Kreeka - Kosi puhkus

Kreeka - Kosi puhkus

09.09.19 - 16.09.19
 Hind al 385
Broneeri
2 vaba kohta
Germalo Reiside ekskursioonid toimuvad eesti keeles.
Palume ekskursioonid ette tellida enne reisi! Kohapeal tellides on kõik ekskursioonid 5% kallimad ning ekskursioonile pääs sõltub vabade kohtade olemasolust! Ekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.
Lastele 3-12 a. kehtib ekskursioonide hinnale soodustus -20% broneerides ekskursioonid Germalo Reiside kontoris enne reisi!
Laevaga väljasõidud (saared, Bodrum,Nissyros) toimuvad individuaalreisina, kui on vähem kui 10 soovijat.
 

Oluline teada:

Tasulised sissepääsud ei sisaldu ekskursiooni hinnas ning makstakse kohapeal.
Muuseumide ja tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.
NB! Pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel osadel objektidel odavamad hinnad!

Bodrum

Hind
30
Kosi sadamast algav laevreis viib meid Türgi rannikule Bodrumisse.
Bodrum, iidne Halikarnassos asub 7 meremiili kaugusel Kosi linnast ja laevasõit kestab 45 – 50 minutit. Panoraamvaated linnale ja merele Tuulikute mäelt ning antiikne teater. Halikarnassoses asus kunagi üks 7 maailmaimaimest – kuningas Mausolose hauakamber. 4. sajandil eKr. ehitatud hiigelrajatis on aga aja jooksul hävinenud ning ainult õige tagasihoidlik arheoloogiline ala märgib kunagise maailmaime asupaika. Vaba aeg lõunapausiks ja jalutuskäikudeks Bodrumi jahisadamas või värvikireval vanalinna turul. Soovijatel võimalus külastada iseseisvalt Bodrumi kindlust, mille ehitamist alustas 15. sajandi alguses johaniitide ordu ja mis kujunes Ottomani impeeriumi ajal oluliseks merekindluseks.
NB! Reisidokumendina vajalik pass! ( kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi) 
Info: Hind 30 € (tellitakse ja tasutakse reisil)

Kolme saare tuur

Hind
40
Meeleolukas päev, mis viib teid mereretkele traditsioonilise laevaga. Laeval on võimalus nautida päikest, avatud on baar. Päeva jooksul lõuna laeval. Plati on pisike kaljune asustamata saar, mille kristallselgete vetega lahesopis on võimalus supluseks ja snorgeldamiseks. Kalymnose saar on tuntud eelkõige merekäsnade kogumise paigana. Siinsed käsnasukeldujad pole veel tänagi oma oskusi unustanud ja sadamas võib külastada käsnade töötlemise töökodasid. Pserimos on pisike saar, kus elab 80 inimest, kes põhiliselt tegelevad kalapüügiga. Kaunid liivarannad meelitavad siia üha rohkem ka turiste.

Info: Hind 40 € (tellitakse ja tasutakse reisil)

Kosi linn

Hind
29
Kosi linn on ajaloos olnud kogu Egeuse mere kaubanduse sõlmpunktiks. Täna asub siis saare administratiivne keskus, saare peamine jahisadam ja ajalooline linnasüda. Kosi uhke vanalinna paelub meid oma kitsaste käänuliste tänavate ja kaunite, ehkki tihti ka kreekalikult veidi unarusse jäetud, fassaadidega. Lisaks vanalinnale uudistame ka peale 1933. a. maavärinat itaallaste juhendamisel ehitatud Art Decò stiilis arhitektuuri. Uurime, kus asus vana plataanipuu, mille all Hippokratesele meeldis oma jüngritele õpetuse jagada.

Kosi saaretuur

Hind
49
Teeme ringsõidu saarel, mille jooksul tutvume Kosi olulisemate vaatamisväärsustega ning saame ülevaate kohalikust elu-olust. Kosi saart tituleeritakse tihti ka Hippokratese saareks, sest kaasaegse meditsiini isa Hippokrates sündis, õppis ja praktiseeris just siin. Saare tähtsaim vaatamisväärsus on maailmakuulus Asklepioni pühamu. Teatavasti on just see paik, kus kõlas esimest korda Hippokratese vanne.Kosi rannikuveed on kristallselged, vesi on reeglina mõnusalt soe ja pehme ning leebe briis merelt hellitab keha. Lõuna- ja puhkepeatus Kamari lahe ääres. Oma ringsõidul peatume ka väikeses mägikülas Pili, mis asub 300 meetri kõrgusel merepinnast, samuti vaatame  Zia küla.

Vulkaanisaar Nissyros

Hind
40
41,2 km² suurune Nissyros on tegutsev vulkaan, mille ligi 4 kilomeetrise ulatusega kaldeera on kujunenud viimase 150 000 aasta jooksul. Kuigi vulkaan pole aktiivne, annavad tema elujõulisusest  tunnistust fumaroolid, mida võib kraatrites näha. Nissyrose sadamast viib buss meid pea 700 meetri kõrgusele merepinnast vulkaanile kraatrite juurde, kus saame tutvuda „kuumaastikega“. Saare pealinn Mandraki on sümpaatne sadamalinnake Kreeka saartele iseloomuliku tänavate labürindiga, mida ääristavad sinivalged majad. Sadama kohal kaljunukil asub saare tähtsaim pühamu Panagia Spiliani klooster.  Vaba aeg ja lõunapaus Mandrakis.

Info: Hind 40 € (tellitakse ja tasutakse reisil)