Vanausuliste Peipsiveer, Sibulatee ja Piirissaar

Vanausuliste Peipsiveer, Sibulatee ja Piirissaar

19.06.2021 - 20.06.2021
 Hind al 139
Broneeri
Reis Eesti idapiiril Sibulateel asuvatesse vanausuliste küladesse ja seni tähelepanuta jäänud Peipsi järve suurimale saarele Piirissaarde, mis võlub oma asukoha, eripärase looduse  ja arhailisusega ning kannab samuti vanausuliste kultuuripitserit. Vene Õigeusu kiriku muudatuste eest pelgupaiga leidnud usupõgenikud on sajandeid oma traditsioone ja tõekspidamisi elus hoidnud ning Peipsi rannaveere ja saarte elu oma kommetega rikastanud. Lisaks tuleb juttu ka Peipsi veealustest asulatest ja Eesti oma Atlantisest Praaga saarest ja teistest Peipsi järve uppunud asustustest ning allveearheoloogiast. Staroveride kinnise kogukonna huvitavad kombed ja tõekspidamised, kalapüük, sibulakasvatus, palvekojad ja ikoonimaalimise, joonistatud luboki ning Sinilniku kangatöötlemise traditsioon Kolkja külas ning teised põnevad paigad Peipsiveeres. 

Reisikava

1. päev TALLINN- TARTU- LAAKSAARE SADAM - PIIRISAAR 
Väljasõit Tallinnas Estonia teatri vastas asuvast parklast 06:00 ja Tartust Ahhaa keskuse parklast kell 08:30.
Sõidame Laaksaare sadamasse, kust 10:30 väljub praam Piirissaarele. Kogu saar on looduskaitseala ja madalsoo, kus leidub haruldasi kahepaikseid, linde ning taimi. Piirissaarlased on vene vanausulised, kelle peamised tegevusalad on olnud kalapüük ja sibulate kasvatamine. Külastame Piirissaare muuseumit, kus saab hea ülevaate saare staroveride elust ja kuhu on kokku kogutud erinevaid etnograafilisi esemeid, palveraamatuid ja ikoone. Lõunaks pakutakse traditsioonilist saare toitu koos samovaritee ja omavalmistatud suhkruga. Tutvume saare kolme küla- Piiri, Tooni ja Saarega, kuuleme huvitavaid lugusid saare ajaloost ja inimestest. Lisaks tuleb juttu ka saare eripärasest loodusest ja veealustest asulatest. Praam tagasi mandrile väljub 15.30 ja seejärel sõidame Räpinasse  ööbimispaika

2. päev VARNJA – KASEPÄÄ – KOLKJA – TARTU - TALLINN 
Peipsiäärsete vanausuliste küladega tutvumist alustame Varnjast, kus vaatame üle kohaliku muuseumi ja käime Voronja galeriis, kus lisaks kunstile saab maja taga õunapuuaias kunstnikupere poolt pakutavaid vahvleid maitsta ja kohvi nautida. Jalutame kirjanik Vahur Afanasjevi  perekonnasaaga „ Serafima ja Bogdan“ vanausuliste külamaastikel. 
Külastame ka teisi Sibulateele jäävaid külasid Kasepääd ja Kolkjat ja sealset vanausuliste muuseumit, kus nurgas aukohal on ikoon lampaadiga ja eksponeeritakse terve küla pealt kokku korjatud huvitavaid esemeid, rõivaid ja kohalike meistrite käsitööd. Vaatame vanausuliste palvelat ning käime Peipsimaa külastuskeskuses, kus tutvume sigurikasvatuse, Sinilniku ning joonistatud luboki valmistamise traditsiooniga, mille taaselustas kunstnik ja ikoonimeister Pavel Varunin. Lõunapeatuse teeme mõnes huvitavas selle kandi söögipaigas, kus saab jällegi kohaliku kombe kohaselt einestada ja Peipsi traditsioonidest osa saada. Õhtupoolikul alustame tagasiteed Tartusse ja Tallinnasse. Saabumine Tallinnasse hilisõhtul.  

Reisi hind

139 €* / 146 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis
 • laevapilet Piirissaarele vastavalt programmile
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.
 • majutus (2in toad), hommikusöök
Lisatasu eest:
 • Ühene majutus 25 
Hind ei sisalda sissepääsu pileteid
 • Lõunasöök Piirissaarel
 • Piirisaare muuseumi pilet 
 • Lõunasöök (Kolkjas või Varnjas 2. päeval)
 • Kolkja Vanausuliste muuseumi pilet 5 €
 • Varnja palvela 5 €
 • Varnja muuseum 5 €
 • Voronja galerii 5 €

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
 • Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

MEELDEJÄÄVAT REISI!
19.06.2021 - 20.06.2021
 Hind al 139
Broneeri

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  99
Eesti - ainulaadne Kihnu saar
17.07.2021
Vaata lähemalt
Hind al  239
Ruhnu - saar eestlaste maailma servas
30.06.2021 - 02.07.2021
Vaata lähemalt

Kliendid meist

A
Aili
Minul olid tõeliselt positiivsed elamused ja väga lahe puhkus. Positiivset emotsiooni lisas kindlasti ka soe ja sõbralik reisi korraldus. Tänu ja heade soovidega! Jaapan, 2018.
E
Erkki
Tänud asjatundliku, professionaalse ja hoolitseva reisikorralduse eest! Viibisin sellisel grupireisil esmakordselt ja see jättis mulle väga soodsa mulje, olen sellest jõudnud rääkida ka juba oma sõpradele, kes edaspidi tõsiselt sirvivad Germalo reisikalendrit, mitte ei otsi autojuhti, kes safarile viiks. Kindlasti tahaks tulla teiega reisile ka edaspidi. Tervitused ka Hannesele! Minu poolt 10 punkti 10 st! Tansaania, 2019.