Gruusia - Gudauri

Gruusia - Gudauri

22.02.20 - 29.02.20
 Hind al 829
Ooteleht

Suusakeskuse üldinfo
Gudauri on Gruusia suurim ja kõige kiiremini arenev suusakeskus. Siin Kaukasuse mäestiku südames asuvas keskuses on ühed suurepärasemad nõlvad Euroopas, kus kõrgeim tõstuk viib teid 3200 m kõrgusele. Kindlasti tõmbab siia sõitma ka Gruusia külalislahkus, maitsev köök ning muu Euroopaga võrreldes taskukohasemad hinnad.

Kokku on suusakeskuses 57 km märgistatud radu igale tasemele ning 7 tõstukit. Eriliseks maiuspalaks on siinsed nõlvad just off-piste sõitjatele: metsapiirist kõrgemale ulatuvad nõlvad on kivideta, siin on sügav puuderlumi ja väga väike laviinioht. Tänu kõrgusele on siin alati lund ning olemas on ka kunstlumemasinad. Siin on FIS heaks kiidetud radu slaalomiks, suur-slaalomiks ja ka kiirlaskumiseks.

Gudauris on ka palju muud põnevat. Näiteks ainuladne heli-ski võimalus kogu hooaja vältel - tavapärase tõstuki asemel saate sõita pehme lumega kaetud puutumatutele nõlvadele helikopteriga. Lisaks liueldakse siinsetelt nõlvadelt alla paraplaaniga - kindlasti ainulaadne kogemus. Samuti on võimalik ette võtta off piste tuure koos kohalike matkajuhtidest spetsialistidega - taaskord, hinna ja kvaliteedi suhe on võrreldes Kesk-Euroopa suusakeskustega märkimisväärselt soodsam.

 

Talvine reis Gruusiasse on ühtlasi suusareis, aga mitte ainult. Gruusiasse saabudes ja enne Gruusiast lahkumist veedame päeva Tbilisis nautises selle väga erilise linna olustikku.

Suusakeskus arvudes:

 • 57 km radu
 • 7 tõstukit
 • Pikim laskumine 7 km
Gudauri mäekaardiga saab tutvuda siin >

Plussid ja miinused

Tavapärasest eksootilisem suusasihtkoht
Võimalus külastada Tbilisit
Heli-ski ja off piste võimalused
Grusiinide külalislahkus ja suurepärane köök
Noor ja arenev suusakeskus
Suhteliselt väike tähistatud radade valik

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 11:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:55-17:20 (kohalikud kellaajad, lend TK1422). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-TBILISI, TRANSFEER GUDAURISSE, SUUSAPÄEV GUDAURIS
Jätkulend Istanbul-Tbilisi kell 00:20-03:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK386).
Transfeer lennujaamast Gudaurisse (ca 120 km). Varane check-in kõigile, st toad on juba valmis ja ka hommikusöök ootamas. Kerge puhkus hotellis, varustuse sisseseadmine ning võimalus minna juba esmatutvusele kohaliku mäega. Peale suusapäeva ühine buffet-õhtusöök hotellis.

3.-6. päev SUUSAPÄEVAD GUDAURIS
Hommiku- ja õhtusöögid hotellis. Mõnusad suusapäevad, kohaliku olustiku, elu ja melu nautimine.
Soovijatel võimalik harrastada heli-ski'd või minna tuurile koos kohaliku mäejuhiga, et nautida puhast puutumatud lund.

7. päev SÕIT TBILISISSE, VABA AEG VANALINNA PIIRKONNAS ja MEELEOLUKAS LÕPUÕHTU KOOS TOOSTIMEISTRIGA
Lahkume Gudaurist ning suundume Tbilisisse. Majutus Tbilisis hotellis***.
1,5 miljoni elanikuga Tbilisi on olnud Gruusia pealinnaks alates 6. sajandist. Mtkhvari (Kura) jõe kõrgetel kallastel asuv linn pakub omamoodi kaootilist segu erinevatest ajastutest ja stiilidest. Väärikate pühakodadega kõrvuti on uued supermoodsad hooned – ikka klaas ja metall, vanalinna kitsukesed tänavad pitsmustriliste balkonitega ja Rusthaveli avenüü luksushotellide ja klantskauplustega. Otsekui vahimees kõrgub linna kohal 4. sajandil araablaste poolt rajatud Narikala kindlus. Suursugune Kolmainu katedraalkirik ja Sioni katedraal, kus asub Gruusia tähtsaim reliikvia – maa ristiusustaja püha Nino viinapuu väätidest põimitud rist. Anchiskhati basiilika on linna vanim sakraalehitis ja pärineb tõenäoliselt 6. sajandist.
Vanalinnas asuvad ka väävliallikad, mida on mainitud juba antiikautorite poolt ja mille kohale on 17.–18. sajandil rajatud mitmed kuppelsaunad. Rohke väävlisisaldusega veed pidavat muutma nooreks ja reipaks ka kõige väsinumad ja rõõmsaks kõige kurvameelsemad!
Õhtusel ühisel õhtusöögil - supral - koos veini, laulu ja toostimeistriga tutvume Gruusia köögi maitsetega (listasu eest, tellimine ja tasumine kohapeal). Olgu roaks lambašašlõkk, klassikalised hinkaalid või hartšo - siinsed kokad on igatahes meistrid! Õhtusöögil pakutakse rikkalikku valikut Gruusia köögi hõrgutistest. Toidud tuuakse lauale ühistel vaagnatel ja kindlaid toidukordi siin pole. Oluline on, et laud ei jääks tühjaks ja toostimeister ei väsiks. Gamardjozh – terviseks!


8. päev LEND TBILISI- ISTANBUL-TALLINN
Varasel hommikutunnil on aeg suunduda taas Tbilisi lennujaama. Lend Tbilisi-Istanbul kell 06:25-08:05 ja lend Istanbul-Tallinn kell 09:40-12:00 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK0377 ja TK1421).

Majutus

829
/
912
Külalistemaja Deka 

Majutus kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Ooteleht
0.3 km tõstukist
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Saun
Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele ja gruppidele al 6 inimest
Gudauri keskus, majutus kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Külalistemaja Deka paikneb Gudauri alumises keskuses 1950 m kõrgusel merepinnast. Lähim suusatõstuk Lift 1 Pirveli on külalistemajast ca 300 m kaugusel. Jalutuskäigu kaugusel on mitmed söögikohad, supermarket, baarid ja kohvikud. Külalistemaja võlub eelkõige oma kodususe, lihtsuse ja külalislahkuse poolest. Külalistemaja on uus ja kaasaegne. Tubades on dušš/WC, föön, teler. Võimalik ka kolmene majutus. Rõdudelt avanevad kaunid vaated ümbritsevale mägimaastikule. Külalistemajas on lounge ja väike baar. Samuti on olemas eraldi suusaruum. Soovijatel on võimalik õhtuti lisatasu sauna kasutada, sauna tunni hind kuni 6-le inimesele on ca 30 €. Külalistemajas on tasuta WIFI. Hommikuti pakutakse head hommikusööki ning õhtuti saab nautida tõeliselt häid Gruusia köögi spetsialiteete.
www.facebook.com/Hotel.Deka
 

899
/
989
Hotell Carpe Diem 

Majutus kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Ooteleht
0.2 km tõstukist
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Saun
Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele ja gruppidele al 6 inimest
Gudauri keskus, majutus standard kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Modernne ja elegantne hotell Carpe Diem pakub võimalust samaaegselt luksuslikuks ja rustikaalseks puhkuseks. Hotell paikneb 2150 m kõrgusel merepinnast Lift 1 Pirveli ülemise jaama ja Lift Soliko alumise jaama läheduses. Suusalaskumine läheb praktiliselt hotelli juurest mööda. Standard kahene tuba on ca 22 m2, tubades on dušš/WC, föön, minibaar, lameekraanteler, telefon, hommikumantel ja sussid.  Hotellis ja tubades on tasuta WIFI. Hotelli wellness keskus pakub lõõgastust peale suurepärast suusapäeva. Hotelli terrass on heaks peatuspaigaks ka päevaseks kiireks lõunasöögiks ning hotelli ööbaaris kestab pidu hea muusika saatel hommikuni. Hotelli restoranis pakutakse rikkalikku ja tervislikku hommikusööki ning õhtusöögiks pakutakse buffet lauas nii Gruusia köögi hõrgutisi kui ka rahvusvahelist kööki.
www.carpediem.ge
 

Mäepiletid

2019/2020 hooaja mäepiletite hinnad on hetkel täpsustamisel. Allpool eelmise hooaja hinnad.

Mäepiletite hinnad hooajaks 2018/2019
  2 päeva 3 päeva 4 päeva 5 päeva
Täiskasvanud 100 GEL / 33  €        140 GEL / 46,2 €      186 GEL / 61,4 €    228 GEL / 75,2 €    
Lapsed (6.-18. a) 50 GEL / 16,5 € 71 GEL / 23,4 € 92 GEL / 30,4 € 114 GEL / 37,6 €

 
NB! Hinnad eurodes võivad muutuda, sest sõltuvad vahetuskursist.

Gudauri mäekaardi leiate siit>

Hind sisaldab

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Turkish Airlines liinilendudega Tallinn-Istanbul-Tbilisi ja Tbilisi-Istanbul-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • toitlustus lennukis - soe toit ja joogid;
 • suusapagas lennukis. Suusapagas palume ette tellida Germalo Reisidest reisi broneerimisel, lennujaamas suusapagasit lisada pole võimalik;
 • majutus 5 ööd Gudauris valitud hotellis, varane check-in  saabumisel 23.02 hommikul, 6 hommikusööki;
 • majutus 1 öö Tbilisis hotellis, ilma söökideta;
 • transfeer Tbilisi lennujaamast Gudaurisse, trasfeer Gudaurist Tbilisi hotelli ja transfeer Tbilisi hotellist lennujaama;
 • bussi kasutus vastavalt reisikavale;
 • reisijuhi teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus (soovitame!) kaheksaks päevaks al. 18,87 € (täiskasvanud 19-64 a. ja lapsed 0-18 a.). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse - küsige lisainfot büroost!; Juhime Teie tähelepanu asjaolule, et kindlustus ei korva off-piste ja heliski käigus saadud õnnetusjuhtumite kulutusi.
 • Supra õhtusöök koos toostimeistriga Tbilisis u 30 €, tellimine ja tasumine kohapeal

Äraantav pagas ja käsipagas lendudel Turkish Airlines lendudel: 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 

Eripagas (suusa- ja lauakotid) on võimalik ette tellida Germalo Reisidest reisi broneerides. Hilisemal tellimisel ei ole võimalik suusapagasit garanteerida. Igal reisijal on tasuta lubatud kaasa võtta suusapagas (1 x suusakomplekt, kuhu kuulub kõik vajalik: suusad, saapad).

Hotellitoad suusakuurortides tuleb ärasõidupäeval vabastada kell 10:00. Toapikendus ärasõiduni sõltub hotelli võimalustest. See tellitakse ja makstakse kohapeal.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Lennuinfo

Lend Kuupäev Lennufirma Lend nr. Väljalend Saabumine
Tallinn-Istanbul 22.02.2020 TK1422 13:00 17:25
Istanbul-Tbilisi 23.02.2020 TK386 00:25 03:45
Tbilisi-Istanbul 29.02.2020 TK377 06:20 08:05
Istanbul-Tallinn 29.02.2020 TK1421 09:40 12:05
Lennujaamas palume olla 2 tundi enne lennuki väljumist!
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Palume kontrollida lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!

Viisa ja dokumendid
Gruusiasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Eesti kodanikud võivad riiki siseneda ainult kehtiva passi alusel. Dokument peab olema kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi.

 

Äraantav pagas ja käsipagas lendudel Turkish Airlines lendudel: 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Eripagasit (suusa- ja lauakotid) on võimalik ette tellida Germalo Reisidest reisi broneerides. Hilisemal tellimisel ei ole võimalik suusapagasit garanteerida. Igal reisijal on tasuta lubatud kaasa võtta suusapagas (1 x suusakomplekt, kuhu kuulub siis kõik vajalik: suusad, saapad) .

Kaart:

22.02.20 - 29.02.20
 Hind al 829
Ooteleht