• banner

Itaalia - Sestriere - Via Lattea

09.03.2025 - 16.03.2025
 
Eelbroneering
Via Lattea tähendab itaalia keeles Linnutee galaktikat ning Sestriere, paiknedes 2035m kõrgusel merepinnast, on Linnutee eredaim täht.
Via Lattea suusakuurort pakub võrratut ja mitmekesist suusakogemust. See on tõeliselt rahvusvaheline suusakeskus, mis hõlmab Sestriere'i, Sauze d'Oulxi, San Sicariot, Cesana, Claviere'i, Oulxi, Pragelato ja Prantsusmaa Montgenèvre'i piirkondi. Need kõik on teineteisega ühendatud, tagades sujuva ja meeleoluka mäesuusatamise elamuse.
Via Lattea nõlvadel on aastate jooksul toimunud suur hulk rahvusvahelisi spordiüritusi ja suusavõistlusi. Aastatel 60ndatel toimusid seal enam kui 30 suusa maailmameistrivõistlust ja 1997. aastal toimusid mäesuusa maailmameistrivõistlused ning samuti olid siinsed nõlvad ja suusarajad 2006. aasta Torino 20. taliolümpiamängude kohaks.

Via Lattea koosneb kokku tegelikult päris suurest piirkonnast. Kokku on 247 nõlva (9 rohelist, 70 sinist, 134 punast ja 34 musta), mis vastavad nii kõige nõudlikuma staažika suusataja kui ka alles algaja nõudmistele. 80% laskumistest on üle 1900m kõrgusel, tagades stabiilse lumekatte ja kindlustades ühtlasi lumetootmiseks vajalikud temperatuurid. Nõlvad ulatuvad 1350m kõrgusest Cesanas kuni 2800m kõrguseni Motta mäe tipus, kust avaneb vapustav vaade ümbritsevatele mägedele. Pikim laskumine on Monte Fraiteve-Sansicario Pariol - 7km.
Suusakeskuses on ca 70 lifti ning üldine transpordivõimsus on üle 75 000 inimese tunnis. Suusakuurordi kaks peamist väravat on Monte Fraiteve (ühendab Sestriere’i Sauze d’Oulxi ja San Sicarioga) ja Monti della Luna (Kuu mäed), kust väljuvad Cesana Torinese, Claviere ja Montgenèvre’i nõlvad.
Sestriere’is ja Sauze d’Oulxis ja Montgenèvres on kokku kolm lumeparki, mis kindlasti rõõmustavad nii lumelaua-, freestyle’i kui ka suusakrossi fänne.
 
Via Lattea suusakuurordi kõige aktiivsem sihtkoht Sestriere on võõrustanud ka palju rahvusvahelisi võistlusi ja pakub suusasõpradele esmaklassilisi kõrgtehnoloogilisi suusaradasid imelise mäekulissi taustal.  Sestriere korraldab ka täna regulaarselt rahvusvaheliselt tunnustatud spordiüritusi, sealhulgas arvukalt mäesuusa maailmameistrivõistlusi.
Oulx on nagu sädelev kalliskivi, mis pesitseb majesteetliku Segureti mäe (2926 m) varjus. Selle iidne pärand on eriti ilmne Borgo Superiore's, kus on munakivisillutisega tee, mis viib Sauze D'Oulxini.
Itaalia mäesuusatamise häll, päikeseküllane Sauze D'Oulxi piirkond, on eriti populaarne suusatajate seas, kes naudivad laiu ja kiireid nõlvasid. Paljude klubide ja söögikohtadega on see tuntud ka oma elava ööelu poolest. Sauze D’Oulxis on kokku üle 100 km erineva raskusastmega suusaradu ja väike mägilinn ise, oma sumiseva après-ski õhkkonnaga, on Via Lattea suusakuurordi üks ihaldatumaid keskusi.
San Sicario Borgo on klassikaline alpiküla ja San Sicario Alto on ülisuurslaalomivõistluste ja naiste mäesuusatamise koht 2006. aasta olümpiamängude ajal. See on tõeline suusakuurordi pärl, mis arenes aja jooksul välja iidsetest suvitusmajakestest (neist vanimad pärinevad kuueteistkümnendast sajandist), mis on ehitatud väikesele platoole Fraiteve’i mäe nõlvadel. Paiknedes justkui looduslikul terrassil, avaneb siit suurepärane vaade Montgenèvre'i mäele, Monti della Luna massiivile (Kuu mäed) ja Chabertoni mäele.
Cesana asub Prantsusmaa piirist vaid 10 km kaugusel. Otse Via Lattea suusakuurorti keskel paiknev Cesana on alati mänginud sõjalises ja kaubanduslikus mõttes võtmerolli, toimides Alpide kaubavahetuse ja Itaalia ja Prantsusmaa vahelise kaubatransiidi loomuliku ristmikuna. See võluv linnake asub ka ajaloolise Via Francigena maantee esimesel Itaalia lõigul (otse pärast Prantsusmaa piiri). Siinseid teid läbib ka legendaarne Giro d’Italia rattatuur ning igal aastal võõrustatakse ajalooliste autode Euroopa meistrivõistlusi “Cesana-Sestriere”.
Pragelato on oma nime saanud Piemonte väljendist Pragelà (jäine heinamaa), mis annab tunnistust talvel kogetavast karmist ilmast. Taliolümpiamängude ajal ühendati Pragelato kuulsama naaberlinna Sestrierega uhiuue Pattemouche’i köisraudtee kaudu – mille üle Via Lattea suusakuurort on ülimalt uhke.
Itaalia piirist kiviviske kaugusel asuv Montgenèvre ühendab omapärase mägiküla suure rahvusvahelise suusakeskuse laia valiku teenustega (üle 400 km suusaradasid kuni Sestriereni välja).
Montgenèvre'i päikesepaistelised nõlvad on Via Lattea suusakuurordi Prantsuse osa. 1860m kõrgusel asuvast külast kuni 2700m kõrgusele suusaradade tippu tõustes avanevad suurepärased vaated ja mõnusad suusarajad igale maitsele.
09.03.2025 - 16.03.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Liina
Käisin Germaloga Norras ja Santorinil ning jäin mõlema reisiga väga rahule. Hotellid olid väga hästi valitud ja giidid tasemel. Uskumatu, kui hästi giidid neid riike ja riikide omapärasid ja isegi pisikesi detaile peensusteni teavad. Norra meeldis isegi nii väga, et tahaks selle reisi uuesti läbi teha. Olen teiste bussireisikorraldajate kohta õuduslugusid kuulnud, aga Germalol on kõik alati väga hästi korraldatud.
M
Merle ja Meelis
Suur-suur tänu imelise Madagaskari reisi eest (Madagaskar ja Mauritius 01.-20.12.2023)! Tahame tänada giid Ervin Orgu! Erviniga on tore, Erviniga on lõbus, Erviniga on huvitav, Ervini teadmised on nii suured, et tunduvad lõputud. Ootame väga juba järgmist ringreisi koos Erviniga. Kauneid jõule kogu Germalo perele!