Venemaa - Karjala

Venemaa - Karjala

22.07.19 - 28.07.19
Giid Ervin Org
 Hind al 499
Broneeri
Karjala on runolaulude ja põhjala ürgse mõttemaailma sünnipaik. Kodust vaadates tundub see peaaegu maailma serval olevat. Karm loodus, kus graniitkaljud vormivad siniveeliste järvede piire. Põliste metsade ja kärestikuliste jõgede kant. Inimene asus siia elama juba rohkem kui 6000 aastat tagasi. On tulijaid ja lahkujaid ja neid, kes on jäänud. See on karjalaste ja vepslaste põline kodumaa.
 
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN–HELSINGI, SÕIT KARJALASSE
Kogunemine Tallinna sadamas. Laev Tallinn-Helsingi (kellaajad täpsustamisel).  Pärast Helsingisse saabumist alustame sõitu Lõuna-Karjalasse. Teel möödume Lappeenranta linnast ja Suur-Saimaa järvistust. Piiriületus Värtsilä piiripunktis. Ruskeala marmorikarjäärid. Siinse kaevanduse rajamist alustati 1765. aastal. Ruskeala marmorit on kasutatud  mitmete Peterburi ehitise dekoreerimisel: Iisaku ja Kaasani katedraal, Talvepalee aknaraamistused, mitmed metroojaamad. Marmorit on kaevandatud mitmekihiliselt kuni 60 m sügavusest. Kõrgete kallastega endise kaevanduse ümber on rajatud jalutusrajad ja vaateplatvormid. Sügavikus asuva karjääri pikkus on kuni 450 m, laius kuni 100m ja sügavus 30–50 m. Ööbimine Sortavala linnas hotellis Ladoga või sarnases.

2. päev SORTAVALA – VALAMO SAAR – LAADOGA JÄRV – KINERMÄ – PETROSKOI
Hommikusöök. Lühitutvus Sortavala ajaloolise linnasüdamega ja sõit sadamasse, kust algab laevasõit Valamo saartele. Laadoga on Euroopa suurim järv, mille maksimaalne sügavus on üle 230 meetri. Järves asub kokku ligi 600 saart. Valamo saarestikus on 50 saart ja laidu. Kloostripärimuse järgi rajati esimene erakla siia juba 10. sajandil. Valamo Issandamuutmise klooster on läbi aegade olnud üks tähtsamaid õigeusu keskusi Karjalas. Klooster on taas tegutsev.  Tutvume kloostri territooriumi, pühakodade ja  eraklatega.  Laevasõit saarestiku skäärides. Lõuna paiku algab sõit Karjala pealinna Petroskoisse. Tee kulgeb läbi kaunite maastike, kus metsade roheluses helgivad kümned järvesilmad. Kinermä külas elab tänapäeval ainult üks pere, kes on oma hooleks võtnud traditsioonide säilitamise ja tutvustamise.  Tutvume külaga, külastame muuseumi ja maitseme pererahva pakutud pirukaid.  Õhtul soovijaile õhtusöök koos Karjala laulude ja lugudega (lisatasu eest, ettetellimisel, lisainfo reisikava lõpus).Ööbimine kahel järgneval ööl Petroskois hotellis Onego Palace**** või sarnases. 
 
3. päev  PETROSKOI - KIŽI SAAR JA  EKSKURSIOON PETROSKOIS
Hommikusöök. Pärast hommikusööki algab tutvumine  Karjala pealinna Petroskoiga: Äänisjärve kaldapealne ja skulptuuride park. Petroskoi sadamast algab laevasõit Kiži saarele. Imeväikesel Kiži saarel asub UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse kantud muuseum-reservaat. Siinsesse arhitektuuriansamblisse kuulub ligi 70 puitarhitektuuri meistriteost 15.-20. sajandist. Kuulus 22-kupliline Preobrazenski (Issandamuutmise) kirik, Pokrovskaja kirik ja unikaalne kellatorn. Vanad talutared ja majapidamishooned. Karjala traditsioonilisest elust ja olmest. Tagasisõit Petroskoisse ja tutvumine linnaga: Lenini prospekt – linna peatänav. Siin asuvad nii Karjala Vabariigi valitsus kui ülikooli peahoone. Ajaloolised valutehased (Peetri tehased) ja Katariina kirik ning 18. sajandi administratiivhooned Lenini väljakul. 
 
4. päev PETROSKOI – KIVATŠ – VALGEMERE PETROGLÜÜFID - BELOMORSK  
Hommikusöök. Kivatši rahvuspark on loodud 1931. aastal ja selle territoorium on üle 10 000 hektari. Pargi kaunim vaatamisväärsus on Euroopa suurim tasandikukosk Kivatš Suna jõel, mille võimsad vood pahisevad sügavas graniitsängis alla 11 meetri kõrguselt. Sõit läbi Karjala Valge mere äärde Belomorskisse. Tutvume Valgemere petroglüüfidega. Petroglüüfid on kaljujoonised, mis on jahipidajate ja kalastajate loodud ligi 6000 aastat tagasi. Karjala petroglüüfid on unikaalne eelajalooline mälestis kogu Põhja-Euroopas. Valgemere petroglüüfid asuvad kompaktselt kahel ruutkilomeetril ja siin on leitud kokku ligi 2000 kujutist. Lühitutvus Belomorski linnaga. Ööbimine Belomorskis hotellis Gandvik või sarnases.

5. päev LAEVAREIS SOLOVETSI SAARELE
Hommikusöök. Hommikul algab Belomorski sadamast laevaretk Solovetsi peasaarele. Solovetsi saared asuvad Valge mere Onega lahes ja kokku on siin 6 suuremat ja sadakond väiksemat saart ja laidu. 15. sajandil rajati suurimale saarele klooster, mis kujunes õige kiiresti siinsete alade tähtsaks religioosseks keskuseks. Pärast oktoobripööret 1917. aastal sulgesid bolševikud kloostri ja rajasid selle hoonetesse kurikuulsa vangilaagri poliitvangidele, mida tuntakse nimega Gulag I. Tänapäeval on klooster ja pühakojad jälle õigeusklike valduses. Solovetsi kloostrikompleks on 15.-19. sajandi silmapaistev ehitusmälestis. Kogu saarestik on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Õhtul sõidame laevaga Rabotšeostrovsksse. Ööbimine hotellis Prichal või sarnases.

 6. päev KEM  - KOSTOMUKŠA - KUHMO
Hommikusöök. Alustame teekonda läbi Karjala tagasi Soome. Kostomukša piirkond on väga rikas maavarade poolest. Siin viibis oma rännakutel ka Kalevala koostaja Elias Lönnrot. Linn ise on suhteliselt noor tööstuslinn, mida omal ajal aitasid ehitada soomlased. Piirületus Lyttä piiripunktis. Ööbimine Tulikettu või sarnases.
 
7. päev SÕIT HELSINGISSE, LAEV HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Helsingi sadamasse. Laev Helsingi-Tallinn (kellaajad täpsustamisel). Hilisõhtul saabume Eestisse.

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.
499 €* / 534 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.18

Hind sisaldab:
 • Laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn, tekikohad
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Majutus 6 ööd turistiklassi hotellis või puhkemajas (2-in. toas), 6 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud:
 • Hinnale lisanduvad Vene viisa ja tervisekindlustus.
 • Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega u 65 €.
Hinnale lisanduvad laevapiletid:
 • Laevapilet Petroskoi-Kiži-Petroskoi 3000 rubla
 • Laevapilet Kemi-Solovets-Kemi 3600 rubla
 • Laevapilet Sortavala-Valamo-Sortavala 3200 rubla
Laevapiletite hinnad antud seisuga 2018. a, võimalik väike hinnatõus. Laevapiletid tasutakse reisi ajal sularahas reisijuhile ülal toodud vääringus.


Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 149 €
 • Toitlustus laeval (ettetellimisel ja tasumisel, palume toidutellimuse esitada vähemalt 2 nädalat enne reisi)
 • Hommikusöök laeval suunal Tallinn-Helsingi: hind täpsustamisel
 • Õhtusöök laeval suunal Helsingi-Tallinn: hind täpsustamisel
 • Karjala õhtusöök Petroskois 2300 rubla. NB! Ainult ettetellimisel Eestis, toimumise eelduseks vähemalt 15 osavõtjat! Tasutakse kohapeal reisijuhile sularahas samas vääringus nagu ülal toodud.
Petroskoi õhtusöök toimub linnakese ainsas Karjala kööki pakkuvas restoranis Karelskaja Gornica. Restoran on kujundatud rahvuslikus stiilis ja neil on ka väike suveniiripood. Restoran on sisustatud stiilselt ning köögis valmistatakse maitsvaid kohalikke hõrgutisi.
Õhtusöögi taustaks pakub elamust rahvamuusiku esinemine (laul või kannel või lõõts). 


Pärast Aunusesse jõudmist koguneme soovijatega taas ning  sõidame Hellülä külla. Meile tulevad vastu vastu kohalikud pererahvad ning juhatavad meie seltskonnad edasi kodudessel, kus saunad on juba kuumaks köetud. Saunad on ehedad ja lihtsad, kus vesi on toobris ja mingeid euro-mugavusi ei ole. Kõik on nii nagu ühes külasaunas peab olema. Saab ka järve hüpata, sest enamus majapidamisi asub järve kaldal. Õhtusööki pakutakse peredes. Kõik on lihtne, kodune ja maitsev. Menüüd me ette ei tea, sest selle koostab pererahvas.

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad (täiskasvanud / lapsed ja tudengid):
 • Valamo saare külastustasu 300 rubla
 • Kiži saare muuseum 1000 rubla
 • Kivatši looduskaitseala 150/100 rubla
 • Solovetsi saare muuseum-reservaat 700 rubla / õpilastele ja õliõpilastele 500 rubla
 • Valgemere petroglüüfid 250 / 200 rubla
 • Ruskeala marmorikarjäär 250 rubla
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument!

Viisa ja dokumendid

Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
Viisa vormistamiseks vajalik 1 dokumendifoto suurusega 3,5x4,5 ning foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud. Foto ja passi palume tuua büroosse 1 kuu enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema matt ja valgel foonil. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda viisaankeedi jaoks vajalikud andmed: täielik nimi (ka neiupõlve nimi), kodune aadress ja telefon, töökoht, amet, töökoha aadress ja telefoninumber. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid.

Lisainfo

Soovitame vahetada vähemalt 6000 RUB kulurahaks (söömised, suveniirid jms). Muuseumipiletite arvestus peaks olema eraldi!

Rahavahetuskurss seisuga november 2018 on orienteeruvalt 1 EUR = 73,2 RUB. NB! Kurss on väga kõikuv.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

22.07.19 - 28.07.19
Giid Ervin Org
 Hind al 499
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Venemaa - Karjala

Vaata reisist pilte