Hispaania - Costa del Sol puhkus

Hispaania - Costa del Sol puhkus

13.07.2024 - 20.07.2024
 Hind al 999
Ooteleht
Üldinfo
Viisa ja reisidokumendid: Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Pealinn: Madrid
Keel: Hispaania. Turismipiirkondades kõneldakse laialdaselt inglise keelt. Vähesel määral vene, saksa või prantsuse keelt.
Rahaühik: EUR
Maksekaardid: Kaartide kasutamine on laialt levinud, kuid leidub siiski ka kohti, kus on vaja maksta sularahas. Sularaha automaate leiab kõikjal.
Tööpäev: Üldjuhul kestab hispaanlastel tööpäev kella üheksast kuni kella kaheni ja seejärel kella viiest kuni kella kaheksani. Suuremad poed on avatud kella kümnest hommikul kuni kella kümneni õhtul. Pühapäeviti on enamus poed kinni, kehtivad vaid mõned erandid turismipiirkonnas asuvatele poodidele.
Ajavahe: Mandri-Hispaania on Eestist tund aega taga.
Elekter: Hispaanias kasutatakse samasid pistikupesasid, mis Eestis. Pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.
Rahvusvaheline telefonikood: +34

Kliima
Aprill ja mai Andaluusia rannikul on kevadkuud. Õhtutemperatuurid aastate lõikes 19–24 kraadi. Meri on juba soe 19–21 kraadi. Sademeid 12 mm.  
Rannad
Pea 10 km pikkusel Torremolinose rannikul leiab puhkaja 4 linnaranda. Rannad on hoolitsetud ja pakuvad puhkajale erinevaid teenuseid. Piki rannikut kulgev elav promenaad, kaasaegne taristu, puhtad rannaliivad ja kristallselge vesi garanteerivad meeleoluka päikesepuhkuse.  
Playa el Bajondillo
1100-meetrine linna keskseim rand pakub suurepärase valiku teenuseid: rannabaarid, poekesed, restoranid ja kohvikud. Rannas on võimalik rentida rannatoole ja päikesevarje. Tumeda liivaga kaetud rand on aastaringselt hooldatud ja turvaline. Sobib mõnusaks pärastlõunaseks päikesenautlemiseks, samuti ideaalne perepuhkuseks.
Playa la Carihuela
Asub keskuse lähedal. Rannas on võimalik rentida veespordivarustust, siit leiab mitmeid poode ja söögikohti.
Playmar (Playa El Retiro)
Parim paik lisaks päikesenautlemisele ka veespordiga tegelemiseks. Parasailing, kanuusõit, aerutamine. Mitmeid lõbusaid tegevusi ka lastele! Palmipuudest ümbritsetud rand on ka parim paik, kus nautida imelisi päikeseloojanguid. 
Los Alamos
Torremolinose kõige idapoolsem rand on ilmselt kõige vaiksem ja rahvastki siin tavaliselt vähem. Privaatne ja turvaline ning sobib seepärast ka lastega puhkajale. Õhtusel ajal saab paljudes kohvikutes ja restoranides nautida elavat muusikat ning veeta aega koos lähedastega. 

Transport
Ühistransport
Kohalik transport on hästi korraldatud ja Torremolinosest on ühistranspordiga lihtne ja taskukohane erinevate linnaosade ja ka kaugemate keskuste vahel liigelda.
Linnalähirongidel on Torremolinoses ühtekokku 5 peatust ja just rongiga eelistavad puhkajad ja ka kohalikud inimesed sõita näiteks Malagasse. Tööpäevased intervallid rongide vahel on ca 30 min.
Bussiteenust pakub kompanii Portillo. Bussijaam asub Torremolinose keskuses (Terminal Autobus Calle Hoyo). Bussiliinid kulgevad keskusest Alohasse (liin L1), Payamari (liin L2). Bussidega on võimalik liigelda ka erinevate linnade vahel.
Takso
Taksoteenus toimib ja linnas leiab palju erinevaid taksofirmasid. Praktiliselt igal sammul võib leida ka taksopeatusi. Pikemateks sõitudeks (transfeer lennujaama) on mõistlik takso tellida (näiteks hotellist). Juhime tähelepanu, et linnas tegutseb ka ohtrasti libataksosid. Taksosse istudes kontrollige, et taksomeeter käivitataks, või leppige hinnas enne sõidu alustamist kokku. 
Autorent
Autorendifirmasid on Torremolinoses mitmeid (Avis, Europcar, Alamo jt). Auto rentimiseks on vajalik kehtiv juhiluba ja krediitkaart. Paljud rendifirmad ei rendi autot alla 21. aastastele klientidele. Keskmised hinnad sõltuvalt auto margist on 30 – 60 eurot päev. Pikemaks ajaks rentides pakutakse ka soodustust!  
Aktiivne puhkus
Golf
Golfi harrastamiseks on Torremolinoses mitmeid võimalusi. 
Parimad golfikeskused on El Candado, Malaga Golf Parador, Guadalhorce Club de Golf. Lisaks golfi mängimisele saab keskustes harrastada tennist, tegelda purjetamisega. Olemas on saunad ja jõusaalid.
Sukeldumine ja snorgeldamine
Torremolinos pakub suurepärase võimaluse meremaailmaga tutvumiseks. Linnast võib leida mitmeid klubisid, mis korraldavad sukeldumistuure, sh ka laevavrakkide juurde. Pakutakse ka kursuseid algajatele. Üks hinnatumaid keskusi on Simply Dive. Pakutakse ka päevasid tuure snorgeldamishuvilistele. Snorgeldamiseks põnevaid võimalusi leiab ka Torremolinose rannavetes.  
Jalgrattarent
Torremolinoses on tähistatud jalgrattateed ja saadaval ka kaardid rattamarsruutidega. Jalgrattaid saab rentida ja keskmiselt on hinnad 20 – 30 eurot (3 päeva). 
Söök ja jook, meelelahutus
Kuigi igas Hispaania maakonnas on erimoodi toidutraditsioonid, siis laiemale üldsusele on Hispaania köögina tuntud just Andaluusia köök. Just siit on pärit tapaste ja paella retseptid. Kõige olulisemaks eineks päevas peavad hispaanlased lõunasööki. Tavaliselt süüakse sel ajal üks mõnus supp, liha- või kalaroog ning magustoit. Supi asemel võib valida ka tortilla, mida peetakse samuti üheks Hispaaniapäraseks spetsialiteediks. Seega nagu näha, võib Hispaaniast oma maitsemeeli ergutada nii liha kui kalaga. Kala on eriti hea veel mereäärsetes piirkondades nagu selleks on Costa del Sol.
Lastele
Torremolinose suurepärased rannad on justkui loodud puhkamiseks lastega perele. Kui aga soovi leiab perele toredaid ettevõtmisi ka linnas. 
Torremolinose veepark (Aquapark) asub kesklinnas konverentsi keskuse lähedal. Suurepärane paik kogu perele: liurajad, lainebasseinid. Ka kõige pisematel puhkajatel on siin oma bassein ja atraktsioonid.   
Krokodillide park sadade krokodillidega. Siin võib näha nii krokodillibeebisid kui ka 77 aastast hiiglast. Ekskursioonid ja võimalus krokobeebidega pilti teha.
Sea Life keskus Benalmadenas. Siin saab tutvuda erinevate kalade ja teiste mereelukatega. 
Tivoli World, (Arroyo de la Miel). Asub linnast pisut väljas. Erinevad atraktsioonid nii suurtele kui väikestele. 
Ostlemine
Parim paik sisseostude tegemiseks on mõnus jalakäijate tänav Calle San Miguel. Mõnusa jalutuskäigu ajal saate uudistada siin asuvaid suveniirikauplusi, siit leiab ka kõige parema valiku kohalikke tooteid. Iganädalane suur täika toimub teisipäeviti veepargi lähistel raekoja juures. Tänavaturgudel ja laatadel tuleks väga hoolikalt oma isiklikel asjadel silm peal hoida!
 
13.07.2024 - 20.07.2024
 Hind al 999
Ooteleht

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.
E
Eliise ja Heli
17.-24.07 Santorini reis. Soovime tänada kogu Germalo reisibürood väga läbimõeldud ja hästi korrektselt läbiviidud reisi eest. Eriline tänu meie giidile Ervin Org'le, kelle teadmised ja jutustamisladusus olid lihtsalt hämmastavad. Saime tükk maad targemaks. Aitäh! Hotell Sunshine Kamari ranna ääres oli puhas ja kena. Bussijuht väga kogenud. Kogu reis oli igati turvaline ja giidi poolt väga hästi korraldatud. Germalo on PARIM! Tänades Eliise ja Heli