Vietnami ringreis

Vietnami ringreis

05.12.2023 - 20.12.2023
Giid Raivo Haab
 Hind al 2999
Broneeri
Vietnam on imeline segu vanast kultuurist, looduse vapustavast ilust ja inimeste sõbralikkusest. Vietnamis on värvid värvilisemad, maastikud selgemad ja maitsed ning lõhnad aasiapäraselt teravad.

Lugege Vietnami kohta täpsemalt siit
18.oktoobri seisuga saavad reisil osaleda nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata reisijad. Vietnami sisenemiseks ei ole vaja esitada PCR testi ega vaktsiinipassi.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine  kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:55-23:15  (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-SAIGON, SAABUMINE SAIGONI
Lend Istanbul-Saigon kell 02:20-16:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK162).
Transfeer hotelli ja puhkus pikast lennust. Majutus Ho Chi Minhis (ehk Saigonis) hotellis Aristo**** või sarnane kahel järgneval ööl. 

3. päev SAIGON
Tänase päeva veedame legendaarses Saigonis. Nguyen Hue kaunis promenaad, mida raamaistab ajalooline linnamaastik, mille kohal kõrguvad omakorda tänapäevased kõrghooned.  Kaunis koloniaalarhitektuur, sümpaatsed restoranid ja luksuslikud kaubanduskeskused. Notre Dame'i katedraal ja Old Sai Goni postkontor. Bussituuril linnas näeme Iseseisvuspaleed ja vapustavaid vaateid suurlinnale.  Vietnami sõdade muuseum, kus meenutame traagilisi hetki ajaloost: Vietnami sõda, esimene Indhiina sõda. Muuseumis on palju originaalesemeid ja  dokumente. Tutvume sõjatunnelite ajalooga. Pärast seda jalutame Ben Thanhi turul, kus müüjad pakuvad laia valikut kaupu ja käsitööd. Küllap leiate siit midagi mälestuseks! Näeme Saigoni suursugust Jumalaema kirikut.  Õhtupoolik vaba aega, et veelkord linnas jalutada. 

4. päev  MY THO – CAN THO 
Võtame ette retke, et tutvuda suursuguse Mekongi jõe deltaga. Selle viljaka piirkonna on moodustanud võimas Mekongi jõgi, mis saab alguse  Tiibeti mägedest, voolab läbi Laose, Tai, Myanmari, Kambodža ja lõpuks Vietnami. My Thost algab paadireisi mööda Mekongi jõge, püüame fantastilisi vaateid: ujuvad kalakasvandused, palju lopsakaid saari. Paat teeb peatuse kuulsal Unicorni saarel, mis kannab kohalikku nime Con Thai Son. Jalutame mööda külateid, mida ääristavad lihtsad majad, lopsakad puuviljaaiad ja rohelised riisipõllud. See meeldiv jalutuskäik annab hea võimaluse näha kohalikku elu lähedalt, maitsta hooajalisi puuvilju, nautida traditsioonilist muusikat külaansambli esituses ja proovida meeteed lähedal asuvas mesilasfarmis. Kitsad kanalid on Mekongi delta elusoonestik ja meiegi sõidame väikese sõudepaadiga, et seigelda selles labürindis enne kui asume uuesti oma mootorpaadile, et sõita üle Ben Tre Phoenixi saarele -  kookospähkli kuningriiki.  Jalutame külas ja uurime külaelanike traditsioonilist elustiili.  Pärast paadiretke deltas sõidame hotelli  Mekongi delta suurimasse linna Can Thosse. Majutus hotellis Iris*** või sarnane. 

5. päev CAN THO – CHAI RANGI UJUV TURG 
Mekongi delta ujuvad turud on midagi sellist ilma mida nägemata ei tohiks siit lahkuda. Varajane lahkumine hotellist, sest turud tegutsevad varahommikust keskhommikuni ja sõidame paadiga mööda Mekongi jõge allavoolu Cai Rangi ujuvturu poole. Siin on säilinud traditsiooniline kauplemisviis: iga paat müüb tavaliselt ühte kindlat kaupa, olgu selleks kõrvitsad, ananassid, suhkruroog vms.  Et kliendid näeksid, kust osta, riputavad müüjad selle kauba paadi kõrgeimasse ossa. Liigume troopiliste puuviljadega kuhjatud praamide – paatide vahel, teeme kaupa ja naudime erakordseid hetki!  Tagasiteel Can Thosse saame näha ka üle Hau jõe kulgevat trosssilda. Tutvume Can Tho linnaga Binh Thuy maja, mis on Can Tho linna üks huvitavamaid ehitisi -  kombinatsioon Prantsuse, Hiina ja Vietnami arhitektuurist ning siin filmiti mitmedki episoodid legendaarsest filmist „Armuke“ (1992).
Ho Chi Minhiist lendame Da Nangi kell. Majutus hotellis Palm Garden***** või sarnane viiel järgneval ööl.

6. päev HOI AN – TRA QUE KÜLA RATTATUUR
Täna tutvume kohaliku eluga Hoi Ani ümbruses lühikese rattamatkaga. Külateed annavad suurepärase võimaluse põgeneda sagiva linnamelu eest ja kogeda tõelist kohalikku elu lähemalt. Sõidame jalgratastega riisipõldude ja klaasja veega jõgede vahel saatjaks laisalt mõnulevad vesipühvlid.  Tra Que küla inimesed kasvatavad köögivilja ja varustavad sellega kogu Hoi Ani piirkonda.  Teel näeme paljusid külaelanikke tegemas oma igapäevast tööd: kastetakse ja väetatakse põlde, kogutakse saaki ja palju muudki. Võib juhtuda, et kohalikud inimesed kutsuvad meidki põllule appi ja nii võib käegi mullaseks saada. Lõunasööki pakutakse täna kohalikus majapidamises, kus saab toidu valmistamisel ka ise osaleda. Pärast lõunat sõidame tagasi Hoi Ani vanalinna ja alustame Hoi Ani linnaga tutvumist. Teeme jalutuskäigu läbi vana kvartali ja tutvume selle peamiste vaatamisväärsustega. Kaetud sild, mille ehitasid 16. saj Jaapani kaupmehed, et ühendada erinevad kvartalitega. Kaubanduskeraamika Muuseumis eksponeeritakse palju möödunud tsivilisatsiooni mälestisis ja tutvustatakse selle sadamalinna päritolu. Phung Hungi maja on Jaapani ja Hiina arhitektuurielementide omapärane segu. Selle iidse maja ehitas Vietnami perekond kaks sajandit tagasi ja on seda armastusega hoidnud seitsme põlvkonna jooksul. Näeme ka  Chua Ongi pagoodi ja nn Phuc Kieni koosolekusaali. Õhtul vaba aeg proovida erinevaid restorane ja jalutada linnatänavatel.

7. päev HOI AN – VABA PÄEV PUHKUSEKS
Vaba päev puhkuseks Hoi Anis. Soovijatele (lisatasu eest) väljasõit My Soni pühamusse. 

8. päev HOI AN – VABA PÄEV PUHKUSEKS 
Vaba päev puhkuseks Hoi Anis. Soovijatele (lisatasu eest) väljasõit.

9. päev HOI AN- HUE  - LEND HANOISSE
Täna sõidame Huesse, Vietnami endisesse pealinna aastatel 1802 kuni 1945. Meile avanevad kaunid vaated rannikule ja seejärel alustame sõitu mägedesse mööda Hai Vani mägiteed. Huesse saabudes külastame Hue kindlustus. Seejärel jalutame Dong Ba turul ning külastame Thien Mu pagodat. Õhtul lend Hue Hanoi. Majutus Hanois hotellis Regency*** või sarnane. 

10. päev HANOI PÕHJALIK LINNAEKSKURSIOON 
Teeme esimese tutvuse Hanoi linnaga. Vietnami pealinn on huvitav segu ida ja lääne kultuuridest, kus on tunda sajanditepikkust Hiina valitsejate ja prantsuse koloniaalajastu mõju. Hanoi kohta öeldakse, et see on segu Pariisi elegantsist ja Aasia kärarikkast elurütmist. Pealinna staatust on Hanoi nautinud juba üle tuhande aasta. Sajandite jooksul on linna korduvalt vallutatud ja hävitatud, ent ikka on see nagu fööniks tuhast tõusnud, et särada veelgi kirkamalt. Tänapäeva Hanoi on tõusmas tõeliseks Kagu-Aasia metropoliks – 7,5 miljoni elanikuga linn lummab laiade bulvarite, rohkete järvede ja kaunite parkidega.
Külastame Konfutsiusele pühendatud Kirjanduse templit, kus tegutses Kagu-Aasia vanimaid ülikoole juba 1070. aastal. Näeme Ho Chi Minhi mausoleumi, presidendipaleed ja Ühe samba pagoodi. Külastame kohalikku etnoloogiamuuseumi, milles on väljapanek Vietnami 54 etnilise grupi kohta.
Hanoi kõige ilusamaks järveks peetud Hoan Kiem ning järvesaarel asuv imekaunis Ngoc Soni (Jadeiidi mäe) tempel, mis on pühendatud Tran Hung Daole - Vietnami rahvuskangelasele, kes võitis mongolite 300 000 pealist väge, kelle Hubilai-khaan oli Vietnami vallutama saatnud (tempel hetkel renoveerimisel).
Naudime traditsioonilist veenukuteatri etendust. Seejärel vaba aeg, et uudistada Hanoi kesklinna kitsastel tänavatel, kus kaubitsetakse nii siidi kui ehetega - iga tänav on spetsialiseerunud teatud kaupadele. Pärast majutamist aega  oma käel esmaavastusteks Vietnami pealinnas. Hanoi on põnev segu ida ja lääne elurütmist, kus Hiina-Vietnami traditsioonid põimuvad Prantsuse elegantsiga. Tänane Hanoi on Kagu-Aasia kiiremini arenevaid linnu, kus on endiselt säilinud tuhandeaastase ajaloo hiilgus. Palju huvitavaid kultuuri- ja ajaloomälestisi, kaunid järved, varjulised pargid, kärarikkad tänavaturud, poed ja  kohvikud, mis pakuvad tänavatoitu. Vanad elamukvartalid ja ajaloolised templid, mille kõrval toretseb imposantne koloniaalstiilis arhitektuur. Tasub ette võtta jalutuskäik vana Hanoi kvartalite elu täis tänavate, mis on tihti oma nime saanud kaupade järgi millega seal kaubitsetakse. Elu kestab siin  varahommikust hiliste õhtutundideni ja omamoodi eksootilist elamust jagub kindlasti. 

11. päev HANOI  - SAPA 
Võtame suuna Põhja-Vietnami mägisesse piirkonda sõites mööda uut kiirteed Lao Cai linna, kust alates liigume mägedesse piirkonna kõige põnevamasse kanti Sapasse.  Teed kulgevad siksakiliselt mäenõlvadel, pakkudes meile fantastilisi vaateid riisiterrassidele ja nende kohal kõrguvatele kaljudele. Saabume Sapasse keskpäevaks ja seame end sisse hotellis. Selles 1500 meetri kõrgusel asuvas linnas, kunagises Prantsuse administratsiooni kõrgklassi suvepuhkuste paigas, on Prantsuse koloniaalajastu mälestused endiselt aimatavad. Sõit köisraudteega Phang Xi Pangi mäe  (3143 m) tippu. Muljetavaldav sõit viib meid üle lainetavate nõlvade, väikeste külade, riisipõldude pakkudes ainulaadset elamust. Naudime panoraamvaateid ja imeilusat pagoodi ning soovijad saavad ette võtta 600-meetrise jalutuskäigu mäe tippu või hoopis sõita tippu rongiga. Jätkame kaunite paikadega tutvumist Hõbedase kose juures Taevaväravaks kutsutud kohas, kust  avanevad imelised vaated looklevale O Quy Ho kurule.
Ekskursiooni hind sisaldab edasi-tagasi köisraudteed ja sissepääsutasu Phansipani mäele. Terminalis on 700 astet mäest üles Phansipani tipuni. Vajadusel või soovi korral  saab osta rongipileti (hind 7 usd). Majutus Sapa piirkonnas kahel järgneval ööl hotellis Legend*** või sarnane. 

12. päe SAPA - Y LINH HO – LAO CHI – TA VAN 
Phan Xi Pangi ümbruse mäed on koduks väikestele põlistele hõimudele. Täna matkame piirkonnas, et selle asukaid paremini tundma õppida.  Matkarada viib meid Sapa linnast Y Linh Ho ja Lao Chai küladesse Muong Hoa orus. Nendes külades elavad  hmongi hõimu inimesed, kes on enamasti talupidajad, kes elavad oma kommete ja vanade traditsioonide järgi. Jalgrajad viivad meid orust kõrgematele nõlvadele, kus kohalikud teevad oma igapäevast tööd: raiuvad metsa, karjatavad pühvleid ja harivad põldu. Jätkame oma jalutuskäiku lainelistel maastikel Lao Chai küla suunas. Teekonnal on mõned tõusud ja laskumised, kuid mõningane füüsiline pingutus tasub end maksimaalselt ära, sest maastike ilu on lummav. Lao Chai külla saabudes teeme peatuse, et imetleda kaunist maastikku mägede taustal ja terrasspõldude ning tutvuda kohalike inimestega. Siin võib kohata  dao, hmongi või giay inimesi, kes tulevad külatänavale ja müüvad kohalikku tekstiili ja käsitööd. Pärast matka tagasisõit bussiga Sapasse. 

13. päev SAPA - NINH BINH – TAM COC
Varahommikul alustame sõitu Hanoi ja sealt edasi Ninh Binhi poole. Ninh Binh on uus moodne linn, kuid meie huvi on eelkõige linna ümbritsev loodus. Need paigad on olnud inspireerivaks ka paljudele filmimeistritele, muuhulgas „Indohiina“ ja „King Kongi“ loojatele. Piirkonna avastamist alustame paadisõiduga, et uurida Tam Coci vesist ilu. Veetee lookleb lubjakivipaljandite, riisipõldude ja käänulise jõe üleujutatud maastikul ning läbib kolme tunnelikoobast, mida kohalikud nimetavad Tam Coc. Paadireisil võime näha kohalikke inimesi riisipõldudel töötamas või kalavõrke seadmas ning kirkavärvilisi jäälinde kalu jahtimas. Pärast paadisõitu majutus hotellis Tam Coci külas. Õhtupoolikul võimalus tutvuda kohaliku elu-oluga. Majutus Tam Cocis hotellis Le Clos du Fil*** või sarnane.

14. päev NINH BINH – HA LONGI LAHT
Läbi kaunite maastike sõidame Ha Longi linna, kust alustame 2-päevast kruiisi Ha Longi lahel. Tõelise loodusimena on Ha Longi lahe kaljud,  mida on umbes 2000, kantud ka UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja.  Asume kruiisilaevale  ja pärast sisseseadmist kajutites algab kaunitest vaadetest saadetud teekond lahel. 
Võimalus osaleda traditsiooniliste Vietnami toitude valmistamise meistriklassis või hoopis proovida kalmaaripüüki. Lõuna- ja õhtusöök laevas Syrena või sarnane. 

15. päev HA LONGI LAHT - HANOI 
Juba hommikuvalguses saab algavat päeva tervitada päikeseterrassil osaledes taiji treeningul ja pärast nautida  päikesetõusu Halongi lahel. Paadireis jätkub kaljusaari täis tipitud lahel.  Võtame ette paadisõidu, et külastada Sung Soti koobast. Koopasse viib umbes 100 astmega trepptee, mida mööda liikudes saab imetleda kauneid vaated sammaskaljudele.  Koobas ise on looduse meistriteos,  mida kaunistavad stalaktiidid ja stalakmiidid ja muud ülipõnevad moodustised,  millest mõned ulatuvad laest maani moodustades suursuguse sammasgalerii.  Kaunilt valgustatud koobas pakub tõelise elamuse! Ha Longi lahe kruiis lõpeb  Tuan Chau jahisadamas, kus asume bussile, et sõita Hanoisse.  Vaba aeg linnas. Transfeer lennujaama. Lend Hanoi-Istanbul kell 22:30-05:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK165).
 
16. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli. Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 09:30-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi Tallinnasse!

Reisi hind

2999 €* / 3156 

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 01.04.2023.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul-Saigon ja Hanoi-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis;
 • lennujaamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • mugavustega konditsioneeriga bussi kasutamine reisi vältel Vietnamis vastavalt programmile ;
 • majutus hotellides***(superior)/****/*****hommikusöökidega (2-in. toad) vastavalt programmile, 2 lõunasööki
 • majutus Ha Longi lahe traditsioonilisel kruiisilaeval (2-in. kajutid), 1 hommikusöök;
 • 2 lõunasööki ja 1 õhtusöök Ha Longi kruiisilaeval;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused.
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 590 €;
 • tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Reisil osalemiseks on vajalik vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • Vietnami viisa 70   (tasutakse Eestis)
 • Reisieelne PCR test 54 € (vajadusel)
 • Ekskursioon My Son 40 USD (tellimisel ja tasumisel reisil, miinimum osavõtjate arv 10)
 • Ekskursioon Ba Ba 80 USD (tellimisel ja tasumisel reisil, miinimum osavõtjate arv 10)
Lisakulud
 • Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele! Sissepääsude tasumiseks palume arvestada USD sularahas! See summa kogutakse reisijuhi poolt reisi alguses ühtse summana ning seda kasutatakse vastavalt kõikide sissepääsude tasumiseks reisi jooksul. 120 USD (palume võtta kaasa täpse sularaha)
Vietnam: - veenukuteater, etnograafiamuuseum, Kirjanduse tempel, presidendipalee, Halongi lahe koondpilet,Vietnami taasühinemise palee, Jumalaema katedraal.
 • Jootraha andmise komme on laialt levinud. See moodustab osa teenindaja palgast ja seetõttu ootavad jootraha kõik teenindajad. Restoranides sisaldub jootraha tavaliselt juba arves, kuid meeldiva teeninduse eest oodatakse lauale ikka lisaks 5-10% arvest.
  Reisi hinnas ei sisaldu jootrahad kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele. Palume arvestada jootrahadeks 1-2 USD päeva kohta bussijuhile ja 2-3 USD päeva kohta kohalikule giidile. Jootrahasid korjatakse ja tasutakse reisi ajal vastavalt iga reisietapi lõpus. Jootrahad on kohaliku teeninduskultuuri traditsiooniline osa ning selle eest ollakse väga tänulikud. Siiski ei ole jootrahade maksmine reisijale kohustuslik, vaid näitab rahulolu ja tänulikkust saadud reisikogemuse ning teeninduse suhtes. Palume arvestada jootrahadeks 40 USD/eur reisi kohta.

Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on kehtiv pass. Pass, peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Passis peab olema kõigi viisade vormistamiseks vähemalt 4 vaba lehte.
Seoses Vietnami viisade eelvormistamisega, palume Germalo Reiside kontorisse saata oma passikoopia(värviline, korralikult skaneeritult) kaks kuud enne reisi ja värviline passipilt korralikult skaneeritud(ilma prillideta, mütsita, otsevaates)
 • Vietnami viisa hind koos vormistamisega 70 € (makstakse Eestis koos reisi lõpliku tasumisega)
Viisade vormistamiseks palume reisile kindlasti kaasa võtta 2 värvilist passifotot (4x6cm). Samuti palume teha reisidokumentidest koopiad.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo siin

Lisainfo

Lisainfo reisi kohta: 
Ekskursiooni hind sisaldab edasi-tagasi köisraudteed ja sissepääsutasu Ba Na mäele. Kohapeal on mõned lisategevused soovi korral (lisatasu eest).
Matkaprogrammi võidakse muuta sõltuvalt kliendi füüsilisest tasemest.

Lennuinfo Turkish Airlinesi lendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.  NB! Siselendudel on lubatud äraantav pagas siiski kuni 20kg/ühik/inimese kohta.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

05.12.2023 - 20.12.2023
Giid Raivo Haab
 Hind al 2999
Broneeri
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Vietnami ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mark
Tänan kõikI Germalo Reiside töötajad. Käisin Egiptuse reisil ja olen väga tänulik selle kogemuse eest. Germalo Reisides töötavad südamlikud, targad ja hoolitsevad inimesed, kes aitavad avada maailma.
P
Piret & Jyri
Täname võrratut ja vapustavat Triinu Borgat, kes meid mööda maiade radu juhatas ja tarkusi jagas. Suurepäraselt koostatud reisiprogramm ja peenelt valitud hotellid! Elamused kogu eluks! Tervitused kogu Germalo perele, kelle töö ja tegemised võimaldavad nii palju meie maailmast teada saada. Mehhiko-Belize-Honduras-Guatemala nov/2022.