Küprose puhkus Paphoses

Küprose puhkus Paphoses

17.10.2024 - 24.10.2024
 Hind al 899
Broneeri
2 vaba kohta

Oluline info

Viisa ja reisidokumendid: Küprosele reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
 
Pealinn: Nikosia
Keel: Kreeka keel. Küprosel räägitakse laialdaselt inglise keelt. Paljudes kohtades saab hakkama ka vene või mõne muu keelega.
Rahaühik: Euro
Maksekaardid ja arveldamine: Laialt levinud, kuigi mitte kõikides restoranides ning poodides. Pangaautomaate on palju.
Jootraha: 5%, turistipiirkondades kuni 10%. Kohalikes kohtades piisab summa ümardamisest. Jootraha ootavad ka kohalik giid ja bussijuht!
Tööpäev: Poed on tavapäraselt avatud hiljemalt kell üheksa hommikul. Kliente oodatakse mõningate eranditega kella kaheksani õhtul. Pühapäeviti on üldjuhul kõik suuremad poed kinni, turismipiirkondades poed avatud ka nädalavahetustel.
Ajavahe: Küpros on Eestiga samas ajavööndis.
Elekter: Küprosel kasutatakse kolme kandilise auguga pistikupesa
Vajalik on adapter. Pinge 230V. NB! Adaptereid saab laenutada väikese tagatisraha (5 €) hotellidest.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.
Rahvusvaheline telefonikood: +357  
 

Rannad

Kefalos
Rand asub vahetult hotell Kissos lähistel. (Kefalos Beach). See liivane rand, kus tõsi küll on meres ka kaljunukke. Vette minemiseks on siin mugavad sillad ja väikesed muulid. Rannas saab rentida lamamistoole ja päikesevarje (hinnad alates 2.50 €). 
Faros (Lighthouse Beach)
Asub ajaloolise Paphose arheoloogise ala lähistel. Siin on hästi korraldatud liivane rand. Rannas on riietuskabiinid ja on võimalik rentida rannavarustust. Pakutakse ka erinevaid võimalusi veespordi huvilistele. Rannas saab mängida võrkpalli. Keha saab kinnitada väikeses rannabaaris, läheduses mitmed söögikohad.  
Geroskipou
Ilus liivarand Paphose linna piiril (keskusest ca 3 km). Hästi korraldatud rand (lamamistoolid, varjud, dušid jms). Võimalus tegelda veespordiga (banaanisõit, veesuusatamine, lohesurf jm). Rannas töötab vetelpääste.
Coral Bay
Paphose piirkonna üks paremaid ja ilusamaid randu asub umbes 10 km kaugusel kesklinnast. Linnast buss nr 615.  Sümpaatne lahesopp imelise valge liivarannaga. Rand on kaetud avamerelt puhuvate tuulte ja lainetuse eest. Erinevad võimalused sportimiseks. Rannas on lamamistoolid ja muud mugavused.
 

Transport

Bussiliiklus on Paphoses hästi korraldatud. Kõikide liinida keskne peatus on sadamas. Erinevatesse suundadesse sõitmiseks saab seal bussi vahetada. Pileteid saab osta bussis või ka kassast.
Takso tellimiseks soovitame pöörduda hotelli retseptsiooni. Pikematele sõitudele on kehtestatud kindlad  hinnad. 

Autorent

Autorendifirmasid leiab Paphoses kümneid. Auto rentimiseks on vajalik juhiluba ja isikutunnistus. Tihti nõutakse ka krediitkaarti. Vanusepiir auto rentimiseks on 21–23 aastat. Kindlasti palume vormistada kindlustuse. Kui soovite rendiautoga külastada Põhja-Küprost, peate veenduma, et see oleks renditava autoga  võimalik.   

 

Aktiivne puhkus
Golf
Paphose piirkonnas on neli 18-rajalist golfiväljakut. (Aphrodite Hills, Minthis Hills Golf Club, The Secret Valley Golf Club, Elea Golf Club) Mängima oodatakse nii algajaid kui ka juba kogenud mängijaid.
Tennis
Tennist saab mängida paljude hotellide tenniseväljakutel. Tihti on need siiski kasutamiseks ainult hotelli klientidele.
Matkamine
Mitmeid loodusradasid leiab Aphrodite allika lähistelt. Sõita saab liinibussiga Paphosest Polisesse ja sealt ümber istuda bussile, mis läheb Aphrodite allikate juurde. Rajad on siin erineva pikkusega ja pakuvad loodusesõbrale tõeliselt suurepärase võimaluse nautida Küprose loodust. Matkarajad on tähistatud. Põnevaid matkamisvõimalusi leiab ka Troodose mägedes, kus on 4 tähistatud matkarada: Kaledonia 3 km, Perséphone 3 km, Artemis 7 km, Atalante 14 km. Saadaval on ka matkaradade kaardid. Mägedesse matkajal palume kindlasti informeerida meie reisiesindajat!
Sukeldumine ja snorgeldamine 
Kristallselge vesi Paphose rannikutel pakub suurepäraseid võimalusi veealuse maailmaga tutvumiseks. Värvilised kalad, korallid, merikäsnad, salapärased koopad ja veealused kaljud. Ranniku lähistel on võimalus sukelduda ka laevarakkide juurde. Mitmed firmad pakuvad sukeldumistuure ja koolitusi algajatele.  Täpsemat informatsiooni saab hotellidest või Paphose turismiinfost.
Snorgeldamiseks põnevaid paiku leiab pea kõikjalt Paphosest. Rannas on tavaliselt võimalik laenutada ka varustust. 
Jalgrattarent
Jalgrattaid rendivad paljud hotellid. Ühe päeva rent maksab keskmiselt 10–12 € ja selle hinna sees on tavaliselt ka kiiver ja rattalukk.  Tähistatud rattateed väljaspool linnu ei ole väga levinud.
 

Lastele

Paphoses on palju võimalusi toredaks perepuhkuseks. Linnas ja randades on mitmeid mänguväljakuid ja erinevaid veespordivõimalusi. Pikk rannariba on otsekui loodud toredateks jalutuskäikudeks kogu perega. Siin saab külastada eeslifarmi või uudistada jaanalindude tegemist. 
Paphos Zoo
Asub St. George külas ca 20 km Paphoses (linnast buss nr 615 Coral Bay suunas). Loomaias võib näha kaelkirjakuid, suuri kaslasi, roomajaid  ja muid eksootilisi loomi. Siin võib näha ka Küprose saare suuremaid imetajaid. Iga päev toimub lindude demonstratsioon. Täpsem info turismiinfokeskusest või meie reisiesindajalt.  
Afrodite veepark Paphoses
Aadress Poseidonos Avenue (Tourist Area). Buss nr 615 sadamasse, sealt edasi buss nr 611. 
Avatud 10.00–17.00. 
Suurim veepark piirkonnas, kus on mitmeid adrenaliinirohket elamust pakkuvaid atraktsioone. Väikelastele oma ala! Veepargis on riietusruumid, kohvikud ja söögikohad. Mõnus paik kogu perele. 
 

Ostlemine

Paphos on kaasaegne dünaamiline linn ja siit leiab huviline laia valiku kauplusi ja ka suuremaid ostukeskusi, kaasaegsetest trendipoodidest  kohalike käsitöömeistrite kauplus-galeriideni. Palju põnevat kaupa taskukohase hinnaga pakutakse vanalinna turul. Sealsamas asub ka Paphose turg - agora, kus farmerid müüvad talutoodangut. Turg on avatud ennelõunal va pühapäeval. Suveniiripoode ja käsitöökauplusi leiab sadama piirkonnast ja Kato Paphose linnaosast. Väiksemaid tänavaturge ja toidupoode on kõikjal linnas. Suurem ostukeskus Kings Avenue Mall asub linna sissesõidul. 
 

Söök ja jook, meelelahutus

Kohaliku toidukultuuriga tutvumine on kindlasti oluline osas tõelisest reisiemotsioonist. Paphoses on lugematu hulk söögikohti igale maitsele. Siin on tõesti kõike: kalatavernid, edevad trendirestoranid, baarid, kohvikud, kiirsöögikohad ja muidugi kõikvõimalikud erinevate maade toite pakkuvad söögikohad. Küpros asub Vahemere ristteedel ja aastasadade jooksul on ka siinset toidukultuuri mõjutanud naabrid ning nii on sündinud põnevaid ja nüansirohkeid maitseelamusi pakkuv köök. Küprose meze on ülihea võimalus ühe söögikorra ajal saada aimu erinevatest maitsetest, sest meze koosneb paljudest erinevatest roogadest, mis serveeritakse väikestes anumates.  Üks korralik meze koosneb 10 – 20 erinevast roast. Võtke aega ja nautige maisteid koos parimate sõpradega. 
Kõige elavam on söögikohtades ikka õhtusöögi ajal, sest see on Küprosel kõige olulisem söögikord. Paljudes tavernides mängib õhtuti muusika ja esinevad tantsijad, kelle akrobaatilised oskused panevad publiku tihti ahhetama.
Öine melu pulbitseb linna baarides ja ööklubides tihti hommikuni. Palju klubisid asub Kato Paphose linnaosas. 
17.10.2024 - 24.10.2024
 Hind al 899
Broneeri
2 vaba kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Helgi
Palju-palju Tänu Lugupeetud GERMALO. Hinge liigutav ettevõtmine! Tõesti parimad tunded ja lootused üle pikkade rusuvate nädalate! Sõprade tervitused eksootilistest maadest on tõesti super!. Kõik pole veel kadunud-elame ja REISIME!
V
Veinika ja R
Tere! Viibisime kultuurireisil Fääri saartel 4.-09.8.2021. Jäime väga rahule. Olime veidi kahtlevad, kuna ei teadnud Fääridest eriti midagi, aga otsustasime siiski minna, see tundus põnev. Meie grupi giidiks oli Heigo Sahk, kes on suurepärane, asjalik, sõbralik, huumorimeelne, tähelepanelik. Kogu reis kulges sujuvalt, kõik oli väga hästi korraldatud. Fääri saared üllatasid meid väga ja reis jättis väga head ja sügavad muljed. Soovitame siiralt külastada Fääri saari - üllatusi jätkub terveks reisiks! :) Aitäh, Germalo!