Tuneesia kultuuri- ja puhkusereis

Tuneesia kultuuri- ja puhkusereis

06.05.2022 - 13.05.2022
 Hind al 799
Broneeri
Tuneesiasse reisimise tingimused seisuga jaanuar '22:
Kõik üle kuueaastased vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijad peavad esitama kuni 48 tunni vanuse negatiivse PCR-testi, mis on varustatud QR-koodiga või mille on välja andnud vastutavad tervishoiuasutused.
Vaktsineerimata välisriikide kodanikel, kes ei ela Tuneesias, ei ole võimalik riiki siseneda.

Enne Tuneesiasse väljumist tuleb veebis vormistada 
elektrooniline sisenemisdeklaratsioon, mida lennufirmad on kohustatud kontrollima.

Trükitud kujul tuleb esitada nii elektroonilise sisenemisteate kinnitus (kaheleheküljeline dokument, kaks korda välja prinditud ja allkirjastatud) kui ka inglise või prantsuse keeles välja antud testitunnistus. Dokumente kontrollitakse lennujaamas lennule registreerimisel ja need tuleb saabumisel tervishoiuministeeriumi vastutavatele isikutele üle anda.


Aafrika ei ole meist kaugel. Ainult 4,5 tundi otselendu ja meie sombusest sügisest olete soojal maal, kus Teid ootavad paitav päike ja meri. Tuneesia on maa, kus leidub erinevate kultuuride, rahvaste ja religioonide jälgi. Siin on juba kooliõpikutest tuttavaks saanud roomlaste lammutatud Kartaago ja suursugune El Jemi Vana-Rooma areen, eksootilised berberite külad ja Araabia vanalinnade labürindid, palmioaasid, Sahara luited, väga võimalikud miraažid lõunapiirkonna soolakutes ja lõputud rannad (muide, neid on siin 1200 km).

Lugege Tuneesia kohta lähemalt siit >
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-DJERBA
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Djerba kell 15:30-18:00 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi.
Majutus seitsmel järgneval ööl Djerba rannikul hotellis vastavalt valikule (hotellivalik reisikava lõpus). 

2. päev DJERBA SAARETUUR – LOOTOSÕITE ÕGIJATE SAAR
Hommikusöök. Ringsõit saarel on põnev ja meeleolukas.
Juba 650 a eKr kiitis Homeros Djerba saart oma eeposes Odüsseia, jutustades sellest, kuidas Trooja sõdalased saarel lootoseõitega maiustasid ning saarelt lahkuda ei soovinud. Päeva jooksul uurime, millega saar täna oma külastajaid paelub.
Djerba pealinn kannab nime Houmt Souk - siin pakub meile huvi kohalik turg, Borj el Kebiri kindlus, soovijad saavad vabal ajal külastada kunsti- ja etnograafiamuuseumi. Keskusest lühikese sõidu kaugusel asub sadamapiirkond, kus on suurtes lademetes kaheksajalgade püügipotid.
El Ghriba sünagoog - see muinasjutuliste kahhelkivide ja kaunite ornamentidega kaunistatud sünagoog on arvatavalt maailma vanima sünagoogi asukoht. Ühtlasi on tegemist tähtsaima Põhja-Aafrika sünagoogiga ning juutide palverännupaigaga.
Seejärel pakub meile huvi Guellala külakene, mis on üle kogu Tuneesia kuulus oma kvaliteetse, kaunite mustritega kaunistatud vastupidava keraamika poolest. Muuseas on tegemist ainukese külaga saarel, kus senini võib kuulda ka igapäevaselt kasutatavat berberi keelt. Siin lähistel asub ka suurejooneline Tuneesia etnograafiamuuseum, kus saab näha rikkalikku ja toredat ülevaadet tuneeslaste eluolust, traditsioonidest.

3. päev MEDENINE - MATMATA KOOBASELAMUD - DOUZI OAAS
Hommikusöök. Lahkume saarelt Vana-Rooma aegse tammi kaudu ja saabume berberite hõimude alale. Kõige omapärasemad on siin vanad kindluskülad – ksarid, millest me üht ka külastame. Peatume berberite mägikülas Matmatas, mis on kuulus oma koobaselamute poolest. Kindlasti külastame mõnda sellist ebatavalist elamut, kus elatakse isegi praegu, aga tänapäevasel ja kaasaegsel tasemel. Kodudes on elekter, televiisorid ja muu vajalik. Vabal ajal võib lõunastada selle küla omapärases restoranis (lisatasu eest).
Edasi viib tee meid läbi väiksemate oaaside ja külade Sahara kõrbe poole. Maastik meenutab siin võõrplaneeti, ega ilmaasjata ei filmitud siin kultusfilmi ”Tähesõjad”.
Saabume Douzi oaasi, mis asub Sahara kõrbe serval ja mida peetakse kõrbeväravaks.
Siit algab lõputu liivameri, mis katab 20-kordselt Prantsusmaa või 31-kordselt Saksamaa suuruse territooriumi. Soovijad võivad ette võtta kaameliretke kõrbesse.

4. päev VABA PÄEV RANNAPUHKUSEKS
Hommikusöök. Vaba päev rannamõnude nautimiseks.

5. päev VABA PÄEV RANNAPUHKUSEKS või SOOVIJAILE MEREREIS 
Hommikusöök. Vaba päev rannamõnude nautimiseks.
Soovijaile meeleolukas merereis (lisatasu eest).

6. päev VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök. Vaba päev rannapuhkuseks.

7. päev TATAOUINE - KSAR OULED SOLTANE
Hommikusöök. Päevane ekskursioon kõrbesse.
Tatouine on väga kuulus paik, sest just siin on üks kuulsamaid kultusfilmi "Tähtede sõda" võttepaikasid ning filmi peategelase Luke Skywalkeri koduplaneedi nimi Tatooine tuleneb
just sellest külast. Teeme jalutuskäigu võttepaikadel, uurime, mida berberid turistidele müügiks pakuvad ning uurime ksare. Üks suuremaid ja paremini säilinud ksare on suisa neljakorruseline, kahekordsete müüridega ja enam kui kolmesaja hoiu- või eluruumiga
Ouled Soltane, mis on tänaseni ühe kohaliku hõimu aktiivses kasutuses.

8. päev OTSELEND DJERBA-TALLINN
Hommikusöök. Check out hotellist ja võimalus veel veeta meeleolukas päev saarel.
Õhtul suundume juba lennujaama, otselend Djerba-Tallinn kell 19:00-23:50 (kohalikud kellaajad).

Majutus

899
949*
/
999
Hotell Royal Garden Palace 

Majutus standard klassi toas hommiku- ja õhtusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Saun
Ühese toa lisatasu
110€
Soodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 1. veebruarini. Supersoodushinnale ei rakendu võimalikud lisasoodustused.
Hotell Royal Garden Palace***** paikneb Djerba saare kirdeosas otse kauni mereranna ääres. Hotellil on väga lai ja kvaliteetne teenuste valik. 
Hotellis on sisebassein ja kaks välibasseini koos päevitusalaga. Samuti on hotellis esmatarbekaupade ja suveniiripood, ilusalong. Hotellile kuulub privaatne rannaala päikesevarjude ja päevitustoolidega. Võimalik on harrastada erinevaid veespordialasid (lisatasu eest). Hotellis on ka SPA keskus (lisatasu eest), lauatennis, jõusaal (lisatasu eest), meelelahutusprogramm. Standard klassi rõdude või terrassiga tubades on dušš/WC, föön, kosmeetikatarbed, hommikumantel ja sussid, lameekraanteler, konditsioneer, minikülmik. Hommikuti pakutakse rikkalikku hommikusööki ja õhtuti vaheldusrikast õhtusööki buffet-lauas.
www.royalgardenpalace.com

849
899*
/
946
Hotel Fiesta Beach 

Majutus standard klassi toas hommiku- ja õhtusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Saun
Ühese toa lisatasu
89€
Soodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 1. veebruarini. Supersoodushinnale ei rakendu võimalikud lisasoodustused.
Hotel Fiesta Beach**** paikneb kauni Djerba saare kirderannikul kauni liivaranna vahetus läheduses. Hotell on kujundatud kui Djerba küla ning madal hoonestus tagab hubase olustiku. Hotellis on SPA ja tervisekeskus (lisatasu eest). Hotellil on kaks välibasseini päevitusaladega, sisebassein ning eraldi lastebassein koos liumägedega.  Rannas on samuti päikesevarjud ja lamamistoolid.
Kõikidel standard klassi tubadel on rõdu või terrass. Tubades on dušš/WC, föön, telefon, väike külmik, seif, konditsioneer, SAT-TV. Hommiku- ja õhtusöögid on hotelli buffet-restoranis.
www.fiesta-beach.com

799
849*
/
894
Hotell Baya Beach 

Majutus standard klassi toas hommiku- ja õhtusöökidega
Broneeri
0.2 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Saun
Ühese toa lisatasu
69€
Soodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 1. veebruarini. Supersoodushinnale ei rakendu võimalikud lisasoodustused.
Hotell Baya Beach*** paikneb Djerba saare kirderannikul turismipiirkonna keskel. Kaunis peenikese valge liivaga rand on hotelli lähistel, seal on kasutamiseks ka päikesevarjud ja lamamistoolid. Hotellil on neli basseini ning eraldi liumägedega bassein lastele.
Standard kategooria toad paiknevad hotelli keskmises osas. Tubades on dušš/WC, föön, Seif (lisatasu eest), rõdu või terrass, telefon, televiisor, konditsioneer, SAT-TV. Õhtu- ja hommikusöögid buffet-restoranis.
www.hotelbayabeach.com

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • lennupilet otselendudele Tallinn-Djerba-Tallinn (Smartlynx Eesti tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi, ekskursioonid vastavalt programmile;
 • majutus 7 ööd hotellis***/****/***** vastavalt valikule (2-in. toad), hommiku- ja õhtusöögid hotellis;
 • ekskursioonid vastavalt programmile ja giiditeenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides;
 • tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
Muuseumide piletite hinnad ja teised kulutused reisi jooksul (täpsustamisel):
 • Kaamelisõit
 • Laevasõit
Riiklike muuseumide külastamisel tuleb pildistada soovijail lunastada fotopilet 1 TND. 
Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele, arvestuslik summa võiks olla u 10-15 € / nödal.
Meie programmis külastame ka kohti, kus ametlikku piletit ei ole, kuid on sobilik jätta majapidajale mõned dinaarid. 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Ainus kehtiv reisidokument Tuneesiasse on pass, mis peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu. Eesti turistid, kes sõidavad Tuneesiasse organiseeritud turismigrupi reisiga, on vabastatud viisanõudest.
Palume meile hiljemalt 30 päeva enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg.

Lisainfo

 • Tuneesia rahaühik on dinaar, 1 € = ~3 TND.
 • Tuneesiasse on kohaliku valuuta riiki sisse- ja väljaviimine ametlikult keelatud. Raha saab vahetada kohapeal reisi esimesel päeval hotelli vastuvõtus või lähedal asuvates valuutavahetuspunktides.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuinfo
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
06.05.2022 - 13.05.2022
 Hind al 799
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Tuneesia kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Hiie ja Koit
Unustamatu reisielamus Sitsiiliast koos viirust trotsiva väikese vapra reisiseltskonnaga. Suurepärane reisikorraldus ja reisiprogramm Germalolt ning muidugi võrratu Mae giidina. Kohtumiseni uutel reisidel! Oktoober 2020.
T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.