• banner

Valgevene ja Läti - reis Väina kallastel

12.07.20 - 16.07.20
Giid Ervin Org
 Hind al 299
Broneeri
Rahulikult voolab Väina jõgi läbi mitmete rahvaste alade. Neist igaüks nimetab seda suursugust jõge omamoodi: lätlased Daugava, valgevenelased Zapadnja Dzvina ja meile ning muistsetele liivlastele  on see ikka Väina. See jõgi on olnud piiriks ja samas ühendajaks erinevatele keeltele ja kultuuridele. Lisaks viib reis meid Valgevene pealinna Minski ja selle lähiümbrusesse. Mõnus ja pisut nostalgiahõnguline rännak!

Reisikava

1. päev KOKNESE - DAUGAVPILS
Kell 6.30 väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast. Koknese oli muinasaja lõpul Koknese vürstiriigi keskus. Kivilinnuse ehitamist Väina kaldakõrgendikule alustati 1209. aastal ja 1277. aastal sai asula linnaõigused ning kuulus ka Hansa liitu. 1965. aastal rajati Aizkraukle juurde Pļaviņase hüdroelektrijaam ja veehoidla uputas linnuserajatised osaliselt Daugava ja Pērse jõe vee alla. Linnus, mis enne asus kõrgendikul, asub nüüd madalal jõe kaldal. 
Daugavpils ja Mark Rotkho. 20. sajandi omapärasemaid kunstnikke Mark Rotkho sündis Daugavpilsis (Dvinsk) 1903. aastal. Põhiliselt USAs kunstnikuna tegutsenud Rotkho oli olulisemaid loojaid 20. sajandi teise poole maalikunstis. Tema loomingut iseloomustab eelkõige värvide peegeldustest sündivad optilis-visuaalsed kompositsioonid suurtel pindadel. Vormide ja kujundite peaaegu täieliku puudumise kompenseerib uskumatu värvikasutus.   2013. aastal avati Daugavpilsi vanas kindluses Mark Rotkho kunstikeskus (Mark Rotkho Art Center), mis on kujunenud oluliseks moodsa kunsti tutvustamise paigaks. Muuhulgas on keskuses ka 6 Rotkho originaaltööd.  Tutvume näitustega.
Ööbimine Daugavpilsis hotellis Latgola  või sarnases. 

2. päev LATGALE - KRASLAVA - POLOTSK - VICIEBSK
Hommikusöök hotellis. Kraslava on väikelinn Väina-Daugava paremal kaldal. Siinset linnamäge on esimest korda mainitud 9. sajandil viikingite saagades ja 10. sajandil kuulus see Polotski vürstiriigi koosseisu. Latgale kaunis barokkarhitektuur ja imelised vaated sügaval orus voolavale Väina jõele.  Edasi jätkub sõit Valgevene piirile. Piiriületus ja sõit Połackisse. Połack (Polotsk) on linn Valgevenes Viciebski oblastis. Połack on üks vanemaid idaslaavi linnu. Seda mainiti Nestori kroonikas koos Muromi ja Beloozeroga seoses 862. aasta sündmustega. Połack on olnud oluline kultuuri ja hariduskeskus. 1580. aastal avati siin Jesuiitide kolleegium, millest kujuneb oluline hariduskeskus ja kus tegutses ka trükikoda. Imelised freskod Efrosinja kloostris pärinevad 11. sajandist. Sõit Viciebskisse. Õhtul soovijaile Valgevene õhtusöök koos laulude ja mängudega.
Ööbimine Viciebskis hotellis Luchesa*** või sarnases.

3. päev VICIEBSK - MINSK
Hommikusöök hotellis. Viciebski esmamainimise aastaks võib pidada 978.  Aastaks 1101 kujunes linna ümber Viciebski vürstiriik, mis esialgu allus formaalselt Polotski vürstile, aga hiljem iseseisvus. Viimase Viciebski vürsti tütar, Maria, abiellus 1318. aastal hilisema Leedu suurvürsti Algirdasega ja nii läks linn Leedu suurvürstiriigi koosseisu. Tutvume linnasüdame ja vanalinnaga. Raekoda ja linnaväljakud. Katedraal ja 12. sajandil ehitatud Rõõmukuulutamise kirik. Viciebsk on Valgevenes Loznas sündinud vene-juudi soost kunstniku Marc Chagalli kodulinn. Külastame Marc Chagalli  keskust ja kunstniku kodumaja. Vana kubermangulinna idüllilised nurgakesed ja Chagalli vaim. Sõit Minskisse. Ööbimine Minskis hotellis Yubileiny*** või sarnases. 

4. päev MINSKI LÄHIÜMBRUS
Hommikusöök hotellis. Väljasõit Minski lähiümbrusesse. Miri kindlus on suursugune ehitis 15. – 16. sajandist, mis on kantud ka UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Idülliline Miri linnake. Niasviži loss on endine Radziwillide perekonnale kuulunud loss (UNESCO maailmapärandi nimistus). Aastal 1533 said Radziwillid abielu teel Niasviži oma valdusesse ja rajasid sinna ka esialgse puidust lossi Uša jõe kaldale.  Praeguse linnuse ehitamist alustati aastal 1551 Mikołaj Radziwill Musta ajal. Aastal 1583 ehitas Mikolaj Krzysztof Radziwill lossi põhjalikult ümber. Projekti loojaks peetakse itaallast Giovanni Maria Bernardonit. Tagasisõit Minskisse. Tutvumine Minskiga. Valgevene pealinn rajati ligi 900 aastat tagasi Svislochi jõe kaldale. Suurejoonelinne Vabaduse prospekt (praspekt Nezaleznastci). Võidu väljak. Parlamendihoone ja presidendi residents. Jalutuskäik Vanalinnas ja Kolmainu kvartalis. Siin on taastatud 17. – 18. sajandi linnaolustik. Vanad kaupmehemajad, Maarja-Magdaleena katedraal, Aleksander Nevski kirik. Ööbimine Minskis samas hotellis.

5. päev ZASLAW
Hommikusöök hotellis. Algab tagasisõit Eestisse. Lühipeatus Zasłaŭje (Zaslaw) linnakeses. Üks vanemaid linnu Valgevene aladel, mille algus on arheoloogiliste andmete põhjal X sajandil. Siis tekkis linna kohale Svisłači jõe kaldale tõenäoliselt krivitšite asula. Linna on esimest korda mainitud aastal 985, mil Kiievi vürst Vladimir pagendas siia oma naise Rogneda ja poja Izjaslavi.  Pärimuse järgi rajati siia sel ajal klooster ja kohalik rahvas ristiti.  Tutvume linnamäega ja külastame väikest talumuuseumi! Sõit tagasi läbi Leedu ja Läti. Eestisse saabumine hilisõhtul. 
Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

299 €* / 315 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hinna sees:

 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 4 ööd hotellides (2-in toad), 4 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud:
 • Ühese majutuse lisatasu 79 €
 • Valgevene viisa koos tervisekindlustusega 25 €
 • Rahvuslik õhtu 30€
Mõned muuseumipiletite hinnad:
 • Koknese ordulinnus  1.60 € / 1.20 € 
 • Mark Rotkho kunstikeskus 8.50 € / 4.50 €  
 • Muuseumipääsmed ja külastused Valgevenes kokku ca 30 € 
 • Annetused kirikutes.
NB! Valgevenes kehtib uus Valgevene rubla (BYN)
1 € = 1,9 BYN 

Viisa ja dokumendid

Eesti Vabariigi kodanikel vajalik viisa.

Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid:
Passi originaal, milles on vähemalt kaks vaba lehekülge. Pass peab olema kehtiv vähemalt 90 päeva pärast viisa kehtivuse lõppemist;
1 värviline passifoto, suurusega 3.5 x 4.5 cm, foto peab olema heledal taustal. Foto ei tohi olla sama, mis passis!
Andmed viisaankeedi jaoks (palume meile saata meiliga)
Sünnikoht
Töökoht
Amet
Kodune aadress
Isiklik telefon
Perekonnaseis
Sünnijärgne nimi
Abikaasa nimi (kui olete abielus)
Abikaasa sünnijärgne nimi
Abikaasa sünnikoht
Abikaasa sünniaeg
Abikaasa kodakondsus
Dokumendid tuleb esitada viisa vormistamiseks hiljemalt 1. juuniks 2020.

Kaart:

12.07.20 - 16.07.20
Giid Ervin Org
 Hind al 299
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Valgevene ja Läti - reis Väina kallastel

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  589
Venemaa - Moskva ja Kuldne ring
31.07.20 - 06.08.20
Giid Ervin Org
Vaata lähemalt
Hind al  299
Venemaa - Tihvin ja Vologda, vanade linnade lummuses
16.08.20 - 20.08.20
Giid Ervin Org
Vaata lähemalt
Hind al  259
Venemaa - Sankt Peterburg
17.07.20 - 19.07.20
Vaata lähemalt