Šveits - Prantsusmaa Alpid

Šveits - Prantsusmaa Alpid

09.08.2022 - 15.08.2022
 Hind al 999
Broneeri
Sellel reisil on ühendatud majesteetlik loodus romantiliste küladega, luksuslik ja lihtne elustiil, barokne ja talupoeglik arhitektuur. Jalutame lippude ja lilledega ehitud Šveitsi linnades, kaunites Genfi järve äärsetes väikelinnades. Alpide lumised tipud, järvede sillerdav ilu, Prantsuse gurmee ja Šveitsi juustud. See reis on tõeline romantikute ja loodusearmastajate maiuspala! Alpide parimad palad ja majutus romantilistes mägikülades.

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Prantsusmaale ja Šveitsi reisimiseks on vajalik
vaktsineerimistõend: aktsepteeritakse EL Ravimiametis heaks kiidetud vaktsiine: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson. Vaktsineerimistõendi alusel saab riiki siseneda, kui kogu vaktsiinikuur on läbitud viimase 6 kuu jooksul. Pfizer, Moderna ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimisel peab olema teisest doosist möödas 2 nädalat ning Johnson & Johnson vaktsiiniga vaktsineerimisest 4 nädalat;
vaktsineerimata reisijatel (alates 11. eluaastast) on riiki sisenemisel vaja ette näidata vähem kui 48h enne reisi tehtud negatiivne PCR-test.


*Shveitsi sisenemiseks tuleb täita ankeet https://swissplf.admin.ch/home, mis tuleb prindituna kaasa võtta. Ankeet tuleb täita enne reisile minekut. Naastes Prantsusmaalt Shveitsi on vajalik täita paberkandjal piirületaja deklaratsioon (annab reisil giid).
*Läti transiidi jaoks tuleb täita nii minnes kui tulles 24 h enne Riiasse saabumist Läti covidpass
https://covidpass.lv/en/ ja saadud QR kood reisile kaasa võtta.
* Prantsusmaale sisenemiseks tuleb täita “engagement sur l’honneur”/Statement of honor, mille leiate Prantsusmaa Siseministeeriumi kodulehelt
https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Certificate-of-international-travel. Täidetud ankeet tuleb reisile kaasa võtta.  

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ZÜRICH, ZÜRICH- BERN - GRUYERE
Kogunemine kell 03:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn kell 05:05-07:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber LX1319). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi! 
Sõidame Šveitsi pealinna Berni. Ekskursiooni käigus näeme katedraali ja kuulsat kellatorni, raekoda ning mitmeid purskkaevusid. Vaateplatvormil on võimalus näha elusat Berni sümbolit – pruunkaru. Karu on olnud Berni sümboliks linna asustamisest saadik.
Edasisel teekonnal peatume keskaegses Gruyères´i linnas. Soovijatega proovime traditsioonilist rahvusrooga juustufondüüd. Retsepte on mitmeid, kuid just gruyeres´i juustu peetakse kõige klassikalisemaks juustusordiks fondüüs. Õhtuks jõuame Montreux piirkonda, majutus kahel järgneval ööl. 

2. päev MONTREUX - CHILLON - EVIAN - YVOIRE 
Hommikusöök. Vaatame Montreux’s - uhkes kuurortlinnas. Montreux piltpostkaartlikud vaated pakuvad tõelist naudingut - see autentne väike paradiis on läbi aegade olnud armastatud maailmakuulsate kultuuriinimeste poolt. Charlie Chaplin veetis oma viimased 25 aastat siin, Freddie Mercury lindistas Queeni viimase albumi just selle linna stuudios, Igor Stravinski looming oli inspireeritud Genfi järve ümbrusest, need on ainult üksikud näited linna kuulsustest. Vaatame Chilloni lossi, Genfi järve kaldal, mille vanimad osad pärinevad 12. sajandist. Loss sai kuulsaks tänu lord Byroni luulele. 
Järgmine peatus Evianis, kuulsa samanimelise vee leiupaigas. Külastame Prantsusmaal Genfi järve kaldal asuvat imeilusate vaadetega keskaegset Yvoire'i linna - kitsad tänavad, lilledega ehitud majad, huvitavad poed. 

3. päev CHAMONIX  -  SIERRE 
Hommikusöök. Sõidame Prantsusmaale kuulsasse Chamonix mägikuurordisse. Ilusa ilma korral on soovijatel võimalus tõusta gondeltõstukiga Aguille du Midi tippu. Téléphérique de l’Aiguille du Midi viib meid lausa 3800m kõrgusele merepinnast, siit avaneb võrratu panoraam Šveitsi, Prantsuse ja Itaalia Alpidele. Selge ilmaga näeb nii Mont Blanci, Monte Rosat kui kuulsat Matterhorni.  Valais' on Šveitsi kõige mägisem, religioossem ning isoleeritum kanton. Majutus Sierre piirkonnas hotellis. 

4. päev LAC SOUTERRAIN - ZERMATT 
Hommikusöök. Saint Leonardi lähistel võtame ette paadisõidu Euroopa ühel suurimal maa-alusel järvel. Täschi külast sõidame transfeerrongiga Zermatti, mis on autovaba küla. Selge ilma korral näeme maailma kõige fotogeenilisemat mäge Matterhorni. Zermatti ilmestavad omanäolised puidust hooned (mazotid). Üle Furka kuru sõidame bussiga Berni mögismaale, majutus Merinigeni piirkonnas.

5. päev ŠVEITSI LOODUS 
Hommikusöök. Šveits on kõrgete mägede ja kiirevooluliste jõgede maa – tänane päev on pühendatud Šveitsi imelisele loodusele ja tüüpilisele arhitektuurile.
Külastame maalilist kaljude- ja jugaderohket Lauterbrunneni orgu, et imetleda võimsaid Trümmelbachi koski kalju sees. Seejärel sõidame naaberorgu Grindelwaldi, soovijatele sõit hammasraudteel töötava mägirongiga alpiaasadele, kerge matk. Võimalusel võtame ette laevasõidu kaunil Thuni järvel (lisatasu eest).
 
6. päev AARE JÕE KURISTIK - REICHENBACHI JUGA - BALLENBERG
Hommikusöök. Imetleme ühte paljudest Šveitsi loodusimedest - Aare jõe kuristikku, mis on tekkinud tuhandete aastate jooksul. Jalutuskäik mööda dramaatilist 1400m pikkust laudteed. Seejärel imetleme Reichenbachi juga. Sõidame rongiga mäkke ja kerge matk looduses. Reichenbachi juga sai rahvusvaheliselt tuntuks tänu kirjandusele. Autor Arthur Conan Doyle valis 120-meetrise joa sobivaks kohaks professor Moriarty ja Sherlock Holmesi vahelise võitluse toimumispaigaks.  Külastame Ballenbergi vabaõhumuuseumi, kuhu on toodud erinevate Šveitsi kantonite tüüpilisi elamuid.  

7. päev LUZERN, REINI KOSK, ZÜRICH LEND ZÜRICH-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Luzerni, ekskursiooni käigus vaatame vanalinna väljakuid, kirikuid ja Kapellbrücke silda, naudime järvevaateid. Näeme kivist välja tahutud kurva lõvi skulptuuri. Luzern on kahtlemata Šveitsi kõige romantilisem ja maalilisem linnake. Peatus Euroopa laiema joa - Rheinfall juures. Seejärel külastame Zürichi linna, mis asub samanimelise järve ääres. Grossmünsteri kiriku kitsad tornid on üle 800 aasta linnas kõrgunud ning saanud linna sümboliks. Teisel pool jõge asub teine kirik Fraumünster, mis on suurepärane näide gooti arhitektuurist. 
Selle kauni mälestusega on aeg suunduda Zürichi lennujaama. Lend Zürich-Tallinn kell 22:35-02:20 (lennunumber LX1318).

Reisi hind

999 €* / 1051 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Zürich ja Zürich-Tallinn  (Swizziari liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus hotellides vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöökidega;
 • ekskursioonid eesti keeles, giiditeenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 260€;
 • tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel.
 • Reisieelne PCR test (vajadusel)
 • QR koodi vormistamine (vajadusel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Trümmelbachi kosk 11 CHF 
 • Aare jõe kuristik 6 CHF, koos Reichenbachiga 16 CHF
 • Zermati rong 11,60 CHF (grupipilet) 
 • Paadisõit 10 CHF 
 • Grindelwaldi rong 45 CHF
 • Ballenbergi vabaõhumuuseum ca 25 CHF (grupipilet)
 • Reichenbachfälle 12 CHF
 • Mt Blanci tõstuk 67 € 
 • Leukerbadi termid 35 CHF (käterätik lisatasu eest)
 • Thuni järvel laevasõit
 • Fondue ca 40 CHF
 • Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Šveitsi ja Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 150 € ja 250 Šveitsi franki (CHF). Antud piirkond on hinnatasemelt kallim kui Eesti.
 • Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud, tuulekindel jakk mägedes viibimiseks, ujumisriided. 
 • Alpide hotellide interjöör on funktsionaalne, kus kõik vajalik on olemas, kuid liigsele luksusele tähelepanu ei pöörata. 
Lennuinfo  liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt100x50x80 cm ). Pagasimäär kehtib ka registreerides pagasi näiteks kahepeale. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
09.08.2022 - 15.08.2022
 Hind al 999
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Maret
Eranditult parimad ja hoolivamad giidid/reisisaatjad on Germalos. Loodan teiega ka edaspidi reisida ja uusi elamusi saada. Pidage vastu!
M
Merle
Loen teie reisiprogramme alati, kui meel on kurb ja vajadus unistamiseks! Minu esimene reis teiega oli hr. Heigoga ja mäletan teda siiamaani ülivõrdes! Enne kevadet ilmselt ei ole võimalik teiega liituda, võib-olla mõni lühireis, isiklikel põhjustel! Aga lootus on! Elage hästi ja tõusvas joones! Kohtume! Merle