Montenegro - Tivati puhkus

Montenegro - Tivati puhkus

27.06.2024 - 04.07.2024
 Hind al 769
Broneeri

Oluline info

Viisa ja reisidokumendid: Montenegrosse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Siiski soovitame kaasa võtta passi, kuna hotelli registreerimisel soovitakse näha passi, kus on riiki sissesõidu tempel.
Pealinn: Podgorica
Keel: Riigi põhiseaduse järgi on ametlikuks keeleks montenegro keel (montenegro keeles crnogorski jezik). Turismipiirkondades kõneldakse laialdaselt ka inglise ja vene keelt.
Rahaühik: Euro
Maksekaardid: Kaardimaksed on tavalised ja maksta saab nii deebet- kui ka krediitkaardiga. Turul ja väikestes suveniiripoodides maksed ainult sularahas.  Tivatis on olemas pangaautomaadid. 
Ilm: Montenegros on ilm juulis suviselt soe. Päevased temperatuurid jäävad 24 ja 27 kraadi vahele. Soojematel suvedel võib temperatuur tõusta 30 kraadist kõrgemalegi. Sademeid  ja pilviseid päevi on suvel suhteliselt vähe. Merevee temperatuur Kotori lahes on 24 – 25 kraadi.  
Tööpäev: Poed avatakse tavaliselt kell üheksa hommikul. Toidupoed on avatud tihti kuni südaööni. Sageli peavad kauplused pikemat lõunapausi ja on avatud 9.00–14.00 ja pärastlõunal 18.00–20.00. Laupäeval ja pühapäeval on kauplused enamasti suletud va toidupoed.  
Ajavahe: Aeg Montenegros on Eesti ajast tund aega ees.
Elekter: Montenegros kasutatakse samasuguseid pistikupesasid nagu Eestis. Pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.
Rahvusvaheline telefonikood: +382 
 

Rannad

Kotori lahe liigendatud rannikul Tivati linnas ja selle lähistel asub ühtekokku 17 ametlikku randa. Siin on nii kauneid kaasaegse korraldusega liivarandu, kui ka privaatsemaid rohelusse ja kaljude vahele peitunud lahesoppe.  Populaarsemad rannad lisaks Tivati linnarandadele on Kalardovo, Donja Lastva, Pržno. Tivati lähistel on ka mitmed väikesaared kaunite randadega, neist ehk kõige tuntum on Prevlaka saar (3 km Tivatist), kus lisaks rannamõnudele saab ka tutvuda vana 9. sajandil ehitatud kloostriga. Rannas on olemas hästi korraldatud taristu. Rannatoolid ja päikesevarjud on randades enamasti tasulised. 
 

Transport

Ühistransport 
Tivati bussijaam (avtobuska stanica) asub Palih Boraca linnajaos.  Siit väljuvad linnaliinibussid ja linnadevahelised liinid.  Tivati lähiliinidega saab sõita  Lepetane, Gradiošnica, Radovii, Krašii, Ostrvo Cvijea. Linnadevaheliste liinidega saab sõita Budvasse, Herceg Novisse, Kotorisse, Risanisse, Cetinjesse, Podgoricasse
Takso
Taksopeatusi võib leida kesklinnas ja hotell Magnolia lähistel, ka hotellidest saab takso tellida. Ametliku takso puhul on sõidualustustasu enamasti 2 €, kilomeetri hind 1–1.50 €. Väga palju on erataksosid, millel ei ole taksomeetrit ja juhiga tuleks enne sõidu alustamist hinnas täpselt kokku leppida. 
Autorent
Autorendifirmasid on mitmeid (Europcar, Tipoa Car Rent, Perfect Car Rent jt). Rendihinnad sõltuvad auto margist ja rentimise pikkusest. Vajalik kehtiv juhiluba ja krediitkaart. Paljud autorendifirmad aktsepteerivad isikut tõendava dokumendina ainult passi! Soovitame kindlasti väga hoolikalt tutvuda lepinguga ja enne lepingu allkirjastamist auto väga põhjalikult üle kontrollida. 
 

Aktiivne puhukus

Tivat on Montenegro üks kõige sportlikum linn ja sportimisvõimalusi leiab siin ka puhkaja. 
Rannapeomenaadil saab mängida lauatennist ja linnapargis mõnusa hommikuse jooksuringi teha. Randades saab rentida vesijalgratast, proovida veesuusatamist ja harrastada lohesurfi. Snorgeldamiseks leiab põnevaid kohti Prevlaka saarel ja Tivati vana sadama juures rannas. 
Sukeldumisklubi asub Horizoni rannas ja seal saab ka koolitust algaja. Korraldatakse päevaseid sukeldumis ja snorgelamistuure. 
Tivati lähiümbrus pakub põnevat ka matkajale. Linna lähistel asuvad külad Gornja Lastva, Krasici, Radovici, Bigovo pakuvad suurepärase võimaluse tutvuda crnogoralaste igapäevaeluga.
Jalgrattarent 
Tivati linnasõitudeks saab rattaid rentida TivatBike kaudu. Linnast leiab ühtekokku 6 rattapunkti. Rentida saab nii päevaks kui ka pikemaks ajaks. Ühe päeva hind 5 €, nädal 30 €. Enne rentimist tuleb TivatBike koduleheküljel vormistada kasutajaks ja teenuse eest tasuda. 
Jalgrattaid laenutavad ka paljud hotellid ja autorendifirmad. Tuleb meeles pidada, et maanteedel ei ole tavaliselt eraldi rattateid ega ka kergteesid. Maanteedel liikudes tuleb olla ettevaatlik! 
 

Lastele

Suur veepark asub Budvas (ca 20 min liinibussiga Budvasse). Mäenõlvale rajatud kaasaegne veelõbustuspark pakub lustimist kogu päevaks nii suurele kui väikesele. Eraldi atraktsioonid on kõige väiksematele külastajatele. 
Mõnusaid mänguväljakuid leiab Tivati suurest linnapargist ja rannapromenaadilt.
  

Ostlemine

Tivat on igati kaasaegne linn ja siit leiab kauplusi väga erinevatele maitsetele. Õhtuti kogenevad rannapromenaadile suveniirimüüjad ja kohalikud farmerid, et pakkuda oma kaupa. Siit võib leida keraamikat, pitse jms. Kõige iseloomulikumad suveniirid Montenegrost on aga vinnutatud liha pršut, veinid või hoopis mehine naps rakija.  Köögivilja- ja puuvilja müüakse suuremates toidukauplustes ja tänavaturgudel. Turg asub ka Magnolia keskuses Tivatis. 
 

Söök, jook, meelelahutus

Montenegrolaste külalislahkus väljendub ka toidutraditsioonides: toit on alati värske, mitmekesine ja maitsev. Siinne köök on omamoodi kaleidoskoop paljude rahvaste köögist, millele montenegrolased on ikka leidnud oma väikese „kiiksu“. Tivatis, nagu mujalgi rannikul on väga olulisel kohal kala ja mereannid. Montenegros öeldakse, et kala ujub kolm korda: meres, seejärel õlis ja lõpuks söögi kõrvale joodavas veinis. Eriti maitsev on kala sütel küpsetatuna (na zaru). Eelroaks pakutakse väga sageli vinnutatud liha (pršut) ja juustu. Pršuti juurde sobib imehästi küllusliku maitsega magus viigimari! Vranac ja Krstac on Montenegro hinnatumad veinisordid!  Nikšicko õlu pidavat olema lausa kogu Balkani parim!
Suuri ööklubisid ja diskoteeke Tivatis ei leia, küll aga on siin küllaga mõnusaid sumisevaid baare, kus seltskonda jagub hiliste tundideni! 
27.06.2024 - 04.07.2024
 Hind al 769
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mari ja Piret
Tahame tänada sisuka Santorini reisi eest. Kõik oli ülihästi korraldatud - reis ei olnud väsitav, bussisõidud paraja pikkusega; sai puhata ja laiselda; sai uudistada vaatamisväärsusi - kõike oli parasjagu. Oleme tänulikud suurepärasele lugudevestjale Ervin Orgile - temaga on alati tore seigelda - reisid sujuvad kui lepase reega... Paljud reisikaaslased valivad oma puhkusereisi just giidi järgi ja Ervin Org on üks neist giididest, kelle pärast tullakse reisima. Aitäh teile kõigile, et aitate meie puhkusepäevad muuta imelisteks ja meeldejäävateks seiklusteks! Kasutan ka edaspidi kindlasti Germalot - tean, et võin teile loota ja teid usaldada!
S
Saima & Tiina
Suur tänu Mirjam Somelar! Reis Portugali 21.-28.04.23 ületas kõik ootused. Näha ja kuulda saime palju, palju uut ja huvitavat. Ilusad üllatused, mida kogesime, teevad ikka ja jälle südame soojaks. Mirjami juhatusel tahaks kindlasti veel reisida.