Türgi - Istanbul, linn maailma piiridel

Türgi - Istanbul, linn maailma piiridel

24.10.2021 - 28.10.2021
Giid Ervin Org
 Hind al 599
Ooteleht
Istanbul, iidne Konstantinoopol, ei ole võrreldav ühegi teise linnaga maailmas. Ligi 1000 aastat oli see kogu kristliku maailma keskuseks, kunstide, teaduste ja erinevate kultuuride hiigelkatel. Väärikalt kandis linn vastuolulisse keskaega antiikmaailma pärandi ning talletas selle uutele ajastutele. Tänapäeval võib siin kogeda euroopalikku salongilaiskust ja Aasia kärarikkust ning vürtsikaid lõhnu. 
Paiknedes mitme kultuuriruumi kokkupuutepunktis ja ühtlasi ka kahe maailmajao vahel, loob see majesteetlik suurlinn olustiku, mida leiab vähestest maailma kultuurilinnadest.
Ottomani ajastut peetakse tsivilisatsioonide suureks kollaažiks. See pärand on kajastunud nii ajaloos, kultuuris, kunstis, arhitektuuris kui ka selle köögis, mille tulemusena on Türgi köögis segunenud kõik maailma maitsed. Istanbulis, kus Anatoolia tsivilisatsioonid laienevad ühenduses Euroopaga nii Vahemerele kui Aasiasse, saavad kõik Türgi ja rahvusvahelise köögi maitsed kokku.
Põhjalik reis Istanbuli on sissejuhatuseks neile, kes Türgi kultuuriga esimest korda tutvumas ning taasavastamiseks neile, kel Türgi kultuuriga juba kogemused olemas. Lisaks sisukale ekskursiooniprogrammile jääb Teile aega ka iseseisvaks linnaga tutvumiseks ning mitmete maaliliste olustike nautimiseks.

Lugege Türgi kohta lähemalt siit >
 

Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Kuidas reisime?
Kõik lennukiga Türki saabujad peavad täitma 72h jooksul enne Türki suunduvale lennukile asumist veebilehel 
register.health.gov.tr vastava ankeedi (ankeedi infoleht inglise ja türgi keeles). Reisija peab ankeedi pärast veebilehel täitmist ja edastamist välja trükkima või siis mobiilsesse seadmesse alla laadima ning esitama täidetud ankeedi enne lennukile asumist. Ankeedi täitmisel genereeritakse reisijale ka HES-kood.


Eestist Türki saabujad peavad esitama kas:
- oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud tõendi vaktsineerimise kohta (vaktsineerimise lõppemisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva) või
- oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud tõendi selle kohta, et nad on viimase 6 kuu jooksul põdenud COVID-19 haigust või
- koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR testi, mis on mitte vanem kui 48h enne riiki sisenemist. Meie reisi puhul peab arvestama sellega, et test peab olema tehtud kõige varem 48t enne siselennu väljumist.

Türgis on hetkel maskikohustus avalikus ruumis välitingimustes; kõikides avalikes siseruumides; hotellide ja restoranide ühiskasutatavates ruumides, samuti baarides ja kohvikutes, välja arvatud söömise ajal.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 10:30 Tallinna Lennujaama infoletist vasakul paikneva kassa juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:35-15:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Saabumine Istanbuli lennuväljale. Olgu tulemise põhjus ükskõik milline, lummab Istanbuli saabunud rändajat alati linna idamaine rütm, mis peidab endas õhtumaalt tulnu jaoks tubli annuse salapära ja maagiat. Linn, mis on pidanud alla vanduma nii loodusjõududele kui vaenuvägedele, on ikkagi jäänud püsima imelise meistriteosena. See on otsekui ülistuslaul inimkäte ja vaimu jõule, mis on põiminud kokku ida ja lääne, vaesuse ja suursugususe, maastike ja ehitiste harmoonia.
Transfeer ja majutus neljal järgneval ööl Istanbuli südalinnas kahes võrratus  butiikhotellis Barbera ja Le Petit Palace või sarnases (hotellikirjeldused reisikava lõpus).

2. päev ISTANBULI EKSKURSIOON: SININE MOŠEE, HAGIA SOPHIA, TSISTERNID, VÜRTSITURG, LAEVAKRUIIS
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Istanbuliga.
Pidulikul väljakul, kus kunagi asus Bütsantsi keisrite palee ning mis on dekoreeritud rütmiliste purskkaevudega, kõrgub Istanbuli islami kõige kaunim pühakoda: Gök-dzami - Sinine mošee. Mošee on otsekui ülistuslaul nooruse julgusele: 19-aastane sultan Ahmed I kutsub ehitusmeistriks ületamatu Sinani õpilase noorukese Mehmed-aga. Väljak ise oli aga kunagi väärika Konstantinoopoli süda.
Hagia Sophia on arhitektuuriajaloo lummavamaid saavutusi. Kingsepalt ja eunuhhilt ostetud maatükile ehitatud pühakoja töödel osales ühtekokku 10 000 töölist ja 100 meisterlikku kiviraidurit, kes teostasid keisri ideed ja Anthemiose Trallesest ja Isidorose Mileetosest suurprojekti. Keiser ise olevat selga tõmmanud lihtsa rüü ja iga päev käinud ehitusel tööde kulgu jälgimas. Kogu Bütsantsi maailmast saabus siia suurepäraseid materjale ja ehitusdetaile. Ateenast, Efesosest, Roomast toodi siia antiiktemplite sambad, kaunimad marmorid, väärismetallid, Baalbeki kuulsa päikesetempli porfüürsambad ja Efesose Artemise templi marmor. Kuplialuse viimistlemiseks kasutati erilist segu: sulakulla massi segati oonüksit, ametüste, pärleid ja safiire - kõik ikka kõige kallim.
Maa-alused veehoidlad, tsisternid, rajati hiigellinna varustamiseks veega. Võimsate võlvitud sammaskäikudega tohutud ruumid meenutavad tõepoolest pühakoda.
Seejärel külastame tõeliselt idamaist vürtsiturgu.
Laevasõit Bosporusel. Bosporus polegi mitte ainult kitsas veelahe kahe mere vahel, vaid siit avanevad mitmeid sügavale rannikusse lõikuvaid lahesopid. Kuulsam ja kauneim Bosporuse lahtedest on kahtlemata Kuldsarv. Meeleolukal laevasõidul lahel võib veel praegugi aimata panoraami, mis avanes möödunud aegade rändajaile, kes saabusid linna mereteid pidi. Kaunilt vormitud künkad laskumas tasaselt lahe piirile, paleed ja majakad peegeldumas veepeeglis, sihvakad küpressid ja toekad plaatanid. Kõrgemal aga vaatavad seda idülli luksuslikud villad rohelusse uppuvate aedade embusest.

3. päev ISTANBULI EKSKURSIOON: TOPKAPI PALEE, SUUR BASAAR, SÜLEYMANI MOŠEE 
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Istanbuliga.
Topkapi palee annab aimdust Ottomani impeeriumi valitsejate jõukusest, aga ka sajanditetagustest intriigidest ja kirgedest. See kompleks on otsekui ajalugu arhitektuuris, mis jutustab meile ühe impeeriumi ajaloost, jutustab intiimselt ja säilitab ikka veel kiivalt salapära, mis jäi võimsate müüride varju. Siit valitses impeeriumi 25 sultanit, see oli nii kindlus ja varjupaik kui ka palee ja pühamu. Siin sündisid sultanid, siin asusid nad troonile, siin kukutati valitsejad. Siia koguti tohutud varandused ja reliikviad, siin asunud haaremis elas tuhandeid naisi kogu impeeriumist.
Suur basaar laiutab tänapäeval 31 000 ruutmeetril. Siin on üle 3000 poe ja poekese, 61 tänavat, 4 purskkaevu, 2 mošeed, mitmeid kohvikuid ja restorane, politseijaoskond ja 22 väravat.
Tutvume Süleymani mošeega - kuulsa arhitekti Mimar Sinani poolt Sultan Süleyman Toreda auks loodud kõige suurem ja elegantsem mošee Istanbulis. Mošee kompleksi kuuluvad ka teoloogiline kool (medrese), supiköök, haigla, karavanserai, raamatukogu, turg ja hauad. Siin asuvad nii Süleyman Toreda, tema lemmiknaise Haseki Hürremi ja arhitekt Mimar Sinani hauamonumendid.
Õhtul võib külastada maailmakuulsa arhitekti Sinani poolt projekteeritud Cemberlitase hammami.

4. päev DOLMABAHCE PALEE, TAKSIMI VÄLJAK JA ISTIKLAL CADDESI, VABA AEG ISTANBULIS, GALATA, KEERLEVAD DERVIŠID
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Istanbuliga. Külastame võimsat Dolmabahçe paleed. Suursugune palee Bosporuse kaldapealsel on ilmekaks näiteks sultaniriigi arhitektuuri suurejoonelisusest.
Suundume edasi massiivsele Taksimi väljakule, millel kerkib suurejooneline Atatürki vabariigi monument. Siit algab ka üks kaasaegse Istanbuli peatänavatest, tänasel päeval vaid jalakäijatele ning ajaloolisele trammiliinile jäetud Istiklal Caddesi ehk tõlkes Vabaduse avenüü. Pariisiliku ja kosmopoliitse Istiklal Caddesi ääres paiknevad mitmeid ajaloolised hooned ning imposantsed saatkonnahooned ja vanad müügipassaažid. Vaba aeg.
Jalutuskäik Galata kvartalis, mis oli juutide, genovalaste ja veneetslaste linnaosa. Lõpetame oma jalutuskäigu Galata sillal, kus asuvad mitmed tüüpilised kalarestoranid.
Õhtul soovijaile keerlevate dervišite etendus. 

5. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Hommikusöök. Hommikupoolikul on veel mõnus nautida hotelli hommikusööki, teha jalutuskäik linnasüdames ja osta viimased reisimeened.
Keskpäevapaiku transfeer lennujaama. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:00-18:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Reisi hind

599 €* / 631 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis (Turkish Airlinesi liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi lennujaama; 
 • 4 ööd Istanbulis hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki;
 • põhjalikud eestikeelsed jalgsiekskursioonid ning bussiekskursioon vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenus.
Lisatasu eest on võimalik
 • Tervisekindlustus al. 14,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse ja reisitõrke lisariski;
 • ühese toa lisatasu 210 €;
 • Türgis on kombeks jätta bussijuhtidele ja kohalikule giidile jootraha.
Reisi hind ei sisalda jootraha, sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. Vaatamisväärsuste piletihinnad:
 • Hagia Sophia kirik 72 TRY, hinnale lisandub 10 TRY audiovarustuse eest
 • Maa-alused tsisternid Istanbulis 20 TRY
 • Topkapi palee 72 TRY + haarem 42 TRY
 • Laevasõit Bosporuse väinal 25 € (soovijatel tellimine ja tasumine kohapeal)
 • Dolmabahçe palee 60 TRY + võimalusel haarem 40 TRY
 • Keerlevate dervišite etendus 30 € (ettetellimisel, tasumine kohapeal)
 • Hammam al 42 €, individuaalne külastus ja hind vastavalt valitud teenusele
 • Laevasõit Bosporuse väinal 25 € (ettetellimisel, tasumine kohapeal)
 • Galata torn 25 TRY
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Ainus kehtiv reisidokument reisil Türki on pass.
Türgi reisile minnes peab EU pass kehtima 5 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast! 
Eesti Vabariigi kodanikule on reisimine Türki viisavaba. 

Majutus

Barbera Boutique Hotel 

Majutus kahekohalises toas koos hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Barbera Boutique hotell on reisijatele, kes hindavad kõrget kvaliteeti ja ülimat mugavust. Kogu Istanbuli linnasüda, mitmed tähtsaimad vaatamisväärsused, Galata sild ja erinevad transpordiühendused on hotelli vahetus läheduses. Kaasaegne Istanbuli südalinna hotell on omanäolise kujundusstiiliga; disainis on kasutatud puitu, marmorit ja metalli, betoonelemente. Kõik hotellitoad on väga mugavalt ja elegantselt sisustatud, vannitubades on multifunktsionaalsed vihmadušid ja soojendusega käterätikuivatid. Tubades on retro-Smeg minikülmikuid, mis on varustatud jookide ning tee ja kohvi valikuga. Paljudest hotellitubadest avaneb vaade Bosporuse väinale ja Kuldsarve lahele, kus näeb väikeste kalapaatide ja praamide elavat mereliiklust.
Hotellis Barbara on ka baar ja restoran Tazé Tapas, kus serveeritakse Türgi stiilis mezet ehk suupistevalikut. Siin saate maitsta Istanbuli lemmiktoite ja rüüpata kohalikke veine ja rakisid, värskeid kokteile või kohalikke õllesid. Hommikuti serveeritakse siin ka head hommikusööki.

Hotell Le Petit Palace 

Majutus kahekohalises toas koos hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Hotell Le Petit Palace avas uksed 2016. aasta aprillis koos dünaamilise ja õnneliku personaliga koos kolme põlvkonna kogemustega tuues Istanbuli külastavate külaliste jaoks ajaloolisele poolsaarele Türgi külalislahkuse oma parimas tähenduses. Hotelli suurepärane asukoht on heaks lähtepositsiooniks Istanbuliga tutvumiseks. Hotell on jäänud truuks sajandeid vanadele traditsioonidele ja sisekujunduses on ühendatud traditsioonid kaasaegse arhitektuuriga. Hotelli mugavates ja puhastes tubades tunneb iga külaline end värskena ja lõdvestunult. Kasutatud on vaid kõige looduslikumaid ja keskkonnasõbralikumaid kangaid. Toad on kaasaegselt ja mugavalt sisustatud. Hotelli restoranis pakutakse väga head hommikusööki. Hotellis on ka wellness keskus koos Türgi saunaga.
 

Lisainfo

Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Türgi rahaühik on liir (TRY) ning selle inflatsioon on tugev. Türgi liiri kurss on 1 € - 6 TRY.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis! 

Palume tutvuda Germalo Reiside reisitingimustega!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
24.10.2021 - 28.10.2021
Giid Ervin Org
 Hind al 599
Ooteleht
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kaja
Tahtsin tänada väga huvitava Jordaania reisi eest! Eriline tänu giid Ervin Orgule! Saime palju põnevat kuulda ja ta abistas igati hädasolijaid! Programm oli huvitav ja mitmekesine- eriti huvitavad olid UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Petra varemed ja Wadi Rumi kõrbe safari. Jõudu ja jaksu uute reisiprogrammide koostamisel ja loodame varsti jälle kohtuda! Aprill 2021.
E
Erkki
Tänud asjatundliku, professionaalse ja hoolitseva reisikorralduse eest! Viibisin sellisel grupireisil esmakordselt ja see jättis mulle väga soodsa mulje, olen sellest jõudnud rääkida ka juba oma sõpradele, kes edaspidi tõsiselt sirvivad Germalo reisikalendrit, mitte ei otsi autojuhti, kes safarile viiks. Kindlasti tahaks tulla teiega reisile ka edaspidi. Tervitused ka Hannesele! Minu poolt 10 punkti 10 st! Tansaania, 2019.