Ukraina - Odessa

Ukraina - Odessa

09.08.2021 - 14.08.2021
 Hind al 599
Broneeri
On linnu, millesse armutakse esimesel kohtumisel ja jäägitult. Meist igaühel on selline unistuste linn ja Odessa on kindlasti üks legendaarsetest linnadest, mida oma mõtetes hoiame. Siin on kõike: päikesepaiste, Musta mere hellitavad lained, imetlusväärne arhitektuur, odessalaste võrgutav elurõõm, salapära. Odessa on lõbus linn – naeratage, te olete Odessas – nii öeldakse siin!

Ukrainasse sisenemisel on vaja esitada üks alljärgnevatest dokumentidest:
* Vaktsineerimispass (viimasest doosist peab olema möödas vähemalt 2 nädalat)
* PCR või antigeenitest (kuni 48h vana enne saabumist)

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-ODESSA
Kogunemine kell 19:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 20:50-21:40  ja lend Riia-Odessa 23:35 -01:50 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT318, BT410). Palume kogunemise ja väljumise aega kontrollida ka vahetut enne reisi. Odessa lennuväljale saabumise järel transfeer hotelli. Ööbimine Odessas järgneval viiel ööl comfort klassi tubades südalinna stiilses ja kaasaegses hotellis Black Sea Central**** või sarnane.

2. päev ODESSA LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis, seejärel esimesed jalutuskäigud Odessa linnasüdames. Primorski bulvar on odessalaste meelispaik jalutuskäikudeks ja tundub, et kogu linna kirevus on siia kokku koondunud. Odessas öeldakse, et Primorski on rohkem Odessa kui kogu linn tervikuna.  Kunagi asus siin türklaste rajatud Hadžibei kindlus ja hiljem suikus see paik tsikaadide siristamise saatel. 1821. aastal alustati suursuguse tänava rajamist, millest on aja jooksul kujunenud Odessa visiitkaart. Endine börsihoone, meremeeste maja. Jalakäijate sild, mis linnafolklooris on saanud Ämmasilla nime viib meid nurgakesse „vanast heast Odessast“ – siia on kogutud unikaalseid elemente linnamaastikest 19. sajandist. Paviljonid, malmskulptuurid jpm.  

3. päev ODESSA LINNAEKSURSIOON – ODESSA KATAKOMBID
Hommikusöök hotellis. Odessa on küllap Ukraina kõige värvikam ja multikultuursem linn. Odessat iseloomustavad kontrastid, mida tajub kõikjal: suursugused fassaadid väljakutel ja prospektidel ja siinsamas vaiksed ning varjulised siseõued, kus vanahärrad malelaua taga filosofeerivad, värvikad rannad, kus võib kuulda palju erinevaid keeli ja kõrvaltänava piimapoed, kus tuleb tunda nn „odessa keelt“. Odessa on paik, kus tuleb kõigepealt harjuda teistsuguse tunnetuse ning tempoga ja proovida nautida iga hetke nii nagu seda oskavad ainult odessalased.
Kesklinna suur turg Privoz on üks Odessa sümboleid. Kaubeldakse siin kärarikkamalt ja ägedamalt kui Istanbulis. Vaatame ringi turul. Odessa kesklinna 19. sajandi luksuslik arhitektuur ja romantilised mereäärsed pargid. Äsja uuenduskuuri läbinud Katariina väljak ja keisrinna Katariina II ning linna elus olulist rolli mänginud Prantsusmaa kardinal Richelieu järglane du Plessis de Richelieu skulptuurid. Luksuslik klassitsistlik arhitektuuriansambel ja kuulsad 192 astmega Potjomkini trepid, mis on oma rahvapärase nime saanud  stseeni järgi  S.M.Eisensteini filmist „Soomuslaev Potjomkin“. Odessa ooperiteateri luksuslikud fassaadid ja filharmooniahoone ja ekskursioon ooperiteatris. Linnaelu tuiksoon Deribassovskaja tänav. Siin on alati melu ja samas rahulik, omas rütmis kulgev ja mitte kiirustav tänav. Kohalike jaoks on see igapäevaste kohtumiste paik, linna külalised leiavad siit suveniirimüüjaid, tänavamuusikuid ja –kunstnikke.
Pärastlõunal väljasõit Odessa katakombidesse. Katakombid on rajatud umbes 200 aastat tagasi, kui siit võeti linna ehitamiseks vajalikku lubjakivi. Nii tekkisid põnevad maa-alused käigud, milles hiljem pesitsesid röövlid ja salakaubavedajad, revolutsionäärid ja partisanid. 

4. päev PÄEV PUHKUSEKS ODESSAS
SOOVIJATELE PÄEVANE VÄLJASÕIT VILKOVOSSE

Hommikusöök hotellis. Vaba päev puhkuseks Odessas. Võimalus veeta päev rannas.
Soovijatele väljasõit Vilkovosse, mida mõnikord kutsutakse ka Ukraina Veneetsiaks (lisatasu eest).
Vilkovo asub ca 225 km kaugusel Odessast Doonau deltas. Linn ise on rajatud 18. sajandil ja veel tänapäevalgi on vanade linnaosade tänavate asemel kanalid. Sellised kanalid, „jeriki“, moodustavad tiheda tänavavõrgustiku ja kogu igapäevaelu kulgeb siin paljuski just nimelt kanalitel. Paik on huvitav ka seetõttu, et siin elavad põhiliselt vanausulised, kes on hoolega hoidnud alles vanad traditsioonid ja tavad. Tutvume linnaga ja teeme paadisõidu kanalitel. Ühine lõunasöök (lisatasu eest). Tagasisõit Odessasse.

5. päev BELGOROD - DNESTROVSKI – SHABO VEINIKULTUURI KESKUS
Hommikusöök hotellis. Väljasõit Odessast. Belgorod-Dnestrovski kindlus 11.–15. sajandist. Belgorodi ajalugu algab vähemalt 2500 aastat tagasi ja ajaloos on see kandnud erinevaid nimesid: Tira, Akkermann, Monkastro. Erakordselt suure kindluse rajamine on seostatud eelkõige Moldova kuninga Stefan Suurega, kes 1454. aastal alustas kindluse laiendamist. Tutvume kindluse ja arheoloogilise alaga.
Shabo veinikultuuri keskus. Veiniteekond Shabo keskuses jutustab Ukraina väärikama veinipiirkonna lugu ja annab ülevaate veinitootmise tänapäevast. Arhitektuur, kaasaegne kunst, maastikudisain ja unikaalne veinimuuseum. Ekskursioon keskuses ja veinide degusteerimine. 

6. päev LEND ODESSA-RIIA-TALLINN
Lend Odessa-Riia  04:05-06: 15   ja Riia-Tallinn 07:45-08:35   (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT 411 ja BT 311).

 

Reisi hind

599 €* / 631 €
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:

 • Lennupiletid Tallinn-Riia-Odessa ja Odessa-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • majutus Odessas 5 ööd  hotellis***** (2-in toad), 4 hommikusööki;
 • mugavustega reisibuss Odessas ja väljasõitudeks vastavalt programmile;
 • kohalikud giidid;
 • giid/reisisaatja teenused (ekskursioonid eesti keeles)
Lisatasu eest:
 • Tervisekindlustus 5 päevaks 7,08 € (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühene majutus hotellides 76 €
 • Lisaeksursioon Vilkovo 29 € (ettetellimisel ja tasumisel)
 • Odessa ooperiteatri etendus (võimalusel, programm ja piletihinnad täpsustamisel)
 • Kohapealne kohustuslik kindlustus (hind u 15 eur, täpsustamisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumitesse ja teistele tasulistele objektidele
Külastatavate objektide sissepääsud kokku ca 50 €.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad Ukrainas viibida viisavabalt kuni 90 päeva. Pass peab kehtima 3 kuud pärast reisi lõppu.
09.08.2021 - 14.08.2021
 Hind al 599
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Ukraina - Odessa

Kliendid meist

K
Kaie ja Toivo
Oleme üle 10 aasta reisinud Germalo firmaga. Alati on kõik lubatu toiminud ja väiksemadgi lisasoovid täidetakse. Giidid on tasemel ja suudavad koos reisisaatjaga säilitada rahu ka veidi segasemates olukordades ( nt lend ei toimu, hotellituba ei meeldi, keegi on seltskonnast kaduma läinud, reisijal jääb soovitud ostu tegemiseks raha puudu ine). Kõik on tublid. Enim on meelde jäänud Mirjam Somelar ja Triinu Borga. Jõudu edasiseks!!!
E
Erkki
Tänud asjatundliku, professionaalse ja hoolitseva reisikorralduse eest! Viibisin sellisel grupireisil esmakordselt ja see jättis mulle väga soodsa mulje, olen sellest jõudnud rääkida ka juba oma sõpradele, kes edaspidi tõsiselt sirvivad Germalo reisikalendrit, mitte ei otsi autojuhti, kes safarile viiks. Kindlasti tahaks tulla teiega reisile ka edaspidi. Tervitused ka Hannesele! Minu poolt 10 punkti 10 st! Tansaania, 2019.