Venemaa - Moskva ja Kuldne ring

Venemaa - Moskva ja Kuldne ring

30.07.2022 - 05.08.2022
 Hind al 589
Broneeri
Imeline rännak teekonnal, mis vapustab loodusvaadete ja arhitektuuri- ning kunstimälestiste rohkusega. Siin kohtame rahulikku provintsilinnade igapäevast kulgemist, mis annab aimduse, et tõeline Vene hing tuksub metropolidest kaugemal.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev RONG TALLINN-MOSKVA
Kogunemine Tallinnas Balti jaamas kassade juures (1. korrusel). Rong Tallinn-Moskva (kellaajad täpsustamisel, palume kindlasti vahetult enne reisi kogunemise ja väljasõidu aega kontrollida).  Ööbimine rongis 4-kohalistes kupeedes.

2. päev MOSKVA LINNAEKSKURSIOON - KREML
Saabumine Moskvasse. Bussiekskursioonil käime Vorobjovi mägede vaateplatsil ja vaatame linnapanoraami. Moskva Riikliku Ülikooli stalinistlikus stiilis ehitatud hoonetekompleks. Panoraamvaated Moskva Cityle, mille keskel kõrguv Imperia Tower on saanud suurlinna üheks uueks sümboliks. Ekskursioon Punasel väljakul ja Kremli territooriumil. Võimsate müüride ja tornidega ümbritsetud Kreml on olnud kindlus vürstidele ja tsaaridele ja võimukeskus NSV Liidu juhtidele. Praegugi asub siin Vene Föderatsiooni presidendi tööresidents. Kaunid 15.–17. sajandil ehitatud pühakojad, Patriarhi palee ja Ivan Suure kellatorn. Punane väljak - Moskva süda alates 12. sajandist. Siin on kaubeldud ja siia on tuldud ärevatel aegadel rahvakogunemisteks, siin on marssinud paraadid, demonstratsioonid. Vene sakraalarhitektuuri pärl Vassili Blazennõi katedraal, imepisike Kaasani kirik ja Ülestõusmise väravad. Kitai-gorod on Moskva üks vanemaid linnaosi ja siin saab pisut aimu Romanovite ja Godunovi aegsest Moskvast. Sadovaja ja Uus Arbat. Päeva lõpetuseks jalutuskäik legendaarsel Arbatil. Ööbimine Moskvas hotellis  Cosmos*** või sarnases. 

3. päev VLADIMIR – BOGOLJUBOVO - POKROVI KIRIK
Hommikusöök. Algab bussisõit Vladimirisse. Vürst Vladimir Svjatoslavitshi asutatud Vladimir on üks vanimaid linnu Venemaal. Suurepärased ehitusmälestised alates 12. sajandist annavad tunnistust sellest, et linn kujunes kogu Kirde-Venemaa keskuseks pärast Kiievi langemist. Kuulsad Kuldväravad ja imeliste reljeefkaunistustega Dmitri kirik. Pikki aastaid suletuna seisnud pühakoda on külastajatele taas avatud ja nüüd on võimalus imetleda kiriku suursugust interjööri. Jumalaema Uinumise katedraalkirikus on võimalus vaadata Andrei Rubljovi freskosid. 19. sajandi alguses ehitatud 56 meetri kõrgune kellatorn.  Kümnekonna kilomeetri kaugusel Vladimiri südalinnast asub Bogoljubovo klooster, mis rajati vürst Andrei Bogoljubski residentsi juurde.
Pokrovi kirik Nerli jõe kaldal. See vormidelt täiuslik pühakoda on otsekui Vene kirikuarhitektuuri sümbol. Ööbimine Vladimiris hotellis  Vladimir*** või sarnases.

4. päev SUZDAL - IVANOVO - KOSTROMA
Hommikusöök hotellis. Suzdali ajalugu ulatub kroonikate järgi tagasi 10. sajandisse. Kreml, Jumalaema Sünni kirik, vanad kloostrihooned ja ikoonimuuseum. Vaba aeg uudistamiseks omal käel ja lõunapausiks. Läbisõidul kuulus kangrute linn Ivanovo. Kostroma on vanimaid ja omapärasemaid linnu Kuldsel ringil. Asutatud 1152. aastal Juri Dolgoruki poolt. Kostromaga on seotud Godunovide perekond ja Kostromas asuvast Ipatjevi kloostrist kutsutakse Mihhail Romanov valitsema Venemaad. Idülliline 18. sajandist pärinev linnasüda, mille keskmeks on Ivan Sussanini väljak ja 18. sajandi kaubahoovid. Rikkalikult dekoreeritud interjööridega kirikud ja kuulsad pitsiliste puitnikerdustega majad. Ipatjevi kloostrikompleks. Ööbimine hotellis Moskovskaya Zastava*** või sarnases.

 5. päev IPATJEVI KLOOSTER -  JAROSLAVL - ROSTOV VELIKI - PEREZLAVL ZALESSKI
Hommikusöök hotellis.  Ekskursioon Ipatjevi kloostri territooriumil koos pühakoja külastusega. Vaba aeg näituste külastamiseks ja suveniiripoodides uudistamiseks. Sõit Jaroslavli. Jaroslavl asub Volga ja pisikese Kotorosli jõe kaldail. Legendi järgi olla Jaroslavl Tark siin pidanud maha mehise võitluse karuga ja asutanud linna. Aastasadade jooksul on Jaroslavlis välja kujunenud kordumatu ja omapärane arhitektuur. Issandamuutmise kloostris saab imetleda suurepäraselt säilinud 16.-17. sajandi kohalike meistrite freskosid. Rostov Veliki on küllap teekonna kauneimaid linnu. Valgemüüriline kreml, mille sibulkuplite rohkus ja müüritornide vaheldusrikas rivi jäävad kauni mälestusena saatma rändajat, kes iial siia saabunud. Vähestel linnadel on õnnestunud hoida alles see ainuomane loomulikkus, mida siin kohtame. Ajaloost on teada, et piirkonna esimesteks asukateks olid merjalased. Alates 15. sajandist on siin olnud Venemaa üks olulisemaid kirikukeskusi. Rostov on kodupaigaks Vene vaimumaailma suurkujule Sergius Radonezhile. Perezlavl Zalesski ajalugu ulatub tagasi kaugesse minevikku. 1152. aastal hakkab linna keskus koonduma Pleshejevo järve kaldale. Perezlavliga on tihedalt seotud Aleksandr Nevski. Harmooniliste vormidega Issandamuutmise kirik. Ööbimine hotellis Hotel Pereslavl*** või sarnases. 

6. päev PERESLAVL ZALESSKY - SERGIEV POSSADI PÜHA KOLMAINU SUURKLOOSTER – SÕIT MOSKVASSE 
Hommikusöök. Perezlavl Zalesski ajalugu ulatub tagasi kaugesse minevikku. 1152. aastal hakkab linna keskus koonduma Plesheejevo järve kaldale. Perezlavliga on tihedalt seotud Aleksandr Nevski. Harmooniliste vormidega Issandamuutmise kirik, mis oli kunagi Pereslavli vürstide kodukirikuks. Sõidame Pleshejevo järve äärde ja ja tutvume sealsete vaatamisväärsustega. Soovijatele lõunasöök, kus pakutakse legendaarset rääbist „rjabusha – tsarskaja seljodka“!
Sergiev Possadi linnakese elu on koondunud 14. sajandil asutatud Püha Kolmainu suurkloostri (lavra) ümber. Tänapäeval on Sergiev Possad Vene õigeusu kiriku vaimne keskus. Klooster on tegutsev ja siin elab tänapäeval ligi 200 venda. Külastame pühakodasid (turistidele avatud 5 kirikut) ja võimalusel naudime parimate kirikukooride esinemist. Püha Kolmainu kirikus asub unikaalne Andrei Rubljovi ja tema õpilaste loodud ikonostaas. Panoraamvaated kloostrile. 
Soovijatele õhtusöök traditsioonilises kaupmehestiilis restoranis koos meeleoluka folkloorikavaga! Sõit Moskvasse. Õhtul väljub rong Moskvast Tallinnasse (kellaaeg täpsustamisel). Ööbimine rongis 4-kohalistes kupeedes.

7. päev TERE TULEMAST TAGASI KOJU
Saabumine Tallinnasse. Tere tulemast koju!

Reisi hind

589 €* / 620 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

 Hind sisaldab:

 • Rongipiletid Tallinn–Moskva-Tallinn;
 • 2 ööbimist rongis 4-kohalistes kupeedes, 2-in. kupee võimalik lisatasu eest (piiratud koguses);
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 4 ööd turistiklassi hotellides (2-in. toad), 4 hommikusööki;
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud:
 • Hinnale lisanduvad viisa ja kindlustus.
 • Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega 65 € (2020 a. seisuga). 
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 200 €
 • Ööbimine rongis 2-in kupees 200 € (hind inimese kohta mõlemal suunal kokku)
 • Õhtusöök folkloorikavaga al 35 eur 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad seisuga juuni 2020:
 • Rostovi kreml 250 rubla
 • Jaroslavli kreml  al 80 rubla
 • Kostroma Ipatjevi klooster (territoorium ja Kolmainu kirik, Romanovite koda) 400  rubla
 • Vladimir ja Suzdal 1100 rubla (Uspenski ja Dmitri kirik, Suzdali kreml)
 • Bogoljubovo 280 rubla (Bogoljubovo klooster ja Pokrovi kirik)
 • Sergijev Posad suurklooster territoorium + 3 pühakoda 450 rubla
 • Moskva kremli komplekspilet alates 1100 rubla 
NB! Palume arvestada riietumistavadega õigeusu pühakodade külastamisel.
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument (õpilas- ja  üliõpilaspilet)!

Lisainfo

 • Soovitame vahetada umbes 4000 RBL. 1 € = ~70 RBL. Rubla hind on euro suhtes väga kõikuv!
 • Reisi hind on antud juuni 2020 kehtivate rongipileti hindadega. Rongipiletite märgataval kallinemisel tuleb reisijal vahe tasuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Viisa vormistamiseks vajalik 1 värviline dokumendifoto (3,5*4,5). Foto ja pass palume tuua büroosse kuu aega enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema valgel foonil. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda: sünnikoht, isanimi, neiupõlve nimi, kodune aadress ja telefon, töökoht, amet, töökoha aadress ja telefoninumber, amet või tegevusala. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid (ees-, isa- ja perekonnanimi, sünniaeg ja elukoha aadress). NB! Passid on saatkonnas kogu viisade vormistamise aja (minimaalselt 12 tööpäeva). Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu. Kui reisija on alla 18 eluaasta ja lapsevanemad kaasa ei sõida, siis on tarvis sünnitunnistuse ja ühe lapsevanema passikoopiat koos viisa andmetega.
30.07.2022 - 05.08.2022
 Hind al 589
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Krista
Täname väga nii sisuka ja rõõmsa Provence reisi eest, me oleme vaimustuses ja loodame ka edaspidi Germalo`ga reisil käia!
K
Kaie
Suured tänud Kreetele, kes tegi kõik ära, endal polnud vaja millegi pärast muretseda. Itaalia on ilus igast kandist. Eriti meeldis Alberobello, Ostuni ja Polignano al mare. Hotellid olid väga head, buss ja bussijuht tasemel. Ulve väga erudeeritud ja väga emotsionaalne. Veel kord tänud kogu Germalo perele. Reisin ka edaspidi teiega. Edu teile!