Tansaania safarid ja Sansibari rannapuhkus

Tansaania safarid ja Sansibari rannapuhkus

15.11.2022 - 25.11.2022
 Hind al 3999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Ajalooline Tanganjika koos tänaseks ühinenud Sansibari saarega on kindlasti üks tuhandest reisisihtkohast, kus iga inimene elu jooksul peab ära käima.
Nii aus, ilustusteta ja avameelne on selle piirkonna ehe loodus, inimesed ja kirju kultuur. Tansaanias ja eriti Serengeti maailmapärandisse kuuluvas looduspargis, kus asub kuulus Ngorongoro kraater, on näha ehe Aafrika. Hõimutraditsioonide poolest ülirikas Aafrika etniline kultuur näitab just siin oma kirevat autentsust. Armuda Aafrikasse Tansaanias tähendab kiiret kihlust kuningliku pereliikmega. Tema ütleb, kuidas asjad on ning õnnelik on see, kes on avatud ja tähelepanelik.

Lugege Tansaania kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL ja ISTANBUL-SANSIBAR
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul ja lend Istanbul-Sansibar (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja lennukite väljumise aegu ka vahetult enne reisi!
Saabume Sansibari lennujaama, transfeer hotelli ja majutus järgmisel neljal ööl koos nelja hommiku- ja kolme õhtusöögiga hotellis African Sun Sand and Sea Resort või sarnases.

2. päev SANSIBARI PUHKUS
Hommikusöök. Päev rannapuhkuseks. Sansibari korallsaar on maailmakuulus oma imekaunite valgete liivarandade ja palmidega ääristatud rannariba poolest – see on tõeline paradiis. Saarel on säilinud vürtsi- ja kookospähkliistandusi, viimased säilinud looduslikud metsad on looduskaitse all. Siin on viljakas pinnas ning puu- ja juurvilju kasvatatakse aasta läbi. Saarel kasvatatakse ka riisi, mis on juba justkui rahvustoit. Külarahvas elatub kalastamisest ja mererohu kasvatamisest.
 
3. päev SANSIBARI PUHKUS ja TROOPILINE MEREREIS
Hommikusöök. Ekskursioon traditsioonilistel rannasõidulaevadel, daudel. Neid ühemastilisi araabia purjekaid on juba sajandeid ehitatud samade plaanide järgi.  Ekskursioon algab Fumbast, mis on Menai lahe kaitseala avastamiseks imeline alguspunkt. Piirkonnas leidub kauneid asustamata saari ning siin on küürdelfiinide ja afaliinide elupaik. Delfiine on näha ligi 90% ekskursioonidest. Kwale leetseljaku korallrahudel tehakse snorgeldamispeatus. Siis on aeg kiireks värskenduseks ning edasi suundume Kwale saarele tamarindi puude alla, et lõunat süüa. Pärast lõunat on võimalik päevitada või külastada kaunist mangroovilaguuni. Seiklushimulistel on võimalik võtta ette lühike retk kohalike kanuude, ngalawadega.

4. päev SANSIBARI PUHKUS ja STONE TOWN 
Hommikusöök. Päev rannapuhkuseks. Võimalik jalutada mööda lõputuid valge liivaga kaetud randu ning kasta end India ookeani laintesse.
Teeme väljasõidu ka Sansibari vanalinna Stone Town’i, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnas on tunda nii Ida-Aafrika, Araabia, India, Pärsia kui ka Euroopa vallutajate, kaupmeeste ja meresõitjate mõjutusi. Kitsaste tänavate labürint pakub hetkelist varju troopilise päikese eest.

5. päev LEND SANSIBAR-KILIMANJARO, TARANGIRE RAHVUSPARGI SAFARI
Hommikusöök. Aeg on sinise vee ja valgete liivarandadega hüvasti jätta. Lend Sansibar-Kilimanjaro.
Edasi suundume juba safarile Tarangire rahvusparki, mis on tuntud suure elevantide populatsiooni poolest. Siin on võimalus kogeda erakordset looduse ja maasai rahva koostoimimist. Tarangire rahvuspark pakub külastajatele võimalust võrratuks loomavaatluseks ning kuival hooajal on ka elevante külluses. Kui veab, võime näha, kuidas ninasarvikute ning elevantide perekonnad mängivad iidsete ahvileivapuude kändudel ning rebivad lõunasöögiks akaatsiapuude koort. Hingematvad vaated Maasai savannile ning lõunasse jäävatele mägedele muudavad Tarangire rahvuspargi külastamise unustamatuks kogemuseks. Õhtusöök ja ööbimine Ngorongoro Farm Lodge või sarnases.
 
6. päev SÕIT SERENGETI RAHVUSPARKI ja SAFARI
Varane hommikusöök. Sõidame läbi Ngorongoro looduskaitseala Serengeti poole. Ngorongoro looduskaitseala on eriline, kuna on endiselt osa maasaide maa-alast, kelle külad looduskaitseala ääristavad. Mitmekesistes tingimustes on Ngorongoros välja kujunenud mitu looduslikku piirkonda: mägimetsad, sood, rohutasandikud, järved jm.
Edasi jõuame Serengeti rahvusparki, tutvume selle lõputu lagendikuga ning naudime võrratuid vaateid. Serengeti park moodustab Keenias asuva Maasai Mara kaitsealaga Aafrika tuntuima looduspargi. Seda peetakse eheda ja puutumatu Aafrika looduse näiteks ning siinne liigirikkus on kindlasti muljetavaldav. Lõunasöök pikniku stiilis. Rahvuspargi lõunaosas asuvad ääretud rohumaad, keskosa on savannide päralt, põhjaosa mäed vahelduvad lopsakate orgude ja rohumaadega ning on kaetud tiheda metsaga. Pärastlõunane safari rahvuspargis.
Õhtusöök ja ööbimine kahel järgmisel ööl majutuskohas Serengeti Acacia Camp või sarnases.
Majutus kõigi mugavustega telkmajades pakub tõelise elamuse Serengeti rahvuspargis. Maitsev õhtusöök ja õhtu lõkke ääres Aafrika tähistaeva all on Serengeti rahvuspargi külastuse lahutamatuks kaaslaseks.
 
7. päev SERENGETI RAHVUSPARGI SAFARI
Varane hommikusöök. Tänase päeva veedame Serengeti rahvuspargis. Seda piirkonda läbiv iga-aastane gnuude ränne on maailma suurim maismaaimetajate ränne, kus võib korraga olla liikvel kuni miljon looma. Võimalus on näha elevante ning rohumaal ka kaelkirjakuid, gaselle ja antiloope. Rahvuspark on tuntud ka erinevate kiskjate poolest. Kuulsaimad neist on muidugi lõvid, kuid siit leiab ka gepardeid, leoparde, hüääne, šaakaleid jt. Serengeti on suurepärane paik linnuvaatluseks ning siin võib kohata ligi 500 liiki linde. Lõunasöök pikniku stiilis.
Hilisel pärastlõunal suundume tagasi ööbimiskohta. Aeg puhkuseks ning päikeseloojangu nautimiseks.

9. päev NGORONGORO KRAATRI SAFARI
Hommikusöök. Väljasõit Ngorongoro kraatrite kaitsealale (UNESCO). Piirkond on nime saanud Ngorongoro kraatri järgi, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – hiigelkraater, mis on tekkinud vulkaanitipu kokkuvarisemisest. Vaade kraatri servalt 600 m sügavusele ja umbes 20 km läbimõõduga kraatri põhjale on väga võimas. Kraatri põhja katab peamiselt rohumaa mõne puudesaluga. Loodus on siin väga mitmekesine ja imetlusväärne loomastik elutseb siin aastaringselt, kuna vee- ja rohupuudust sellel alal ei ole. Siin võib kohata musta lakaga lõvisid, ohustatud musti ninasarvikuid, gnuusid, sebrasid, elevante, jõehobusid, šaakaleid ja hüääne. Lõunasöök pikniku stiilis. Hilisel pärastlõunal sõidame Karatusse meie ööbimispaika. Õhtusöök ja ööbimine kahel järgneval ööl Twiga Lodge või sarnases.

8. päev MANYARA SAFARI
Varane hommikusöök ning sõit Manyara järve safarile. Rahvuspark on küll üks Tansaania väiksemaid, kuid siin on rikkalikult eri ökosüsteeme savannidest igihaljaste metsadeni. Idakaares asuv järv ning läände jääv Manyara kaljusein pakuvad kauneid vaateid ning külluslikke looduselamusi – akaatsiametsad, vihmametsad, baobabipuid täis kaljunukid, kuumaveeallikad, sood ning muidugi Manyara järv ise. Vihmahooajal peatuvad järve ääres tuhanded flamingod. Kuivaperioodil on rahvuspark suurepärane just suurte imetajate jälgimiseks. Siin elavad elevandid, jõehobud, sebrad, kaelkirjakud ja pühvlid, aga ka hüäänid ja leopardid. Rahvuspargi tuntuim loom on lõvi – need raskesti tabatavad loomad ronivad siin lausa puude otsas. Pärast piknik stiilis lõunat sõidame uudistama Karatu turgu ja ümbrusega tutvuma. 

10. päev MTO WA MBU ja TANSAANIA HÕIMUD
Hommikusöök. Tänase päeva pühendame Tansaania kultuurile. Esmalt tutvume maasai küla – bomaga – ja õpime tundma maasai hõimu kultuuri. Saame osa nende igapäevaelust, tutvume käsitööd ja ehteid tegevate maasai naistega. Nende valmistatud kõrvarõngaid, käevõrusid, kaelakeesid ja muid käsitööeheteid on võimalik suveniirina ka koju kaasa osta. Meil avaneb võimalus tantsida koos kohalikega traditsioonilisi tantse.
Edasi sõidame Mto wa Mbusse, mis on üks esimesi turismipiirkondi regioonis ja siiani üks populaarsemaid kultuurisihtkohti Tansaanias. Siin elavad koos mitmed eri hõimud ja just eri hõimude ja tavade kooseksisteerimine on Tansaaniale väga omane. Jalutame läbi riftioru jalamil asuvate farmide ja rohelise oaasi ja tutvume piirkonnas elevate hõimude igapäevaeluga. Võimalusel vaatame chaga rahvast villimas traditsioonilist banaaniõlut mbegget. Tutvume Kigoma küla farmeriga, kes toodab Tanganjika järve ääres kasvavatest palmipuudest palmiõli ning kohtume rangi rahvaga Kondoas, kes kasutavad kohalikku papüürust kaunite vaipade ja korvide valmistamiseks. Mbugwe rahvas näitab, kuidas jahvatada erinevaid teravilju traditsiooniliste veskikividega. Vaatame, kuidas Mto wa Mbu rahvas ehitab kohalikke mudaonne. Tutvume ka ühe Aafrika vanima traditsioonilise rauasulatamistehnoloogiaga. Lisaks valmistatakse savimullast savinõusid. Lõunasöök pikniku stiilis. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Gold Crest Hotel Arusha või sarnases.

11. päev LEND KILIMANJARO-ISTANBUL ja ISTANBUL-TALLINN
Transfeer lennujaama. Varahommikul lahkume Tansaaniast. Lend Kilimanjaro-Istanbul  ja lend Istanbul-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

3999 €* / 4209 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • lennupilet Tallinn-Istanbul-Sansibar ja Kilimanjaro-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilendudega);
 • lennujaamamaksud NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • siselennupiletid vastavalt programmile;
 • käibemaks;
 • lodge tüüpi majutus*** Tansaanias vastavalt programmile (2 in toad), hommikusöögid;
 • majutus mereäärses hotellis*** Sansibaril, hommikusöögid;
 • toitlustus vastavalt programmile - reisi hinnas 9 hommiku-, 5 pikniku stiilis lõuna- ja 9 õhtusööki;
 • sõit Tansaanias kõigi mugavustega safaridžiipidega, Sansibaril kõigi mugavustega turismibuss;
 • tasulised sissepääsud rahvusparkidesse, loodusmaksud jne;
 • eestikeelsed ekskursioonid ja giidi teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus al 18,88 maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist).  Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühene majutus 520 €.

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Tansaanias on kombeks anda teenindajatele jootraha. Jootraha ootavad pakikandjad hotellides, kelnerid restoranides jne. Samuti palume arvestada jootrahaga kohalikule giidile ja džiibijuhtidele jne.
Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee. Kuigi risk nakatuda Tansaanias malaariasse on suurem vihmaperioodil, soovitame kasutada malaariatablette terve reisi jooksul.

Meie reisi toimumise ajal on Tansaanias kuiv periood. Soovitame kaasa pakkida Tansaania safaritele pastelsetes toonides mugav ja õhku läbilaskev riietus. Aafrika ööd võivad olla jahedamad, seega ka õhtuks oleks mõistlik kaasa võtta jakk.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodaniku passiga saab Tansaania viisa vormistada riiki sisenedes piiril. 
Viisa vormistamiseks on vajalik 
 • pass, kehtiv 6 kuud riiki saabudes, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks
 • edasi- tagasi piletite broneering
 • soovitav on tervise- ja reisikindlustus
Viisalõiv on u 70 USD, mille täpne maksumus selgub kohapeal.
15.11.2022 - 25.11.2022
 Hind al 3999
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Tansaania safarid ja Sansibari rannapuhkus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aivi ja Peeter
Oleme väga tänulikud ja rõõmsad imetoreda ning väga õnnestunud Montenegro reisi üle. Muidugi eriline tänu giid Ervin Org - tema asjatundliku ja kindlakäelise juhtimise ja rikkalikult jagatud ning huvitava informatsiooni eest! Meie kohalik giid Vladimir ja bussijuht olid ka imetoredad ja suured professionaalid. Majutus Palma hotellis oli kõrgetasemeline. Toit oli maitsev ja rikkalik. Teenindus väga meeldiv. Suur, suur tänu ja palju edu uute reiside organiseerimisel! Oleme ikka teiega!
K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!