Kreeka - Loutraki puhkus

Kreeka - Loutraki puhkus

30.06.2024 - 06.07.2024
 Hind al 749
Broneeri
Üldinfo
Pindala: 131,940 km²
Rahvaarv: 10,665,989 elanikku
Pealinn: Ateena – 3,194,000 elanikku
Keel: Uuskreeka keel. Laialdaselt räägitakse inglise keelt.
Usk: Kreeka-õigeusu
Ajavahe: Kreeka on Eestiga samas ajas.
Raha: Kehtiv raha on euro.
Maksekaardid ja sularaha: Suuremates restoranides ja ostukeskustes saab maksta deebet- või krediitkaardiga. Tihti on kauplustes kaardimaksetele kehtestatud miinimumsumma.  Loutrakis võib leida mitmeid sularahaautomaate (ATM). Pangad asuvad kesklinnas (25 Martiou tänav, Venizelou Eleftheriou tänav). Pangad on klientidele avatud tavaliselt 8.00 – 14.00.  
Ilm: Vahemereline, kuuma suve ja pehme talvega kliima. Suvi Korintose lahe rannikul rõõmustab puhkajat Kreeka südasuvise soojusega. Keskmised temperatuurid augustis on 23–28 kraadi. Merevesi on soe, keskmiselt 23–24 kraadi. 
 

Rannad

Loutraki sinilipurand on ca 2 km pikkune kiviklibune rannariba, mis otsekui loodud mõnusalt päikest ja vahuseid lained nautima. Rannas on võimalus rentida lamamistoole ja päikesevarje, olemas on riietuskabiinid ja magevee dušid. Piki randa kulgeb meeleolukas promenaad, kus asuvad kümned kohvikud ja tavernid. Saab harrastada ka veesporti: purjelaud, kanuusõit. Õhtusel ajal saab siin nautida kaunist päikeseloojangut.

Transport
Buss
Bussijaam (KTEL) asub Loutraki südalinnas. Liinibussidega saab sõita Korintosesse ja sealt edasi juba paljudesse erinevatesse linnadesse. 
Takso
Loutrakis toimib 24-tunnine taksoteenus. Suurim ja kvaliteetsema teenuse pakkuja on Radiotaxi. Transfeer Loutraki – Ateena lennujaam maksab orienteeruvakt 95 – 120 €, Loutraki – Ateena 55 – 70 €, Loutraki – Korintos 8 – 11 €.
Autorent
Loutrakis on mitmeid autorendifirmasid (Avis, LM tours). Rendihind üheks päevaks keskmiselt 30 – 40 €, pikemaks ajaks rentides soodushinnad. Auto rentimiseks vajalik ID-kaart või pass, kehtiv juhiluba, krediitkaart (VISA, Maestro). NB! Paljudes rendifirmades vanusepiir 23 aastat ja juhistaaž vähemalt 1 aasta! 

Aktiivne puhkus
Matkamine
Loutraki  lähiümbrus on suurepärane paik matkamiseks. Marsruudi võib koostada ise või küsida nõu meie reisiesindaja käest. Lihtsam võimalus on võtta ette kerge matk-jalutuskäik Loutrakist Korintosesse või jalutada piki randa looduslike mineraalveeallikateni Loutraki Thermal hotelli juures. Hoopis põnevam on võtta ette matk Geraneia mägedesse. Kõrgeim tipp on siin üle 1300 meetri ja selle vallutamiseks kulub kindlasti 6–7 tundi. Mägedes on ka lühemaid ja lihtsamaid matkaradu.  NB! Enne mägedesse minekut tuleks kindlasti konsulteerida meie reisiesindajaga. 
Tennis
Tenniseharrastajad leiavad Loutrakis mitmeid võimalusi. Loutraki tenniseklubi (Poseidon resort) asub 6 km linnast väljas.
Veesport
Veespordihuvilistele jätkub tegevust küllaga! Sukeldumine ja snorgeldamistuurid lahel (Crostaceo Dive Center, Tech Diving Team Dive Center). Saab proovida purjelauda või veesuustamist. Väga head võimalused on erinevateks ettevõtmisteks on Vouliagmeni järve ääres (20 km Loutrakist).
Zulu Bungbe
Miks mitte ennast proovile panna ja sooritada bungbe-hüpe Korintose kanalisse! Vajalik eelbroneerimine!  

Lastele
Loutraki rannad on üldiselt turvalised ja ohutud lastele suplemiseks. Tuleb siiski silmas pidada, et meri läheb siin suhteliselt järsku sügavaks. Eraldi lastele mõeldud atraktsioone rannas ei ole. Loutrakis leiab põnevaid võimalusi lustimiseks linna mänguväljakutel.
Water Fun veepark asub Korinthose kanali lähistel Loutrakist  15-minutilise autosõidu kaugusel (6 km). Avaral territooriumil leiab liumägesid ja mitmesuguse kategooriaga torusid. Siin on lainebasseinid, „laisk jõgi“, väikelastele mõeldud atraktsioonid. Tore võimalus kogu perega lustimiseks.  Kõrghooajal võib olla siin väga palju rahvast, eriti nädalavahetustel! 

Söök ja jook, meelelahutus
Kümned restoranid, traditsioonilised tavernid ja ouzeried pakuvad puhkajale hämmastavalt mitmekülgseid  kulinaarseid elamusi. Siit leiab tõepoolest söögikohti igale maitsele ja igas hinnaklassis. Desserdiks soovitame kindlasti proovida kuulsat Loutraki jogurti-jäätist!
Kasiino (Club Hotel Casino Loutraki)
Loutraki kasiino on suurimaid ja moodsamaid Euroopas, ning meelitab siia külastajaid kogu maailmast. Parasjagu adrenaliini, luksuslikud interjöörid ja glamuurne õhustik võiksid olla särtsakaks vahepalaks Loutrakis puhkajale. 

Ostlemine
Loutrakis leiab piisavalt kena valiku kauplusi ja poode, kus huvilised saavad tutvuda pakutavaga. Lisaks tänapäevastele brandipoodidele leiab siit ka kauplusi, kus müüakse kohalikku käsitööd ja talutoodangut. Kauplused avatud enamasti 9. 00–14.00 ja pärastlõunal 17.00–20.00. 
30.06.2024 - 06.07.2024
 Hind al 749
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Karin
Väga tore, et sellel erilisel ajal ikka mõni reis ka teoks saab. Island-tule ja jää maa, tõesti eriline paik. Suured tänud giididele, eriline pärl on Askur.
S
Saima & Tiina
Suur tänu Mirjam Somelar! Reis Portugali 21.-28.04.23 ületas kõik ootused. Näha ja kuulda saime palju, palju uut ja huvitavat. Ilusad üllatused, mida kogesime, teevad ikka ja jälle südame soojaks. Mirjami juhatusel tahaks kindlasti veel reisida.