Venemaa - Moskva ja Kuldne ring

Venemaa - Moskva ja Kuldne ring

31.07.20 - 06.08.20
 
Eelbroneering
Imeline rännak teekonnal, mis vapustab loodusvaadete ja arhitektuuri- ning kunstimälestiste rohkusega. Siin kohtame rahulikku provintsilinnade igapäevast kulgemist, mis annab aimduse, et tõeline Vene hing tuksub metropolidest kaugemal.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!

 

1. päev RONG TALLINN-MOSKVA
Kogunemine Tallinnas Balti jaamas infoleti juures kell 16.00. Rong Tallinn - Moskva kell 16:48. Ööbimine rongis 4-kohalistes kupeedes.
 
2. päev VLADIMIR - SUZDAL - BOGOLJUBOVO KLOOSTER - POKROVI KIRIK
Hommikul kell 09:30 saabume Moskvasse. Algab bussisõit Vladimirisse. Vürst Vladimir Svjatoslavitshi asutatud Vladimir on üks vanimaid linnu Venemaal. Suurepärased ehitusmälestised alates 12. sajandist annavad tunnistust sellest, et linn kujunes kogu Kirde-Venemaa keskuseks pärast Kiievi langemist. Kuulsad Kuldväravad ja imeliste reljeefkaunistustega Dmitri kirik. Pikki aastaid suletuna seisnud pühakoda on külastajatele taas avatud ja nüüd on võimalus imetleda kiriku suursugust interjööri. Jumalaema Uinumise katedraalkirikus on võimalus vaadata Andrei Rubljovi freskosid. 19. sajandi alguses ehitatud 56 meetri kõrgune kellatorn. Suzdali ajalugu ulatub kroonikate järgi tagasi 10. sajandisse. Kreml, Jumalaema Sünni kirik, vanad kloostrihooned ja ikoonimuuseum. Bogoljubovo klooster ja kunagine vürstide residents. Pokrovi kirik Nerli jõe kaldal. See vormidelt täiuslik pühakoda on otsekui Vene kirikuarhitektuuri sümbol. Ööbimine Vladimiris turistiklassi hotellis Sokol Hotel Suzdal või sarnases.

3. päev IVANOVO - KOSTROMA - IPATJEVI KLOOSTER
Hommikusöök hotellis. Sõit Kostromasse. Teel lühipeatus kuulsas kangrute linnas Ivanovos. Kostroma on vanimaid ja omapärasemaid linnu Kuldsel ringil. Asutatud 1152. aastal Juri Dolgoruki poolt. Kostromaga on seotud Godunovide perekond ja Kostromas asuvast Ipatjevi kloostrist kutsutakse Mihhail Romanov valitsema Venemaad. Idülliline 18. sajandist pärinev linnasüda, mille keskmeks on Ivan Sussanini väljak ja 18. sajandi kaubahoovid. Rikkalikult dekoreeritud interjööridega kirikud ja kuulsad pitsiliste puitnikerdustega majad. Ipatjevi kloostrikompleks ja vabaõhumuuseum.  Ööbimine turistiklassi hotellis Moskovskaya Zastava või sarnases.
 
4. päev JAROSLAVL - ROSTOV VELIKI - PEREZLAVL ZALESSKI
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Jaroslavli vaatamisväärsustega. Jaroslavl asub Volga ja pisikese Kotorosli jõe kaldail. Legendi järgi olla Jaroslavl Tark siin pidanud maha mehise võitluse karuga ja asutanud linna. Aastasadade jooksul on Jaroslavlis välja kujunenud kordumatu ja omapärane arhitektuur. Issandamuutmise kloostris saab imetleda suurepäraselt säilinud 16.-17. sajandi kohalike meistrite freskosid. Rostov Veliki on küllap teekonna kauneimaid linnu. Valgemüüriline kreml, mille sibulkuplite polüfoonia ja müüritornide vaheldusrikas rivi jäävad kauni mälestusena saatma rändajat, kes iial siia saabunud. Vähestel linnadel on õnnestunud hoida alles see ainuomane loomulikkus, mida siin kohtame. Ajaloost on teada, et linna esimesteks asukateks olid merjalased. Alates 15. sajandist on siin olnud Venemaa üks olulisemaid kirikukeskusi. Rostov on kodupaigaks Vene vaimumaailma suurkujule Sergius Radonezhile. Perezlavl Zalesski ajalugu ulatub tagasi kaugesse minevikku. 1152. aastal hakkab linna keskus koonduma Plesheejevo järve kaldale. Perezlavliga on tihedalt seotud Aleksandr Nevski. Harmooniliste vormidega Issandamuutmise kirik, rõbnaja sloboda – kalurite linnaosa. Siin elasid kalamehed, kes varustasid tsaare hinnatud rääbisega. Ööbimine turistiklassi hotellis Hotel Pereslavl või sarnases.
 
5. päev SERGIEV POSADI PÜHA KOLMAINU SUURKLOOSTER - MOSKVA 
Hommikusöök. Sergiev Posadi linnakese elu on koondunud 14. sajandil asutatud Püha Kolmainu suurkloostri (lavra) ümber. Tänapäeval on Sergiev Posad Vene õigeusu kiriku vaimne keskus. Klooster on tegutsev ja siin elab tänapäeval ligi 200 venda. Võimalus külastada pühakodasid (turistidele avatud 5 kirikut) ja nautida parimate kirikukooride esinemist. Püha Kolmainu kirikus asub unikaalne Andrei Rubljovi loodud ikonostaas. Panoraamvaated kloostrile. Sõit Moskvasse. Bussiekskursioonil käime Vorobjovi mägede vaateplatsil (Varblasemäel) ja vaatame linnapanoraami. Moskva Riikliku Ülikooli stalinistlikus stiilis ehitatud peahoone. Läbisõidul Moskva City, mille keskel kõrguv Imperia Tower on saanud suurlinna üheks uueks sümboliks. Sadovaja ja Uus Arbat. Ööbimine turistiklassi hotellis Hotel Cosmos või sarnases.
 
6. päev MOSKVA EKSKURSIOON, RONG MOSKVA-TALLINN
Hommikusöök. Ekskursioon Punasel väljakul ja Kremli territooriumil. Võimsate müüride ja tornidega ümbritsetud Kreml on olnud kindlus vürstidele ja tsaaridele ja võimukeskus NSV Liidu juhtidele. Praegugi asub siin Vene Föderatsiooni presidendi tööresidents. Kaunid 15.–17. sajandil ehitatud pühakojad, Patriarhi palee ja Ivan Suure kellatorn. Punane väljak - Moskva süda alates 12. sajandist. Siin on kaubeldud ja siia on tuldud ärevatel aegadel rahvakogunemisteks, siin on marssinud paraadid, demonstratsioonid. Vene sakraalarhitektuuri pärl Vassili Blazennõi katedraal, imepisike Kaasani kirik ja Ülestõusmise väravad. Kitai-gorod on Moskva üks vanemaid linnaosi ja siin saab pisut aimu Romanovite ja Godunovi aegsest Moskvast. Õhtul väljub rong Moskvast Tallinna kell 22:15-13:52. Ööbimine rongis 4-kohalistes kupeedes.
 
7. päev TERE TULEMAST TAGASI KOJU
Saabumine Tallinna. Tere tulemast koju!

Reisi hind

2020. aasta hind täpsustamisel

 

 

2019. a hind

569 €* / 599 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele
 
Hind sisaldab:

 • Rongipiletid Tallinn–Moskva-Tallinn;
 • 2 ööbimist rongis 4-kohalistes kupeedes, 2-in. kupee võimalik lisatasu eest (piiratud koguses);
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 4 ööd turistiklassi hotellides (2-in. toad), 4 hommikusööki;
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud:
 • Hinnale lisanduvad viisa ja kindlustus.
 • Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega 65 €. 
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 90 €
 • Ööbimine rongis 2-in kupees 200 € (hind inimese kohta mõlemal suunal kokku)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad:
 • Rostovi kreml 250 rubla
 • Jaroslavli kreml 280 rubla
 • Kostroma Ipatjevi klooster (territoorium ja Kolmainu kirik, Romanovite koda) 300  rubla
 • Vladimir ja Suzdal 1100 rubla (Uspenski ja Dmitri kirik, Suzdali kreml)
 • Bogoljubovo 280 rubla (Bogoljubovo klooster ja Pokrovi kirik)
 • Sergijev Posad suurklooster territoorium + 3 pühakoda 450 rubla
 • Moskva kremli komplekspilet alates 800 rubla 
NB! Palume arvestada riietumistavadega õigeusu pühakodade külastamisel.
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument (õpilas- ja  üliõpilaspilet)!

Lisainfo

 • Soovitame vahetada umbes 4000 RBL. 1 € = ~70 RBL. Rubla hind on euro suhtes väga kõikuv!
 • Reisi hind on antud novembris 2018 kehtivate rongipileti hindadega. Rongipiletite märgataval kallinemisel tuleb reisijal vahe tasuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Viisa vormistamiseks vajalik 1 värviline dokumendifoto (3,5*4,5). Foto ja pass palume tuua büroosse kuu aega enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema valgel foonil. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda: sünnikoht, isanimi, neiupõlve nimi, kodune aadress ja telefon, töökoht, amet, töökoha aadress ja telefoninumber, amet või tegevusala. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid (ees-, isa- ja perekonnanimi, sünniaeg ja elukoha aadress). NB! Passid on saatkonnas kogu viisade vormistamise aja (minimaalselt 12 tööpäeva). Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu. Kui reisija on alla 18 eluaasta ja lapsevanemad kaasa ei sõida, siis on tarvis sünnitunnistuse ja ühe lapsevanema passikoopiat koos viisa andmetega.

Kaart:

31.07.20 - 06.08.20
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Venemaa - Moskva ja Kuldne ring

Vaata reisist pilte