Šveits - Prantsusmaa Alpid

Šveits - Prantsusmaa Alpid

25.07.2024 - 31.07.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1399
Ooteleht
Sellel reisil on ühendatud majesteetlik loodus romantiliste küladega, luksuslik ja lihtne elustiil, barokne ja talupoeglik arhitektuur. Jalutame lippude ja lilledega ehitud Šveitsi linnades, kaunites Genfi järve äärsetes väikelinnades. Alpide lumised tipud, järvede sillerdav ilu, Prantsuse gurmee ja Šveitsi juustud. See reis on tõeline romantikute ja loodusearmastajate maiuspala! Alpide parimad palad ja majutus romantilistes mägikülades.

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >
 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-ZÜRICH 
Kogunemine kell 04:00Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Zürich kell 06:05-07:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber LX1317). Lennuaeg muutunud 17. juulil.  Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
Külastame Zürichi linna, mis asub samanimelise järve ääres. Grossmünsteri kiriku kitsad tornid on üle 800 aasta linnas kõrgunud ning saanud linna sümboliks. Teisel pool jõge asub teine kirik Fraumünster, mis on suurepärane näide gooti arhitektuurist. Majutus hotellis Drei Könige*** või sarnane. 

2. päe BERN - GRUYERE - MONTREUX
Hommikusöök. Seejärel sõidame Šveitsi pealinna Berni. Ekskursiooni käigus näeme katedraali ja kuulsat kellatorni, raekoda ning mitmeid purskkaevusid. Vaateplatvormil on võimalus näha elusat Berni sümbolit – pruunkaru. Karu on olnud Berni sümboliks linna asustamisest saadik. Edasisel teekonnal peatume keskaegses Gruyères´i linnas.  Õhtuks jõuame Montreux`sse uhkess kuurortlinna. Montreux piltpostkaartlikud vaated pakuvad tõelist naudingut - see autentne väike paradiis on läbi aegade olnud armastatud maailmakuulsate kultuuriinimeste poolt. Charlie Chaplin veetis oma viimased 25 aastat siin, Freddie Mercury lindistas Queeni viimase albumi just selle linna stuudios, Igor Stravinski looming oli inspireeritud Genfi järve ümbrusest, need on ainult üksikud näited linna kuulsustest. Majutus stiilises hotellis Montreux´s järve kaldal Grand Lac**** või sarnane.

3. päev MONTREUX - CHAMONIX  -  SIERRE 
Hommikusöök. Sõidame Prantsusmaale kuulsasse Chamonix mägikuurordisse. Ilusa ilma korral on soovijatel võimalus tõusta gondeltõstukiga Aguille du Midi tippu. Téléphérique de l’Aiguille du Midi viib meid lausa 3800m kõrgusele merepinnast, siit avaneb võrratu panoraam Šveitsi, Prantsuse ja Itaalia Alpidele. Selge ilmaga näeb nii Mont Blanci, Monte Rosat kui kuulsat Matterhorni.  Õhtuks naaseme  Šveitsi. Valais' on Šveitsi kõige mägisem, religioossem ning isoleeritum kanton. Majutus Sierre piirkonnas hotellis Casino*** või sarnane. 

4. päev LAC SOUTERRAIN - ZERMATT 
Hommikusöök. Saint Leonardi lähistel võtame ette paadisõidu Euroopa ühel suurimal maa-alusel järvel. Täschi külast sõidame transfeerrongiga Zermatti, mis on autovaba küla. Selge ilma korral näeme maailma kõige fotogeenilisemat mäge Matterhorni. Zermatti ilmestavad omanäolised puidust hooned (mazotid). Üle kuru sõidame bussiga Berni mögismaale Meiringeni. Romantilist Meiringeni tuntakse rahvusvaheliselt kui Sherlock Holmesi linnana. Majutus hea asukohaga suurepärases hotellis Dakota**** või sarnane kolmel järgneval ööl. 

5. päev ŠVEITSI LOODUS - BALLENBERG
Hommikusöök. Šveits on kõrgete mägede ja kiirevooluliste jõgede maa – tänane päev on pühendatud Šveitsi imelisele loodusele ja tüüpilisele arhitektuurile.
Külastame maalilist kaljude- ja jugaderohket Lauterbrunneni orgu, et imetleda võimsaid  koski. Seejärel sõidame naaberorgu Grindelwaldi, soovijatele sõit hammasraudteel töötava mägirongiga alpiaasadele, kerge matk. Külastame Ballenbergi vabaõhumuuseumi, kuhu on toodud erinevate Šveitsi kantonite tüüpilisi elamuid. Soovijatega proovime hotellis traditsioonilist rahvusrooga juustufondüüd. Retsepte on mitmeid, kuid just gruyeres´i juustu peetakse kõige klassikalisemaks juustusordiks fondüüs.
 
6. päev AARE JÕE KURISTIK - REICHENBACHI JUGA - LUZERN

Hommikusöök. Imetleme ühte paljudest Šveitsi loodusimedest - Aare jõe kuristikku, mis on tekkinud tuhandete aastate jooksul. Jalutuskäik mööda 1400m pikkust laudteed. Seejärel imetleme Reichenbachi juga. Sõidame rongiga mäkke ja kerge matk looduses. Reichenbachi juga sai rahvusvaheliselt tuntuks tänu kirjandusele. Autor Arthur Conan Doyle valis 120-meetrise joa sobivaks kohaks professor Moriarty ja Sherlock Holmesi vahelise võitluse toimumispaigaks.  Sõidame Luzerni, ekskursiooni käigus vaatame vanalinna väljakuid, kirikuid ja Kapellbrücke silda, naudime järvevaateid. Näeme kivist välja tahutud kurva lõvi skulptuuri. Luzern on kahtlemata Šveitsi kõige romantilisem ja maalilisem linnake. 

7. päev OTSELEND ZÜRICH-TALLINN
Hommikusöök. Enne lennujaama suundumist imetleme võimsat loodusmängu Schaffausenis. Reini juga on saanud oma nime Reini jõe järgi. Reini juga on Euroopa võimsaim juga, olles 150 meetrit lai ja 23 m kõrge. Seejärel aeg suunduda lennujaama. 
Otselend Zürich-Tallinn kell 21:40-01:25 lennuaeg muutunud 17. juulil  (lennunumber LX1316).

Reisi hind

1399 €* / 1472 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Zürich ja Zürich-Tallinn  (Swizziari liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus hotellides vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöökidega;
 • ekskursioonid eesti keeles, giiditeenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 360€;
 • tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Aare jõe kuristik koos Reichenbachiga 20 CHF
 • Zermati rong 17,20 CHF 
 • Paadisõit 10 CHF 
 • Grindelwaldi rong 60 CHF
 • Ballenbergi vabaõhumuuseum 24 CHF (grupipilet)
 • Mt Blanci tõstuk 74,10 € 
 • Rheini kosed vaateplatvorm 2 CHF (grupipilet)
 • Fondue õhtusöök 27CHF
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Šveitsi ja Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 150 € ja 250 Šveitsi franki (CHF). Antud piirkond on hinnatasemelt kallim kui Eesti.
 • Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud, tuulekindel jakk mägedes viibimiseks, ujumisriided. 
 • Alpide hotellide interjöör on funktsionaalne, kus kõik vajalik on olemas, kuid liigsele luksusele tähelepanu ei pöörata. 
Lennuinfo  liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt100x50x80 cm ). Pagasimäär kehtib ka registreerides pagasi näiteks kahepeale. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
25.07.2024 - 31.07.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1399
Ooteleht
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Šveits - Prantsusmaa Alpid

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Liivi
Hea Germalo, olen jälginud teie poolt eriolukorra ajal edastatud giidide tervitusi ja arutelusid ning vaatasin ka viimast välisgiidide videot. Tore on teada, et reisidest tunneme puudust kõik, nii kliendid kui teenuse osutajad- reisibürood. Tänan teid, et olete nii leidlikud selle tühimiku kasvõi väikese osakesega täitma. Loodan samas, et lähiajal ikkagi ka tõelisi reisielamusi nautida saame. Soovin teile kogu südamest vastupidamist ja uue hooga käivitumist!
M
Meeli
3 päeva Lätimaal, Latgales... armas soe kulgemine naabrite radadel... Tänu Tõnule ja muidugi Ervinile... väga loominguliselt, lahkelt ja hoolivalt jagab ta oma kogemust nendega, kes temaga. Germalo, te toimetate südamesoojuse ja suure austusega RÕÕMSAT JÕUDU ja RAHU !