Teravmäed

Teravmäed

30.06.2024 - 05.07.2024
Giid Raivo Haab
 Hind al 1899
Ooteleht
Teravmäed ehk Svalbard on kaunis, kauge ja karge, kuid sugugi mitte kättesaamatu sihtkoht. Meil on hea meel teatada, et Germalo Reisid on lisanud selle imelise paiga oma reisikalendrisse.
Suvi on Teravmägede avastamiseks ideaalne aeg, sest päike siin sellel aastaajal ei loojugi. Polaarpäev annab võimaluse võtta maksimum selle ainulaadse maa avastamisest: liustikud, majesteetlikud mäemoodustised ja lõputu tundra.
Teravmäed on suuremalt jaolt Norra riigile kuuluv saarestik, kuid oma geograafilise asukoha poolest asub see maaliline paik lähemal põhjapoolusele kui Norra mandrialale. Longyearbyeni linn, mida peetakse Teravmägede keskuseks, on maailma kõige põhjapoolsem asula. Tegelikult võib seda öelda kõige kohta, mis siin leidub ‒ hotellid, baarid, kirik, muuseum ning isegi õlle pruulikoda ‒ on põhjapoolseimad ja kaugeimad. Hõre inimasustus keset vägevat loodust annab tunde, et olete tõepoolest jõudnud maailma äärele väga lähedale.
Karm, ent õrn loodus mõjub teisiti, paneb justkui tundma rohkem elusana. Iniminstinktid on siin teravamad kui kusagil mujal. On see ju elupaigaks Arktika kuningaks tituleeritud jääkarule, kelle populatsioon siin ületab inimeste oma ning kelle pärast peab iga inimene, kes väljub asula territoorimilt, kandma relva.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-OSLO
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis kell 18:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Oslo kell 20:10-20:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT815). Palume kontrollida lennuaega meie kodulehelt vahetult enne reisi!
Saabume Oslosse, kus majutume lennujaama lähistel.
Söögikorrad: -
Majutus: hotellis Radisson Blue Airport Hotel, Oslo Gardermoen**** või sarnases


2. päev LEND OSLO-LONGYEARBYEN ‒ LONGYEARBYEN ‒ ÕHTU JÄÄKARU JUTTUDE SELTSIS
Suundume lennujaama. Lend Oslo-Longyearbyen kell 12:45-15:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber SK4490). Saabume Teravmägede keskusesse Longyearbyeni linna, mis on ühtlasi maailma kõige põhjapoolsem asula. Alustame oma seiklusi siin müstilisel saarel linnaga tutvust tehes. Teeme ülevaatliku ekskursiooni Longyearbyeni linnas, vaatame peamisi vaatamisväärsusi ja tutvume ajalooga. Näeme kohalikku elu-olu: kaevandused, kogukonna kirik ja ülemaailmne seemnehoidla. Seejärel suundume hotelli, et ennast värskendada ja valmistuda õhtusöögiks looduse keskel.
Lahkume linnast ja sõidame Advendi Orgu. Imetleme hiiglaslikke mägesid mõlemal pool orgu, õhtupäike terendamas. Meid ootab väike hütt keset põlisloodust. Siin serveeritakse meile mõnus ja kodune õhtusöök koos hariva ning lõbusa loenguga Arktika kuningaks tituleeritud jääkarust.
Päike küll särab veel kesköises taevas, aga meil on aeg suunduda tagasi hotelli, et end järgmiseks päevaks välja puhata.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök         
Majutus: hotellis Polfareren 4**** või sarnases


3. päev MORSA SAFARI (lisatasu eest) ‒ VABA ÕHTUPOOLIK 
Teravmägede loodus ja loomariik ootab avastamist! Suundume vahvale morsa safarile. Paadisõidul naudime panoraamvaateid mägedele ja liustikele, kuulates huvitavaid lugusid Arktika elust ja loomadest. Külastame morsakolooniaid, jälgides neid muljetavaldavaid loomi nende looduslikus keskkonnas. Suve jooksul veedavad morsad enamiku ajast rannikul, päevitades ja toitudes. Seilame Isfjordi suunas, kus meid saadavad Atlandi lunnid ja muud linnuliigid. Pärast lõunasööki suundume Bore'i liustikule. See kaunis sinise jää müür täidab lahe triivivate jäämägede, jääplokkidega ja jääklibuga.
Pärast meeleolukat morsavaatlust on soovijatel võimalus külastada Teravmägede muuseumi, kus saab hea ülevaate Teravmägede ajaloost ning vaala-, hülge- ja morsaküttide ning kaevurite endisest elust.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Polfareren 4**** või sarnases

 
4. päev KOERARAKENDIGA SÕIT RATASTEL (lisatasu eest) ‒ KESKÖÖPÄIKESE KRUIIS ÕHTUSÖÖGIGA (lisatasu eest)
Sõit ratastel koerarakendiga viib meid linnamürast eemale. Ekskursiooni käigus uudistame imekaunist rannikuosa ning külastame koertefarmi. Siinsed koerad on segu grööni ja husky koeratõugudest. Pärast karastavat sõitu lumekoertega, soojendame end tassikese kuuma teega.
Päeva teisel poolel teeme sõidu katamaraaniga Isfjordil. Kulgeme rahulikult õhtupäikese rüpes, möödudes lõputunanäivatest mäeahelikest. Kruiis keskööpäikese all sisaldab kolmekäigulist õhtusööki. Lisaks sise- ja väliterrassile leiame pardalt kohviku ja baari, kus on mitmekesine valik suupisteid ja jooke.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Polfareren 4**** või sarnases


5. päev MATK IMEKAUNIS LOODUSES (lisatasu eest)
Alustame oma matka mööda mererannikut. Vaatamist siin jagub – piirkonna loodus on väga mitmekesine! Matkal võime näha Svalbardi põhjapõtru, Arktika rebast, kohalikke ritsikaid ning hea õnne korral ka hülgeid, morskasid või vaalu! Pesitsusperioodide ajal on ka lindude arvukus rikkalik. Näiteks kohtab siin sagedasti lunne ja teisi arktilisi linde! Teekonnal kuuleme Svalbardi eriilmelisest taimestikust ja loomastikust ning rikkalikust ajaloost. Teeme peatuse soojade jookide nautimiseks ning vahvate piltide tegemiseks. Ühine lõunasöök (sisaldub hinnas).
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Polfareren 4**** või sarnases


6. päev VABA HOMMIKUPOOLIK ‒ LEND LONYEARBYEN-OSLO - RIIA -TALLINN
Vaba hommikupoolik. Soovijatel on võimalus jalutada ringi linnas, külastada maailma kõige põhjapoolseimat kunstikeskust Nordoveri või nautida viimaseid hetki karges Svalbardi õhus.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Lonyearbyen-Oslo kell 13:35-16:30 ja lend Oslo-Riia kell 19:45-22:15 ja Riia-Tallinn 23:15-00:05  (kohalikud kellaajad, lennunumbrid SK4491 ja BT154,361 ). Lennugraafik muutunud 23. aprillil. 
Söögikorrad: hommikusöök

Majutus

Svalbard Hotel Polfareren 

Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega
0.3 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Svalbard Polfarereni mugavustega hotell asub Longyearbyeni keskuses. Modernsetes hotellitubades on wifi, televiisor ja privaatne vannituba duši või vanni ja fööniga. Hotelli restoranis pakutakse Põhjamaade, Prantsusmaa ja Aasia köögist inspireeritud roogasid.

Reisi hind

1899 €* / 1994 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele


Hind sisaldab:
 • lennupiletid vastavalt programmile, lennujaamamaksud;
 • majutust vastavalt programmile hotellis****, koos hommikusöökidega;
 • reisiprogramm ja eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel.
 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus 450 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • Koerarakendiga sõit 130 € (ettetellimisel, ettetasumisel);
 • Keskööpäikese kruiis õhtusöögiga 145 € (ettetellimisel, ettetasumisel);
 • Morsa safari 215 € (ettetellimisel, ettetasumisel);
 • Jalgsimatk Bjørndaleni orus 130 € (ettetellimisel, ettetasumisel);
 • Teravmägede muuseum 150 NOK (u 13 €) (tasumine kohapeal)

Viisa ja dokumendid

Teravmägedele (Norrasse) reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib kehtiva passi alusel, mis peab kehtima veel vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.

Lisainfo

 • Norra krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 12 (Norra kroon).
 • Soovitame võtta kaasa soojad, tuule- ning vihmakindlad riided ning mugavad matkajalanõud. Südasuvel on keskmine temperatuur Teravmägedel 3-7 kraadi.
 • Soovitame kaasa võtta kergemaks uinumiseks unemaski (silmaklapid). Sihtkohas on polaarpäev ja lakkamatu päisepaiste võib segada uinumist.
Lennuinfo Air Balticu / SAS liinilendudel:
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.       
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
30.06.2024 - 05.07.2024
Giid Raivo Haab
 Hind al 1899
Ooteleht
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Teravmäed

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

I
Inga ja Külli
Olen Germaloga reisinud mitmeid kordi, vist juba üle kümne. Olen ikka valinud oma reisid võrratu Heigo Sahkiga. Külli oli esimest korda ja ta oli nii vaimustuses, et leppisime juba kokku ka järgmise aasta sügisese reisikoha. 2021 käisime Kefalonia saarel. See reis oli nii imeline ja kulges mõnusas tempos, ei mingit kiirustamist. Aega jäi söömiseks, poodide külastamiseks, kuid enim nautisime võrratuid linnu ja rannikuid. Tänud võimaluse eest ujuda niivõrd võrratus ja erilises kohas, kuhu lõpuks sõitsime väikeste bussidega. Võrratu giid Argo Kasela ületas kõik ootused. Ja muidugi alati nii rahulik ja muhelev Aleksandr. Argo oli nii meeldivalt rahulik, võrratu rääkimisoskusega! Tema rahulikus tempos jutustamine - võimalus oli kuulata ja samas nautida bussi aknast kõrgeid mägesid. Need mäed on mind alati tõmmanud, need kõrgused! Reis oli lihtsalt nii võrratu, et seda on raske kirjeldada. Nautisime seda rahulikku liikumist, ei mingit kiirustamist. Kohtumiseni Germalo Reisidega ja võrratute giididega.
A
Aivi ja Viljar
Milline suurepärane reis 2021 aastavahetuseks Tenerifel. Meie giid Heigo Sahk valdas nii ajalugu kui vürtsikat nalja, samas teades kõike läbitud kohtadest. Me pole olnud pakettreiside tellijad aastaid, aga seekord ōigustas see end 200%. Reis ületas igati ootused ja see on ju alati parim.