• banner
  • banner

Itaalia - Cervinia

12.03.2022 - 19.03.2022
 Hind al 699
Eelbroneering
Suusakeskuse üldinfo
Cervinia suusaküla kuulsa Matterhorni (it.k. Monte Cervino) tipu ja mäemassiivi lõunanõlval on suurepärase asukoha ja imekaunite vaadetega ümbritsevatele üle neljatuhandestele mägedele. Koos üle harja, Šveitsis asuva Zermatti nõlvadega, mis on Cerviniaga ühendatud tõstukitesüsteemiga, pakub suusakeskus lõputut naudingut üle 250 kilomeetrit laskumistel. 
Orus on kaks administratiivset keskust: Breuil-Cervinia (2050 ü.m.p.) ja Valtournenche (1524 ü.m.p.) ning mõlemast külast viivad gondeltõstukid üles mägedele. Valtournenche Cime Bianche ja Salette nõlvadel asuvad laskumised toovad suusatajad mägedest külasse läbi kaunite männimetsade ning see piirkond on hinnatud just halvema nähtavusega suusapäevadel. Väga mõnus ja ülipikk on laskumine Plateau Rosalt Valtournenche’i külasse, mis oma 20 kilomeetri ja 2000 kõrgusemeetriga on vahva väljakutse kõigile!
Uue, futuristliku disaini ja avarate vaadetega suusatõstukiga on Cervinia suusakülast kiiresti võimalik tõusta üles mägedesse nii, et saab otse laskuda Zermatti nõlvadele. Cerviniat iseloomustavad laiad hästihooldatud nõlvad ning pea kunagi ei ole nõlvad ülerahvastatud, nagu seda aeg-ajalt Austria suusakeskustes ette võib tulla. Heites pilgu Cervinia külast mägede poole, võib üldistavalt öelda, et Cervinia parempoolsed Plan Maison nõlvad on kergemad ja rohkem algajatele, vasakpoolsed Plateau Rosa nõlvad pigem edasijõudnutele.
Cervinia õhtune apres-ski elu on rahulik. Peale suusapäeva kogunetakse veinibaaridesse arutama päevasündmusi mägedes ja õhtuseid plaane, samas leidub Cervinias siiski ka paar ärksamat tantsukohta. Soovijatele on Cervinias ka ujumishall. 
1624 m ü.m.p asuv ning 29 üle neljatuhande meetri kõrgusele küündivast mäetipust ümbritsetud autovaba Zermatt on Šveitsi lõunapoolseim ja ühtlasi üks kuulsamaid suusakeskusi. Esmakuulsuse pälvis Zermatt juba 1865. aastal kui inglane Edward Whymper oma meeskonnaga esimest korda üsna traagilisel moel vallutas Matterhorni tipu kaotades mägironimise käigus oma tiimist neli liiget. Aga juba 27 aastat varem oli siin avatud esimene võõrastemaja "Hotel Mont Chevrie" kolme külalisvoodiga. Täna leiame Zermattist juba umbes 120 hotelli ja 1800 apartementi.
Zermatti nõlvad pakuvad naudingut eelkõige heal tasemel suusatajatele ja lauduritele. Üle 60% laskumistest on kaetud ka tehislume tootmise süsteemiga. Kõrgemad rajad asuvad suisa liustikul. Ka gulinaarsetele naudigutele pööratakse suurt tähelepanu, sest laskumiste äärest võib leida üle 50 mägirestorani.
Suusareis Itaaliasse!

Suurepärane suusapiirkond nii Itaalia kui ka Šveitsi poolel
Suurepärane Zermatt
Laiad laskumised
Väga kõrgel asuv keskus annab lumegarantii
Praktiliselt olematud tõstukijärjekorrad
Suusakeskus sobib erineva tasemega suusatajatele
Oma suhteliselt kõrge asukoha tõttu võib olla keskmisest tuulisem
After ski praktiliselt puudub (kui ise ei korralda)
12.03.2022 - 19.03.2022
 Hind al 699
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aime
Hea Germalo, olen teie firmaga teinud mitmeid reise, sealhulgas Maega käinud Sitsiilias ja Tuneesias. Muljed väga head! Soovin teile kõigile kõigepealt terve püsimist ja oma töö edukalt jätkamist!
U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!