Küprose puhkus Paphoses

Küprose puhkus Paphoses

06.10.2021 - 13.10.2021
 Hind al 599
Broneeri
Germalo Reiside ekskursioonid toimuvad eesti keeles.
Palume ekskursioonid ette tellida enne reisi! Kohapeal tellides on kõik ekskursioonid 5% kallimad ning ekskursioonile pääs sõltub vabade kohtade olemasolust! Ekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.
Lastele 3-12 a. kehtib ekskursioonide hinnale soodustus -20% broneerides ekskursioonid Germalo Reiside kontoris enne reisi!
Oluline teada
Tasulised sissepääsud ei sisaldu ekskursiooni hinnas ning makstakse kohapeal.
Muuseumide ja tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Kourion - Limassol

Hind
39
Curium, ehk tänapäevaselt Kourion, oli antiikajal Küprose üks võimsatest linnriikidest ning siin jalutades elustub meie silmade ees taas võimas Rooma riigi ajalugu. Rannikule ja merele avanevad vaated on hunnitud. Curiumi arheoloogilisel alal on külastajatele uudistamiseks kaunite põrandamosaiikidega antiikvillad. Vaatame Achilleuse ja Gladiaatorite majasid, mis on oma nime saanud põrandamosaiikidel kujutatud motiivide järgi. Muljetavaldav on ka nümfidele pühendatud nymphaeum. 
Seejärel tutvume 13. sajandil rajatud Kolossi kindlusega Limassoli lähistel, mis on hea näide militaararhitektuurist Küprosel. 14. sajandil oli kindlus Templiordurüütlite valduses ning nemad tootsid ja eksportisid Küproselt magusat punast veini, mis sai tuntuks „Vin de Commanderie“ nime all. Täna võib öelda, et nimetatud vein, olles juba kaheksa sajandi jooksul tuntud sama nimega, on vanimaid sama nime kandvaid veine maailmas. Sõidame Limassoli. Limassol on saare suuruselt teine linn paiknedes kunagiste Küprose linnriikide Curiumi ja Amathuse vahel. Täna on Limassol saare suurim sadam, kaasaegne turismikeskus ja veinitootmise piirkonna keskus. Ajaloolistest vaatamisväärsustest pälvib külastaja tähelepanu Limassoli keskaegne kindlus, milles asub keskaja muuseum ning mille tipust avaneb ülevaatlik pilk linnale. 
Info: Info: Tasulised sissepääsud: Limassoli kindlus 3,5 € / Kolossi 2,50 € /Apollo tempel u 2,50 €/ Kourioni arheoloogia-ala 4,50 €

Lääne-Küprose kaunid paigad: Chrysoroyiatissa klooster – Aphrodite kümbluspaik – kerge matk looduses – Püha Neophytose klooster

Hind
39
Troodose mäeaheliku läänepoolsematel nõlvadel asub Küprose üks kauneimaid ja vanimaid kloostreid. Kuldse Granaatõunaga Neitsi Maarja Chrysoroyatissa klooster rajatakse juba 12. sajandil. Täna on see, imeliste vaadetega rahulik kompleks, imeline koht, et hetkeks peatuda ja veidi mõtiskleda. Kloostri kaunil terassil proovime kloostri veini. Edasi viib meie tee Latchi maakonda, kus kõigepealt teeme tutvust Afrodite veesilmaga, kus ilu ja armastuse jumalanna kohtus oma armsama, Adonisega. 
Sealt edasi võtame ette väikese jalgsimatka mööda Latchi rahvuspargi radu, kus meile avanevad Kürose lääneranniku hunnitud vaated.
Sõidame alla mereäärde, kus soovijail on võimalus ujuda ja lõunatada hubases mereannitavernas.
Peale lõunat suundume Paphose poole tagasi külastades teel Agios Neophytose koobaskloostrit. 12. sajandil elanud Küprose kaitsepühak Neophytos unistas eraku elust, kuid tema vagadus ja pühendumus Jumalale tõid talle mitmeid õpilasi. Nii saab alguse Küprose üks omanäolisemaid kloostrikomplekse.
Info: Info: Tasulised sissepääsud: veini degusteerimine kloostris 4,50€

Nikosia

Hind
39
Küprose pealinn Nikosia asub saare keskosas ühendades endas ajaloolise mineviku ning kaasaegse modernse linna melu. Veidi üle veerandmiljonilise 16. sajandil rajatud Veneetsia linnamüüride keskele jääb chora ehk linna keskus, kus on palju muuseume, vanu kirikuid ja keskaegseid ehitisi. Väljaspool vanu linnamüüre aga pulseerib linn kosmopoliitses rütmis.
Küprose arheoloogiamuuseumi külastus annab hea ülevaate saare arengust läbi ajaloo neoliitikumist varabütsantsini. Jalutame Laiki Geitonia linnaosas, mis on saare linnaarhitektuuri parimaks näiteks. Kaunilt restaureeritud hoonetes kitsaste ja meeleolukate tänavate ääres on restoranid, käsitöökeskused ja poekesed. Ka saare pealinn on jagunenud Lõuna- ja Põhja-Küprose vahel. Nikosia ja Levkosia - üks linn, kaks nime. Põhja-Küprose osa on tunduvalt idamaisem ning tegutsevad mošeed on linnapildis tavapärane nähtus.  
Info: Info: Tasulised sissepääsud: Arheoloogiamuuseum Nikosias 4,50 €

Päev Põhja-Küprosel

Hind
59
Ületame demarkatsiooniliini ning külastame Põhja-Küprost. Bellapais kloostri juurest vaatame kaunist vaadet Põhja-Küprosele. Sõidame põhjarannikule ning peatume Kyrenia kuurordis. Sadamalinn Famagusta rikkus keskajal oli legendaarne. Famagusta pea täiuslikult säilinud Veneetsia müüride keskel leiame uhkete paleede ja gooti kirikute varemed. Uurime, kus paikneb Veneetsia tiivulise lõvi bareljeefiga Othello torn, milles Shakespeare’i näidendikangelane Othello oma naise Desdemona hukkas. Kunagine Püha Nikolaose katedraal, tänane Lala Mustafa Paša mošee, on gooti arhitektuuri hea näide Küprosel. Näeme ka eraldatud kummituslinna Varoshat.
Info: Info: Tasulised sissepääsud: Põhja-Küprose ekskursiooni sissepääsud 6 € (Bellapais klooster), Küprose demarkatsiooniliini ületamise tasu 4 €

Paphos

Hind
29
Tänases kuurortlinnas Paphoses ja selle lähistel on säilinud mälestisi alates eelajaloolistest perioodist kuni keskajani.
Kato Paphose monumentaalsed kuningate hauakambrid on kalju sisse raiutud ning osaliselt on säilinud ilusad dooria sambad. Pigem maeti siia küll ülikuid mitte kuningaid, ent haudade suursugusus on neile ka kuningliku nime andnud.
„Petra Tou Romiou“ – Küpros on tuntud armastuse ja ilu jumalanna Aphrodite saarena, sest just siin asub kaunis rannik ja kalju, mille lähedal Aphrodite olevat laineist tõusnud. Imetleme kauneid vaateid rannikule ja peatume rannas, kus on võimalik teha mõnus jalutus. Vaatame, kus asus Aphrodite pühamu ja näeme Apollo templi sambaid.
Põnevaimad vaatamisväärsused jäävad Rooma ajajärku. Tänu Aphrodite kultusele õitses ka Paphos. Imetleme Dionysose, Orpheuse ja Aioni koja ning Theseuse villa kauneid mosaiike. Paphose väike odeon on 2. sajandist ning ka täna võib siin nautida kontserte ja etendusi. Vaba aeg Paphose sadamapromenaadil ja südalinnas.
Info: Info: Tasulised sissepääsud: Pafose Kuningate Hauad 2,50 € / Nea Pafose arheoloogia-ala 4,50 €

Troodos - Krassochoria

Hind
39
Suure osa saare lõuna- ja lääneosast katab Troodose uhke mäeahelik, mille kõrgeim tipp, Olümpose mägi, kõrgub suisa 1951 meetrini merepinnast. Troodose mäed peidavad enda nõlvadel rohkelt bütsantsi rikkalike freskodega kaunistatud kirikuid ja kloostreid ning mäenõlvadel on terrassidele rajatud väikeseid armsaid külasid. Kirikuid ja kabeleid rajasid siia ka tavakodanikud peale seda kui bütsants 965. aastal saarele tungis ning siit leiti edasistel aegadel varju araabia rünnakute eest. Kümme kirikut on võetud UNESCO maailmapärandi nimekirja ning meie reisiteele jääb mõnigi nendest. Paljud kirikutest on muuseas ehitatud puukatustega ning selliseid bütsantsi kirikuid mujalt teada pole. Püha Johannes Lampadistise klooster ning Kykkose klooster on saare suurimad ja tuntuimad.
Kohalikud külad on regioonile kõige iseloomulikumad ning siin pakuvad kohalikud elanikud mägede spetsialiteete nagu näiteks hiromerit ehk suitsutatud sinki ja loukanikad ehk rikkalikult vürtsitatud vorste.
Krassochoria ehk veinikülade piirkond asub Troodose mägede lõunanõlvadel. Traditsioonilisi veinitootmise viise hoitakse elus ning suur osa elanikest tegeleb veinitootmisega. Külastame Omodose veiniküla – kitsad munakivitänavad ja majesteetlik kloostrikompleks küla peaväljakul. Degusteerime kohalikke Küprose veine.
Info: Info: Tasulised sissepääsud: Annetused Troodose mägede kirikutes ja kloostrites 2-5 €

Kliendid meist

A
Aive ja Liia
Täname toreda ja meeldejääva reisi eest! Jäime väga rahule. Omaan pakub tõesti igale maitsele midagi! Edu, õnnelikke reise ja aega enda puhkuse jaoks ka! Heade soovidega!
H
Helgi
Palju-palju Tänu Lugupeetud GERMALO. Hinge liigutav ettevõtmine! Tõesti parimad tunded ja lootused üle pikkade rusuvate nädalate! Sõprade tervitused eksootilistest maadest on tõesti super!. Kõik pole veel kadunud-elame ja REISIME!