• banner

Austria - Ischgl

09.03.2024 - 16.03.2024
 Hind al 1279
Broneeri
Suusakeskuse üldinfo
Ischgl on ilmselt parim, mida Austria Alpid suusatajale suudavad pakkuda. Põhjusega nimetatakse seda erilise atmosfääriga suusaküla Alpide parimaks suusakeskuseks ja “kõikide suusakeskuste juveeliks”. Ischgli väga head lumeolud tagab tema asukoha suur suhteline kõrgus. Küla ise asub 1400 m ü.m.p, suusakeskus 2300 m ü.m.p. ning sellega on Ischgl pälvinud ka Austria ühe lumerikkaima piirkonna tiitli. Suusakeskuses on kokku ka 1100 lumemasinat. Eriliseks teeb Ischgli veel see, et radade sõlmpunktist, Idalpist (2320 m), hargneb tõstukite ja laskumiste virr-varr nii Austria poolel kui ka hoopis Šveitsi poolele. Riigipiiri tähistavad mäeharjal Austria ja Šveitsi lipud. Austria poolele jäävad valdavalt punased rajad pakuvad sõidunaudingut eeskätt keskmise ja hea tasemega suusatajatele-lauduritele. Idalpis asub ka suur lumelauapark. Kergemad rajad (nr 11, 8, 6) pakuvad mitmekülgset harjutamisvõimalust algajatele. Tõsisemad tegijad võivad leida ennast Palinkopfi (2864 m) ja Greitspitzi (2872 m) mäe erinevatel järskudel nõlvadel. Looduslikult üks kauneimaid laskumisi on rada nr 7 Velilltal’i. Üle mäeaheliku Šveitsi jõudes, ootab aga ees terve hulk rahulikumaid ja kergemaid siniseid radu ning ka pikad laskumised Samnauni külla, mis on tuntud ka maksusoodustusega piirkonnana (tax-free) oma sõbralike hindade poolest.

Avatud on ka kolm uut põnevat „Salakaubavedajate“ rada – piirkonna ajaloo olulise etapi mälestuseks. Ka esimene suusalift Ischglis sai toetust just salakaubaga teenitud summadest. „Smuggler’s runi“ kolmel rajal – kuldsel, hõbedasel ja pronksrajal – saab Austria ja Šveitsi piiri ületada mägedes. Suusaradu ja tõstukisõitu kokku on neil radadel 40-60 km. Kuldne ja hõbedane rada on mõeldud edasijõudnud suusatajatele ning pronksrada sobib ka algajamale, sest koosneb sinistest suusaradadest.
Ischgl on kuulus ka oma after-ski poolest - kahtlemata maailma parimad after-ski baarid asuvad just Ischglis! Teid ootavad legendaarsed pubid ja esinejad, meetrikaupa müüdav õlu ning vahva seltskond. Lisaboonusena on Silvretta mäepiletiga võimalik külastada ka lähedalasuvaid suusakeskusi Sees, Kapplis ja Galtüris.

Suusakeskus arvudes
Silvretta Ski Arena. Kokku on siin 238 km radu ja 45 modernset tõstukit.

Insider-TIP
Ischgli suusamäel, otse Idalpi vastas asuvas lumelauapargis, on võimalik proovida peadpööritavaid hüppeid ja lihvida oma hüppetehnikat. Ja seda on võimalik teha kartmata saada valusat kontakti lumise mäega. Nimelt võid siin saada ainulaadse kogemuse osaliseks ning sooritada hüppeid maandudes ohutult spetsiaalsele batuudile. Proovite järele?
Ischgli kuumimad after-ski`d toimuvad mäel K2 kohvikus ja Trofana Alm baaris („karubaar”). See on teada kõigile!

Reisijuhi kommentaar
Ischgl meeldib kõigile! Seda on näidanud kogemus Ischglisse suusareiside korraldamine aastate jooksul. Ischgli aura ja olemus on mõnevõrra elitaarsem kui paljudel teistel suusakeskustel. Ja kuigi Ischgli mäepiletite hinnad on ka veidi kallimad kui mujal, siis võite kindlad olla, et selle raha eest saate ka perfektselt hooldatud suusaradasid, head infrastruktuuri ja mõnusat meelelahutust nii üleval mäel kui ka all suusakülas. Linna peatänaval võite kõrvuti leida nii traditsioonilise loomalauda kui ka uhked butiigid. Lisaks pubid ja after-ski baarid, suurlinna tasemel diskoteegid ja suurepärased restoranid – see on Ischgl! Selline kaasaegne harmoonia modernse ja traditsioonilisuse vahel teeb Ischglist maailmatasemel suusakeskuse. Ka metropoliitsus on märksõna, mis iseloomustab Ischglit. Siia sõidavad talvehooajal kokku suusafännid igalt poolt maailmast moodustades nii mõnusa sünergia ja laheda seltskonna, et peale nädalast suusapuhkusest tahaks kas siia jääda või kõik selle koju kaasa võtta. Kui aga sõita Ischglist natukenegi eemale, leiate end aga jällegi tüüpilistest tirooli küladest.
09.03.2024 - 16.03.2024
 Hind al 1279
Broneeri

Kliendid meist

M
Meelis
Horvaatia reis oli üle ootuste kena. Jäin väga rahule reisijuht Raivo väga huvitavate selgituste ja ajaloo ülevaatustega. Tema teadmistepagas on sügav ning avab paljud reisil nähtu tagapõhjad. Reisiprogramm oli samuti väga huvitav ja balansseeritud linnade külastamise, rahvusparkides matkamise ja lõpuks ka laevasõiduga.
K
Kersti ja Urmas
Tere, Germalo Reisid! Täname ootusi ületanud Egiptuse reisi eest! Olge hoitud ja terved!