Wales-Cornwall

Wales-Cornwall

17.08.2022 - 24.08.2022
 Hind al 1099
Broneeri
Eesti reisihuvilistele seni veel vähetuntud paigad Briti saarte lääne- ja lõunapoolses osas ootavad avastamist. Mägises, mitmepalgelises, rikkaliku kultuuri- ja ajaloopärandiga Walesis vahelduvad kuurordid, rahvuspargid ja ajaloolised kindlused. Huvi pakuvad maa pikaajalised laulutraditsioonid, kõmri keel ja aegade hämarustesse viivad legendid. 
Edela-Inglismaal asuv Cornwalli krahvkond on üks hoopis isemoodi maa. Siin valitsev tuul tormab üle metsikute nõmmede ja Atlandi ookeani lained murravad vastu rannakaljusid. Uhkelt lehvib pühamees Pirani lipp eredas päikesevalguses, mis laotub üle liigendatud maalilise rannajoone ja üle miniatuursete kalurikülade. Cornwall on tuhande pühaku maa, legendaarse kuningas Arthuri sünnikodu, korni keele kants.
Läänemaa traditsioonidega haakuvad hästi New Age`i pealinn Glastonbury, iidne kiviring Stonehenge`i.

Lugege Ühendkuningriigi kohta lähemalt siit > 
Lugege lisaks meie giididega kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-MANCHESTER - LLANDUDNO
Kogunemine  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Helsingi kell  ja Helsingi-Manchester  (lennuajad täpsustamisel, kohalikud kellaajad, lennud AY1016 ja AY1365). Meie teekond kulgeb imelise loodusega Snowdonia rahvuspargi viktoriaanlikku kuurortlinna Llandudnosse, kus majutume kolmel järgneval ööl hotellis Dunoon*** või sarnases. Llandudnos ootavad meid kaunis lillepeenardega kaunistatud promenaad, Great Orme mägi ning merreulatuv muul. 

2. päev SNOWDONIA - PORTMEIRION - BETWS-Y-COED   
Hommikusöök. Päeva esimene külastus viib meid Snowdonia rahvuspargi keskel asuvasse Llanberrisesse,  kust alustame teekonda vulkaanilist päritolu Snowdoni (1085 m) mäe tippu. Abivahendina kasutame ajaloolist hammasratasrongi. Jätkame teed Portmeirioni, kus meid ootab 50 majast koosnev arhitekt Sir Clough Williams-Ellise projekteeritud muuseum-linnake. Nime Portmeirion kannab ka imekaunist toodangut valmistav portselanitehas, mille firmapoodi siin uudistada saame. 
Sõidame Snowdonia rahvuspargis asuvasse Betws-y-Coedi mägikülla, kus peatume Pääsukese kose juures. 

3. päev LLANFAIRPYLL – CAERNARFON - CONWY
Hommikusöök. Lõbustame ennast Anglesey saarel asuva 58-tähelise raudteejaama LlanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllLlantysiliogogogoch nime väljalugemise õppimisega, käies paika ka oma silmaga vaatamas.Lahkume Anglesey saarelt, näeme insener Telfordi konstrueeritud Menai rippsilda. Külastame üht niinimetatud raudsesse rõngasse kuulunud kindlustest - Caernarfoni. Aastal 1301 tõstis Edward I pühalikult kaks sõrme, et kuulutada oma poeg esimeseks Walesi printsiks. Sellest ajast omistatakse just Caernarfonis Ühendkuningriikide monarhi vanimale pojale see tiitel. Jalutame Caernarfoni vanalinnas, mille tänavatevõrk pärineb 14. sajandi algusest. 19. sajandil, mil kiltkivi kaevandamine oli täies hoos, sai Caernarfonist üks peamiseid sadamaid, kust kiltkivi laia maailma veeti. Lahkume Anglesey saarelt, näeme insener Telfordi konstrueeritud Menai rippsilda. Järgmisena külastame linnamüüriga ümbritsetud kindluslinna Conwy’t. Siin pakuvad huvi 14. sajandist pärinev kaupmehe maja Aberconwy House, tuudoriaegne gildihoone Plas Mawr ning Suurbritannia väikseim maja Conwy sadamakail.

4. päev LLANDUDNO - MACHYNTLLETH - CARDIFF 
Hommikusöök. Machynllethi linnakeses kutsuti 1404. a. kokku Walesi parlament. Rahvuskangelase Owain Glyndwr’i mälestuseks on linnakeses temanimeline keskus. 
Teekond jätkub, viies meid mööda Cader Idrise legendiderikkast mäest, mille otsas ööbides ärkad üles kas pimedana, hulluna või on sinust üleöö poeet saanud. 
Walesi pealinn Cardiff on üks kiiremini arenevam linn Euroopas, kus on maailmatasemel kunstigaleriid ja eksootiliselt külluslik kindlus kesklinnas. Panoraamtuur bussiga viib meid kaasaegselt väljaehitatud dokkide piirkonda, kus on endale koha leidnud uus parlamendihoone - Welsh Assembly ning muusika- ja kunstide keskus - Wales Millennium Centre. Üks viimase aja suurimaid projekte on olnud tammi ja jahisadama ehitus ning 75 000 pealtvaatajale mõeldud Millenniumi ragbistaadioni rajamine. Cardiffi kindluse külastus. Edasi sõidame läbi Brecon Beaconsi rahvuspargi. Brecon Beacons sai endale nime vana traditsiooni järgi süüdata mäe otsas märgutulesid, hoiatamaks järjekordse inglaste rünnaku eest. Majutus Loxtonis spaahotellis Webbington*** või sarnases. 

5. päev LOXTON - CHEDDAR - GLASTONBURY - CLOVELLY -TINTAGEL 
Hommikusöök. Sõidame läbi kitsa ja maalilise Cheddari kuristiku, mille koobastes elasid inimesed juba 4000 aastat tagasi. Siit on pärit rahvusvahelisegi tunnustuse pälvinud Cheddari juust.  Edasi ootab meid kuningas Arthuri viimne puhkepaik Glastonbury kloostris. Glastonbury Tori selle kõrval seostatakse kuningas Arthuri ja Püha Graali otsingutega. Legendi järgi olnud see kunagine Avalone’i saar ja seega koduks nii keldi preestrinnadele kui keskaegsetele müstikutele.  Sõidame mereäärsel mäenõlval asuvasse maalilisse rannikukülla Clovellysse,  mis võlub külastajaid värviliste majade, lilleaedade ja ainukese transpordivahendi – eeslitega. 
Põhja-Cornwalli dramaatilisel rannakaljul asuva Tintageli keskaegse kindluslossi ehitanud Cornwalli krahv Richard uskus nii nagu paljud teisedki, et siin oli legendaarse kuningas Arthuri sünnikodu. Lossi varemetest avanevad dramaatilised vaated Atlandi ookeanile. 5. saj. oli siin Cornwalli keldi kuningate asula, mis omas kaubanduslikke sidemeid Vahemeremaadega. Legend jutustab kohaliku kuninga Marki vennapoja Tristani armuloost Yseultiga (Isolde). 
Majutus kahel järgneval ööl looduskaunis Tintagelis romantilises hotellis Camelot Castle*** või sarnane. 

6. päev EDEN PROJECT – LAND’S END – ST MICHEL’S MOUNT 
Hommikusöök. Täna teeme ringsõidu Penwithi poolsaarel. Esimene peatus viib meid suurejoonelisse botaanikaaeda nimega Eden Project. Futuristliku 21. sajandi aiaprojekti eesmärk on hariduslik, näidates inimese ja looduse vahekorda. 
Land’s End – Inglismaa kõige läänepoolsem punkt vaatega kõrgetelt kaljudelt Atlandi ookeanile.
Marazioni küla rannikulähedases meres kõrgub peaingel Miikaelile pühendatud saar. 16. saj kloostrite lammutamise ajal muudeti siinne klooster kindluseks, mille 17. saj ostis kolonel John St. Aubyn, kelle järglased kujundasid selle uhkeks elumajaks. Praegused omanikud on James ja Mary St. Aubyn, kelle perekond siin ka elab. Külastame saart ja St. Michael’s Mount Castle kindluskodu, imetleme vaateid terrassilt. Sõltuvalt mõõnast/tõusust pääseb saarele jalgsi mööda munakiviteed või paadiga

7. päev TINTAGEL - DARTMOOR - STOURHEAD - SALISBURY 
Hommikusöök. Sõidame lääne poole Devoni krahvkonda, kus läbime Dartmoori rahvuspargi, mis hõlmab 954 km2 suurust nõmmemaastikku, mida ilmestavad arvukad graniitrahnud ja mäetipud. Dartmoor on rikas müütide ja legendide poolest, pisikesed külad on kui vanadest muinasjuttudest. Sõidame bussiga looduses ja külades, tehes pildistamispeatusi, otsides Baskerville’ide koera. Külastame maalilise järve, sillakeste, skulptuuride ja grottidega itaalia stiilis mõisa- ja pargiansamblit Stourheadis. 
Wiltshire’i krahvkonna roheliste aasade keskel viie jõe ristumiskohal asuv Salisbury linn asutati 1220 a. peale endise asukoha mahajätmist. Säilinud on keskaegne linnaplaan. John Constable ja Monet on siin loonud rea kauneid maale katedraalist ümbritseva maastiku keskel. Puhtas varagooti stiilis Inglismaa kõrgeima torniga katedraal koos kirikuõuega. Kitsastel tänavatel asuvad arvukad ajaloolised vahvärkmajad. Tänavate nimed vihjavad vanadele kaubandusharudele. Majutus Salisburys hotellis***.

8. päev  SALISBURY - STONEHENGE - LEND LONDON-HELSINGI-TALLINN 
Hommikusöök. Teeme peatuse Stonehenge'i (3500–2000 a. eKr.) juures. Megaliitehitis, kus on ringikujuliselt paigutatud kivisambad. Tähenduse kohta palju hüpoteese – siin võis olla pühakoda, ohvripaik, matusetalituste toimumise koht, observatoorium. Objekt on UNESCO maailmapärandi nimistus. Aeg suunduda lennujaama.  Lend London-Helsingi  kell (lennunumbrid AY1338 ja AY1035, kohalikud kellaajad).

Reisi hind

1099 €* /1157 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Helsingi-Manchester-London-Helsingi-Tallinn (Finnairi liinilennud, lennugraafik täpsustamisel)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • 7 ööd hotellides*** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid
 • Giid/reisijuhi teenused, ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 300 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 € maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reistõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis lisatasu eest pardamenüü alusel.
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse muuseumidesse ja teistele objektidele (tasutakse kohapeal).
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Betws-y-Coed £ 2​
 • Snowdonia rong £ 30 
 • Portmeirion £ 12 / £ 8,50 (5-15 a) / £ 10,50 (õpilased ja alates 60 a)
 • Caernarfoni kindlus £ 9,90 / £ 8 (al 65 + a) / £ 6 (laps 5-17 a)
 • Glastonbury £ 7  
 • Clovelly £ 7,75 / £ 4,50 (laps 7-16 a) 
 • Tintageli kindlus £ 14.50 / £ 8,70 (5-15 a) / £ 13,10 (al 60 a)
 • Stourheadi aiad £ 11 (grupihind kõigile)
 • Stonehenge £ 19 (grupihind) 
 • Cardiff Castle £ 14 (grupihind) / £ 10 (5-16 a) 
 • Õhtusöök Wales 21 £   
 • St Michael`s Mount  £10.50 (grupihind) / £5.00 ( laps 5- 16.a) ja paat ülesõiduks £ 4.00 ( edasi-tagasi)
 • Hinnad võivad muutuda olene mata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Külastuste jaoks soovitame raha vahetada orienteeruvalt 250 Inglise naela ning söögiraha arvestusega u 15-20 naela päevas (alati mida rohkem, seda parem).
 • Briti saartel on Eestist erinev elektrisüsteem, kasutamiseks vajalik adapter.
 • Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud.
 • Alates 01.01.2021 ELi ravikindlustuskaart enam Suurbritannias ei kehti.
Lennuinfo Finnairi liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Walesi reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. 
Reisides on ID-kaardi asemel soovitav kaasa võtta kehtiv pass. ELi kodanikel lubatakse riiki siseneda ID-kaardi alusel kuni 31.10.2021.

NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.
17.08.2022 - 24.08.2022
 Hind al 1099
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kristin
Käisime Sardiinia Korsika reisil.Reis oli tore.Eraldi kiidaksin giid Triinu Borgat.Uskumatu-endiselt hea,lihtsalt parim.!!!Olen temaga mitmeid reise teinud,soovitan teda kōigile.Kristin
A
Aime
Hea Germalo, olen teie firmaga teinud mitmeid reise, sealhulgas Maega käinud Sitsiilias ja Tuneesias. Muljed väga head! Soovin teile kõigile kõigepealt terve püsimist ja oma töö edukalt jätkamist!