• banner

Itaalia ja Prantsusmaa - La Thuile, La Rosière ja Courmayeur

17.02.2024 - 24.02.2024
 Hind al 1429
Broneeri
Espace San Bernardo rahvusvaheline suusapiirkonda kogunevad igal talvel suusamägede fännid, et kogeda laskumisi piirkonna enam kui 152 kilomeetril erineva raskusastmega nõlvadel.
81 nõlva, üks rahvusvaheline mäepiletisüsteem ja kokku 38 kiiret ja kaasaegset gondel- ja tooltõstukit, mis suudavad vedada kuni 63 200 inimest tunnis, võimaldavad meil nautida fantastilisi päevi ilma ootejärjekordadeta. Lisaks on soovi korral tasuta suusabussiga võimalik mõnel päeval sõita Courmayeuri, kus omakorda ootab ees 42km ägedaid laskumisi.

La Thuile võlu, loodus, sport, veinid ja köök on alguse saanud juba ammu. Alpide südames Valdignes asuv La Thuile on väike mägilinnake, kus elab aastaringset vaid ca 800 püsielanikku. See väike uhke linn on Aosta oru piirkonna kõige läänepoolsemas piirkonnas, olles ajalooliselt Itaalia viimane bastion enne Prantsusmaa piiri. 1441m kõrgusel paiknev, oma traditsioonidele truuks jääv kiltkivist katustega puit- ja kivimajadega La Thuile on vägagi meeleolukas ja rahvusvahelise atmosfääriga peatuspaik õnnestunud suusapuhkuseks. 

Tänu Piccolo San Bernardo DMC köisraudteele, mis suudab 2200m kõrgusel paiknevasse Les Suches'i vedada üle 3000 inimese tunnis, kulub linnast vaid mõni minut, et jõuda esimestele laskumistele. Eestlasi kõnetab ehk ka omapärane fakt, et 2017. a avati koostöös Pré-Saint Didier Spa QC Termega just sellel tõstukil saunagondel – täispuidust gondel, mis on ühtlasi mõnus leiliruum. Teine viis tippu jõudmiseks on mugav neljakohaline Bosco Expressi tõstuk.

Suusapiirkonna kõrgeimad laskumised (2800m) on Mont Valaisan’i piirkonnas, kuhu on rajatud ka mitmed uuemadt tõstukid. Nendeni on lihtne jõuda Belvedere piirkonnast ja seejärel juba edasi Prantsusmaa poolelt ning siit on mõnus laskuda Colle della Traversette’i poole. Just siit avaneb meile 360° vaade ümbritsevatele mägedele – ühelt poolt Prantsuse ja teiselt poolt Itaalia Alpidele. Imelised vaated avanevad ka sillerdavale Rutori liustikule ja Mont Blanci ahelikule. Nii Itaalia kui ka Prantsuse poolel viitavad rajad kuulsatele rahvusvahelistele sportlastele, eriti legendaarne Franco Berthod laskumine 3 La Thuile’is, kus on peetud erinevate sarjade karikaetappe, aga ka mäesuusatamise MM etappe.

Suusakeskus arvudes:
• Kõrgus min/max: 1200m-2800m
• Kõrguste vahe: 1600 m
• Radade kogupikkus: 152 km
• Tõstukeid kokku 38: 1 köisraudtee DMC, 20 gondeltõstukit, 12 toltõstukit ja 5 magic carpet linti
• Laskumiste arv kokku: 81: 33 sinist, 35 punast, 13 musta
• Kunstlume generaatorite arv: 477 64 km laskumiste kohta
• Spordirajatised: 2 slaalomistaadionit, 1 lumepark, 1 lauakrossi nõlv, 2 lõbusat krossiala, 1 turvaline freeride ala, 1 lumeloheala, 2 mänguparki lastele

Courmayeuri suusakuurort asub Mont Blanci jalamil ja Aosta oru lõpus vaid 15km kaugusel La Thuilest. On vähe kohti, mis võivad uhkeldada nii muljetavaldava asukohaga. 
Kolm gondlit – kaks Courmayeuri enda ilusatelt munakivisillutisega tänavatelt ja üks Entrèvesest – viivad Plan Checrouitist üles kompaktsele, kuid väga mitmekesisele suusaradade võrgule. Siin on mõned algajatele mõeldud nõlvad, kuid enamus suusaradadest on parimad keskmise tasemega harrastajatele. Pisikese Arpi köisraudtee tipust kulgevad pikad laskumised, kuid kogu suusakeskuse ehteks on tohutud freeride laskumised Punta Helbronneri ääres, mida teenindab itaalia keeles Monte Bianco, prantsusepäraselt ja rahvusvaeliselt Mont Blanc Skyway köisraudtee.

• Radasid kokku: 42km, nendest sinised 39%, punased punane: 51% ja mustad 10%
• Tõstukeid kokku: 17
• Suusakeskuse kõrgus: 1205m- 2755m

Kaheksas maailmaime - tõeliselt unustamatu elamuse saamiseks soovitame suunduda aga Courmayeuri lähedal Mont Blanc Skyway kõrgeimasse punkti Mont Blanci tipu lähedal – võib-olla kaheksa maailmaime? Uusimat tehnoloogiat kasutades ehitatud Skywayl on neli poolsfäärilist kajutit, mis pöörlevad tõustes 360°, pakkudes takistamatut vaadet suurepärasele mäele ja Aosta oru tippudele, sealhulgas Mt Cervinole, Monte Rosale ja Gran Paradisole. Itaalia inseneride uhkus, Mont Blanc Skyway, avati 2015. a ja sellel on kolm jaama: peamine väljumiskohas Courmayeur (1300m); vahepeatus Pavillon du Mont Fréty (2200m), kus on mitmed vaatamisväärsused, sealhulgas 2 restorani, veinikelder, konverentsisaal ja eksklusiivne ostuala; ja Punta Helbronner (3466 m) - kõrgeim peatus. Punta Helbronneri imelisel terrassil saate imetleda Mont Blanci ja kõiki selle naabruses asuvaid tippe. 
See on võrreldamatu kogemus vaid 12km kaugusel La Thuile'st! Ja seda tasuta bussiga La Thuile suusapiirkonnast Courmayeuri tõstukiteni, Pré Saint Didier' Terme kaudu kuni Skywayni välja.
17.02.2024 - 24.02.2024
 Hind al 1429
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Katrin
On uskumatu, kui palju jõudsime nende 5 päevaga Islandil näha. Imelised paigad ja võimsad loodusvaated. Island üllatab sind 360 kraadi iga päev. Rikas ajalugu, karge puhas õhk, kustunud vulkaanikraatrid ja sinised veed keerlemas sügaval kanjonites mägede vahel. Need ja veel paljud pildid saadavad mind kaua. Tänan südamest meie vapraid reisigiide Triinu ja Askurit, tänu kellele me reis sujus heas õhkkonnas ja võimsatel radadel turvaliselt. Olen tänulik ka iseendale, et tegin selle julge reisivaliku. Ootan nüüd põnevusega, millal veelkord saan Islandile minna. Soovin ka, et turistid, kes Islandit külastavad näitaks üles austust selle maa ajaloo, looduse ja inimeste suhtes! Imelisi kogemusi!
R
Reisija
Portugali ringreisi tegi võrratuks Mirjam Somelar läbi oma vahetu elukogemuse, teadmiste, keeleoskuse, särtsaka olemise ja huumorimeele ning kindlakäelise juhtimise. Kindlasti reisin temaga tulevikus veelgi! Ja maa ise on ka võrratu!