Türgi - suur ringreis

Türgi - suur ringreis

20.10.2024 - 27.10.2024
Giid Helen Haas
 Hind al 1249
Broneeri

Kutsume Teid eksootilisele Türgi ringreisile – riiki, kus kohtuvad ida ja lääs, kus ristuvad Euroopa ja Aasia. Teil avaneb erakordne võimalus näha oma silmaga kuulsaid Trooja ja Ephesose varemeid, värvikirevat turgu, külastada ehtsat Türgi sauna ja luksuslikku sultanipaleed. Teid ootavad imetlusväärsed kriitvalged Pamukkale kaskaadid, Kappadokia kaljumoodustised ja taevasinine meri.

Lugege Türgi kohta lähemalt siit >
Lugege lähemalt meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL ja LEND ISTANBUL-NEVSEHIR
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul  kell 12:35-16:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Jätkulend Istanbul-Nevsehir kell 18:45-20:05 (lennunumber TK2008).
Lühikese bussisõidu järel jõuame juba päris Kappadookia südamesse ning majutume kahel järgneval ööl Kapadookias Ürgüpi väikeses linnakeses hotellis.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell Surban*** või sarnane


2. päev PÄEV KAPADOOKIAS – RAHVUSLIK ÕHTU
Kapadookia võlub oma muinasjutulise loodusmaastikuga. See on ainulaadne ja ebatavaline – vee, tuule ja erosiooni koosmõjul on siin moodustanud müstilised erineva kujuga kaljuvormid.
Lisaks loodusjõududele on ka inimesed oma käe külge pannud ning uuristanud sellesse tufi kivimisse terveid maa-aluseid linnu. Nendest külastame salapärast seitsmekorruselist maa-alust linna Kaymaklit. Göreme rahvuspargis vaatame, kuidas varakristlikud mungad on uuristanud kaljusse väikeseid kloostreid, eraklaid ja kabeleid ning nende seinu katnud tänaseni hästi säilinud värviliste freskodega. Külastame kõige paremini säilinud Kapadookia kirikut Tokali Kilise. Kõrgel kalju otsas paiknev Uchisari kindlus paistab kõikjale ning on ümbritsetud  fantastiliste kontuuridega kaljupüramiidest, erinevatest kividest „haldjakorstendest”, "sammastest" ja "seentest".
Soovijatele pakume võimalust osaleda ka eksootilisel rahvusõhtul mitmekesise folklooriprogrammi ja kõhutantsuga.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Surban***


3. päev KONYA - HIERAPOLIS - PAMUKKALE
Võimalusel on soovijatel varahommikul võimalik ette võtta õhusõit Kapadookia kohal kuumaõhupalliga (lisatasu eest). See on küll üsna hinnaline ettevõtmine, ent just seda piirkonda peetakse maailmas üheks paremaks paigaks kuumaõhupalliga lendamiseks ning vaated, mis hommikuses valguses kaljuformatsioonide kohal lennates avanevad, on rohkem kui võrratud. Lisaks sellele on võrratu ka kogemus hõljuda päikesetõusul ilma mootorita lennuvahendiga vaikuses kaunis looduses ja karges hommikus. Alternatiivina on soovijatel loodusmaastikke võimalik nautida ka džiibisõidul (lisatasu eest).

Sõidame tantsivate dervišite linna Konyasse. Külastame dervišite liikumist selgitavat Mevlana islami muuseumi. Jätkame teekonda läbi  Anatoolia, Türgi südame, Pamukkale poole. Siin, Pamukkales, majutume tänasel ööl termaalhotellis.  Naudime ühiselt õhtusööki ja soovijatel on võimalik kümmelda hotelli termaalveebasseinides.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Pam Thermal Hotel**** või sarnane


4. päev PAMUKKALE - EPHESOS - KUSADASI - HAMMAM
Tõlkes tähendab Pamukkale puuvillakindlust või -lossi. Ei teagi täpselt, kas nimi tuleneb rohketest ümbritsevatest puuvillapõldudest või hoopis uhkest valgest mäenõlvast, mis eemalt vaadates samuti puuvilla meenutab. See mäenõlv on aga põnev loodusnähtus – seitsmeteistkümnest erineva temperatuuriga kuumaveeallikast tuleva vee aurumise tulemusena on moodustunud suured valged travertiinist kaskaadid, mille astmetel omakorda on erineva kujuga looduslikud vannid. Nendes vannides kümblemine on küll tänasel päeval keelatud, küll aga on soovijatel võimalus ka ette võtta kerge kümblus termaalvees kaskaadi kohal asuvas spaas ehk Nymphaionis. Tõenäoliselt just tänu sellele, et siinset termaalvett on peetud juba antiikajast alates tervendavaks, paiknes siin mäenõlval ka antiikne Hierapolise linn, mille varemeid on meil võimalik siiani näha. Siin paikneb ka antiikne surnuaed ehk nekropolis, kus asuvad üle tuhande kivist raiutud antiikse sarkofaagi. Ilmselt on tegemist maailma ühe vanima surnuaiaga.
Edasi külastame Homerose sünnilinna Ephesose varemeid. Marmorlinna Ephesost peetakse üheks paremini säilinud antiiklinnaks maailmas. Vaatame odeoni, marmortänavat, kuulsat Celsuse raamatukogu, erinevaid templeid ning teatrit. Ephesoses asus ka üks seitsmest maailmaimest – Artemise tempel.
Sõidame Kusadasisse ja peatume järgneval ööl siin hotellis. Vaba õhtupoolik meeleolukas Kusadasi linnas.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell***


5. päev ANTIIKNE PERGAMON - TROOJA - CANAKKALE
Meie teekond jätkub. Tutvume uhkelt kõrgel künkal asuva antiikse Pergamoni linna varemetega. Pergamon oli üks antiikmaailma kuulsamaid teadus- ja kultuurikeskusi. Siin asus ka kuulus Pergamoni raamatukogu, mis võistles oma suuruse poolest suisa Aleksandria raamatukoguga, kuid mille peale ühinemist Rooma riigiga kinkis Marcus Antonius Kleopatrale. Näeme, kus asus kuulus Pergamoni Zeusi altar, raamatukogu, samuti mäenõlval paiknev võrratu kulissiga teater.
Teel Bergamast Troojasse avaneb ilus vaade merele ning paljudele saartele, sh. Kreekale kuuluvale Lesbose saarele. Külastame Trooja varemeid, mille ümber lõid kunagi lahinguid suured Kreeka hõimud.
Majutume Canakkales kesklinna hotellis ja sööme ühiselt õhtusööki.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Canak Hotel Canakkale*** või sarnases 


6. päev DARDANELLIDE VÄIN - ISTANBUL
Hommikusöök. Üle uue, maailma pikima rippsilla, ületame Dardanellide väina, saabudes seega Aasiast tagasi Euroopasse. Jätkame sõitu piki Marmara mere rannikut.
Jõuame Istanbuli. Istanbuli sisse sõites saame aimu selle Euroopa ja Aasia piiril asuva linna kosmopoliitsusest. Asudes geograafiliselt paigas, kus saavad kokku Euroopa ja Aasia ning kus läbi aegade on ristunud suured kaubateed, on Istanbul kahtlemata äärmiselt mitmepalgeline ja huvitav linn. Siin kohtab nii ajaloolist ja vaoshoitult religioosset linna kui ka Kuldsarve lahe teisel kaldal laiuvat moodsat metropoli.
Jalutuskäik värvide- ja lõhnaderohkel vürtside turul. Seejärel, siis kui päike hakkab vaikselt vajuma linna kümnete mošeede kuplite taha, teeme soovijatega unustamatu laevasõidu Bosporuse väinal. Siit paistavad Bosporuse väinale avanevad uhked paleed ja Istanbuli rikkaimad villad.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: butiikhotellid BarberaLe Petit Palace või sarnane


7. päev ISTANBULI LINNAEKSKURSIOON
Jätkame ekskursiooni Istanbulis: üks kuulsamaid arhitektuuri meistriteoseid Hagia Sophia, suursugune Sultan Ahmeti Sinine Mošee, põnevad maa-alused tsisternid. Teeme üheskoos jalutuskäigu suurel turul.
Külastame saladuslikku Topkapi paleed, mis peidab endas palju sultani saladusi ja aardeid.
Õhtul on soovijatel on võimalus oma ihu ja hinge harida auruses Türgi saunas ehk hammamis.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: butiikhotellid Barbera, Le Petit Palace või sarnane


8. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Transfeer lennujaama.  Aeg öelda Güle, Güle ehk jällenägemiseni Türgi! Otselend Istanbul-Tallinn kell 08:45-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind


1249 €* / 1315 €​


*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • lennupilet Turkish Airlines'i otselendudele Tallinn-Istanbul-Tallinn, toitlustus lennukis;
 • lennupiletid Turkish Airlines'i lennule Istanbul-Nevsehir;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavustega bussis;
 • 2 ööd Kapadookias hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • 1 öö Pamukkales hotellis*** (2-in toad), 1 hommiku- ja 1 õhtusöök;
 • 1 öö Kusadasis hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Canakkales hotellis*** (2-in toad), 1 hommiku- ja 1 õhtusöök;
 • 2 ööd Istanbulis hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 239 €
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse ja reisitõrke lisariski!
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad Türgi liirides:
 • Göreme rahvuspark 300 TRY
 • Maa-alune linn Kapadookias 250 TRY
 • Karanlık Kilise kirik 100 TRY
 • Hammam al 25 €, individuaalne külastus ja hind vastavalt valitud teenusele
 • Hierapolis ja Pamukkale 400 TRY
 • Pergamoni arheoloogiline ala 200 TRY, funikulöör 100 TRY
 • Ephesose arheoloogiline ala 400 TRY
 • Trooja arheoloogiline ala 200 TRY
 • Hagia Sophia mošee 25 EUR
 • Tsisternid 300 TRY
 • Topkapi palee 500 TRY (koos haaremiga 650 TRY)
Türgi liiri kurss euro suhtes on 1 EUR = ca 34 TRY. Külastuste eest tasumine sularahas giidile.

Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad eurodes:
 • laevasõit Bosporuse väinal 25 € (soovijatele, tellimine ja tasumine kohapeal);
 • Türgi rahvuslik õhtu (soovijatele programm koos õhtusöögi ja veiniga, tasumine kohapeal) 45 €;
 • soovijatele võimalusel kuumaõhupalliga sõit ca 290 € (vaid ettetellimisel, tasumine kohapeal);
 • soovijatele võimalusel džiibisafari Kapadookias ca 90 € (vaid ettetellimisel, tasumine kohapeal).
Seoses kuumaõhupalli sõidu ja džiibisafariga paluksime, et teataksite oma osalemise soovist hiljemalt 2 nädalat enne reisi. Tasumine on kohapeal sularahas, ent eeldame, et Teie otsus on siduv ning juhul kui aktiviteet toimub, siis otsust kuludeta muuta ei ole võimalik.
Kuumaõhupalli sõit toimub varahommikul, džiibisafari õhtul päikeseloojangul. Seega on võimalik osaleda mõlemal aktiviteedil.

Tugeva inflatsiooni mõjul võivad sissepääsutasud muutuda reisikorraldajast olenemata.
Palume sissepääsuhindade tasumisel vääringuga, mis hinnakirjas märgitud.
Türgis on kombeks jätta bussijuhtidele ja kohalikule giidile jootraha, kokku u 30 €/reisija. Jootraha kogutakse reisijuhi poolt kogusummana.

Lisainfo

Türgi rahaühik on liir (TRL) ning selle inflatsioon on tugev. Türgi liiri kurss on 1 € - 34 TRY.

Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg (siselend)!
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis!

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Ainus kehtiv reisidokument reisil Türki on pass.
Palume meile reisi broneerides teada anda ka passi number ja kehtivuse aeg!
Türgi reisile minnes peab EU pass kehtima 5 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast! 
Eesti Vabariigi kodanikule on reisimine Türki viisavaba. 
Hall pass vajab elektroonilist viisat saatkonna kodulehelt ja peab kehtima 6 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast.
20.10.2024 - 27.10.2024
Giid Helen Haas
 Hind al 1249
Broneeri
Giid
Helen Haas
Helen Haas on professionaalne giid, kes kümne aasta jooksul eestlastele põnevaid sihtkohti ja  välismaalastele Eestit tutvustanud. Helen on lõpetanud Tallinna Ülikooli Aasia kultuuriloo erilala, kus spetsialiseerus türgi keelele ja kultuuriloole...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Türgi - suur ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mary ja Mart
Reis Hiinasse oli väga tore. Hiina reisiprogramm oli väga hästi koostatud. Selle reisi tegi imeliseks  suurte teadmistega ja meie kõigiga arvestav giid Raivo. Tandemina Siret ja Raivo olid lihtsalt super. Soovitame seda reisi kõigile. Suur-suur aitäh veel kord giididele meie poolt. Sügis, 2019.
R
Rita
Suur tänu Portugali ringreisi eest 18.-25.05.2024. Kiitus supergiidile Mirjam Somelarile!