Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Ameerika Ühendriigid

Kõrghetked: Manhattan, Las Vegase kasiinod, Suur Kanjon, džiibisafari Monument Valleys, Antiloobi kanjon, Bryce, St Monica rand,Golden Gate sild San Franciscos,Universal Studio.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 09.10.11-20.10.11
Kestvus: 12 päeva
Hind: al 2 939.30 €
Prindi

Üldinfo

Ameerika on alati kutsunud ennast avastama. Ameerikas on kõike – mõnede jaoks on eesmärgiks looduslikud imed nagu Grand Canyon, Bryce Canyon ja Antelope Canyon, teiste jaoks Manhattani siluett ja Los Angelesi päikeselised promenaadid ning San Francisco metsik ajalugu, kuid osad soovivad hoopiski kogeda tõelist Ameerika kitši ja popkultuuri. Omaette avastamist väärivad Ameerika erinevad rahvused, piisab jalutuskäigust New Yorgi ja San Francisco tänavatel. Meie reisil saate selle kõigega tutvuda. Meie programm hõlmab Ameerika suurlinnad ja kaunimad looduspargid. Hinnas sisalduvad sissepääsud rahvusparkidesse ning džiibisafari koos barbeque lõunaga Monument Valleys.

Reisiinfot Ameerika Ühendriikide kohta leiate siit > Ameerika Ühendriigid
 

Giid

Reisil on giidiks Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele. Piretil on olnud samuti võimalus õpinguteks Austrias Salzburgi ülikoolis. Olles kodus nii saksa keeles kui Euroopa saksakeelsete maade kultuuriruumis, on tema kogemus meile olulise väärtusega. Hiljem on ta keskendunud ka Iisraeli ja Ameerika reiside korraldamisele ning läbi viimisele. Põhjalikkus ja pidev enesearendamine on tema eduka reisikorraldamise alus, samuti on Piret ka inimesena äärmiselt sümpaatne leides reisil olles igas olukorras õige võtme, millega vajalik uks lahti keerata. Võib küll kindlalt väita, et Piretil on suurepärased isikuomadused ja teadmised selleks, et vahendada erinevate kultuuride ja rahvuste eripärasid nii, et reis on sajaprotsendiliselt nauditav.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MÜNCHEN-NEW YORK, TULEDES MANHATTAN

Kogunemine lennujaamas kell 05:30. Kell 07:00-08:25 (lennunumber LH2435) lend Tallinn-München ja kell 11:30-14:45 (lennunumber LH 410) lend München-New York (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi!
Saabume New York Citysse John F. Kennedy nimelisse lennujaama. Transfeer hotelli, majutus. Õhtul tutvume (bussiga) tuledes Manhattaniga - Broadway ja Times Square, valgustatud linnapanoraam.  Majutus New Yorgis - Manhattenil - kahel ööl hotellis.
 
2. päev NEW YORK
Hommikusöök. New York on pilvelõhkujate, restoranide, muusikalide linn, see on linn, mis ei  maga kunagi, mis pakub lõputult võimalusi meelelahutuseks. Ekskursioon Manhattanil: Ground Zero, Central Park, Rockefelleri keskus, Empire State Building, Viies Avenüü. Soovijatele pakume Hudsoni jõe kruiisi - imetleme Manhatteni panoraami ning näeme Ameerika sümbolit Statue of Libertyt.  Seejärel vaba aeg linnas.  Võimalus sõita liftiga mõne pilvelõhkuja katusele või sooritada sisseoste. Õhtul võimalus soovijatel (individuaalselt) vaadata Broadwayl muusikali. Majutus samas hotellis.


3. päev NEW YORK – LAS VEGAS

Hommikusöök. Varahommikune transfeer lennujaama. Kell 08:55 - 11:27 lendame Las Vegasesse – „patu linna“. Näeme kuulsaid kasiinosid: Luxor, Caesars Palace, Venetian, Bellagio. Õhtune eksursioon Stripil ning vaatame heli- ja valgusshowd "Fremont Street Experience". Seejärel on võimalus õnne proovida kasiinodes. Majutus Las Vegases.


4. päev LAS VEGAS – ZION – BRYCE – LAKE POWELL

Hommikusöök. Täna sõidame läbi Nevada ja Lõuna-Utahi osariigi. Vaatame Zioni rahvusparki, mida iseloomustavad hüppeliselt kõrgustesse suunduvad monoliidid. Virgini jõgi on läbi närinud looduslikest liivakividest, et luua uskumatu vaatepilt, mis meie silmadele avaneb. Jätkame sõitu Bryce’i. Külastame Bryce’i kanjonit ja näeme hoodoose - pikki, peenikesi, spiraalseid kivimoodustisi. Bryce’i kanjoni rahvuspark on tohutu suurte looduslike amfiteatrite seeria, mille on kividest välja uuristanud Paria jõgi ja tema lisajõed. Tuhanded aastad tuult ja vett on loonud roosad kaljud Bryce’i rahvuspargis.  Soovijatega võtame ette kerge matka kanjoni põhja. Majutus hotellis Page’i lähistel.


5. päev LAKE POWELL – MONUMENT VALLEY – GRAY MOUNTAIN

Hommikusöök. Vaatame veel ühte loodusimet – sügavat Antiloobi kanjonit – see on effektsest erkroosast liivakivist. Jalutame läbi kanjoni. Väljasõit Monument Valleyga tutvumiseks. Sinna viivad meid indiaanlased oma džiipidega. Monument Valley esindab Navaho indiaanlaste eluviisi ning sealne looduspilt koosneb liivakivist kaljudest, olles üks kogu Edela-Ameerika kaunemaid kohti. Oru moodustab tasandik, mida lõikavad kõrgustesse pürgivad vormid – need on viimased jäänukid liivakivi kihtidest, mis kunagi seda piirkonda üleni katsid. Barbeque lõuna. Majutus motellis.

6. päev GRAND CANYON – ROUTE 66
Hommikusöök. Sõidame külastama Grand Canyoni Rahvusparki, mis on tõeline loodusime. Grand Canyon on erakordselt sügav ja järskude seintega kanjon Loode-Arizonases, mille on uuristanud Colorado jõgi. Grand Canyon on 446 km pikk, kuni 29 km lai ja rohkem kui 1500m sügav. Imetleme kuristiku põhja sakilist pinda. Kuristiku kallastel on tasandik, mis praegu kuulub Grand Canyoni rahvuspargi alla. Jalutame Grand Canyoni lõunapoolsel äärel, et nautida unustamatuid vaateid. Soovijatega võtame ette matka.  Alustame sõitu Californiasse. Ületame osaliselt Arizona osariigi mööda ajaloolist kiirteed nr 66, kus on kohati säilinud vanad ning väga huvitavad teelõigud. Majutus ja õhtusöök hotellis juba Californias.


7. päev CALICO – LOS ANGELES

Kontinentaalne hommikusöök. Lahkume Los Angelesse. Väike peatus „kummituste linnas” Calicos, mis viib meid hõbedapalaviku aegadesse. Los Angeles on rikaste ja kuulsate linn. Just Los Angeles on paljude jaoks nn Ameerika unistuse kehastus. Los Angelesis linnaekskursioon: Sunset Strip, Hollywood Boulevard, Chinese Mann Teater, Beverly Hills, kesklinn, Olvera tänav ja Los Angelesi vanim maja. Ilusa ilmaga lühike puhkus Santa Monica rannas. Võimalus lõunastada kuulsal Santa Monica kail. Majutus  Los Angeleses hotellis kahel ööl.


8. päev LOS ANGELES VABA PÄEV VÕI UNIVERSAL STUDIO PARK

Kontinentaalne hommikusöök. Vaba päev. Võimalus külastada Universal Studio temaatilist lõbustusparki (lisatasu eest) või iseseisvalt avastada Los Angelese linna.


9. päev LOS ANGELES – MONTEREY – SAN FRANCISCO

Kontinentaalne hommikusöök. Hommikul lahkume Los Angelesest ning suundume San Fransisco poole. Väike peatus Santa Barbara linnas kloostri juures. Edasi sõidame vaatama Monterey poolsaart, mida peetakse maailma üheks kaunimaks. Külastame rannikulinna Montereyd - jalutame nn karbitänaval. Vaba aeg lõunastamiseks mõnes kalarestoranis. Seejärel sõidame piki nn 17 miles drive’i edasi San Franciscosse. Õhtusöök Chinatownis. Majutus San Franciscos hotellis kahel ööl.


10. päev SAN FRANCISCO

Hommikusöök. Tutvume San Francisco linnaga, kus on künklikud trammiteedega tänavad, mida ääristab omapärane arhitektuur ning ümbritseb pulbitsev elu. Külastame Twin Peaksi ja vaatame linnapanoraami. Linnaekskursiooni käigus näeme viktoriaanlikke maju, Civic Centeri piirkonda (sh. raekoda, Louis Daviesi sümfooniahalli, Aasia Kunsti Muuseumi, Suurt raamatukogu), Union Square’i, Hiinalinna, Kalurite kaid ja sadamapiirkonda. Sõidame üle Golden Gate Bridge’i, et nautida vaadet Sausalitos ja tuleme tagasi praamiga, et lõunatada Forrest Gumpi stiilis restoranis. Vaba aeg. Soovitame sõita vanaaegse trammiga.


11. päev LEND SAN FRANCISCO-TALLINN

Hommikusöök. Vaba päev San Fransiscos. Võimalus iseseisvalt näiteks külastada muuseume või jalutada Golden Gate Pargis või sooritada sisseoste. Õhtune transfeer lennujaama. Lend San Fransisco-München kell 21:00-17:15+1 (lennunumber LH 459)


12. päev LEND FRANKFURT-TALLINN

Lend München-Tallinn kell 19:25-22:50 (lennunumber LH2434)


Reisi hind

45 990 EEK* / 48 410 EEK
2 939,30 EUR* / 3 093,96 EUR
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab
* Lend Tallinn-München-New York, San Francisco-München–Tallinn
* Lend NYC-Las Vegas
* Lennujaamamaksud seisuga 10.11.2010. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes.
* Majutus hotellides*** 10 ööd vastavalt programmile koos hommikusöökidega 2-kohalistes tubades
* Mugavustega bussi kasutamine vastavalt programmile (Wc, video)
* Giiditeenus
* Õhtusöök CHINATOWN (mitmekäiguline õhtusöök, joogid lisatasu eest)
* Monument Valley külastus (sisaldab džiibisõitu ja lõunat)
* Diner (klassikaline Ameerika õhtusöök)
* Laevapilet Sausalito - San Fransisco
* Sissepääsupiletid rahvusparkidesse: Zion, Bryce, Grand Canyon, Monument Valley, Antiloobi kanjon.
* Sissepääsupilet Calico kummitustelinna


Lisakulud

Lisatasu eest
* Tervisekindlustus al (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
* Lennujaamamaksude lisamaks seisuga 18.08  94 EUR


Lisainfo

Reisi hind ei sisalda järgnevaid sissepääse ja pileteid:
* Universal Studios 75 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal)
* Empire State Building ca 20 USD (individuaalne külastus vabal ajal), pileti hind sõltub vaateplatvormist
* 75- minutiline Hudsoni jõekruiis 27 USD (etteregistreerimisega Eestis, tasumine sularahas reisil). Väga soovitame! Palume meile teatada oma soovist hiljemalt 20. septembriks, et saaksime piletid õigeaegselt tellida.
* Vanaaegne tramm San Fransiscos 5 USD (ostetakse trammis)
Hinnad on 2010 a seisuga ja hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Siselennul on lubatud 1 sisseregistreeritav pagas inimese kohta, max kaal 20 kilo!

Oluline teada:
Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehvituse aeg!
Alates 17. novembrist 2008 saavad Eesti kodanikud teatud tingimustel sõita Ameerika Ühendriikidesse viisavabalt.
Tingimused ning lisainformatsioon:
http://estonian.estonia.usembassy.gov/viisad.html

http://www.vm.ee/est/kat_428/3835.html

Vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks:
* BIOMEETRILINE pass, kehtiv veel 6 kuud pärast reisi lõppu
* Kehtiv elektrooniline reisiluba (ESTA), reisiluba tuleb kindlasti välja printida!
* Electronic System for Travel Authorization: https://esta.cbp.dhs.gov. NB! menüüst on võimalik valida eestikeelne versioon, kuid vastata tuleb ainult INGLISE KEELES.

Alates 8.septembrist 2010a on elekrooniline reisiluba ESTA tasuline.

See maksab 15 USD.
* Edasi-tagasi kinnitatud piletid. Lisainformatsioon/tingimused: http://estonian.estonia.usembassy.gov/viisad.html
* Täidetud I-94W ankeet (ankeedid täidetakse lennu ajal ning on mõeldud piirivalvele piiripunktis esitamiseks)

Eesti kodaniku e-passi kohta saab lisainformatsiooni Kodakondsus- ja Migratsiooniametist:
http://www.pass.ee/index.php/pass/est/mis_on_pass__1

Kuna USA-s moodustab suure osa teenindajate sissetulekust jootraha, on selle andmine nii pakikandjale, ettekandjale, kelnerile, taksojuhile kui teistele teenindajatele kohustuslik (kohalikule reisiesindajale ja bussijuhile arvestada ca 50 USD inimese kohta). Samuti jäetakse hotellist lahkumisel dollar või paar toateenijale. Tasub tähele panna, et poodides ja restoranides on hinnad ilma kohalike maksude/jootrahadeta (arvele võib seetõttu lisanduda kuni 20% sõltuvalt osariigist).
USAs on kasutusel alalisvool, mille pinge on 110-120 V (meil 220 V), pistikupesad on meist erinevad ja seetõttu soovitame reisi ajaks kaasa võtta adapter.
Kel on soov külastada Broadwayl kindlat etendust, soovitame pileti eelnevalt osta interneti teel (näiteks http://www.nyc.com/theatre/).
Raha soovitame kaasa võtta vähemalt 300 USD.
Lõunasöökidele kulub sõltuvalt kohast ca 15-25 USD.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt