Tai kuningriik

Tai kuningriik

07.12.2024 - 19.12.2024
 Hind al 2499
Broneeri
On öeldud, et ida ja lääs ei kohtu kunagi päriselt... Tais ei tundu see kehtivat. Bangkok on justkui mingi ebamaine, unenäoline ühendus idast ja läänest. Troopiline kliima ja soe meri. Eksootiline köök. Suurepärased hotellid. Külalislahked inimesed. Naeratused. Palju meelelahutust... Kõik see teeb Tai reisist meeldiva puhkuse. Meie reisil on palju tähelepanu pööratud kultuuriprogrammile ja nii leiategi huvitavat tegevust igal päeval. Reisiprogrammis loetletud Bangkoki ja Pattaya linnaekskursioonid, Kwai jõe kruiis,  mitmed lõunasöögid – see kõik on hinna sees!

Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >
Lugege Tai kohta lähemalt siit >
Giid Mirjam Somelar kirjutab Taist siin 

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-BANGKOK
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo reiside infoleti juures kell 16:15, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 ja lend Istanbul-Bangkok kell 01:55-15:20 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK64). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Toitlustus: TK lendudel
 
2. päev BANGKOK - PATTAYA 
Saabume Bangkokki  kell 15:20– tere tulemast!
Täna alustame teekonda lõunasse, Tai lahe ääres asuvasse Pattaya kuurortlinna. Sõidame läbi põllumajandusliku Kanchanaburi, mööda looduskaunist Nakhon Pathomist.  Pattayasse jõudes sööme õhtusöögi Tai hõrgutistest ning teeme bussiekskursiooni Pattaya rannapromenaadil.
 Pattaya on elavaloomuline ja populaarne kuurortlinn, mille tõmbenumbriks on lisaks rannale ka ostu- ja meelelahutusvõimalused. Siin on võimalik lihtsalt Siiami lahe ääres rannas puhata, linnamelu nautida või ka osta kohapealt laias valikus lisaekskursioone, mille seas on nii sukeldumisretked kui ka palju muud põnevat. Meie kogenud reisijuht tutvustab kõiki võimalusi ja on abiks väljasõitude broneerimisel. Soovijatele näitame kätte Jomtieni parimad massaažipaigad ja söögikohad. Majutume Pattaya lõunaosas asuval Jomtien Beachil
Majutus: hotellis Fifth Jomtien**** või sarnases.

3. päev VABA PÄEV PATTAYAS
SOOVIJATELE EKSKURSIOON NONG NOOCHI KÜLLA SOOVIJATELE TIFFANY KABAREE SHOW

Vaba aeg, võimalus puhata rannas. Võimalus veeta päev sisseoste tehes ja Tai massaaži nautides. Soovijaile võimalus tutvuda veealuse maailmaga kogenud sukeldumisinstruktori käe all. 
Pärastlõunal võimalus sõita Nong Noochi külla paarikümneminutilise sõidu kaugusele Pattayast (lisatasu eest). Enam kui 200 hektaril laiuvas aias pakuvad silmailu orhideede aed, kalatiigid, Prantsuse ja Itaalia aiad, Tai majakesed, kunsti- ja käsitöökeskus, palmiaed ja lõputult troopilise lopsakuse vahele paigutatud kujukesi. Külastame autonäitust ja näeme rahvuslikku kultuurietendust – traditsioonilised Tai tantsud, võitluskunstid, tai poks, tseremooniad, elevantide show.

Õhtul on võimalus külastada Tiffany transvestiitide kabareed (lisatasu eest). Maailmakuulus Tiffany Show on meelelahutus selle parimas mõttes. Glamuurne ja haarav show viib meid reisile läbi Aasia ja Euroopa ning meie reisijuhtideks on säravates kostüümides kaunitarid. Muljetavaldavad dekoratsioonid, ekstravagantsed kostüümid, kümned tantsijad ja imekaunid solistid – siin pole millegi pealt kokku hoitud! Pärast etenduse lõppu tundub uskumatu, et ükski laval esinenutest pole sündinud naisena.
Toitlustus: hommikusöök
Majutus: hotellis Fifth Jomtien**** või sarnases.
 
4. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE SÕIT KOH LARN SAARELE

Soovijatel on võimalus sõita päevaks Koh Larni saarele puhkama (lisatasu eest). 
30-minutilise kiirkaatrisõidu järel saabume Siiami lahe idarannikul paiknevale Koh Larni saarele – palmid, valged liivarannad, kristallselge vesi – see võikski olla osake paradiisist! Puhkame kaunil rannal nautides veemõnusid ja päikest. Vahelduseks valgele liivarannale võib valida ka puhkuse kookospalmide all. Saarekülastuse juurde käib ka maitsev lõunasöök kohalikest hõrgutistest. Koh Larn saar on ideaalne paik puhkuseks Pattaya linnamelust ning rannamõnude nautimiseks.
Toitlustus: hommikusöök
Majutus: hotellis Fifth Jomtien**** või sarnases.

5. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE JUVEELITEHASE KÜLASTUS

Puhkepäev Pattayas.
Pärastlõunal on võimalik külastada Aasia suurima juveelitehase esindust , kus võetakse ette meeleolukas rongisõit vääriskivide salapärase maailmaga tutvumiseks. Seejärel imetleme juveliiride osavust ning loomulikult saab siit üht-teist kaunist ka kaasa osta.
Toitlustus: hommikusöök
Majutus: hotellis Fifth Jomtien**** või sarnases.

6. päev VABA PÄEV 
Vaba päev rannapuhkuseks. 
Toitlustus: hommikusöök
Majutus: hotellis Fifth Jomtien**** või sarnases.

7. päev PATTAYA - KANCHANABURI - KWAI JÕE KRUIIS 
Sõidame läbi Chonburi provintsi, kus tervitavad meid ümarad mäekünkad, ananassiväljad ning soojas meretuules õõtsuvad palmid. Teel saame suurepärase võimaluse jälgida kuidas muutub Tai loodus, pinnamood ja põllumajandus. Jõuame Kanchanaburisse, kus külastame Teise Maailmasõja ajal valminud raudteele pühendatud sõjamuuseumi ja -kalmistut. Seejärel vaatame silda üle Kwai jõe, mille muutis maailmakuulsaks 1957. aastal valminud ja seitsme Oscariga pärjatud linateos “Sild üle Kwai jõe”. Võtame ette rongisõidu ajaloolisel raudteel läbi lopsaka metsaala, viljakate põldude ja väikeste külade. Lõunat sööme kohalikus jõeäärses restoranis. Sõidame kiirevoolulisel Kwai jõel ehtsa tai pikasaba-paadiga. Ühine õhtusöök. Ööbime kahel järgneval ööl Kwai jõe äärses.
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök 
Majutus hotellis Jungle River Kwai Resotel**** või sarnases, mis koosneb kõigi mugavustega džunglimajakestest.

8. päev KWAI JÕGI – SAI YOKI LOODUSPARK  
Külastame lähedal asuvat lubjakivikoobast, mis oma imetlusväärsete stalaktiitide ja stalagmiitidega paneb ahhetama. Koopas asub ka pisike tempel. Sõidame jõepaatidel Sai Yoki loodusparki, kogu meie teekonda saadavad suurepärased vaated. Looduspark on tuntud oma paljude suuremate ja väiksemate koskede poolest, siin elab ka väga palju loomi, sealhulgas ka maailma kõige väiksem imetaja pisi-kärssnina nahkhiir. Võtame ette kerge jalutuskäigu tiikpuude vahel. Soovijad saavad kümmelda allikavees, mis mõjub kui looduslik mullivann. Pärast lõunasööki külastame lähedalasuvat Moni hõimu küla, tutvume nende traditsioonilise elustiiliga, kiikame nende algkooli ja külastame keset džunglit asuvat templit. 
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök 
Majutus hotellis Jungle River Kwai Resotel**** või sarnases

9. päev  KWAI JÕGI - BANGKOK
Päeva esimeses pooles on võimalus nautida puhkust keset vihmametsa hääli ja värve, soovijad võivad aega veeta ka basseini ääres või nautida massaaži. Pärastlõunal sõit Bangkokki. See kohalike seas Krung Thepi ehk Inglite Linnana tuntud 10 miljonilise elanikkonnaga linn on Aasia pulbitsev metropol – elurõõmu ja naeratuste linn, värvide, lõhnade ja maitsete linn, vastuolude linn, meelelahutuse ja paljude uhkete vaatamisväärsuste linn. Kaos ja harmoonia, kuldsed templid ja värvikad turud, budistlikud mungad ja end õhtuti üles lüüa armastavad kaunitarid – see kõik on siin esindatud. Kuigi Bangkok vaatab eelkõige tulevikku, on just siin mitmed kuningriigi tähelepanuväärsemad ajaloomälestised.
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök
Majutus Bangkokis hotellis Centara Watergate**** või sarnases.

10. päev BANGKOK
Alustame tutvumist linnaga, kus traditsioonid ja kaasaegne elurütm kulgevad käsikäes. Eksootilisel mootorpaadisõidul (lisatasu eest) mööda Chao Phraya jõge, näeme eluolu nii vee peal kui kaldapealsetel. Paadisõit on värviderohke vaatepilt Tai kaldaäärsest elust ning paadisõidul veendume selles, et Bangkoki elanikud sõltuvad endiselt traditsioonilistest veeteedest. Oma paadisõidul peatume koidujumal Aruna järgi nimetatud suursuguse Wat Aruni ehk tõlkes Koidu templi juures, mis on Bangkoki üheks tuntuimaks sümboliks. Khmeeri stiili esindav suursugune tempel kõrgub 86 meetri kõrguseni üle jõepinna ja on kaunistatud kireva hiina portselani kildudega. Sööme ühiselt tai lõunasööki. 
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök
Majutus Bangkokis hotellis Centara Watergate**** või sarnases.

11. päev BANGKOK
Jätkame oma linnaekskursiooni ja tutvumist selle kütkestava ja mõistatusliku Aasia metropoliga. Külastame Suurt Paleed - Siiami kuningate pikaaegset ametlikku residentsi ning ühtlasi kroonimis- ja matmispaika. Palee säravasse ja hiilgavasse kompleksi kuulub ka maailmakuulus Smaragdbuddha Tempel, milles asuv 66-sentimeetrine nefriidist Buddha kuju kaitseb tervet kuningriiki. Külastame ka Bangkoki vanimat ja suurimat Wat Pho templit, mida kaunistab lamava Buddha hiigelkuju. Ainuüksi naeratus on sellel peatselt nirvaanasse siseneval Buddhat kujutaval kujul mitu meetrit lai. Templikompleksis on kokku rohkem kui tuhat erinevat Buddha kuju või pilti, siin tegutseb ka buddistide klooster ja kool. Kogu kompleksis paikneb 99 stuupat. Wat Pho templit peetakse muuseas ka traditsioonilise Tai massaaži sünnipaigaks.
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök
Majutus Bangkokis hotellis Centara Watergate**** või sarnases.

12. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE DAMNOEN SADUAK

Soovijatega teeme Bangokist väljasõidu Damnoen Saduaki, mis on kuningriigi suurim ujuvturg (väljasõit lisatasu eest).
Ujuvturule jõudmiseks võtame ette 15-minutilise paadisõidu, mille käigus näeme, kuidas elavad inimesed jõgedest ja kanalitest läbistatud maapiirkonnas. Värvikireval ja meeleolukal ujuvturul müüakse käsitööd, lilli, vürtse, puuvilju ja palju muud. Müügitegevus toimub nii paatidel kui kaldapealsel. Oluline osa meie turukülastusest on kulinaarsetel elamustel – soovitame proovida siinseid otse jõeköögis valminud nuudlisuppe või kohalikke magusaid hõrgutisi, mida müüakse vaid hommikustel turgudel. Kuidas oleks näiteks kookospannkookidega?
Tagasi Bangkokis, on õhtul igaühel võimalus tutvuda Bangkoki ööeluga. Soovitame sõita kohaliku transpordivahendi tuk-tukiga, uudistada ööturgudel ja nautida sumedat troopikaöist saginat.
Toitlustus: hommikusöök
Majutus Bangkokis hotellis Centara Watergate**** või sarnases.
  
13. päev LEND BANGKOK-ISTANBUL-TALLINN
Lend Bangkok-Istanbul kell 06:20-13:40 (lend TK59) ja lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

2499 € **

2699 €* / 2841 €

 
** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 15.juuli 2024. Hinnale ei rakendu teised lisasoodustused.

 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Istanbul, Istanbul-Bangkok, Bangkok-Istanbul ja Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud)
 • Sisaldab lennujaamamakse. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Bussitransfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi, transfeerid Bangkokist Pattayasse ja tagasi.
 • 4 ööd Bangkokis hotellis**** (2-in. toad), 3 hommikusööki.
 • 2 ööd Kwai jõe ääres hotellis**** (2-in. toad), ekskursioonid vastavalt programmile, 2 hommiku- ja 3 lõunasööki, 2 õhtusööki.
 • 5 ööd Pattayas hotellis**** (2-in. toad), 5 hommikusööki, 1 õhtusöök
 • Ekskursioonid Bangkokis koos templite külastusega.
 • Giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel (va. lisaekskursioonid). 
Lisakulud:
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad
:
 • Sõit Bangkoki Suurel Kanalil koos lõunasöögiga 800 THB.
 • Damnoen Saduak 2200 THB.
 • Tuk-tuki sõit u 250 THB.
 • Parvesõit Kwai jõel u 400 THB.
 • Tiffany transvestiitide kabaree 2200 THB.
 • Koh Larn paradiisisaare külastus koos lõunaga  2400 THB.
 • Nong Noochi küla 2000 THB
 • Õhtusöök Bangkokis 1500 THB
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast ilma eelneva etteteatamiseta.

Tais on kombeks jätta jootraha nii kohalikule giidile kui bussijuhile (neist esimesele 60 THB ja teisele 30 THB päevas). Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele, massööridele, ettekandjatele ja taksojuhtidele.
Soovitame arvestada jootrahadeks ~50 €.

Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 400 €.
 • Tervisekindlustus 13 päevaks al 21,24 € (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta siin >). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Oluline:
 • Tai rahaühik on baht. 1 € on ca 34 THB (bahti). Kaasa soovitame vahetada  vähemalt 12000 THB valuutat, alati mida rohkem, seda parem. Soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid. Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Suuremates kaubanduskeskustes saab maksta ka krediitkaardiga.
 • Kliima on troopiline, õhutemperatuurid ja -niiskus on püsivalt kõrged.
 • Kuna Tais on väga intensiivne UV-kiirgus, siis tuleks kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi (soovitatavalt vähemalt SPF 20 või 30). Sooja kliima tõttu on soovitatav kerge rõivastus.Templitesse sisenedes peaksid naised kandma õlgu katvaid pluuse, pikki pükse või pikka seelikut, mehed vähemalt põlvedeni ulatuvaid pükse. Enne templikülastust tuleb ära võtta jalanõud ja peakate. Suure Palee külastamisel kehtivad riietumisreeglid: täispikad püksid või põlvi kattev seelik, õlgu kattev dekolteeta pluus (õlasallist ei piisa), meestel kraega särk, tagant kinnised jalanõud, soovitatav on reisile kaasa võtta päikese eest kaitsev peakate, korralik keep ja vihmakindlad jalanõud. Paadisõidule Kwai jõel tasub kaasa võtta soojem jakk.
 • Eestis kasutusel olevad seadmed ühilduvad Tai elektrisüsteemiga, seega adaptereid pole vaja kaasa võtta.
 • Soovitame juua pudelivett ja läbikeedetud kraanivett. Mitmetes hotellides on hotellitubades  ka veekeedumasinad koos kohvi ja tee valmistamise võimalusega.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.
 • Taisse ei ole lubatud viia e-sigarette! 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Eesti kodanikud saavad turismi eesmärgil viibida Tai Kuningriigis viisavabalt kuni 30 päeva eeldusel, et riiki saabutakse lennukiga. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
07.12.2024 - 19.12.2024
 Hind al 2499
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Tai kuningriik

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kaie
Suured tänud Kreetele, kes tegi kõik ära, endal polnud vaja millegi pärast muretseda. Itaalia on ilus igast kandist. Eriti meeldis Alberobello, Ostuni ja Polignano al mare. Hotellid olid väga head, buss ja bussijuht tasemel. Ulve väga erudeeritud ja väga emotsionaalne. Veel kord tänud kogu Germalo perele. Reisin ka edaspidi teiega. Edu teile!
R
Rita
Suur tänu Portugali ringreisi eest 18.-25.05.2024. Kiitus supergiidile Mirjam Somelarile!