• banner

Austria - Mayrhofen-Hintertux-Zillertal Arena-Hochzillertal

22.02.2025 - 01.03.2025
 Hind al 1349
Broneeri

Suusakeskuse üldinfo
Mayrhofeni suusaküla asub Zillertali orus 630m ü.m.p. ning on ühtlasi oru suurim administratiivne keskus. Ent sellele lisaks on Mayrhofen justkui oru elavalt tukslev süda, mis seob ümberkaudseid suusakeskusi. Zillertali orus on kokku 4 arvestatavat suusakeskust, milledes kõigis kehtib Zillertali Superskipass. Kokku võimaldab ühine suusapilet kasutada 174 suusatõstukit ja laskuda kokku 636 km suusanõlvadel.
Otse Mayrhofen kohal kõrgub Mayrhofeni suusakeskus Penkeni ja Ahorni laskumistega. Penkenisse tõuseb gondeltõstuk otse linna peatänavalt, mis viib suusatajad peaaegu 1200 m külast kõrgemale. See mägi on hea paik suusatamiseks ka külma ja tuulise ilmaga, kuna metsavahelised rajad ja mitmed kinnised tõstukid pakuvad ilma eest kaitset. Ahorni suusamäele viib uus, korraga 160 inimest mahutav, gondeltõstuk. Mayrhofeni keskuses on kokku 157 laskumiskilomeetrit. Adrenaliini otsijatele pakub naudingut Austria kõige järsema, 78% kaldega nõlv „Harakiri” ning lumelauduritele on avatud põnev Burton lumelauapark, mida peetakse ka Austria parimaks.
Hintertuxi liustik asub Mayrhofenist umbes pooletunnise sõidu kaugusel. Kuni 3250 m kõrgusele merepinnast ulatuvad tipud pakuvad nii 100% lumegarantiid, toredaid suusaelamusi kui ka võrratuid loodusvaateid. Kuigi on tegemist kõrge liustikuga, ei tähenda see seda, et laskumised oleks rasked. Pigem on Hinteruxi nõlvad keskmisele suusatajale ning omad laskumised on ka päris algajatele. Tundub, et lumi ei lõpe siin iial, sest isegi hiliskevadel võib liuelda puuderlumel. Zillertal Arena keskus oma 160 km laskumistega kõikides raskusastmetes kuulub Austria suurimate ja modernsemate keskuste hulka. Keskus ulatub kuni 2500 m kõrgusele merepinnast.
Kaltenbachi keskus, olles üsna hiljuti ühendatud tõstukite ja laskumistega ka Hochfügeni suusakeskusega, pakub nüüd suusanaudingut 155 kilomeetril laskumistel. Keskuste kõrgeim ühenduspunkt asub 2500 m kõrgusel merepinnast.

Suusatamine pole ainus tegevus, millega aega sisustada - meeleolukas after-ski jätkub küla arvukates baarides ja pubides hiliste õhtutundideni ning tervisekeskuse basseinid ja saunad lohutavad väsinud lihaseid. Kes on käinud, läheb hea meelega tagasi. Kes pole käinud, sellele soovitame palavalt! 


Suusakeskus arvudes:
 • Ahorn Mayrhofen, 670-1965 m ü.m.p. 18 km radu kokku. Siniseid 9 km, punaseid 3 km, musti 6 km.
 • Penken Mayrhofen/Hippach Rastkogel ja Eggalm 630-2500 m ü.m.p.
  107 km radu kokku.
  Siniseid 33 km, punasied 64 km, musti 10 km.
 • Tux / Hintertux liustik -3250 m ü.m.p. 227 km radu kokku. Siniseid 59 km, punaseid 136 km, musti 32 km.
 • Zillertal Arena 160 km radu kokku. Siniseid 40 km, punaseid 109 km, musti 11 km.
 • Hochzillertal (Kaltenbach+Hochfügen) 155 km radu kokku.
  Siniseid 37 km, punaseid 92 km, musti 26 km.
Mayrhofeni kodulehega saab tutvuda siin >
 
Suusakeskuste vahelised vahemaad:
 • Mayrhofen-Hintertux 19 km
 • Mayrhofen-Zillertal Arena 8 km
 • Mayrhofen-Hochzillertal 17 km 
Reisijuhi kommentaar
Zillertali org on justkui Tirooli maakonna süda, inimesed on maalähedased ja toredad, austades vanu kombeid, samas minnes hoogsalt kaasa ajaga. Zillertali oru suusakeskused on arenenud vägagi kiires tempos, tänaseks on juba mitmed, varem eraldi tegutsenud, keskused liidetud ühte. Ja seega võib väita, et Zillertali näol on tegemist ühe Austria suurima suusakuurortiga.
Mayrhofenis leiab suusamõnu igaüks. Ahorn, kus enamasti vähem rahvast, sobib pigem algajatele. Penkenis leidub radasid absoluutselt igale maitsele ja tasemele. Zillertal Arena ja Hochzillertal on jõudsasti arenevad populaarsed suusakeskused, mis sobivad suurepäraselt ka peredele ning meie noorematele „suusaässadele”.
Ning kõige selle krooniks loomulikult uhke Hintertux`i liustik, mis annab 100% lumegarantii ka kevadistel reisidel.
Mayrhofen after ski on võrreldes teiste Austria keskustega pigem tagasihoidlik (aga olemas;-), Hintertux`i kuulsaimas kõrtsis, Hohenhaus Tennes, võib siiski kohata after-ski „superstaare”.
Mulle meeldib Mayrhofen lisaks väga headele suusatingimustele ka selle poolest, et seal on palju sellist ehedat tirooli hõngu. Mayrhofen on suusasõpradele hea valik!

Austria üks suurimaid suusapiirkondi erinevate keskustega
Lumelauduritele head pargid
Algajatele head võimalused
100% lumegarantii tänu Hintertuxi liustikule
Sõbralik hinnatase
Ilus suusaküla
Toredaid after-ski kohti piiratult
Liustikul võib olla ilm külm
22.02.2025 - 01.03.2025
 Hind al 1349
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

U
Urve ja Ossi
Saabusime äsja Gruusia ringreisilt. See oli suurepärane - me külastasime ja nägime väga erilisi paiku ja saime osa kohalikust rahvuskultuurist ja -köögist. Ühe nädalaga ei jõua nagunii kõike kogeda, kuid meie reisiprogramm hõlmas vist küll kõige olulisemat. Koos kohaliku giidiga hoolitses meie eest eriti laiade teadmistega giid Ervin Org. Suur tänu talle!
M
Milvi
Äsja saabusin Gran Canaria reisilt, kus reisijuhiks Mirjam Somelar. Peale pikemat reisipausi oli hinges väike kahtlus, kas praegusel hetkel on reisimine ikka õige ja ohutu, kuid kõik laabus paremini kui iganes võinuks oodata! Algusest lõpuni. Peaosa reisi õnnestumises lasus meie giidil Mirjamil, keda oli huvitav kuulata, kes oli äärmiselt sõbralik ja abivalmis, lubades probleemide korral endale kasvõi öösel helistada. Hinge tegi soojaks tema mõnus huumorimeel ja optimism, mis ei jätnud teda maha hetkekski. Suur tänu talle ja peatse kohtumiseni uutel reisidel!