Malta - puhkus päikesesaarel

Malta - puhkus päikesesaarel

25.05.2024 - 01.06.2024
 Hind al 849
Broneeri
Germalo Reiside ekskursioonid toimuvad eesti keeles.
Palume ekskursioonid ette tellida enne reisi! Kohapeal tellides on kõik ekskursioonid 5% kallimad ning ekskursioonile pääs sõltub vabade kohtade olemasolust! Ekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.
Lastele 3-12 a. kehtib ekskursioonide hinnale soodustus -20% broneerides ekskursioonid Germalo Reiside kontoris enne reisi!
 
Oluline info
Ekskursiooni hinnad ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Sissepääsupiletid tasutakse ekskursiooni ajal. Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Gozo saar

Hind
59

Sõidame Gozo saarele, mis asub vaid pooletunnise meresõidu kaugusel. Gozo on palju rohelisem, vaiksem ja väiksem kui Malta.
Vaatame võimsa tsitadelliga maalilist Victoria linna, mis on saare ajalooline, majanduslik ja halduslik keskus. Tsitadell on nähtav peaaegu kogu saarelt, tõustes järsult ümbritsevast maastikust kõrgemale. Siit avaneb ka suurepärane vaade kogu Gozo saarele. Näeme neoliitikumiajastust pärit Ggantija megaliittemplikompleksi, mis on vanem kui Egiptuse püramiidid. Külastame Dwejra lahe kõrgetest kaljudest ümbritsetud piirkonda, mille ilu peetakse Gozo erakordsemaks vaatamisväärsuseks. Hea ilma korral saab teha ka paadisõidu. Lõunapaus on Xlendi kalurikülas (lisatasu eest). 
Info: Gozo templid 10 €, senior 8 €, Paadisõit Gozol sobiva ilma korral al 10 €

Marsaxlokki kaluriküla – Sinine koobas

Hind
39
Külastame Marsaxloki kaluriküla. See on parim koht saarel, kus näha kuulsaid just Maltale tüüpilisi paate luzzusid, mis on eriti kirevad ning maagiliste silmadega dekoreeritud. Sobiva ilma korral sõidame paadiga Sinise koopa juurde, mis on Capri kuulsa koopaga väga sarnane. Merevesi peegeldab koopa seintel ja lagedel erinevaid siniseid toone, mis muudavad atraktsiooni suurejoonelisemaks. Vaatame Stonehenge’ist vanemaid Hagar Qimi templeid, mis on ühed iidsemad religioossed paigad Maal. Sõidame piki pankrannikut - vaatame mere kohal kõrguvaid maalilisi Dingli merekaljusid, kus asub Malta kõrgeim punkt 253m. Samast leiame kalju serval asuva imeilusa Püha Maarja Magdaleenale pühendatud kabeli ja salapärase ürgse rööbastiku ehk cartruts’i.


 
Info: Sinine koobas sobiva ilma korra al. 8 €, Hagar Qim 10 €, senior 7,50 €

Mosta linn – „Vaikiv linn” Mdina - Rabat

Hind
39

Oma ekskursioonipäeva alustame Mosta linna külastamisega, kus asub üks maailma suurimaid kuppelkirikuid. Kirik on tuntud ka 1942. aastal sakslaste poolt sinna lennukilt heidetud pommi poolest, mis läbi kupli langedes ei plahvatanud ega vigastanud ühtegi inimest. Väljasõit “vaikuse linna“ Mdinase, kus kitsad ja autovabad tänavad pakuvad lõõgastavat õhkkonda. Mdina on üks parimaid näiteid iidsest müüriga ümbritsetud linnast ja erakordne näide keskaja ja barokkstiili kombinatsioonist. Linna keskmes vaatame silmapaistvat Püha Pauluse katedraali. Väljaspool Mdina linnamüüre asuvas Rabati linnas laskume IV sajandist pärinevatesse katakombidesse, mis on raiutud kaljupinnasesse. Näeme Püha Pauluse kirikut. Vaatame Vana-Rooma Roman Domust ning suurepäraseid mosaiike, mis kuuluvad Vahemere lääneosa parimate ja iidsemate hulka koos Pompei ja Sitsiila omadega.  
Info: Mosta kuppelkirik 2 €, Rooma Villa, Rabat 6 € (a 60+ 4,50 €) Püha Pauluse katakombid, Rabat 6 € (a 60+ 4,50 €)

Palazzo Parisio – Ta`Qali küla – Kuldne laht

Hind
39
Külastame Palazzo Parisiot, näeme tema hoolitsetud itaaliapärast aeda, barokkfassaadi ja ainulaadset interjööri. Palee kullatud peeglitega ballisaal on Maltal ainulaadne oma ülevoolava stiili ja toretsevate kaunistustega. Paleed nimetatakse ka mini-Versaille’ks. Peatume Ta‘Qali meistrite külas, kus endise sõjaaegse lennuvälja suured mahajäetud angaarid on kohandatud töökodadeks ja poekesteks, kus müüakse käsitööd. Jalutame Ordumeistrite poolt rajatud San Antoni aedades, mis on Malta kaunemaid koos oma purskkaevude ja tiigikestega. Siin on lai valik erinevaid taimi jacarandast kuni roosideni igast maailma nurgast. Teeme peatuse, et ujuda Kuldses Lahes, mida ümbritsevad mäenõlvad ja maalilised luited. 
Info: Palazzo Parisio- 15 € ja senior 12 €

Pealinn La Valletta

Hind
39
Ekskursioon saare pealinnas La Vallettas, mida on mõnikord nimetatud ka rüütlite linnaks. Teid üllatab lõpmata suure kunstikoguga Püha Ristija Johannese katedraal ja näeme Ordumeistrite paleed ja Püha Katariinia kloostrit. Jalutame Barracca aedades ja naudime sealt avanevat vaadet suurele sadamale. 
Soovijatele pakume kruiisilaevaga meresõitu mööda kahte looduslike sadamate ala (lisatasu eest). Näeme ajaloolisi kindlusi, sadamaid. Merelt avanevad kõige paremad vaated linnale. 
Info: Valletta laevakruiisi pilet 20 €, Ristija Johannese katedraal Vallettas 15 €

Kliendid meist

K
Kristina
Soovin teid tänada imelise USA reisi eest, mis oli suurepäraselt organiseeritud. Suur tänu meie giidile Piretile tema professionaalsuse ja inimlikkuse eest, sest ta jagas meiega oma laialdasi teadmisi USA kohta ja naeris koos meiega, mis on ka tähtis. Ta ei jätnud kedagi hätta, oskas inimesi korraldada ning alati veendus, et kõigil on vajalik info käes. Tänan, et pakute niisuguseid suurepäraseid võimalusi. Suur tänu!
J
Jelena ja Nikolai
Käisime 10.-17.7.2021 vahval Portugali ringreisil, mis meile väga-väga meeldis ja aitas meil avastada seda ilusat, päikeselist ja maalilist maad. Reis oli hästi läbimõeldud ning turvaliselt läbiviidud, meie pandeemiaga seotud reisieelne rahutus asendus kohapeal rõõmuga ja erksate muljetega! Tahaksime eriti tänada giidi Mirjam Somelari asjatundlikkuse ja sõbralikkuse eest. Ta oli väga tubli! Soovime toredat suve jätku kenadele reisikaaslastele ning edu Germalo Reisidele!