päev NUWARA ELIYA – PUHKUS OOKEANIRANNAS
Lahkume Nuwara Eliyast, laskume mägedest ning näeme taas kauneid vaateid. Edasi viib meie teekond meid ühele kauneimatest Sri Lanka randadest. Järgnevate päevade jooksul kogete just sellist puhkust kaunil troopilisel rannal, millest unistate talvistel tuisupäevadel. Randa palistavad lookas palmid, pehme kuum liiv jalge all ja kalurite paadid horisondil. 
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Blue***** või sarnane
 
9. päev PUHKUS RANNAS
Puhkus rannas. Soovijatele pakume erinevaid võimalusi päevade sisustamiseks. Samuti võib nautida lihtsalt rannamõnusid, jalutada siinses külas, kus jagub poekesi ja restorane või nautida ayurveda massaaži. 
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Blue***** või sarnane
 
10. päev PUHKUS, SOOVIJATELE GALLE EKSKURSIOON (lisatasu eest)

Tänagi on võimalus nautida kauneid liivarandasid.
Pärastlõunal külastame soovijatega aga Galle kindlust, kus olevat olnud meresadam juba roomlaste ajal ning siia asusid esimesena ka portugallased. See väike linnake aga meenutab igati Hollandit – kirikud, Hollandi mereväekindralite majad jpm.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Blue***** või sarnane

 
11. PÄEV PUHKUS RANNAS
Puhkus rannas. Soovijatele pakume erinevaid võimalusi päevade sisustamiseks. Samuti võib nautida lihtsalt rannamõnusid, jalutada siinses külas, kus jagub poekesi ja restorane või nautida ayurveda massaaži. 
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Blue***** või sarnane

12. päev LEND COLOMBO-ISTANBUL, LEND ISTANBUL-TALLINN
Varahommikul sõidame lennujaama. Lend Colombo-Istanbul kell 07:40-14:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK731). Lend Istanbul-Tallinn kell 15:15-17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind

2199 €*/ 2315 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Turkish Airlinesi lendudega Tallinn–Istanbul-Colombo, Colombo-Istanbul–Tallinn;
 • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • kõigi mugavustega konditsioneeriga buss vastavalt programmile;
 • majutus vastavalt programmile hotellides****/***** (2-in. toad), 9 hommiku- ja 9 õhtusööki hotellides;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.

Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus Sri Lanka reisi vältel 630€;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a., vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • Sri Lanka e-viisa vormistamine koos kohapealse kohustusliku kindlustusega 55 € (palume meile toimetada oma passikoopia hiljemalt kuu enne reisi);
 • ekskursioon Galle 39 €.
Hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele! 
 • Sissepääsud Sri Lankal 170 € (võib tasuda ette koos arvega või kohapeal sulas) 
Sissepääsude paketi hinnas: Anuradhapura vaatamisväärsused, Mihintale, Sri Maha Podhi puu, Ritigala, Polonnaruwa ajaloolised vaatamisväärsused, Minneriya rahvuspark koos džiibisõiduga, Sigiriya kaljukindlus, Dambulla koobastemplid, Kandy Buddha Hamba tempel, Peradeniya botaanikaaed, Gangarama tempel.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast eelnevalt etteteatamata!

Viisa ja dokumendid

 Riiki sisenemiseks on vajalik end registeerida  ETA süsteemis (Electronic Travel Authorization). E-viisa autoriseering on vaja vormistada vähemalt 2 nädalat enne reisi. Germalo Reisid vormistab oma klientidele e-viisa teenustasuga 55€/reisija. Palume saata reisipassi koopia Germalo Reiside kontorisse koos reisi lõpliku tasumisega. Juhul kui Te ei soovi, et Germalo Reisid Teie e-viisa vormistaks ja soovite seda ise teha, palume sellest meid samuti e-maili teel teavitada. Juhime Teie tähelepanu sellele, et juhul kui eelistate oma registreerimise ise teha, siis reisija vastutab oma vormistatud e-viisa õigsuse eest (korrektne nimi, õigekiri, kuupäevad, viisa tüüp jne).
Täpsem info veebilehelt 
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud reisi alguskuupäevast.

Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Lisainfo

 • Soovitatav on vaktsineerida A ja B hepatiidi ning teetanuse vastu. Sri Lanka põhjapoolsetes piirkondade võib esineda madal malaaria oht, meie reisikavas neid kohti ei külastata. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo või perearstiga.
 • Sri Lankal kehtib Sri Lanka ruupia LKR. Orienteeruv kurss 1 €=u 355 LKR; (kurss muutub pidevalt).
 • Sri Lanka ruupiad saab vahetada kohapeal USA dollarite või eurode vastu. Paljudes kohtades aktsepteeritakse ka USA dollareid, kuid parem on siiski arvestada kohaliku valuutaga (hinnad kohalikus vääringus tihtipeale soodsamad).
 • Sri Lanka on troopilise kliimaga saar, kus aastaringselt on soe ja niiske õhk. Vihmahooajad on oktoobrist jaanuarini ning maist juulini, kuid vihma sajab ka siis ainult peamiselt öösel. Mägedes – näiteks Nuwara Eliyas on aastaringselt 15-20 kraadi, lõuna pool kuivas piirkonnas on temperatuur aga 30-35 kraadi. 
 • Meie GSM telefonid töötavad tavapäraselt ka Sri Lankal
 • Aeg: ajavahe Eestiga 3,5 tundi
 • Sri Lankal on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada jootrahadeks 40 EUR inimese kohta.
 • Maldiividele ei ole lubatud tuua alkohoolseid jooke (sh tax free kauplustest) Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Sri Lanka viisakusreeglid ütlevad et:
 • templites tuleb sisenemiseks võtta jalast kingad ning arvestada viisaka riietusega (mitte siseneda miniseelikute, paljaste õlgadega jne), soovitame kaasa võtta sokid
 • mitte kunagi ei tohi katsuda budistliku munga (sh lapse) pealage
 • Buddha kuju poole ei tohi pildistades seista seljaga
 • riigiametnike pildistamine pole lubatud (sõdurid, politsei jne)
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
15.11.2024 - 26.11.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 2199
Broneeri
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Sri Lanka ringreis ja rannapuhkus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kristine ja Kristjan
Oleme väga tänulikud Marttile ja Piretile. Kevadine Jaapani reis oli midagi sellist, mida veel praegugi vaimustusega meenutame. Kõik oli lihtsalt vapustav. Polnud küsimust millele Martti vastata ei osanud. Ja muidugi armas Piret, tänu kellele, tundsime ennast väga turvaliselt. Kindlasti kohtume veel. Jaapan 2018
I
Inga, Maire, Kirsti
Helen ja Mehmet, aitäh toreda Istanbuli reisi eest! Pingevaba ja ladus... erudeeritus ja muhedad naljad Istanbuli ja Türgi tutvustamisel!