Itaalia - Sorrento puhkus

Itaalia - Sorrento puhkus

31.08.2024 - 07.09.2024
 Hind al 999
Broneeri

Sihtkoha info

Hingematvas asukohas, kus meri ja mäed, sügavad orud ja tsitruste istandused kohtuvad, asub imeline Sorrento, mis pakub igale külastajale laia valiku puhkamisvõimalusi. Sorrento linn avaneb Napoli lahele ning mitmetelt platvormidelt avaneb vaatepilt ka Napolile endale. Siit leiame munakivi tänavad, värvikirevad lilled ja imeilusad vaated Vesuviusele ja Napolile. Linn peidab endas mitmeid väikeseid kohvikud, käsitööpoed.
Sorrentos on nii mõndagi vaadata – nii ilusat kui ka ajalooliselt ning kultuuriliselt olulist. Nii võib Sorrentost leida kaunid sadamad, piazzad, muuseumid, monumendid, katedraali, kiriku ning kloostri.
Kuigi Sorrento just ei hiilga oma liivarandade poolest, siis on linnal pakkuda hingematvate vaadetega ujumiskohti. Kaljude ja mägede alt vette ulatuvad platvormid pakuvad suurepärase võimaluse ujumiseks ning imeliste vaadete nautimiseks üheaegselt.
Sorrento on mõnus koht ülejäänud piirkonna avastamiseks. Siia lähedusse jäävad nii Amalfi rannik, Pompei arheoloogiaalad kui ka Capri saar.
 

Oluline info

Viisa ja reisidokumendid: Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel
Pealinn: Rooma
Keel: Itaalia keel. Turismipiirkondades saab hakkama ka inglise keelega.
Rahaühik: Euro
Maksekaardid: Paljudes restoranides ning turgudel ei saa kaardiga maksta. Sularahaautomaate on linnas piisavalt, kuid kindlasti tuleks varuda ka sularaha.
Ilm: Ilm on Itaalias septembris suviselt soe. Päevased temperatuurid tõusevad teinekord 26 kraadini. Vihma sajab Lõuna-Itaalias septembris võrdlemisi vähe, seega võib olla peaaegu, et kindel, et saate puhkuse veeta mõnusa päikese all.
Söök ja jook
Itaalia köök on üldjuhul väga tuntud. Vana hea pasta ja pitsa on kindlasti ühed Itaalia spetsialiteetidest, mida Sorrentos on kindlasti võimalik proovida. Kümned ja kümned mereannirestoranid, kus on võimalik maitsta nii meile tuntuid kui ka tundmatuid kalasid. Eriti maitsvaks teeb toidu see, et kõik mereannid, mida pakutakse, on värsked. Erinevad puu- ja juurviljad ning loomulikult loomaliha, eelkõige just veise ja lambaliha, mis on kasvatatud kohalikes farmides, annavad tõelise maitseelamuse. Sorrento piirkond on tuntud Limoncello tootmise poolest. Veel tehakse siin veini ning Sorrentos laiuvad ka mitmed oliivi- ning tsitrusistandused.
Tööpäev kestab tavaliselt hommikul üheksast kuni üheni lõunal, seejärel armastavad itaallased teha väikese lõunapausi. Poed avatakse taas kolme-nelja ajal ning suletakse õhtul seitsme paiku. Pühapäeviti on poed tavapäraselt suletud.
Ajavahe: Itaalia on Eestist tund aega taga.
Elekter: Itaalias kasutatakse enamasti selliseid pistikupesasid nagu Eestis. Mõnikord on pistikupesad peenemad, seega tuleks kaasa võtta ka adapter. Pistikupesast pilte saate näha siit. Pinge 220V.

Rahvusvaheline telefonikood: +39
31.08.2024 - 07.09.2024
 Hind al 999
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mari-Ann ja Marje
Lugupeetud Germalo reisipere! Täname südamest Teid kultuurireiside eest, mis sellel väga keerulisel aastal on olnud võimalik korraldada. Sai käidud augustis Norras ja oktoobris Küprosel. Mõlemad reisid olid ootuspäraselt huvitavad, giidid Triinu ja Ervin oma tuntud kvaliteediga. Soovime kiita ka kõiki kontoritöötajaid, kes on alati olnud mõistvad ja vastutulelikud igasuguste ümbertõstmistega. Loodame väga, et järgmisel aastal maailm natukenegi avaneb, et saame oma silmaringi veelgi laiendada. Seniks soovime Teile kõigile kindlat meelt ja optimistlikku vaadet tulevikku!
K
Kristina
Soovin teid tänada imelise USA reisi eest, mis oli suurepäraselt organiseeritud. Suur tänu meie giidile Piretile tema professionaalsuse ja inimlikkuse eest, sest ta jagas meiega oma laialdasi teadmisi USA kohta ja naeris koos meiega, mis on ka tähtis. Ta ei jätnud kedagi hätta, oskas inimesi korraldada ning alati veendus, et kõigil on vajalik info käes. Tänan, et pakute niisuguseid suurepäraseid võimalusi. Suur tänu!