• banner

Kreeka saared - Kefalonia puhkus

17.09.2021 - 24.09.2021
 Hind al 699
Broneeri
Germalo Reiside ekskursioonid toimuvad eesti keeles.
Palume ekskursioonid ette tellida enne reisi! Kohapeal tellides on kõik ekskursioonid 5% kallimad ning ekskursioonile pääs sõltub vabade kohtade olemasolust! Ekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.
Lastele 3-12 a. kehtib ekskursioonide hinnale soodustus -20% broneerides ekskursioonid Germalo Reiside kontoris enne reisi!
Oluline teada:
Tasulised sissepääsud ei sisaldu ekskursiooni hinnas ning need makstakse kohapeal.
Muuseumide ja tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Ithaka saar

Hind
49
Hommikusöök hotellis. Transfeer sadamasse ning laevasõit Ithaka saarele. 120 km2 ja veidi üle 3000 elanikuga Ithaka saar on  pisike pärl keset Joonia merd, Kefaloniast u pooletunnise laevasõidu kaugusel. Odüsseuse kodusaar Ithaka on olnud Kreeka tsivilisatsioonis tähtsal kohal. Juba Mükeene hiigelaegadel tähtis sadam ja kaubanduskeskus, on Ithaka suutnud säilitada oma sära ja elujõudu nii oma inimestes kui looduses. Saarel asub üks maailma vanimaid oliivipuid. Teeme jalutuskäigu Ithaka pealinnas, 2000 elanikuga Vathys, uudistame sadamat, käime peaväljakul ja vaatame milline näeb välja Vathy peakirik koos kellatorniga. Soovijail võimalus külastada Ithaka arheoloogiamuuseumi.

Pealinn Argostoli ja Kefalonia kuulsad külad

Hind
49
Hommikusöök hotellis. Alustame päeva Skala tähtsaima vaatamisvääruse – 2. sajandist pärit Rooma villa külastusega ning imetleme kunagise maamõisa kauneid mosaiikpõrandaid. Seejärel näeme kuulsat Markopoulo küla, kus paikneb üks saare tähtsamaid kirikuid, mis on pühendatud neitsi Fidoussale. Igal aastal augustikuus sibavad kirikus ringi väikesed inimesele ohutud ussid – eripärane vaatepilt, mida sajad inimesed vaatama tulevad. Usutakse, et neitsi Fidoussa ikoonil on imettegev võime. Seejärel võtame suuna Kefalonia pealinnale Argostolile, mille laiad palmidega ääristatud avenüüd annavad tunnistust jõukast ning rahuliku elutempoga linnast. Rikkuse ja hea elu tõi kogu saarele 18. sajandil varjulisse abajasse rajatud Argostoli sadam. Linna kohal kõrguv Püha Jüri kindlus annab tunnistust selle kunagisest võimsusest. Teeme tutvust Argostoli tähtsaimate väljakutega – tänapäevase keskpunkti Vallianou ning kunagise linnasüdame Kabana ehk kellatorni väljakuga. Samuti uudistame 1813. aastal ehitatud 900 m pikkust Drapano silda ja jalutame rannapromenaadil. Peale Argostolit tutvume selle lähiümbruse põnevamate paikadega. Pealinna külje all paikneb üks saare kuulsamaid randu – Makris Gialos, mis jääb Lassi kuurortpiirkonda. Lixouri küla oli kunagi tuntud oma lütseumi ja koolide poolest. Kuulus Kreeka satiirik Andreas Laskaratos veetis siin oma lapsepõlve ja noorusaastad. Väike ja idülliline Chavriata küla on olnud läbi ajaloo keerulise saatusega. Tänapäeval romantikute ja loodussõprade meelispaik, kust avanevad hunnitud vaated merele ja Kefalonia saarele.  

Põhja-Kefalonia

Hind
49
Hommikusöök hotellis. Võtame suuna lõunast põhja ning külastame Fiskardo ja Assose külakesi. Romantilised piltpostkaardilikud külad on täis elu ja ajalugu. Fiskardo on Kefalonia põhjapoolseim küla, kus traditsioonid ja kalapüük on elu edasiviivad jõud. Assose tilluke küla on venitatud kui värviline lint maakitsusele Kefalonia ja poolsaare vahele. Jalutame läbi külakese ning soovijatel on võimalus kõndida kuni 16. sajandil ehitatud kindluse varemeteni, mis täna on küll taimede poolt vallutatud, kuid siiski annab tunnistust oma kunagisest võimsusest. Assosest u pooletunnise sõidu kaugusele jääb kriitvalge Myrtose liivarand, mille ilu lummas ka "Kapten Corelli Mandoliini" režissööre. See filmist tuntud lahesopp kuulub Kreeka enimjäädvustatud paikade hulka. Teeme pildistamispeatuse ülevalt kaljuservalt, kust avaneb kõrgetest mägedest ümbritsetud helesinise veega Myrtose lahele eriti kaunis vaade.

Skala-Drogarati koopad-Melissani järv-Sami

Hind
49
Hommikusöök. Alustame tutvumist imelise Kefalonia saarega. Film „Kapten Corelli Mandoliin“ andis sellele looduskaunile Joonia mere saarele Hollywoodi sära.  Võtame suuna sadamalinnale-Samile, kus itaallasest kapten Corell ehk Nicolas Cage armus kaunisse külaneiusse ehk Penelope Cruzi. Teel külastame sügaval maapõues paiknevaid majesteetlikke Drogorati koopaid, mille sissepääs avanes maavärina tagajärjel üle 300 a tagasi. Miljonite aastate vanustes avarates koobastes võib imetleda oranžides ja kollastes toonides stalagmiite ja stalaktiite. Peasaali suurepärase akustika olevat avastanud maailmakuulus laulja Maria Callas ning oma heliseval häälel on siin kõlada lasknud nii tema kui paljud teised kuulsad artistid. Järgmiseks jõuame türkiissinise veega 20-30 m sügavuse Melissani koopajärve äärde, kus soovijad saavad teha u 15-minutilise paadisõidu (lisatasu eest). Jalututame Samis, kus jääb aega ka lõunatamiseks (lisatasu eest). Seejärel külastame Agios Gerasimose nunnakloostrit - so suur kompleks, kus on ilusad aiad, suur ja moodne kirik ning freskodega kaunistatud kabel. Kloostri rajas siia 16. sajandi keskpaigas vaeste ja haigete abistamiseks vaimulik Gerasimos, kes peale oma maise teekonna lõppemist saare kaitsepühakuks kuulutati ning on siia ka maetud. Päeva lõpetuseks proovime veinimõisas kohalikku puuviljase maitsega Robola veini, mida valmistatakse  Aenose mäe nõlvadel kasvavast viinamarjast. 
Info: Skala Rooma villa u 3 €, lapsed 2 €; Drogorati koobaste pilet u 5 €, lapsed 3 €; Melissani koopajärve pilet u 7 € (sisaldab paadisõitu järvel)

Zakynthose saar

Hind
49
Hommikusöök hotellis. Suundume sadamasse ja võtame ette  teekonna Joonia mere pärli - Zakynthose saare poole. Juba Homerose poolt mainitud saareke on läbi sajandite palju näinud ja kogenud. Tillukesed külakesed, kaunid oliivisalud ja soe Joonia mere päike. Alustame Zakynthose saare pealinnast Zantest. Antiigist alates on linn olnud peatuspaigaks meremeestele, pelgupaigaks eksinuile ning tunnistajaks inimkonna ajaloo nii helgeimatele kui ka karmimatele hetkedele. Kunagi kaunis ja rikkalik linn hävines lõplikult 1953.a maavärinas. Tänaseks on restaureeritud linna vana keskus ja saare ning linnakese kaitsepühakule ehitatud Dionysiose kirik. Armas heledates ja vahemerelistes toonides linnake kutsub jalutama ja uudistama. Kindlasti lisab linnale võlu ka fakt, et kuulus Kreeka poeet Sionysios Solomos kirjutas just nimelt siin oma surematu teose „Hümn vabadusele“, mis on täna Kreeka riigi hümniks. Käime ära ka Solomose väljakul asuvas Zakynthose muuseumis. Pealelõunal teeme väikese bussiekskursiooni mööda Zakynthose kaunemaid paiku ja uudistame kuulsaid viinamarjavälju.
Info: Zakynthose muuseum u 2 €

Kliendid meist

M
Maret
Eranditult parimad ja hoolivamad giidid/reisisaatjad on Germalos. Loodan teiega ka edaspidi reisida ja uusi elamusi saada. Pidage vastu!
U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!