Tansaania safarid ja Sansibari rannapuhkus

Tansaania safarid ja Sansibari rannapuhkus

03.11.2024 - 12.11.2024
Giid Mae Merusk
 Hind al 4399
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Ajalooline Tanganjika koos tänaseks ühinenud Sansibari saarega on kindlasti üks tuhandest reisisihtkohast, kus iga inimene elu jooksul peab ära käima.
Nii aus, ilustusteta ja avameelne on selle piirkonna ehe loodus, inimesed ja kirju kultuur. Tansaanias ja eriti Serengeti maailmapärandisse kuuluvas looduspargis, kus asub kuulus Ngorongoro kraater, on näha ehe Aafrika. Hõimutraditsioonide poolest ülirikas Aafrika etniline kultuur näitab just siin oma kirevat autentsust. Armuda Aafrikasse Tansaanias tähendab kiiret kihlust kuningliku pereliikmega. Tema ütleb, kuidas asjad on ning õnnelik on see, kes on avatud ja tähelepanelik.

Lugege Tansaania kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL ja ISTANBUL-KILIMANJARO
Kogunemine kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:20-16:55 ja lend Istanbul-Kilimajaro kell 19:25-02:30 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK567). Palume kontrollida kogunemise ja lennukite väljumise aegu ka vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: ööbimine hotellis Gold Crest Hotel Arusha või sarnases

2. päev TARANGIRE RAHVUSPARGI SAFARI
Edasi suundume juba safarile Tarangire rahvusparki, mis on tuntud suure elevantide populatsiooni poolest. Siin on võimalus kogeda erakordset looduse ja maasai rahva koostoimimist. Tarangire rahvuspark pakub külastajatele võimalust võrratuks loomavaatluseks ning kuival hooajal on ka elevante külluses. Kui veab, võime näha, kuidas ninasarvikute ning elevantide perekonnad mängivad iidsete ahvileivapuude kändudel ning rebivad lõunasöögiks akaatsiapuude koort. Hingematvad vaated Maasai savannile ning lõunasse jäävatele mägedele muudavad Tarangire rahvuspargi külastamise unustamatuks kogemuseks.
Söögikorrad: hommikusöök, picnic lõuna, õhtusöök
Majutus: ööbimine Hhando Coffee Lodge või sarnases
 

3. päev SÕIT SERENGETI RAHVUSPARKI ja SAFARI
Sõidame läbi Ngorongoro looduskaitseala Serengeti poole. Ngorongoro looduskaitseala on eriline, kuna on endiselt osa maasaide maa-alast, kelle külad looduskaitseala ääristavad. Mitmekesistes tingimustes on Ngorongoros välja kujunenud mitu looduslikku piirkonda: mägimetsad, sood, rohutasandikud, järved jm.
Edasi jõuame Serengeti rahvusparki, tutvume selle lõputu lagendikuga ning naudime võrratuid vaateid. Serengeti park moodustab Keenias asuva Maasai Mara kaitsealaga Aafrika tuntuima looduspargi. Seda peetakse eheda ja puutumatu Aafrika looduse näiteks ning siinne liigirikkus on kindlasti muljetavaldav. Lõunasöök pikniku stiilis. Rahvuspargi lõunaosas asuvad ääretud rohumaad, keskosa on savannide päralt, põhjaosa mäed vahelduvad lopsakate orgude ja rohumaadega ning on kaetud tiheda metsaga. Pärastlõunane safari rahvuspargis.
Majutus kõigi mugavustega telkmajades pakub tõelise elamuse Serengeti rahvuspargis. Maitsev õhtusöök ja õhtu lõkke ääres Aafrika tähistaeva all on Serengeti rahvuspargi külastuse lahutamatuks kaaslaseks.

Söögikorrad: hommikusöök, picnic lõuna, õhtusöök
Majutus: ööbimine kahel järgmisel ööl majutuskohas Osero Serengeti Tented Camp või sarnases
 

4. päev SERENGETI RAHVUSPARGI SAFARI

Tänase päeva veedame Serengeti rahvuspargis. Seda piirkonda läbiv iga-aastane gnuude ränne on maailma suurim maismaaimetajate ränne, kus võib korraga olla liikvel kuni miljon looma. Võimalus on näha elevante ning rohumaal ka kaelkirjakuid, gaselle ja antiloope. Rahvuspark on tuntud ka erinevate kiskjate poolest. Kuulsaimad neist on muidugi lõvid, kuid siit leiab ka gepardeid, leoparde, hüääne, šaakaleid jt. Serengeti on suurepärane paik linnuvaatluseks ning siin võib kohata ligi 500 liiki linde. Lõunasöök pikniku stiilis.
Hilisel pärastlõunal suundume tagasi ööbimiskohta. Aeg puhkuseks ning päikeseloojangu nautimiseks.

Söögikorrad: hommikusöök, picnic lõuna, õhtusöök
Majutus: Osero Serengeti Tented Camp või sarnases


5. päev NGORONGORO KRAATRI SAFARI
Väljasõit Ngorongoro kraatrite kaitsealale (UNESCO). Piirkond on nime saanud Ngorongoro kraatri järgi, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – hiigelkraater, mis on tekkinud vulkaanitipu kokkuvarisemisest. Vaade kraatri servalt 600 m sügavusele ja umbes 20 km läbimõõduga kraatri põhjale on väga võimas. Kraatri põhja katab peamiselt rohumaa mõne puudesaluga. Loodus on siin väga mitmekesine ja imetlusväärne loomastik elutseb siin aastaringselt, kuna vee- ja rohupuudust sellel alal ei ole. Siin võib kohata musta lakaga lõvisid, ohustatud musti ninasarvikuid, gnuusid, sebrasid, elevante, jõehobusid, šaakaleid ja hüääne. Lõunasöök pikniku stiilis. Hilisel pärastlõunal sõidame Karatusse meie ööbimispaika. 

Söögikorrad: hommikusöök, picnic lõuna, õhtusöök
Majutus: ööbimine kahel järgneval ööl lodge's Motto Cottages või sarnases


6. päev MTO WA MBU ja TANSAANIA HÕIMUD, LEND KILIMANJARO-SANSIBAR 

Tänase päeva pühendame Tansaania kultuurile. Esmalt tutvume maasai küla – bomaga – ja õpime tundma maasai hõimu kultuuri. Saame osa nende igapäevaelust, tutvume käsitööd ja ehteid tegevate maasai naistega. Nende valmistatud kõrvarõngaid, käevõrusid, kaelakeesid ja muid käsitööeheteid on võimalik suveniirina ka koju kaasa osta. Meil avaneb võimalus tantsida koos kohalikega traditsioonilisi tantse.
Edasi sõidame Mto wa Mbusse, mis on üks esimesi turismipiirkondi regioonis ja siiani üks populaarsemaid kultuurisihtkohti Tansaanias. Siin elavad koos mitmed eri hõimud ja just eri hõimude ja tavade kooseksisteerimine on Tansaaniale väga omane. Jalutame läbi riftioru jalamil asuvate farmide ja rohelise oaasi ja tutvume piirkonnas elevate hõimude igapäevaeluga. Võimalusel vaatame chaga rahvast villimas traditsioonilist banaaniõlut mbegget. Tutvume Kigoma küla farmeriga, kes toodab Tanganjika järve ääres kasvavatest palmipuudest palmiõli ning kohtume rangi rahvaga Kondoas, kes kasutavad kohalikku papüürust kaunite vaipade ja korvide valmistamiseks. Mbugwe rahvas näitab, kuidas jahvatada erinevaid teravilju traditsiooniliste veskikividega. Vaatame, kuidas Mto wa Mbu rahvas ehitab kohalikke mudaonne. Tutvume ka ühe Aafrika vanima traditsioonilise rauasulatamistehnoloogiaga. Lisaks valmistatakse savimullast savinõusid. Lõunasöök pikniku stiilis.

Lend Sansibar-Kilimanjaro (kellaaeg täpsustamisel).
Saabume Sansibari lennujaama, transfeer hotelli. 
Sansibari korallsaar on maailmakuulus oma imekaunite valgete liivarandade ja palmidega ääristatud rannariba poolest – see on tõeline paradiis. Saarel on säilinud vürtsi- ja kookospähkliistandusi, viimased säilinud looduslikud metsad on looduskaitse all. Siin on viljakas pinnas ning puu- ja juurvilju kasvatatakse aasta läbi. Saarel kasvatatakse ka riisi, mis on juba justkui rahvustoit. Külarahvas elatub kalastamisest ja mererohu kasvatamisest.

Söögikorrad: hommikusöök, picnic lõuna
Majutus: ööbimine neljal ööl hotellis Sahari Zanzibar või sarnases
 

7. päev SANSIBARI PUHKUS
Päev rannapuhkuseks.

Söögikorrad: hommikusöök
Majutus:  Sahari Zanzibar või sarnases


8. päev SANSIBARI PUHKUS ja TROOPILINE MEREREIS
Ekskursioon traditsioonilistel rannasõidulaevadel, daudel. Neid ühemastilisi araabia purjekaid on juba sajandeid ehitatud samade plaanide järgi.  Ekskursioon algab Fumbast, mis on Menai lahe kaitseala avastamiseks imeline alguspunkt. Piirkonnas leidub kauneid asustamata saari ning siin on küürdelfiinide ja afaliinide elupaik. Delfiine on näha ligi 90% ekskursioonidest. Kwale leetseljaku korallrahudel tehakse snorgeldamispeatus. Siis on aeg kiireks värskenduseks ning edasi suundume Kwale saarele tamarindi puude alla, et lõunat süüa. Pärast lõunat on võimalik päevitada või külastada kaunist mangroovilaguuni. Seiklushimulistel on võimalik võtta ette lühike retk kohalike kanuude, ngalawadega.

Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus:  Sahari Zanzibar või sarnases


9. päev SANSIBARI PUHKUS ja STONE TOWN
Päev rannapuhkuseks. Võimalik jalutada mööda lõputuid valge liivaga kaetud randu ning kasta end India ookeani laintesse.
Teeme väljasõidu ka Sansibari vanalinna Stone Town’i, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnas on tunda nii Ida-Aafrika, Araabia, India, Pärsia kui ka Euroopa vallutajate, kaupmeeste ja meresõitjate mõjutusi. Kitsaste tänavate labürint pakub hetkelist varju troopilise päikese eest.

Sõidame vürtsifarmi, et õppida kõike vürtsi kasvatusest, külastame kohaliku kooli ja sööme ehtsa Suahiili lõuna kõrgete palmipuude varjus.

Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus:  Sahari Zanzibar või sarnases
 

10. päev LEND SANSIBAR-ISTANBUL ja ISTANBUL-TALLINN
Transfeer lennujaama. Varahommikul lahkume Tansaaniast. Lend Sansibar-Istanbul kell 05:20-12:50 ja lend Istanbul-Tallinn kell 15:15-17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK564 ja TK1423).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind

4399 €* / 4630 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.


Reisi hind sisaldab:

 • lennupilet Tallinn-Istanbul-Kilimanjaro ja Sansibar-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilendudega);
 • lennujaamamaksud NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • siselennupiletid vastavalt programmile;
 • käibemaks;
 • lodge tüüpi majutus*** Tansaanias vastavalt programmile (2 in toad), hommikusöögid;
 • majutus mereäärses hotellis**** Sansibaril, hommikusöögid;
 • toitlustus vastavalt programmile - reisi hinnas 8 hommikusööki, 5 pikniku stiilis lõunasööki safaril ja 2 lõunasööki Sansibaril, 4 õhtusööki;
 • sõit Tansaanias kõigi mugavustega safaridžiipidega, Sansibaril kõigi mugavustega turismibuss;
 • tasulised sissepääsud rahvusparkidesse, loodusmaksud jne;
 • eestikeelsed ekskursioonid ja giidi teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist).  Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühene majutus 520 €;
 • 4 õhtusööki Sansibari hotellis 100€.

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus 2x 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.


Siselennul on pagasi piirang 23kg / reisija.
 

Tansaanias on kombeks anda teenindajatele jootraha. Jootraha ootavad pakikandjad hotellides, kelnerid restoranides jne. Samuti palume arvestada jootrahaga kohalikule giidile ja džiibijuhtidele jne.
Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee. Kuigi risk nakatuda Tansaanias malaariasse on suurem vihmaperioodil, soovitame kasutada malaariatablette terve reisi jooksul.

Meie reisi toimumise ajal on Tansaanias kuiv periood. Soovitame kaasa pakkida Tansaania safaritele pastelsetes toonides mugav ja õhku läbilaskev riietus. Aafrika ööd võivad olla jahedamad, seega ka õhtuks oleks mõistlik kaasa võtta jakk.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodaniku passiga saab Tansaania viisa vormistada riiki sisenedes piiril. 
Viisa vormistamiseks on vajalik 
 • pass, kehtiv 6 kuud riiki saabudes, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks
 • edasi- tagasi piletite broneering
 • soovitav on tervise- ja reisikindlustus
Viisalõiv on u 70 USD, mille täpne maksumus selgub kohapeal.

Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus), kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
 
03.11.2024 - 12.11.2024
Giid Mae Merusk
 Hind al 4399
Broneeri
Giid
Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Tansaania safarid ja Sansibari rannapuhkus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.
M
Marika ja Maie
Tahan tänada Germalo Reiside meeskonda ilusa Kreeka reisi eest 15.-21.5.2021. Eriline tänu Ervinile! Olen korduvalt Teie vahendusel reisinud, aga parim giid, keda nimetada, on Ervin Org! Erudeeritud, tark, vastutulelik ja südamlik. Sõnadest jääb puudu! Jõudu ja jaksu kogu Germalo Reiside personalile!