Prantsusmaa - puhkus Provences, La Grande-Motte

Prantsusmaa - puhkus Provences, La Grande-Motte

01.09.2024 - 08.09.2024
 Hind al 749
Broneeri

Sihtkoha info

Pakume Teile võimalust veeda puhkus Languedoci ja Provence’i piiril mereäärses kuurordis Le Grande Motte. Le Grande Motte on laguuni ja mere vahelisel kitsal maaribal asuv hubane kuurortlinn, mis võimaldab puhata mitte nii tavapärases, tihtipeale ülerahvastatud piirkonnas, vaid nautides nädala jagu tõelist prantsuse elurütmi ja olustikku. Le Grande Mottes on liivarand, jahisadam, omapärase arhitektuuriga linnasüda. Siin on toredad kohvikud ja brasseriid, head restoranid ja võimalus nautida imelisi mereande. Mitmed erinevad liivarannad, liivadüünid, palju hõrgutavaid restorane ning rannad, mis on sobilikud ka lastega peredele. Samuti on palju võimalusi päevasteks väljasõitudeks rendiautoga omapäi või ühinedes meie professionaalse ja kohalikke olusid hästi tundva giidiga. Paljud meie poolt pakutud väljasõidud viivad just sellesse, paljude arvates Prantsusmaa kauneimasse, piirkonda. Le Grande Motte pakub midagi kõigile puhkajatele.

Viisa ja reisidokumendid
Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Pealinn: Pariis
Keel: Prantsuse
Rahaühik: Euro
Maksekaardid: Laialt levinud, kuigi külapoodides ja väiksemates söögikohtades arveldatakse tihtipeale sularahas. Võib juhtuda, et kaardimakseid aksepteeritakse ka alates teatud summast (alates umbes 10€).

Jootraha 
Kombeks on restoranides jätta umbes 5% jootrahaks. Hea teeninduse eest oodatakse mõistagi suuremat jootraha, umbes 10%. Baarides jäetakse tavaliselt mõni münt lauale.
Ilm
Mais on Provence mõnusalt soe. Päevased temperatuurid jäävad tavaliselt 20 kraadi ümber, mis sobib suurepäraselt inimestele, kes ei otsi lõõmavat palavust. Sademeid on mais Provence’is üsna vähe. Augustis aga on ilmad Provence’is tublisti soojemad, jäädes 25-30 kraadi vahele. Sademeid on samuti vähe, seega ka augustis on võimalik nautida päikeselist ilma.
Söök ja jook
Prantsuse köök on kuulus ilmselgelt oma konnajalgade poolest. Prantslased ise ei pea nende söömist mingikski nähtuseks, seega neid ei pruugi mitte igas restoranis menüüs olla. Samas ära proovida tasuks nad kindlasti. Veel on Prantsuse köök tuntud sibulasupi, juustude ning pika prantsuse saia poolest. Toidud, mida ka prantslased ise peavad enda rahvusroogadeks, seega võib üsna kindel olla, et pea igas restoranis pakutakse sibulasuppi või mingis vormis pikka saia. Unustamatu maitseelamuse pakuvad mereannid, allustades austrite ja veinis hautatud rannakarpidega, lõpetades grillitud kalaga. Üllatavalt palju on prantsuse kööki tulnud üle ameerikalikku praetud liha ning friikartulite tarbimist. Maitseelamusi jagub kõigile!
Tööpäev 
Poed avatakse tavaliselt kella üheksa ajal hommikul ning suletakse lõunaajal paariks tunniks. Seejärel avatakse need jälle kella kahe ja nelja vahel ning suletakse taaskord kella seitsme paiku. Prantsusmaal on pühapäeviti tavapäraselt kõik poed suletud.

Ajavahe: Prantsusmaal on Eestist tund aega taga.
Elekter: Prantsusmaal kasutatakse samasid pistikupesasid, mis Eestis. Pinge 220V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.

Rahvusvaheline telefonikood: +33
01.09.2024 - 08.09.2024
 Hind al 749
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Leili
Suur tänu väga ägeda Peruu reisi eest (22.11 - 02.12.22). Reis ja nähtud vaatamisväärsused ületasid kõik eelnevad ooused. Suur tänu Piretile, kes ka ootamatutes olukordades suutis kiiresti ümber orienteeruda ning et tänu sellele nägime midagi, mida algses reisikavas polnudki :). Seda reisi julgen küll kõigile Peruu huvilistele soovitada. Uute kohtumisteni Germaloga reisides!
U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!