Türgi - suur ringreis

Türgi - suur ringreis

19.09.19 - 26.09.19
Giid Helen Haas
 Hind al 799
Broneeri
1 vaba koht
Kutsume Teid eksootilisele Türgi ringreisile – riiki, kus kohtuvad ida ja lääs, kus ristuvad Euroopa ja Aasia. Teil avaneb erakordne võimalus näha oma silmaga kuulsaid Trooja ja Ephesose varemeid, värvikirevat turgu, külastada ehtsat Türgi sauna ja luksuslikku sultanipaleed. Teid ootavad imetlusväärsed kriitvalged Pamukkale kaskaadid, Kappadokia kaljumoodustised ja taevasinine meri.

Lugege Türgi kohta lähemalt siit Türgi >

Lugege lähemalt meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:25-15:45 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1422). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutume Istanbuli piirkonnas hotellis***.

2. päev ISTANBUL – ANKARA – KAPADOOKIA
Hommikusöök. Alustame oma põnevat ringsõitu Türgis ning suundume riigi praeguse pealinna, Ankara, poole. Külastame endise kultusliku riigijuhi Atatürki mausoleumi.
Jätkame oma teekonda ja suundume Kapadookiasse. Kapadookia nimi tuleneb pärsiakeelsest sõnast katpatuka, mis tähendab ilusate hobuste maad. Siinsed looduslikud kaljuskulptuurid tunduvad suisa müstilisena.
Majutume kahel järgneval ööl Kapadookias hotellis Surban*** või sarnases.
 
3. päev PÄEV KAPADOOKIAS – HAMMAM - RAHVUSLIK ÕHTU
Hommikusöök. Kapadookia võlub oma muinasjutulise loodusmaastikuga. See on ainulaadne ja ebatavaline – vee, tuule ja erosiooni koosmõjul on siin moodustanud müstilised erineva kujuga kaljuvormid.
Lisaks loodusjõududele on ka inimesed oma käe külge pannud ning uuristanud sellesse tufi kivimisse terveid maa-aluseid linnu. Nendest külastame salapärast seitsmekorruselist maa-alust linna Kaymaklit. Göreme rahvuspargis vaatame, kuidas varakristlikud mungad on uuristanud kaljusse väikeseid kloostreid, eraklaid ja kabeleid ning nende seinu katnud tänaseni hästi säilinud värviliste freskodega. Külastame kõige paremini säilinud Kapadookia kirikut Tokali Kilise. Kõrgel kalju otsas paiknevas Uçhisari linnas näeme fantastiliste kontuuridega kaljupüramiide, samuti leidub siin erinevaid kivist „haldjakorstnaid” ja sambaid ja seeni. Peatume Avanose pottseppade linnas, mis on kuulus oma keraamika poolest.
Õhtupoolikul on soovijatel võimalus oma ihu ja hinge harida auruses Türgi saunas ehk hammamis. Soovijatele pakume võimalust osaleda ka eksootilisel rahvusõhtul mitmekesise folklooriprogrammi ja kõhutantsuga.

4. päev KONYA - HIERAPOLIS - PAMUKKALE
Soovijatel on varahommikul võimalik ette võtta õhusõit Kapadookia kohal kuumaõhupalliga. See on küll üsna hinnaline ettevõtmine, ent just seda piirkonda peetakse maailmas üheks paremaks paigaks kuumaõhupalliga lendamiseks ning vaated, mis hommikuses valguses kaljuformatsioonide kohal lennates avanevad, on rohkem kui võrratud. Lisaks sellele on võrratu ka kogemus hõljuda päikesetõusul ilma mootorita lennuvahendiga vaikuses kaunis looduses ja karges hommikus.
Hommikusöök. Sõidame tantsivate dervišite linna Konyasse. Külastame dervišite liikumist selgitavat Mevlana islami muuseumi. Jätkame teekonda Pamukkale poole.
Majutume Pamukkales hotellis Pam Thermal Hotel**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.

5. päev PAMUKKALE - EPHESOS - ANTIIKNE PERGAMON
Hommikusöök. Tõlkes tähendab Pamukkale puuvillakindlust või -lossi. Ei teagi täpselt, kas nimi tuleneb rohketest ümbritsevatest puuvillapõldudest või hoopis uhkest valgest mäenõlvast, mis eemalt vaadates samuti puuvilla meenutab. See mäenõlv on aga põnev loodusnähtus – seitsmeteistkümnest erineva temperatuuriga kuumaveeallikast tuleva vee aurumise tulemusena on moodustunud suured valged travertiinist kaskaadid, mille astmetel omakorda on erineva kujuga looduslikud vannid. Nendes vannides kümblemine on küll tänasel päeval keelatud, küll aga on soovijatel võimalus ka ette võtta kerge kümblus termaalvees kaskaadi kohal asuvas spaas ehk Nymphaionis. Tõenäoliselt just tänu sellele, et siinset termaalvett on peetud juba antiikajast alates tervendavaks, paiknes siin mäenõlval ka antiikne Hierapolise linn, mille varemeid on meil võimalik siiani näha. Üks põnevamaid vaatamisväärsusi on samuti antiikne surnuaed ehk nekropolis, kus näeme üle tuhande kivist raiutud antiikset sarkofaagi. Ilmselt on tegemist maailma ühe vanima surnuaiaga.
Meie teekond jätkub ja edasi külastame Homerose sünnilinna Ephesose varemeid. Marmorlinna Ephesost peetakse üheks paremini säilinud antiiklinnaks maailmas. Vaatame odeoni, marmortänavat, kuulsat Celsuse raamatukogu, erinevaid templeid ning teatrit. Ephesoses asus ka üks seitsmest maailmaimest – Artemise tempel.
Majutume Bergamas hotellis Berksoy***. Õhtusöök.

6. päev TROOJA - DARDANELLIDE VÄIN – ISTANBUL
Hommikusöök. Tutvume uhkelt kõrgel künkal asuva antiikse Pergamoni linna varemetega. Pergamon oli üks antiikmaailma kuulsamaid teadus- ja kultuurikeskusi. Siin asus ka kuulus Pergamoni raamatukogu, mis võistles oma suuruse poolest suisa Aleksandria raamatukoguga, kuid mille peale ühinemist Rooma riigiga kinkis Marcus Antonius Kleopatrale. Näeme, kus asus kuulus Pergamoni Zeusi altar, raamatukogu, samuti mäenõlval paiknev võrratu kulissiga teater.
Teel Bergamast Troojasse avaneb ilus vaade merele ning paljudele saartele, sh. Kreekale kuuluvale Lesbose saarele. Külastame Trooja varemeid, mille ümber lõid kunagi lahinguid suured Kreeka hõimud. Ületame praamiga Dardanellide väina saabudes seega Aasiast tagasi Euroopasse. Jätkame sõitu piki Marmara mere rannikut.
Õhtul jõuame Istanbuli. Istanbuli sisse sõites saame aimu selle Euroopa ja Aasia piiril asuva linna kosmopoliitsusest. Majutume Istanbulis kahel ööl südalinnas hotellis Barbera või Le Petit Palace või sarnases.
 
7. päev ISTANBULI LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Asudes geograafiliselt paigas, kus saavad kokku Euroopa ja Aasia ning kus läbi aegade on ristunud suured kaubateed, on Istanbul kahtlemata äärmiselt mitmepalgeline ja huvitav linn. Siin kohtab nii ajaloolist ja vaoshoitult religioosset linna kui ka Kuldsarve lahe teisel kaldal laiuvat moodsat metropoli.
Alustame ekskursiooni Istanbulis: üks kuulsamaid arhitektuuri meistriteoseid Hagia Sophia, suursugune Sultan Ahmeti Sinine Mošee, põnevad maa-alused tsisternid. Teeme üheskoos jalutuskäigu suurel turul ning värvide- ja lõhnaderohkel vürtside turul. Külastame saladuslikku Topkapi paleed, mis peidab endas palju sultani saladusi ja aardeid. Õhtul, siis kui päike hakkab vaikselt vajuma linna kümnete mošeede kuplite taha, teeme soovijatega unustamatu laevasõidu Bosporuse väinal. Siit paistavad Bosporuse väinale avanevad uhked paleed ja Istanbuli rikkaimad villad.
 
8. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Istanbuli lennujaama. Aeg öelda Güle, Güle ehk jällenägemiseni Türgi! Otselend Istanbul-Tallinn kell 14:30-17:45 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1421).

Reisi hind

799 €* / 841 €
Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Istanbul-Tallinn, toitlustus lennukis
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • 1 öö Istanbuli piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
 • 2 ööd Kapadookias hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
 • 1 öö Pamukkales hotellis*** (2-in toad), 1 hommiku- ja 1 õhtusöök
 • 1 öö Bergamas hotellis*** (2-in toad), 1 hommiku- ja 1 õhtusöök
 • 2 ööd Istanbulis hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenu
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 129 €
 • Tervisekindlustus al. 16,74 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse ja reisitõrke lisariski!
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Göreme rahvuspark 45 TRY
 • Maa-alune linn Kapadookias 35 TRY
 • Türgi rahvuslik õhtu (programm koos õhtusöögi ja veiniga) 35 €
 • Soovijatele sõit kuumaõhupalliga Kapadookias ~180 € (soovijatel tellimine ja maksmine kohapeal)
 • Hammam 25 €
 • Konya Mevlana muuseum 10 TRY
 • Hierapolis ja Pamukkale 50 TRY
 • Pergamoni arheoloogiline ala 30 TRY, funikulöör 15 TRY
 • Ephesose arheoloogiline ala 60 TRY
 • Trooja arheoloogiline ala 35 TRY
 • Hagia Sophia kirik 60 TRY, hinnale lisandub 3 TRY audiovarustuse eest
 • Maa-alused tsisternid Istanbulis 20 TRY
 • Topkapi palee 60 TRY
 • Laevasõit Bosporuse väinal 25 € (ettetellimisel, tasumine kohapeal)
Tugeva inflatsiooni mõjul võivad sissepääasutasud muutuda reisikorraldajast olenemata.
Türgis on kombeks jätta bussijuhtidele ja kohalikule giidile jootraha, kokku u 20 €/reisija.

Viisa ja dokumendid

Ainus kehtiv reisidokument reisil Türki on pass.
Palume meile reisi broneerides teada anda ka passi number ja kehtivuse aeg!
Türgi reisile minnes peab EU pass kehtima 5 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast! 
Eesti Vabariigi kodanikule on reisimine Türki viisavaba. 
Hall pass vajab elektroonilist viisat saatkonna kodulehelt ja peab kehtima 6 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast.

Lisainfo

Türgi rahaühik on liir (TRL) ning selle inflatsioon on tugev. Türgi liiri kurss on 1 € - 3,5 TRY.

Lennuinfo
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis!

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

19.09.19 - 26.09.19
Giid Helen Haas
 Hind al 799
Broneeri
1 vaba koht
Giid
Helen Haas
Helen Haas on professionaalne giid, kes kümne aasta jooksul eestlastele põnevaid sihtkohti ja  välismaalastele Eestit tutvustanud. Helen on lõpetanud Tallinna Ülikooli Aasia kultuuriloo erilala, kus spetsialiseerus türgi keelele ja kultuuriloole...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Türgi - suur ringreis

Vaata reisist pilte