Šveits - Prantsusmaa Alpid

Šveits - Prantsusmaa Alpid

04.07.2020 - 10.07.2020
Giid Tea Reinvald
 Hind al 949
Broneeri
Sellel reisil on ühendatud majesteetlik loodus romantiliste küladega, luksuslik ja lihtne elustiil, barokne ja talupoeglik arhitektuur. Jalutame lippude ja lilledega ehitud Šveitsi linnades, kaunites Genfi järve äärsetes väikelinnades. Alpide lumised tipud, järvede sillerdav ilu, Prantsuse gurmee ja Šveitsi juustud. See reis on tõeline romantikute ja loodusearmastajate maiuspala! Alpide parimad palad ja majutus romantilistes mägikülades.

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-ZÜRICH, ZERMATT - SIERRE
Kogunemine kell 05:35 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Zürich kell 07:35-09:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT637). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
Suundume Valais kantonisse. See on Šveitsi kõige mägisem, religioossem ning isoleeritum kanton. Täschi külast sõidame transfeerrongiga Zermatti, mis on autovaba küla. Selge ilma korral näeme maailma kõige fotogeenilisemat mäge Matterhorni. Zermatti ilmestavad puidust mazotid. Majutus Sierres hotellis Casino*** või sarnases.

2. päev SIERRE – CHAMONIX - LA CLUSAZ

Hommikusöök. Jätkame uudistamist. Saint Leonardi lähistel võtame ette paadisõidu Euroopa ühel suurimal maa-alusel järvel.
Sõidame kuulsasse Chamonix mägikuurordisse. Ilusa ilma korral on soovijatel võimalus tõusta gondeltõstukiga Aguille du Midi tippu. Téléphérique de l’Aiguille du Midi viib meid lausa 3800m kõrgusele merepinnast, kust avaneb võrratu panoraam Šveitsi, Prantsuse ja Itaalia Alpidele. Selge ilmaga näeb siit nii Mont Blanci, Monte Rosat kui kuulsat Matterhorni.
Majutus kahel järgneval ööl Prantsusmaal, La Clusaz'i külas, hotellis Beaulieu** või sarnases.


3. päev ANNECY - GENF
Hommikusöök. Külastame Annecy'd, mis on väike armas linnake Annecy järve põhjatipus. Siin on hästisäilinud vanalinn – Palais de l'Isle, linna kohal ajalooline kindlus - uhke Château d’Annecy, raekoda ja palju muud. Võimalus supelda Annecy järves.
Külastame Genfi, mis on panganduskeskus, kellalinn, sageli nimetatud Šveitsi aknaks maailma. Teisel pool jõge asub vanalinn ning katedraal, kus John Calvin reformeeris kristlust.

4. päev YVOIRE - EVIAN - CHILLON - MONTREUX - LUNGERN 

Hommikusöök. Külastame Genfi järve kaldal asuvat imeilusate vaadetega keskaegset Yvoire’i linna - kitsad tänavad, lilledega ehitud majad, huvitavad poed.
Järgmine peatus Evianis, kuulsas samanimelise vee leiupaigas. Vaatame Genfi järve äärde ehitatud Chilloni lossi, mille vanimad osad pärinevad 12. sajandist. Loss sai kuulsaks tänu lord Byroni luulele. Peatume Montreux’s - uhkes kuurortlinnas, mida on läbi aegade armastanud maailmakuulsad muusikud.
Majutus kolmel järgneval ööl Berni mägismaal Lungerni külakeses. Võimalus on valida kahe majutuskoha vahel. Majutus külalistemajas Emma, mis paikneb Lungerni külas, väikese raudteejaama läheduses. Hotelli lähedal on hubane restoran. Soovi korral saab jalutada alla järve äärde ja/või küla peatänavale (u 500-850m).  Lisatasu eest on soovijatel võimalus tellida majutus looduskaunis järveäärses hotellis Kaiserstuhl. Hotellis on oma restoran, kus pakutakse kohalikke spetsialiteete. Hotelli eest avanevad maalilised vaated mägedele ja järvele. Siit saab soovi korral õhtul või hommikul ette võtta jalutuskäike mööda järveäärseid jalutusteid või leida sobilik paik supluseks. Hotelli lähedal ei ole muud infrastruktuuri (poed, kohvikud vms).


5. päev ŠVEITSI LOODUS – BERN
Hommikusöök. Šveits on kõrgete mägede ja kiirevooluliste jõgede maa – tänane päev on pühendatud Šveitsi imelisele loodusele ja tüüpilisele arhitektuurile.
Külastame maalilist kaljude- ja jugaderohket Lauterbrunneri orgu, et imetleda võimsaid Trümmelbachi koski kalju sees. Seejärel sõidame naaberorgu Grindelwaldi, soovijatele sõit hammasraudteel töötava mägirongiga alpiaasadele, kerge matk.
Sõidame Šveitsi pealinna Berni. Ekskursiooni käigus näeme katedraali ja kuulsat kellatorni, raekoda ning mitmeid purskkaevusid. Vaateplatvormil on võimalus näha elusat Berni sümbolit – pruunkaru. Karu on olnud Berni sümboliks linna asustamisest saadik. Peatus Oberhofeni lossi juures.

6. päev AARE JÕE KURISTIK - BALLENBERG
Hommikusöök. Imetleme ühte paljudest Šveitsi loodusimedest - Aare jõe kuristikku, mis on tekkinud tuhandete aastate jooksul. Jalutuskäik mööda dramaatilist 1400 m pikkust laudteed. Külastame Ballenbergi vabaõhumuuseumi, kuhu on toodud erinevate Šveitsi kantonite tüüpilisi elamuid. Peatus Meiringeni linnakeses. Seejärel imetleme Reichenbachfälle koskesid, kerge matk looduses.

7. päev LUZERN -  ZÜRICH, LEND ZÜRICH-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Luzerni, ekskursiooni käigus vaatame vanalinna väljakuid, kirikuid ja Kapellbrücke silda ning naudime järvevaateid. Näeme kivist välja tahutud kurva lõvi skulptuuri. Luzern on kahtlemata Šveitsi kõige romantilisem ja maalilisem linnake.
Seejärel külastame Zürichi linna, mis asub Zürichi järve ääres. Grossmünsteri kiriku kitsad tornid on üle 800 aasta linnas kõrgunud ning saanud linna sümboliks. Teisel pool jõge asub teine kirik Fraumünster, mis on suurepärane näide gooti arhitektuurist. 
Lend Zürich-Riia kell 18:35-22:05 (lennunumber BT644) ja Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (lennunumber BT361).

Reisi hind

949 €* / 999 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Zürich ja Zürich-Riia-Tallinn  (Air Balticu liinilendudele)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Majutus hotellides**/*** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöökidega
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi ja reisisaatja teenused kogu reisi vältel 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides  260 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
 • Majutus hotellis Kaiserstuhl 40 € /inimene kaheses toas/ 3 ööd
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Trümmelbachi kosk 11 CHF 
 • Chilloni loss 10 CHF 
 • Aare jõe kuristik 6 CHF 
 • Zermati rong 16 CHF 
 • Paadisõit  10 CHF 
 • Grindelwaldi rong 36 CHF
 • Ballenberg muuseum 25 CHF
 • Reichenbachfälle 12 CHF
 • Mt Blanci tõstuk 60 € 
 • Fondue al 30 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! 

Lisainfo

 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 150 € ja 250 Šveitsi franki (CHF). Antud piirkond on hinnatasemelt kallim kui Eesti.
 • Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud, tuulekindel jakk mägedes viibimiseks, ujumisriided. 
 • Alpide hotellide interjöör on funkstionaalne, kus kõik vajalik on olemas, kuid liigsele luksusele tähelepanu ei pöörata. 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Šveitsi ja Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

04.07.2020 - 10.07.2020
Giid Tea Reinvald
 Hind al 949
Broneeri
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Šveits - Prantsusmaa Alpid

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  949
Šveits - Prantsusmaa Alpid
01.08.2020 - 07.08.2020
Giid Piret Mayer
Vaata lähemalt
Hind al  888
Austria - Baierimaa - Tšehhimaa
16.07.2020 - 23.07.2020
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt

Kliendid meist

H
Hiie ja Koit
Täname Germalo meeskonda sisuka ja meeldejääva reisi eest meie kolmandal reisil Itaaliasse, seekord Toscanasse. Eraldi palume edastada tänusõnad meid saatnud giidile Ulve Kärpukile, kes säras meile need seitse reisipäeva sama eredalt kui Toscana päike ning kelle elukogemus ja teadmised aitavad meil veelgi paremini mõista seda imelist maad ja seal elavaid inimesi. Jääme ootama uusi reisielamusi koos Germaloga.
K
Kaie
Suured tänud Kreetele, kes tegi kõik ära, endal polnud vaja millegi pärast muretseda. Itaalia on ilus igast kandist. Eriti meeldis Alberobello, Ostuni ja Polignano al mare. Hotellid olid väga head, buss ja bussijuht tasemel. Ulve väga erudeeritud ja väga emotsionaalne. Veel kord tänud kogu Germalo perele. Reisin ka edaspidi teiega. Edu teile!