• banner

Andorra

24.02.2025 - 04.03.2025
 
Eelbroneering
Suusakeskuse üldinfo
Andorra on väike mägiriik Püreneedes. Andorra Vürstiriik asub 464km2 suurusel maa-alal ning seal elab ligikaudu 73100 elanikku. Aga just siit võib leida Euroopa ühe suurema suusakeskuse väljaspool Alpi mäestikku. Huvitav on ka teada, et Andorra pealinn, Andorra La Vella, oma 23600 elanikuga on Euroopa kõrgeimal asuv pealinn - 1023 m üle merepinna.
Kõrguste vahe suusakeskustes on muljetäratav: 840 m kuni 2942 m, mis on riigi kõrgeim tipp Coma Pedrosa. Andorrat külastab aastas üle 10 miljoni turisti ning turism ongi Andorra peamiseks tuluallikaks. Kõik turistid on alati teretulnud. Andorra on maksusoodustusega piirkond, sestap on Andorra tuntud ka oma soodsate hindade poolest. Soovi korral on võimalik sisseoste teha sadades väikestes poekestes ning ka suuremates ostukeskustes. Soodsate hindadega pakutakse eriti just sporditarbeid, kodutehnikat, ehteid ja kelli. Puhkaja tunneb end siin mugavalt ja hubaselt. Märkamata ei jää kohaliku looduse ja mägede karge ilu Arcalises ning Pal-Arinsalis. Andorra suusakeskuste eeliseks on kaasaegsus, hea tõstukite süsteem, uued tõstukid, hästi hooldatud ja tähistatud rajad, laialdased võimalused nii algajaile, ekspertidele kui ka lumelauduritele. Suusahooaeg kestab siin detsembrist aprillini. Andorra kolmes suusakeskuses on 106 tõstukit, 60 kilomeetrit siniseid laskumisi, 59 km punaseid laskumisi ning 29 km musti nõlvu. Kokku üle 100 km nõlvu on vajadusel kindlustatud kunstlumega.

Suusakeskus arvudes:
  • GRAND VALIRA (Pas de la Casa-Soldeu). Kõrgeim tõstukijaam 2640 m. Kokku üle 200 km radu, nendest: siniseid 88 km, punaseid 67 km, musti 37 km. Tõstukid: 32 ankurtõstukit, 30 tooltõstukit, 4 gondettõstukit.
  • ORDINO - ARCALIS. Kõrgeim tõstukijaam 2620 m. Kokku 26 km radu, nendest: siniseid 8 km, punaseid 9 km, musti 2 km. Tõstukid: 8 ankurtõstukit, 5 tooltõstukit.
  • PAL ARINSAL. Kõrgeim tõstukijaam 2572 m. Kokku 63km radu, nendest: siniseid 16 km, punaseid 16 km, musti 5 km. Tõstukid: 15 ankurtõstukit, 12 tooltõstukit, 3 gondlit.
Mäekaartidega on võimalik tutvuda: Vaata mäekaarte ka siit >
Suusakeskuse kodulehele siit >

Suusakeskuste vahelised vahemaad:
  • Andorra La Vella-Grandvalira 7 km
  • Andorra La Vella-Arcalis 22 km
  • Andorra La Vella-Arinsal 16 km
Insider-TIP Andorra
Andorra on maksusoodustusega tax-free piirkond. Poodides on siin soodsama hinnaga parfüümid, tehnika ja SPORDIVARUSTUS. Oled mõelnud uue varustuse hankimise peale? Siis miks mitte teha seda Andorras?
Ning veel: ehk soovid ühe päeva veeta hoopis mootorsaaniga ringi tiirutades, minna lumeräätsamatkale, sõita koerarakendiga või ehitada jääst iglu? Siin on seegi võimalik!
Caldea veekeskus Andorra La Vellas on avatud iga päev kl 10-23. Keskuses on termaalvetega basseinid, erinevad mullivannid, türgi ja soome saunad, ultraviolettkiirguskabiinid ning erinevad massaazhi variandid. Pilet kehtib 3 tundi.

Reisijuhi kommentaar
Püreneede muinasjutulisse mägiriiki Andorrasse satuvad tavaliselt suusatama need, kel teistele Euroopa suusakeskustele üks ring juba peale tehtud. Samas on Andorral ka oma lojaalne fännklubi, kes iga paari aasta tagant üha naasevad. Põhjusega. Germalo nädalase suusareisi ajal külastatakse mõlemat Andorra suusakeskust: Grandivalirat ja Vallnordi. Neist esimeses on ühtekokku 193km nõlvu, teises 89. Andorra sobib ülihästi algajale või keskmise sõiduoskusega suusatajale, ekspert võib veidi enam väljakutset vajada. Soodsad tingimused on loodud ka lauduritele. Lisaks kõikvõimalikud viisid lumiselt meelt lahutada - koerarakendisõidust iglu ehitamiseni. Andorrasse tasub tulla neil, kes lärmakast after-ski’st väga lugu ei pea ja eelistavad hoopis omaette lõunamaise nautleva eluviisiga tutvuda. Pealinn Andorra La Vella, kus ööbime, pakub rohkelt avastamisvõimalusi: kitsad käänulised tänavad, traditsioonilised veinibaarid, õdusad restoranid, trendikad lounge’id. Ja loomulikult ohtralt hilise õhtutunnini avatud kaubanduskeskusi! Andorra on maksuvaba ja seetõttu kõigi shopahoolikute meelispaik. Nädala lõpul kogeme, kuidas kogu linn ärkab elule ja suundub kui üks mees ööklubidesse, mille seast leiavad lemmiku nii moodsat klubimuusikat nautivad trendijüngrid kui suitsuseid kitsaid saale eelistavad latinomuusika austajad. Kokkukuuluvustunnet suurendavad ka ühised õhtusöögid, mis vahemereliste hõrgutiste külluse ja heade veinidega kipuvad Lõuna-Euroopale omaselt mitmetunniseks venima. Andorra on soodne, südamlik ja sõbralik. Ja millal teil viimati õnnestus suusamäele sõites mööduda õitsvatest mandli- ja kirsipuudest? Benvingut! Tere tulemast!

Kompaktsus - kogu miniriik mahub 464 ruutkilomeetrile, ka suusakeskused on pealinnast 20-45 sõiduminuti kaugusel
Soodsus. Andorra on maksuvaba riik - sobivaim koht nii suusa- kui lauavarustuse soetamiseks, samuti on suhteliselt odav õhtuti väljas käia
Kaasaegsus
Lõunamaine eluhoiak ja traditsioonid
Võimalus terve nädala jooksul kasutada oma bussi mäele sõitmiseks
After-ski puudumine
Inglise keelt kuigi laialdaselt ei räägita, riigikeel on katalaani keel, osatakse ka hispaania ja prantsuse keelt
24.02.2025 - 04.03.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eerika ja Viljar
Suur tänu Ervinile huvitava Kreeka reisi vedamise eest! Jäime väga rahule!
T
Tiina ja Arvi
Täname Germalot ja giid Kaie Nurmestet suurepärase Andaluusia reisi eest. Huvitav reisiprogramm, mõnus puhkus Torremolinoses, giidi huvitav ja ladus jutt ning sõbralik ja hooliv suhtumine.